8 березня в дитячому саду — оригінальні сценарії, конкурси, подарунки

Ранок у дитячому садку — одне з найяскравіших подій для дитини. Ці спогади залишаються з малюком на все життя. Цей захід традиційно проводиться, щоб порадувати малюків, розкрити сплячі ще таланти, прищепити певні навички. Ну і, звичайно, спільна підготовка дітей до свята — це серйозний досвід роботи в команді. Як створити у дитячому садку цікавий концерт в честь восьмого березня?

Зміст статті:

 • Готуємося до свята 8 березня! Важливі рекомендації
 • Як підібрати костюми для дітей
 • Веселі ігри 8 березня в дитячому саду
 • Оригінальний сценарій свята на 8 березня

Готуємося до свята 8 березня! Важливі рекомендації

Вибір сценарію — це головне, з чого завжди починають підготовку будь-якого свята в дитячому садку. Сценарієм слід приділити особливу увагу. Значення має як сам сценарій, так і деталі — музика, прикраси, атмосфера свята, костюми і різні приємні дрібниці.

 • Не варто перевантажувати спектакль великим числом номерів — діти втомлюються досить швидко, і їх неуважність на користь свята не піде. Краще нехай дійство буде коротким, але барвистим, яскравим і незабутнім.
 • Можна використовувати для створення сценарію відому казку, щоб задіяти всіх діточок. Ідеальна ланцюжок свята — це міні-вистава, ігри, вірші та пісні.
 • Всі можливі форс-мажори слід врахувати заздалегідь. Наприклад, для сором’язливого дитини, яким важко дається зубріння віршів і виступ на публіці, краще відвести роль з мінімумом слів. Вимагати від дітей неможливого не слід, до кожного потрібно підійти індивідуально, підібравши роль так, що дитина з нею впорався і не отримав моральну травму.
 • Батьки — найкращі помічники малюків на репетиції. Хто, як не вони, підтримають улюблених чад, вчасно похваливши, підказавши і поправивши.
 • Для підвищення в дітей почуття відповідальності за майбутнє свято можна прикрасити зал, де буде проходити вистава, разом з ними, а також намалювати для батьків «запрошення» квитки у вигляді листівок.

Костюмований бал на 8 березня! Як підібрати костюми для дітей

Які костюми будуть актуальні для свята восьмого березня? Звичайно, в першу чергу, квіти. Купувати костюми в магазині може собі дозволити не кожен батько, тому, щоб не травмувати одних дітей багатством нарядів інших, нехай всі вони будуть однаковими. В даному випадку, вихователеві краще обговорити це з батьками.

 • Костюми квітів для хлопчиків. Як відомо, квітка — це зелене стебло, зелене листя і яскрава барвиста голова-бутон. Виходячи з цього, і створюються костюми. Зелена сорочка може служити стеблом, а створена з яскраво-червоного паперу квіткова шапка — квіткою тюльпана (йди іншої квітки, залежно від сценарію).
 • Костюми для дівчаток. Для стебла, відповідно, вибираються зелені сукні або сарафани. Шапки квітів створюються також з паперу.
 • Можна долучити до створення костюмів та дітей, посадивши на «бутони» намальованих ними і вирізаних метеликів.

Веселі ігри на святі 8 березня в дитячому саду

 1. Гра для глядачів (мам і бабусь). Провідна пропонує глядачам зіграти, поки діти відпочивають від вистави. Вона вибирає навмання будь-яку маму із залу і називає який-небудь предмет (віник, іграшки, ремінь, посуд, диван, молоток, праска тощо). Мама повинна, не замислюючись, швидко відповісти — хто в їхній родині частіше інших користується даним предметом.
 2. Веселий футбол. Легкий великий м’яч або повітряна куля кладуть посеред залу. Діти, по черзі, з зав’язаними очима проходять кілька кроків вперед і б’ють по м’ячу.
 3. Дочки-матері. Діти розділяються на пари — хлопчик-дівчинка, зображуючи тата і маму. На кількох столиках вихователі заздалегідь розкладають ляльок, лялькові одяг і гребінця. Виграє та пара, яка встигає швидше за інших «зібрати малюка в садок — одягнути і причесати.
 4. Збери маму на роботу. Для цього конкурсу на столиках розкладають сумочки, дзеркала, помади, намисто, шарфи і кліпси. За сигналом дівчатка повинні нафарбуватися, надіти прикраси і, склавши все у сумочку, добігти до «роботи».
 5. Дізнайся маму. Провідні ховають всіх мам за ширмою. Дітям мами показують тільки руки, за якими їх і слід вгадувати.
 6. Після завершення конкурсу діти можуть прочитати заздалегідь вивчені вірші, присвячені своїм мамам.

