10 правил мудрої дружини для збереження гармонії у відносинах

Як стати ідеальною дружиною? Для початку потрібно розібратися, яка вона — хороша дружина. Може бути, це відмінна господиня, вірна і трепетна подруга або секс-бомба у домашньому халаті? А може бути, все разом. Ні, головне, щоб хороша дружина була мудрою жінкою. Але мудрість не приходить сама. Її потрібно заробити сльозами і вистраждати на власному досвіді.

Читайте також: Як мудра дружина може допомогти чоловікові, який втратив роботу?

Для спрощення цієї задачі сайт colady.ru надає працюють кілька порад, які допоможуть вам стати мудрою дружиною.

 1. Набратися терпіння
  Сім’я — це не розвага. У відносинах повно протиріч, конфліктів, побутових та фінансових труднощів. Не потрібно тішити себе ілюзіями, що життя буде ванільно — романтичною. А час між прогулянками під місяцем і сніданками в ліжко займе тільки ніжність і теплота. Ні, будуть і сварки — адже всі нормальні люди сваряться. Якщо, звичайно, вони не позбавлені почуття власної гідності і особистих уявлень про життя. Подружжя стикаються своїми думками, інтересами і виходить вибух.
 2. Говорити про своїх побажаннях
  Чоловік — не телепат, думки він читати не вміє. І інтуїцією він, на жаль, теж не має, на відміну від дівчат. Тому здогадатися про жіночих думках і бажаннях чоловіки просто не можуть. Не варто на це ображатися.

  Треба говорити прямо, але м’яко про свій намір. Звичайно, «Дорогий, я хочу нову шубу» у прямому контексті вимовляти не потрібно. А от фраза «Я хочу більше спілкуватися, давай ці вихідні проведемо разом» звучить цілком грамотно.
 3. Частіше обніматися
  Теплота тактильного спілкування, значить набагато більше слів. Дотики дарують тепло, заспокоюють, надають відчуття захищеності. До того ж, рідкісний чоловік може красиво викладати свої думки. А обіймами можна легко виразити любов, причому взаємну.
 4. Більше часу проводити разом
  Неважливо, чим ви будете займатися — дивитися фільм, читати книги, гуляти по парку або, зрештою, займатися сексом. Щоб бути ближче, потрібно більше спілкуватися.
 5. Не зберігати образи і негатив в пам’яті
  В шлюбі багато всяких негативних моментів. Не варто псувати спільне життя спогадами сварок і недомовок. Читайте також: Як правильно сваритися з чоловіком — правила сварок без негативу і образ.

  Хай в пам’яті залишаються тільки теплі і позитивні миті.
 6. Мудра дружина не порівнює свого чоловіка з іншими чоловіками
  Зрештою, ніхто не ідеальний. У кожної людини свої недоліки, і можливо, чужі і не помічені слабкості, набагато гірше, тих якими наділений ваш чоловік.
 7. Хороша дружина не принижує свого чоловіка
  Тим більше привселюдно. Чоловік лідер за своєю природою, а жінка його друг, помічник і міцний тил. Для сильної статі принизливо терпіти критику від власної дружини. Це підриває самооцінку чоловіка і руйнує його особистість. Читайте також: Чого не можна говорити своєму чоловікові ніколи і ні за яких обставин — фатальні слова і фрази у відносинах.
 8. Розумна дружина не дорікає чоловіка, тобто, не «пиляє» його
  Він може мало заробляти, погано водити машину, не допомагати по дому і не любити ваших подруг. Але якщо його «пиляти», то він точно не зміниться. Тому найкращий вихід — пробачити йому його маленькі недоліки.
 9. Хороша дружина не нав’язує свою думку
  Тому що чоловік — голова сім’ї. Приймати рішення — це його родова обов’язок. А бути підкаблучником — соромно. Мудра дружина ненав’язливо підведе чоловіка до того рішення, який потрібен саме їй.

  Наприклад, вона не хоче міняти машину, а хоче поїхати відпочивати. Дружина виявить всі позитивні сторони відпочинку і його життєву необхідність, в тому числі і для чоловіка. «Адже ти так старанно працював, тобі просто потрібен відпочинок. А машину ми поміняємо наступного літа. Сусіди кажуть, що вона в хорошому стані».
 10. Мудра дружина не ревнує свого чоловіка, не влаштовує стеження і не принижується до істерик
  У сімейному житті буває, що чоловік походжає наліво. Але моторошні сцени ревнощів не виправлять цю важку проблему. Можливо, краще буде скласти конкуренцію своїй суперниці або змінити своє ставлення до чоловіка.

Мудра дружина повинна:

 • Стежити за собою
  Не дивлячись на всі клопоти і зайнятість справами, потрібно приділяти собі увагу. Краса понад усе! Зовсім не обов’язково ходити по будинку на шпильках і в повній бойовій розмальовці. Але не завадить стежити за своєю фігурою, зачіскою та одягом. Жінка повинна навіть вдома бути красивою, милою і привабливою.
 • Хвалити чоловіка
  Від лестощів чоловіки розпускаються, як квіти на сонці. Не варто вигадувати складних фраз — натяків, підкреслюють його достоїнства. Хвалити потрібно прямо в лоб. А виділяти ті якості, які ви хотіли б бачити в ньому все частіше. Таким чином, можна навіть коригувати поведінку судженого. Явне захоплення з відкритими навстіж очима і щирою вигуком «Добре! Круто!» змусять піднятися самооцінку будь-якої людини.
 • Просто любити, не вимагаючи нічого взамін
  Навіть у найважчих життєвих ситуаціях потрібно пам’ятати, що ви полюбили свого чоловіка.
 • Створювати гармонію у відносинах, а не просто догоджати чоловікові
  Знаменита мудрість говорить «Шкідливо бути хорошою дружиною». Дійсно, якщо весь час догоджати чоловікові, то він избалуется, сяде на шию і свесит ніжки.

  Тому іноді можна і забути про невипрані шкарпетки і вечеря з трьох страв. А частіше просити чоловіка допомагати по дому, не забувати викидати сміття і пилососити килими.
 • Питати поради у більш досвідчених жінок
  Мудрість приходить з роками. Саме тому корисно прислухатися до нашим мамам і бабусям. Адже вони в сімейному житті розуміють набагато більше, ніж юні 20-річні дівчата, тільки вчора зняли вінчальні сукні.

Жінка — берегиня вогнища, і їй необхідно розуміти, що саме від її мудрості залежить щастя сім’ї та успішність цього союзу. Пам’ятайте це, любі дами!

А в чому жіночу мудрість у відносинах бачите Ви? Поділіться своїм досвідом та порадами в коментарях нижче!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015