15 найбільш стресових професій в Росії для жінок — рейтинг

Третину життя ми проводимо на роботі, яку назвати легкою і приємною можна дуже рідко і з великою «натяжкою». А казки, власне, ніхто й не обіцяв! Хочеш жити, вмій крутитися. Але є й такі жіночі професії, рівень стресовості» яких просто зашкалює. На жаль, за стресовість ніхто не доплачує і зайві відпустки не дає. Тому залишається лише шукати способи для зведення до нуля наслідків такої роботи. Отже, найбільш стресові жіночі професії…

  • Керівник. Робота, стресова і для чоловіків, і для жінок. Жінкам, безумовно, складніше: фізичне і психологічне навантаження швидко з’їдає здоров’я, графік роботи — 25 годин на добу, тривалі відрядження і постійна зайнятість не залишають часу на сім’ю. Стрес, хронічна втома і серцеві захворювання — постійні супутники. А тут ще всім і вся доводиться доводити, що жінка-бос нічим не гірше чоловіка. В материнській і сексуальній сфері життя теж проблеми: про дітей жінка-керівник замислюється вже досить пізно; дружина, постійно відсутня вдома і звикла командувати, мало кого приваблює; лібідо від втоми і стресів поступово гасне. Така професія підійде вам, якщо ваші діти вже здатні подбати про себе самі, якщо ваш чоловік вас розуміє і підтримує, якщо ваші нерви — сталеві канати, і будь-якого чоловіка у бізнесі ви легко затикаєте за пояс.

  • Вчителька (або вихователь). Одна з найбільш стресових професій. Робота з дітьми — завжди не цукор, а спілкування з батьками — і того важче. Напруга більше психологічний, адже потрібно не тільки мотивувати учнів на навчання, але і справлятися з тими, хто категорично не бажає жити за правилами шкільного товариства. Є й такий фактор, як політика школи — додатковий тиск, для якого потрібні міцні нерви. І зарплатою вся ця ситуація не окупається. Ще один нюанс — голосові зв’язки. Ангіна є практично професійною хворобою педагогів, і ризик зірвати голос — більш ніж у 30 вище, ніж в інших професіях. Якщо ви все життя мріяли працювати вчителем, обожнюєте дітей, маєте потужну нервову систему, і у вас немає гострої потреби в грошах (чоловік забезпечує), то ця робота для вас.

  • Журналісти, репортери, кореспонденти. Головний фактор стресу в цій роботі — від вас майже нічого не залежить. За вас вирішують — скільки вам працювати, куди їхати у відрядження, наскільки коротким буде відпустка, про що вам писати і що знімати. Права на помилку практично немає. Інформаційна перевантаження, ризик помилки, яка може коштувати репутації, та небезпека для життя (висвітлення таких подій, як стихійні лиха або військові дії) — теж не додають психіці стабільності. Зазвичай таку роботу вибирають люди сміливі, впевнені в собі, творчі і безмежно віддані своїй професії.

  • Лікарі. Категорія людей, для яких стрес на роботі — нормальне явище. Безумовно, людина звикає до всього — до виду хворих з важкими захворюваннями, до крові і смертей, до складним пацієнтам, нездатною тримати себе в руках, і пр. Але наслідки стресу, який ми не помічаємо, проявляються не відразу, а через роки. Та й графік роботи будь-якого лікаря, інтерна або медсестри дуже важкий — за серйозної фізичної навантаженні і вкрай низькій зарплаті. Своє здоров’я, навіть найміцніше, теж опиняється під ударом. Якщо ви народжені, щоб допомагати людям, якщо клятва Гіппократа для вас — не порожні слова, ви витривалі, здатні знайти підхід до будь-якій людині, і вмієте лікувати словом — можливо, це та сама професія, для якої ви народилися.

  • Офіціантки. Стресові фактори: незручні зміни роботи (іноді нічні), постійна робота на ногах (звідси — варикозне розширення вен та інші «радощі»), необхідність посміхатися, навіть якщо вам погано, і необхідність пам’ятати про «клієнт завжди правий» навіть, якщо вас відверто принижують. В нагороду — рідкісні чайові, низька зарплата і ризик вилетіти з роботи за будь-яку «провину». Якщо у вас вистачає терпіння на будь-які випади клієнтів і начальства, і «робота з людьми» вам цікава і навіть в радість, то не забувайте про відпочинок для ніг і профілактиці варикозу.

