7 основних причин Вашої нещасної любові — як пережити нещасливе кохання?

Нещасна любов… Про це написано величезну кількість книг, проспівано багато пісень, режисери знаходять в подібних історіях найбільш вдалі сюжети для кінофільмів і актори пристрасно читають монологи з театральних підмостків. І щоразу автор пропонує своє — нове або не дуже нове — рішення: як пережити нещасливе кохання, як впоратися з нею, і чи варто боротися?

Ми настільки звикли сприймати любов, як природну частину свого життя, що не замислюємося — що ж це таке: перша нещасна любов. І у кого-то викликає подив, як це почуття, яке оспівують поети, можна вивчати, шукати причини і… способи, як впоратися з ним?

Нещасна любов, насправді, далеко не завжди є природним і нормальним почуттям. І, якщо вам вже далеко не тринадцять років, а відносини так і залишилися в замкнутому колі нерозділеного кохання, варто задуматися: а чи все в порядку? У чому ж причина такої ситуації?

Щоб нещасна любов не стала вашим постійним супутником, і не зламала ваше життя, заважаючи розгледіти щастя — перш за все, необхідно розібратися — чому?

Психологи виділяють сім основних причин нерозділеного почуття:

  1. Нещасливе кохання до іншого через нещасливе кохання до себе

Неможливість подолати з якихось причин власні особисті проблеми відбувається, на думку більшості психологів, від невміння любити себе і приймати себе таким, який ти є. Спроба заповнити брак любові всередині себе любов’ю до іншого призводить до негативних наслідків:

  • По-перше, відбувається «зациклення» на об’єкті: тільки ця людина представляється єдиним рішенням, єдиним сенсом в житті, єдиним, що потрібно для повного щастя.
  • По-друге, ми перестаємо бачити джерело проблеми в собі, і вже не в змозі навіть спробувати змінити ситуацію іншим способом. Ніхто не зможе зробити вас щасливим, окрім вас самих. Насправді ж, ви підміняєте свою любов до людини спробою отримати його любов.

Найнеприємніше в цій ситуації, що ви рано чи пізно змушені будете принижуватися, купувати, просити, вимагати що завгодно, лише б людина була з вами. Але в результаті ви не отримаєте такої необхідної вам любові — тільки зруйновані стосунки.

  1. Статусність

Найчастіше потреба в любові і особистого життя виникає не самі по собі, як необхідність, а як статус для того, щоб відчути себе повноцінним, бути «як всі». Але найчастіше спроби вибудувати відносини з партнером призводять лише до проблем.

Любов придумана не принесе вам задоволення і щастя, якщо ви чесно не визнаєте справжню причину початку відносин. У подібному «тиску соціуму» немає нічого поганого: адже ви — це ви, цілісна і самодостатня особистість, і, якщо для щастя вам потрібна зовнішня сторона, потрібно бути «як всі» — це не злочин.

Але розуміння справжніх мотивів допоможе вибудувати відносини з партнером більш благополучно, а значить — і без глобальних розчарувань у любові.

  1. Дитячий сценарій

Це — одна з психологічних особливостей особистості людини: грати роль, повторюючи сценарій, звичний і зручний для нашої свідомості. Саме тому людині, яка не має в дитинстві позитивного прикладу поважних і повноцінних відносин між батьками, часто не може побудувати іншу модель сім’ї, вибираючи на підсвідомому рівні партнери людини, з яким зможе повторити сценарій. Не тому, що цей сценарій повністю задовольняє — тільки тому, що він звичний.

Ничего, крім нерозуміння, розчарування і страждань подібні відносини не принесуть. Зрозуміти, як позбутися нещасної любові, у цьому випадку важко, а змінити сценарій, закладений у дитинстві — ще важче. Але це можливо. Хтось справляється сам, кому необхідна підтримка грамотного психолога.

  1. Закоханість — це не любов

Любов не має мало спільного з потягом і безрозсудною прихильністю, це — не пристрасть, осліплюючий людини, змушує його дивитися на об’єкт потягу крізь «рожеві окуляри».

Пристрасть — не той фундамент, на якому можна побудувати тривалі та міцні відносини. Через кілька місяців закоханість перегорить, і реальність, з якою вам доведеться зіткнутися, швидше за все, виявиться далеко не такою, якою вона представлялася в самому початку відносин.

  1. Потреба в проблемах

Так-так, іноді відчувати себе нещасним — необхідність для людини! Під всім навколо такі люди бачать несправедливість до себе, з будь-якої дрібниці зводять гори проблем. Не дивно, що і у взаєминах з партнером вони починають дотримуватися цього ж сценарію, отримуючи не тільки заряд негативних емоцій, але і певний гормональний сплеск.

Усвідомити, що ви самі, своїми руками, робите спільну життя нестерпним і повної проблем, непросто. Але, якщо ви спробуєте побачити щось хороше в ситуації, ви переконаєтеся, що і від цього можна отримати не менше — а часом навіть більше — таких необхідних вам емоцій.

  1. Фанатизм

Ще в Біблії було сказано: «не сотвори собі кумира», оскільки ще нікого ні до чого хорошого цей шлях не навів. Фанатизм є однією з оборотних сторін закоханості.

Подібна прослепленность «любов’ю», бажання розчинитися в коханому призводить до емоційної і психічної залежності від іншої людини, що, в кінцевому підсумку, не принесе щастя.

  1. Однолюби

Міф про те, що в житті може бути тільки одна-єдина любов, дуже поширений. Але в тому-то і справа, що це — міф!

Чоловік полігамний від природи, тому «зациклюватися» на одних невдалі стосунки, ставити хрест на майбутньому і перебувати у впевненості, що «тільки він може зробити мене щасливою, а якщо не він, то ніхто мені не потрібен» — не найкраще.

Любов — це прекрасне почуття, яке робить наше життя світлішим, приносить відчуття щастя і гармонії світу. Але нещасна любов — теж частина нашого життя. Ми страждаємо від любові лише для того, щоб навчитися любити.

Коли мудрий цар Соломон порадив людині, який робив добро всім, але ні від кого не отримував за це кохання: «Полюби!» І це — наймудріша порада, яку можна дати!

Вміння любити — найважчий труд, навчитися любити — непросто, але саме це у підсумку принесе Вам щастя!

Якщо Вам сподобалася наша стаття і у Вас виникли думки з цього приводу, поділіться з нами. Нам дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015