7 секретів виховання слухняного дитини — як зробити дитину слухняною

Всім батькам коли-небудь доводиться вирішувати задачу, як виховати слухняного дитини. І, чим раніше вони почнуть виховувати своє чадо, тим краще буде для всіх.

Читайте також: Що робити, якщо дитина став примхливим — інструкція для батьків.

Дитина, яка не слухається батьків і вихователів, приносить безліч неприємних турбот, причому не тільки близьким, але і навіть перехожим людям на вулиці. Ті діти, які виросли в умовах досконалої волі, не можуть розрізняти, що їм дозволено робити, а що ні.

Процес же виховання — досить довгий. Тому, якщо ви хочете, щоб ваше чадо тільки радувало вас своїми вчинками та поведінкою, а не засмучувало, то слід запастися терпінням.

Сім основних батьківських секретів, які допоможуть вам знайти взаєморозуміння зі своїм нащадком і підкажуть, як навчити дитину бути слухняною:

  • Дійте послідовно у вихованні. Тобто, якщо був введений заборона на що-небудь, наприклад — не залишати межі двору, або не вибігати за м’ячем на проїжджу частину, то його потрібно виконувати кожен день, не даючи поблажок. Діти, насправді, дуже хороші психологи, і вони миттєво зрозуміють, в чому мама і тато дають слабину, і це так само стосується встановлених правил. І, як тільки вони це відчують, вони почнуть вважати, що правила виконувати необов’язково, відповідно — можна порушувати заборони. Саме тому вчити дитину бути слухняною необхідно послідовно.

  • Будьте твердими, і в той же час, ласкавими. Як показує практика, дуже важко виховувати дітей лише одним криком, і тим більше — гнівом. Щоб у маленької людини вироблялися навички послуху, він повинен знати, що його люблять, і карають не з ненависті, а з любові до нього. Робіть наголос на любов, увагу і ласкаве ставлення, але при цьому будьте тверді у своїх переконаннях. Так ви покажете дитині, що ви його дуже любите, і знаєте, що він відчуває, однак виконувати встановлені правила йому все одно доведеться.

  • Станьте прикладом для своїх дітей. Багато батьки ламають голову над питанням — як зробити дитину слухняною, при цьому вони не хочуть змінювати свої звички і сталий спосіб життя. Але вони забувають, що ніякі моралі дитина не сприймає так, як особистий приклад батьків. Як показують дослідження, діти дуже чутливі в дуже ранньому віці. І тому вони підсвідомо намагаються наслідувати самим близьким дорослим, яких бачать кожен день, і яким найбільше довіряють своїм батькам. І тому дуже важливо, щоб батьки вели себе так, як личить, стали гарним прикладом для дитини. Всі без винятків правила, які встановлюються для дітей, повинні виконуватися бездоганно дорослими. Наприклад, якщо батько курить, то дитині далі буде дуже складно пояснити, чому це шкідливо, і чому цього робити не можна.

  • Карайте адекватно. З кожним роком діти ростуть і постійно намагаються знаходити собі нові заняття — таким чином, з’ясовуючи, що робити можна, а що — ні. Слід визначити адекватне покарання за проступки дитини. Приміром, якщо дитина зробив невеликий проступок, не потрібно за це з ним не розмовляти три дні, краще покажіть, що вам це неприємно. Не можна залякувати дитину, це йому не піде на користь. Просто дайте зрозуміти, що всі встановлені батьками правила необхідно дотримуватися, інакше настане покарання. Читайте також: Як виховувати дітей без покарання — 12 основних принципів виховання без покарання.

  • Розробіть систему заохочення. Як виростити слухняного дитини — заохочуйте його, помічаючи навіть самі маленькі перемоги і позитивні зміни в його поведінці. Якщо ваш малюк слухняний, не примхливий, не порушує правил та виконує ваші вимоги, то заохочуйте його будь-яким способом — ласкавим словом або похвалою. У цьому випадку, у дитини буде хороший стимул бути слухняним, він буде знати, що діє правильно, і далі він буде діяти правильно, в тому числі, щоб виправдати вашу довіру. Особливо дітям приємно, коли батьки кажуть, що пишаються ними. І — запам’ятайте: таке звичне для багатьох дорослих пояснення «Так треба!» — не діє! Не пошкодуйте часу і сил, і детально і докладно поясніть своєму синові або дочці, звідки взялося те чи інше правило. І навіть, якщо дитина не зрозуміє чого-то, він все одно не буде вередувати, тому що буде відчувати, що ви в ньому зацікавлені. А найімовірніше, що він сам запитає, якщо щось буде незрозуміло.

  • Винагороджуйте дитину правильно. Навіть для дорослих людей відмінним стимулом, який змушує працювати ще старанніше і старанніше, є винагороди. До дітей це також відноситься. Щоб дитина вів себе слухняно деякий час, ви можете заздалегідь сказати, що його очікує. Наприклад, це може бути похід у кінотеатр на новий мультфільм, в зоопарк, нові іграшки, солодощі, доступ до комп’ютерних ігор і т. д. Але щоб це отримати, він повинен виконати ваші вимоги. Цей метод діє добре, проте — не зловживайте, оскільки дитина буде слухняним тільки за «хабар» у вигляді приємного подарунка.

  • І наостанок — ви повинні триматися обраної лінії вихованні, однаково мислити чоловіком і всіма бабусями-дідусями, тітками-дядьками. А інакше ваш син візьме негарну моду маніпулювати. Чоловік і дружина повинні один одного підтримувати у всьому, навіть якщо при цьому вони думають зовсім інакше, чи взагалі, в розлученні. Як виховувати дітей, необхідно домовлятися обов’язково в їх відсутність. Дитина буде слухняним, тільки якщо авторитетом буде і мама, і тато. Читайте також: Виверти дитини-маніпулятора — як виховувати дітей-маніпуляторів?

І пам’ятайте — слухняна дитина може вирости тільки у тій родині, де його люблять, і всі роблять йому на благо!

А як Ви виховуєте свою дитину? Все виходить у вихованні, і в чому помилки? Поділіться своїми історіями в коментарях нижче!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015