  • Офісний співробітник. У людини в цій професії, як не дивно, теж чимало приводів для стресу: великі обсяги роботи, її швидкий темп, сильна завантаженість і необхідність затримуватися після робочого дня, важкий мікроклімат в колективі і боси-самодури. З проблем фізичного характеру додаються хвороби хребта, синдром сухого ока і тунельний синдром, погіршення функцій ШКТ, лімфатичної і венозної систем, геморой внаслідок малорухливого способу життя. Одних тільки міцних нервів для такої роботи мало, потрібно ще і міцне здоров’я, а також розуміння того, що без профілактики ряду захворювань дана робота «відгукнеться» досить скоро.

  • Перукар. Стресова і фізично важка робота, яка відгукується цілим букетом захворювань. Шкідливі фізичні і стресові фактори: складні клієнти, робота на ногах (варикоз, проблеми хребта, артрит), постійна взаємодія з барвниками і іншими хімічними засобами (захворювання дихальних шляхів), які використовуються в перукарській справі, та ін. Постригти клієнта мало — потрібно постригти його так, щоб чоловік пішов задоволеним. Розслабитися не вийде — перукар постійно в напрузі. Важливо вгадати бажання та настрій клієнта, витримати всі його причіпки і істерики, домогтися потрібного результату, незважаючи на те, що іноді хочеться в помсту просто поголити цього нахабного клієнта налисо. Загалом, якщо у вас проблеми з ногами, нервами і легкими, якщо ви не здатні тримати свої емоції — ця робота не для вас.

  • Стюардеса. І ось іду я, гарна, у формі і пілотці, по салону літака, всім посміхаюся, бажаю гарного польоту… Так мріють романтичні дівчата. На ділі ж, робота стюардеси визнана однією з найбільш небезпечних і стресових: знову і знову цей огидний варикоз (робота на ногах), утворення тромбів з-за постійної зміни тиску; поганий вплив безперервної вібрації на судини; більш раннє старіння шкіри з-за високої сухості повітря в літаку (вологість на борту — не вище 40 відсотків при нормі 65-75); завмирання вагітності (викидні) при роботі навіть на ранніх термінах; буйні клієнти (нерідко); психологічні стреси при погодно-проблемних польотах та ін. У цілому, робота «пекельна». Якщо про дітей ви зараз мрієте, якщо у вас є проблеми з судинами, а ваш чоловік ящиками хльостає валеріанку, поки ви в рейсі — міняйте роботу на більш земне і спокійну.

  • Продавець-консультант. Вельми популярна робота, що змушує постійно бути в тонусі, і дозволяє заробити нехай не ікру і Гаваї, але на хліб з сиром і ковбасою — точно. Чинники стресу та інші нюанси роботи: дотримання дрес-коду — робота на підборах і в певному одязі, ніяких перепочинків — весь час на ногах, готовність допомогти кожному клієнтові, широко посміхаючись і в тисячний раз пояснюючи елементарні речі. Відповісти хамством на хамство — заборонено курити, сидіти з сумним виглядом — заборонено, і взагалі усе заборонено, що не дозволено. А дозволено вкрай мало. Робота підійде для активної, діяльної, комунікабельною дівчата без проблем зі здоров’ям і спілкуванням.

  • Співробітниця пошти. Ох вже ці дні отримання пенсій та допомог… І, головне, нікого особливо не хвилює, винна ти в тому, що гроші досі не перевели — винна і все! А на кого ще зірватися? Співробітниця пошти — це не просто робота з людьми, робота з найскладнішими верствами населення — старими й молодими мамами. А ще довгий робочий день і смішна зарплата. Ця робота підійде для жінок, яким нудно сидіти вдома, і для яких робота потрібна тільки в якості приємного проведення часу. Сталеві нерви — одна з вимог.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015