5 кращих народних рецептів для лікування врослого нігтя в домашніх умовах

Врослі нігті — це надзвичайно неприємне і часто зустрічається захворювання, спровоковане вростанням краю нігтьової пластинки в нігтьової валик. Найчастіше зустрічається зовнішнє вростання, але бувають і двосторонні випадки.

Читайте також: Як позбутися від жовтизни нігтів і відбілити нігті в домашніх умовах?

Зміст статті:

 • Врослий ніготь — лікувати вдома або у лікаря?
 • 5 кращих народних рецептів лікування врослого нігтя

За яких симптомах можна лікувати врослі нігті в домашніх умовах, а коли варто звернутися до лікаря?

Серед причин вростання нігтів відзначають наступні:

 • Ходіння в давить і незручного взуття, особливо гостроносий;
 • Невірне обстригание нігтів, провідне до патологічного росту;
 • Грибкові нігтьові інфекції, що викликають потовщення нігтя і деформацію, що сприяє вростання нігтя в палець;
 • Придбання не дихаючої взуття, сприяє частому потінню ніг;
 • Використання сторонньої взуття і шкарпеток;
 • Босое ходіння в громадських місцях — бані або басейні;
 • Травма нігтьової пластини.

Серед ключових симптомів врослого нігтя відзначають стабільні больові відчуття навколо нігтьового валика, які при одяганні взуття і ходьбі примножуються.

 • На початковій стадії хвороби при огляді можна виявити в місці, де відбувається стабільний травматизм нігтьового валика, невелику за розміром виразки.
 • Гнійні виділення з’являються при прикріпленні інфекції, яка, до речі, трапляється досить швидко. Далі в області рани нігтьового валика проглядається безмежне розростання тканин біля рани у відповідь на травму (зростають патологічні грануляції).
 • З появою грануляції захворювання переходить в хронічну стадію і значно ускладнює ходьбу.

На початковій стадії врослий ніготь можна вилікувати в домашніх умовах. Це можливо у випадку, якщо ніготь вп’явся не надто глибоко всередину, відсутні явні ознаки гною, а біль з’являється тільки при торканні проблемного місця або при носінні здавлює ноги взуття.

В деякому випадку врослий ніготь вилікувати можна досить просто. Один раз на день потрібно робити короткострокові ванночки, а потім обрізати врослий ніготь. Ножиці або щипчики повинні бути максимально чистими. Процедура повинна виконуватися до усунення проблеми.

Однак бувають і такі випадки, коли лікування врослого нігтя в домашніх умовах протипоказано, і краще звернутися за допомогою до фахівця.

До таких випадків відносять наступні ситуації:

 • Врослий ніготь перейшов до інфекцію, посилився біль і набряк, почервоніння навколо шкіра зблідла, з’явився жар і рідина;
 • Врослий ніготь запалюється, а ви протягом п’яти останніх років не робили ін’єкцію проти правця;
 • Домашнє лікування не дає позитивних результатів;
 • Ви належите до групи людей підвищеного інфекційного ризику; якщо у вас синдром набутого імунодефіциту, порушений кровообіг, цукровий діабет або інша причина, по якій рани, що повільно загоюються.

5 кращих рецептів лікування врослих нігтів народними засобами — як позбавитися від врослого нігтя?

 1. Сольові процедури
  Всім добре відомо, що відмінним засобом проти запальних процесів вважається звичайна кам’яна сіль. Гарячі сольові ванночки надають пом’якшувальна дія на шкіру, і відразу знімають неприємні больові відчуття. Для запущених випадків врослих нігтів сольові ванночки теж підійдуть — вони допоможуть відкритися гнійничків.
 2. Ромашкові ванни
  Відмінно при врослих нігтів допоможуть зняти запалення ванночки з різними протизапальними травами, серед яких перше місце займає ромашка. Для приготування розчину береться шість столових ложок ромашки заливають двома літрами окропу. Ромашка має настоятися близько шістдесяти хвилин, а потім не дуже гарячому розчині потрібно парити ніжки близько двадцяти хвилин. Ромашкові ванни сприяють вивільненню з розпареної шкіри врослої частини нігтя. Повторювати процедуру слід до того часу, поки форма нігтя не стане звичайною і він буде рости правильно.
 3. Олійні тампони
  Зазначеним методом для позбавлення від врослого нігтя, попередньо треба розпарити ноги в марганцівці або ромашці. Далі по центру підпиляти ніготь не більше ніж на пів сантиметра. Попередньо заготовлений тампон змочують вазеліном або вершковим маслом і акуратно підсовуємо під ніготь. Попередньо нігтик підстригати не потрібно. Процедура повинна повторюватись до припинення больових відчуттів (виконувати через день). По досягненні позитивного результату ніготь слід рівне акуратно підрізати, не заокруглюючи куточки.
 4. Обгортання подорожником
  У слабенькому розчині марганцю розпарювала ніжки. Болючий палець обгортаємо розім’ятими листочками, а зверху накриваємо ще одним листком подорожника і бинтуємо палець. Зверху одягаємо шкарпетки. Подорожник допоможе видалити біль і швидко зніме запалення.
 5. Метод підпилювання нігтя
  Цей спосіб дуже простий і доступний. Розпиляний в середній частині нігтик намагається зростися, причому нігтьові краю помалу звільняються зі шкіри, перестаючи в неї вростати.
  Перед процедурою розпилювання гарненько розпарюють ноги. Від основи до краю нігтя посередині роблять розпил приблизно на 2/3 товщини нігтьової пластини. Контроль глибини здійснюється візуально. Для процедури спилювання можна застосовувати напилок або пилочку для манікюру, в залежності від міцності та товщини нігтя. Виконувати спилювання потрібно один раз в три тижні. Ніготь поступово буде відростати, і ви помітите не спиляний ділянку.
  Для спадкових випадків захворювання врастающими нігтями спилювання є одним дієвим методом ефективного лікування. Проводити процедури в таких випадках потрібно кожен місяць.

Можна наводити безліч методів лікування врослих нігтів, але, все ж, більш ефективною буде профілактика захворювання, що передбачає виконання простих правил:

 • Дотримання правил особистої гігієни;
 • Правильне підрізання нігтів;
 • Лікування грибкових інфекцій;
 • Виправлення ортопедичних захворювань;
 • Носіння вільної взуття.

 

Сайт Colady.ru попереджає: при виявленні симптомів нагноєння, сильного запалення біля врослого нігтя не займайтеся самолікуванням, а негайно зверніться до фахівця!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015