25 книг, яка повинна прочитати кожна жінка до 25 років

Як всі, напевно, пам’ятають, в школі завжди в кінці навчального року, нам давали список книг, які потрібно прочитати за літо. Сьогодні ми надати вам підбірку унікальних літературних творів, які здатні перевернути ваше світогляд.

Маргарет Мітчел «Віднесені вітром»
Головна героїня Скартлет о’хара — сильна, горда і впевнена в собі жінка, яка пережила війну, втрату близьких людей, бідність і голод. У роки війни таких жінок було мільйони, вони ніколи не опускали руки, і після кожної поразки знову піднімалися на ноги. У Скарлет ви зможете навчитися стійкості характеру і впевненість у своїх силах.

Колін Маккалой «Співаючі в тернику»
У книзі описано життя простих людей, які в своєму житті повинні були тяжко працювати і вміти постояти за себе. Головна героїня цієї саги — Меггі — навчить вас терпінню, любові до рідної землі і вмінню зізнаватися в почуттях тим, хто дійсно доріг.

Шодерло де Лакло «Небезпечні зв’язки»
ПО цій книзі був зняти популярний голлівудський фільм «Жорстокі ігри». В ній описані небезпечні ігри аристократів при французькому дворі. Головні герої роману, бажаючи помститися своїм супротивникам, затівають жорстоку інтригу, вони зваблюють невинну дівчину, майстерно граючи на її слабкості і почуттях. Головна ідея цього шедевра літератури — навчиться розпізнавати реальні наміри чоловіків.

Майн Рід «Вершник без голови»
Чудовий роман про силу духу, любові, бідності і багатстві. Красива історія двох закоханих людей, чиї почуття намагалися подолати всі існуючі перешкоди. Це твір літератури навчить вас вірити і завжди прагнути до свого щастя, незважаючи ні на що.

Михайло Булгаков «Майстер і Маргарита»
Багато людей вважаю цю книгу одним з кращих творів російської літератури, проте далеко не всі її розуміють по-справжньому. Це чудовий роман про жінку, яка готова кинути все заради свого коханого. Це історія про релігії, жорстокості світу, гніві, гумор і жадібності.

Річард Бах «Чайка на ім’я Джонатан Лівінгстон»
Цей твір здатне перевернути ваші погляди на життя. У цьому невеликому оповіданні йдеться про птаха, яка зламала стереотипи всієї зграї. Товариство цю чайку зробило ізгоєм, але вона все одно прагне до своєї мрії. Прочитавши розповідь, ви зможете виховати в собі такі риси характеру, як сміливість, упевненість у собі, уміння не залежати від думки суспільства і важко трудиться, для досягнення поставлених цілей.

Еріх Марія Ремарк «Три товариша»
Ця трагічна історія про людську жадобу до життя на тлі вмираючих героїв. У романі розповідається про важке життя початку ХХ століття. Люди, які пережили жахливі втрати у воєнний час, знайшли справжню любов, прагнули зберегти вірну дружбу, незважаючи на всі життєві перешкоди.

Омар Хаям «Рубаї»
Це дивовижна добірка філософських думок, які знадобляться вам у багатьох життєвих ситуаціях. В безсмертних рядках цього дивного письменника присутня любов, і самотність, і любов до вина.

Іван Бунін «Легке дихання»
Цікавий розповідь про життя гімназистки Олі Мещерської. Жіночність, любов, перший секс, постріл на вокзалі. Це літературний твір розповідає про тих жіночих якостях, які можуть змусити будь-якого чоловіка зійти з розуму від любові, а молодих дівчат — дуже легковажно ставиться до життя.

Вільям Голдінг «Володар мух»
Ця трохи моторошнувата книга розповідає про розваги англійських підлітків на безлюдному острові. Ці хлопчики повернули еволюцію назад, перетворилися з цивілізованих дітей в диких, злих тваринок, які культивують страх, силу і здатні на вбивство. Це історія про свободу, яка повинна передбачати відповідальність, і про те, що невинність і юність не є синонімами.

Френсіс Скотт Фіцджеральд «Ніч ніжна»
Розкішне життя на Лазурному березі, дорогі машини, дизайнерський одяг — а щастя не купиш. Це роман про любовний трикутник між доктором Дикому, його невротичної дружиною Ніколь і молодий легковажною актрисі Розмарі — історія про кохання, слабкості і сили.

Шарлота Бронте «Джейн Ейр»
Для романа Вікторіанської епохи, головна героїня цього твору — негарна бідна гувернантка з сильною волею — є несподіваним персонажем. Джен Ейр перша говорить коханому про свої почуття, однак не бажає коритися його примх. Вона обирає незалежність і домагається рівних прав з чоловіком.

Герман Мелвілл «Мобі Дік»
Це один з кращих американських романів ХІХ століття. Це історія про гонитву за Білим Китом. Захоплюючий сюжет, прекрасні морські картини, яскраві описи людських характерів і унікальні філософські узагальнення роблять цю книгу справжнім шедевром світової літератури.

