6 найбільш поширених шахрайств по телефону — як не стати жертвою обману?

Жертвами телефонного обману стають довірливі громадяни, які все частіше навіть не здогадуються, що їх обробляє грамотний шахрай. Як не попастися на вудку телефонному шахраю? І що робити, якщо Вас застали зненацька?

Читайте також: Найбільш поширені види шахрайства в інтернеті — як захистити себе від обману?

Найпоширеніші виверти шахраїв, і як їх уникнути — застереження і поради від colady.ru

 • Один дзвінок» в 10 доларів
  Японські умільці придумали свого часу чудовий і простий по своїй стратегії спосіб залишати громадян без незначної суми грошей. Суть методу полягала в тому, що людині дзвонили з невідомого номера, але потім скидали ще до того моменту, як абонент візьме трубку. Людина передзвонював на вхідний йому номер з чистої цікавості, після чого йому відповідав або автовідповідач, або йшли довгі гудки. Ніхто не здогадувався, що, поки йшов дзвінок, гроші капали на рахунок шахраїв. Саме тому варто свідомо підходити до невідомих абонентам, телефонує Вам на телефон.
 • Курочка по зернятку, або лотерея
  Сучасні шахраї вирішили змінити тактику, почавши працювати на великі маси, вимагаючи у громадян невеликі суми. Все частіше цей спосіб отримати незначну суму полягає в тому, що на телефон приходить СМС, в якому вказується, що, нібито, Ви виграли в лотерею велику суму грошей, або поїздку на курорт, машину і т. д.

  Для отримання більш докладної інформації про те, як можна забрати свій приз, Вас просять відправити або відповідь СМС на цей номер, або перевести деякий (невелика) кількість грошей на вказаний рахунок. Від 2 до 5 доларів йде в руки шахрая з однієї такої СМСки. Працюючи на широкі маси, вони збирають значну суму зі своїх СМС-розсилок.
 • Фішинг
  Кожен ранок, день і вечір на наші телефони приходить море СМС від організацій різного типу. Від послуг ремонту комп’ютерів до рекламних акцій великих торгових мереж. Спокійно ставлячись до такого роду реклами, спокійно видаляємо непотрібну інформацію. Однак деякі повідомлення складені настільки грамотно, захоплюючи абонента, що той різко переходить по посиланню, зазначеної в повідомленні, після чого потрапляє на сайт шахраїв. І сам того не здогадуючись, абонент підключає бомба повільної дії. Вся інформація з його телефону, яка є конфіденційною, а це персональні дані: пошта, рахунки в банку — потрапляють в руки телефонних шахраїв. Не варто переходити викликають підозру посиланнях. А чи варто взагалі приділяти їм увагу?
 • Гроші на телефон?
  З появою мобільних телефонів у широкого кола людей, від бабусь до школярів, популярним стало телефонне шахрайство, пов’язане з СМС, в яких вказується приблизно наступне — «Привіт. Це Саша. Поклади мені, будь ласка, 1000 рублів на телефон. Терміново!»

  Прохання виглядає, як звичайне повідомлення від вашого друга, приятеля або навіть родича. Ви судорожно біжите до банкомату, що переказати зазначену суму на номер. Однак гроші потрапляють не Вашому знайомому, а шахраям. Тому не варто телефонувати на номер, уточнюючи, та й взагалі необхідно ставитися до такого роду Смсками дуже насторожено.
 • Кредит не погашений
  Телефонні шахраї дедалі частіше стали вдаватися до методу отримання особистої інформації від абонента з метою зламати його особистий кабінет в банку, і зірвати тим самим великий куш. Приходить СМС з посиланням, що у Вас не погашений кредит, і Вам терміново потрібно зв’язатися з того-то телефоном з співробітником банку. Однак кредиту може і не бути, але Ви все одно передзвонюєте, і відповідаєте на всі питання, не здогадуючись, що на тому кінці дроту сидить шахрай.
  У подібних ситуаціях потрібно спілкуватися тільки безпосередньо з працівниками банку через телефон, зазначений на офіційному сайті Вашого банку.
 • Відмова від розсилки СМС
  З текстовими повідомленнями завжди було пов’язано багато проблем, починаючи від СМС з текстом «Врятуйте дитину, перерахуйте гроші на рахунок», і закінчуючи «Ви виграли джекпот, т. к. 100000 абонент нашої мережі».

  Коли приходить повідомлення з текстом «відмовитися від СМС-розсилки», багато хто вважають це звичайною справою. Просять відправити зворотне повідомлення з підтвердженням рішення. У підсумку виходить, що ви знімаєте зі свого рахунку від 300 до 800 рублів, так як дана СМС — не безкоштовна, і не за тарифом.

На закінчення варто сказати, щоб не попастися на виверти шахраїв, потрібно, щонайменше, бути пильним, а найкраще — ніколи і нікому не відправляти свої персональні дані, починаючи з номера Вашого телефону, звичайно!

А які виверти шахраїв по телефону знаєте Ви, і як не попастися в їх мережі? Поділіться з нами своїм досвідом!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015