Альпійська гірка своїми руками — фото

Альпійська гірка — фантастичний кам’яний сад з поєднання декоративних рослин і гармонійно сусідять каменів. Вона імітує альпійські гірські схили, зі зростаючими на них деревами, кущами і різнотрав’ям. Загалом, це відмінна прикраса дачної ділянки або саду.

«А-ля Альпи» відрізняється від звичайних гірок різноманітністю рослин, що ростуть в гірській місцевості. Такий декоративний елемент ландшафтного дизайну ще називають рокарием або альпінарієм.

Вона у нас надзвичайно модна і роблять її часто своїми руками на видному місці замість клумб. Милуються і отримують естетичне задоволення від споглядання гармонійного поєднання різних за формою каменів, ґрунту, покритої рослинами і дрібними камінчиками, іноді, ступеньчатого водоспаду і невеликого водоймища з красиво оформленими берегами.

Дизайн рокарія

Дизайн альпійської гірки зазвичай роблять в романтичному або пейзажному стилі. Камені в рокарії розташовують: терасами, або ступенями, імітуючи гірський ландшафт і рельєф, або рівномірно.

Найпопулярніші по рельєфу: каньйони, виступи скель, водоспади, ущелини та інші. Камені і рослини розташовуються асиметрично і симетрично. Тимчасово розмістіть їх так, як вам хочеться. Якщо виглядають гармонійно — встановіть грунтовно.

Почитайте про цікавих виробах з металевих банок — корисно для декору дачі.

Вибір каменів для альпінарію

Запам’ятайте: округлі валуни і каміння не годяться для дизайну альпінарію. Вибирайте неправильної форми, одноколірні, що поєднуються з гострими виступами, різні за розміром. Підходять від 30 до 40 см, або з 60 до 70 см.

Для кам’яних композицій беруть: граніт, піщаник, черепашник, мармур, вапняк.

Альпійські гірки у багатьох замінюють класичні квіткові клумби. Якщо у Вас на ділянці є пагорб у якого пологий ухил, візьміть його за основу і влаштуйте свій гірський ландшафт.

Вибираємо місце для альпінарію

Плануйте зручне для вас місце на відкритому просторому ділянці, де багато світла. Південна Сторона або південний захід. Можливо біля альтанки, таке місце, де ви часто проводите час і зможете помилуватися рокарием. Розмітьте місце, де буде знаходитися об’єкт.

Робимо котлован

Котлован сумірний гірці. Наприклад, під гірку 2 м на 2 м, його глибина 1 м. Надійний дренаж під фундамент пропустить зайву вологу, що корисно для рослин і стане надійним фундаментом, що не дозволяє частинах гірки обвалитися. В котлован насипайте гравій, керамзит, шматки цегли, щебінку та відходи від будівництва, крім дерев’яних.

Засипаємо дрібною галькою, піском, гравієм або просто піском. Зверху на 30 або 40 см утрамбовуємо землю під рослини.

Альпінарій з водоспадом

Щоб зробити альпійську гірку з водоспадом, треба купити насос і шланги, щоб забезпечити водну циркуляцію. Який насос потрібен? Фахівець підкаже, виходячи з висоти і розмірів вашої гірки. Візьміть інструменти: шпателі, лопату, ніж монтажний, рулетку, трамбування, щоб розмічати — мотузку.

Поклали камені, водойма заповнений і встановіть туди насос вище від дна. Шланги, які подають воду зверху маскуються. Присипте землею їх, а зверху укладіть красиво камені і посадіть рослини. Стильно оформіть берег водойми. Закінчили? Висаджуйте рослини.

Земляну суміш купіть в квітковому магазині або змішайте 1/3 (торф з глиною). На 1/5 частину суміші — гравій. Очистіть землю від корінців бур’янів.

Висаджуємо рослини для альпійської гірки

Підбираючи рослини для альпінарію, враховуйте на якій ділянці ви його влаштували. Відкритому сонячному або тінистому? Підбирайте рослини, які будуть добре рости саме в таких умовах.

Зверху гори розмістіть дерева з кущами, посадіть поруч багаторічні трави. Для озеленення використовуємо: що покривають ґрунт багаторічні рослини, маленькі деревця, кущі, траву, папороті, злакові, квіти з цибулин. Вибирайте таку зелень, щоб прижилася в грунті одного складу, як сусіди, не заглушать один одного. Садіть такі рослини, які мають різні періоди росту і цвітіння і круглий рік гірка буде зеленою. Освіжають взимку хвойні дерева: сосна, що росте в горах ялівець з вічнозеленою туями.

Красиво виглядає поєднання самшиту з магнолією падуболистной і спірея та кизильника. Трави прикрашають, з цілющими властивостями, запашні: розмарин з чебрецем, шавлія з баданом та інші. Екзотичність за рахунок папороті. Незвично виглядає зі злаковими.

Додайте улюблені квіти для альпінарію: нарцисы, настурції, чорнобривці, церастиум, барвінок, обрієта, арабис, гвоздика периста та інші. Добре полийте. Дерево або квітку утрамбуйте біля кореня і насипте навколо гальку, щоб менше зростало бур’янів і волога затримувалася на землі. І навколо гірки посипте гальку, щоб менше зростало бур’янів. По центру висаджуйте яскраві квіти.

Трохи попрацювавши, вивчивши технологію, підібравши камені і рослини, ви самі зробите альпійську гірку і навіть з водоспадом своїми руками.

 

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015