Емілі Бронте «Грозовий перевал»
Ця книга в свій час перевернула погляди на романтичну прозу. Нею зачитувалися жінки минулого століття, але вона не втрачає своєї популярності і зараз. У книзі розповідається про фатальний пристрасті головного героя Хіткліфа, прийомного сина власника «Грозового перевалу», до дочки господаря Кетрін. Це твір літератури вічно, як справжня любов.

Джейн Остен «Гордість і упередження»
Цій книзі вже 200 років, а вона все також популярна серед читачів. У цьому романі розповідається про темпераментної і гордої Елізабет Беннет, яка цілком вільна у своїй бідності, силі характеру і у своїй іронії. Гордість і упередження — це історія про полювання на женихів. У книзі ця тема розкрита повністю з усіх сторін — комічної, емоційної, буденному, романтичної, безперспективною і навіть трагічною.

Чарльз Дікенс «Великі сподівання»
Цей роман займає одне з почесних місць у світовій літературі. На прикладі головного героя Філіпа Пиррипа в романі відображена проблема людського прагнення до досконалості. Історія про те, як бідний хлопчик, син підмайстри, отримавши велику спадщину, потрапив у вище суспільство. Але в нашому житті нічого не вічно, і рано чи пізно все повертається на круги своя. Так і сталося з головним героєм.

Рей Бредбері «Квітневе чаклунство»
Це невеличка розповідь про нещасливе кохання. На сторінках цього літературного твору самий ліричний автор минулого століття розповідає про те, що саме чарівне, що може статися з людиною — це нещасна любов.

Петро Кропоткін «Записки революціонера»
У книзі розповідається про життя анархіста і революціонера Петра Кропоткіна в Пажеському корпусі (військової школи для дітей російських вельмож). У романі розповідається про те, як людина може боротися проти чужого, який не розумів його товариства. А також про взаємовиручку і справжню дружбу.

Анна Франк «Притулок. Щоденник у листах»
Це щоденник юної дівчини Анни, яка ховається в Амстердамі від фашистів разом зі своєю родиною. Вона влучно і дотепно розповідає про себе, однолітків, про тогочасному світі і про своїх мріях. Ця дивовижна книга ілюструє те, що відбувається в голові 15-річної дівчини, коли навколо руйнується світ. Хоч дівчина так і не дожила до перемоги кілька місяців, її щоденник розповідає про її життя, і перекладений на кілька мов світу.

Стівен Кінг «Керрі»
Це один з перших романів цього відомого письменника. У ньому розповідається про дівчину Кері, яка володіє даром телекінезу. Це хроніка красивою, але жорстокої, цілком виправданою помсти однокласникам за їх знущання.

Джером Дейвід Селінджер «Над прірвою у житі»
Це одна з найвідоміших і повчальних книг про молодих. У ній розповідається про життя юного ідеаліста, егоїста і максималіста Холдена Колфілда. Саме такими є сучасні молоді люди заплуталися, образливі, іноді недобрими і дикими, але в теж час прекрасними, щирими, вразливими і наївними.

Дж.Р.Р. Толкієн «Володар кілець»
Це одна з культових книг ХХ століття. Професор Оксфордського університету вдалося створити дивовижний світ, який вже півсотні років тягне до себе читачів. Середзем’я — країна, якою керують чарівники, в лісах — співають ельфи, в кам’яних печерах — гноми добувають міфріл. У трилогії розгорається боротьба між Світлом і Темрявою, а на шляху головних героїв лежить чимало випробувань.

Льюїс керол «Лев, відьма і платтяна шафа»
Це добра казка, яку з задоволенням читають не тільки діти, але і дорослі. Головним героям, які під час Другої Світової Війни потрапили в будинок професора Керка, життя здається надзвичайно нудною. Але ось вони знаходять незвичайний шафа, який привів їх у чарівний світ Нарнію, яким керує хоробрий лев Аслан

Володимир Набоков «Лоліта»
Коли ця книга була заборонена, і багато хто вважав її брудним збоченням. Але все ж її варто прочитати. Це історія про взаємини сорокарічного Гумберта, з його тринадцятирічної падчеркою. Ознайомившись з цим літературним твором, ви зможете зрозуміти, чому іноді ми ведемо себе так дивно з дорослими чоловіками.

Джон Фаулз «Коханка французького лейтенанта»
Це один з найвідоміших романів англійського письменника Джона Фаулза. У книзі розкриваються такі вічні питання як вибір життєвого шляху і свобода волі, вина і відповідальність. «Коханка французького лейтенанта» — це історія пристрасті, розіграна в кращих традиціях вікторіанської Англії. Її герої благородні, манірні, але безвольны. Що їх чекає адюльтер або рішення вічного конфлікту між почуттям і боргом? Відповідь на це питання ви дізнаєтеся, прочитавши цю книгу.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015