Оригінальний сценарій свята на 8 березня в дитячому саду

Вистава до свята 8 березня може бути будь — яким-створеним за мотивами казки, пісні або експромтом придуманий вихователем і батьками. Головне, щоб дітям він був цікавий, і щоб не залишилося незадіяних дітлахів. Наприклад, такий сценарій, як:

Пригоди квітів в країні весни

Ролі учасників вистави:

 1. Троянди — дівчатка, одягнені в костюм кольорів
 2. Тюльпани — хлопчики в костюмах квітів
 3. Сонечко — одна з мам або помічник вихователя в костюмі
 4. Хмаринка — одна з мам або помічник вихователя в костюмі
 5. Садівник — вихователь в костюмі
 6. Бджілка — одна з матерів (бабусь) або помічник вихователя в костюмі
 7. Попелиця (пара персонажів) — одна з мам або помічник вихователя в костюмі

Головна ідея вистави
Діти грають ролі квітів, що ростуть в саду. За ними дбайливо доглядає садівник, їм ласкаво усміхається сонечко, поливає хмаринка, і прилітає бджілка за пилком. Вороги квітів — це тля. Вони, звичайно ж, всіма силами намагаються перешкодити зростанню квітів. З попелиць бореться сам садівник, сонечко, бджілка і навіть хмаринка — адже у мам скоро свято 8 березня, і вони чекають квітів.

Театральна постановка — основні пункти сценарію

 • Батьки займають місця в залі.
 • Переодягнені в костюми діти-квіти вбігають в зал, танцюють.
 • Слідом виходить садівник. Він підходить до кожної квіточки з лопаткою та великий лійкою, «поливає», «розпушує землю» і співає пісню про квіти для мами до восьмого березня.
 • Закінчивши танець, діти збираються навколо садівника півколом, і садівник виголошує промову: — «Ростіть, ростіть, дорогі мої квіточки! Я буду вас поливати ключовою водою, удобрювати і видирати злі бур’яни, щоб ви піднімалися до сонечка і росли міцними і красивими. А давайте покличемо до нас сонечко!»
 • Діти кличуть сонечко, плескаючи в долоні.
 • Сонечко виходить, посміхаючись дітворі. Воно стосується кожного малюка «промінчиком» і просить, щоб діти заспівали йому сонячну пісеньку.
 • Сонечко досить, але просить ще й розповісти вірші про весну.
 • Діти читають вірші.
 • Садівник каже: — «Ну ось, квіточки, під сонечком ви погрілися, і тепер, щоб земля під вами не пересохла, слід полити. Кого ми покличемо?
 • Діти кричать «Хмаринка, приходь!».
 • Хмарка повільно «заплисти» в зал і пропонує «квітам» зіграти в гру «топай-плескай». Зміст гри: хмаринка каже різні фрази, а діти плескають в долоні, якщо погоджуєтесь з нею, та тупотять, якщо не згодні. Наприклад. «Реп’ях — найкрасивіший з квітів!» (діти тупають). Або «найпекучіше рослина — це кропива» (хлопці плескають). Іт.д.
 • Далі діти танцюють танець з парасольками. Мова садівника: — «На сонечку ми прогрілися, дощик нас полив, тепер і обпилити треба!». Запрошує бджілку.
 • Бджілка співає пісню про мед.
 • В кінці пісні з’являється попелиця. Попелиця лякає квіти, намагається вкусити і загрожує тим, що загризе всі зелені листочки.
 • Квіти, злякавшись, тікає від попелиці.
 • На допомогу квітам приходять хмаринка, сонечко, садівник та бджілка. Вони пропонують квітам і попелиці зіграти в гру. До гри можна залучити глядачів.
 • Квіти, звичайно, перемагають. Вони співають веселу пісню. Після чого садівник дарує кожній мамі по «квітці».

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015