Алергія на тварин

Господиня ретельно викуповувала котика, дбайливо закутала його в махровий рушник, все одно пухнастик незадоволений: навіщо його так мучать? А все просто — жінка страждає алергією на котів, і ні за що не хоче розлучатися зі своїм улюбленцем.

Щоб менше страждати від нападів, вона миє свого Мурчика щотижня. А може, даремно, і все це марно!

Думка алергологів про алергію на тварин

Алергологи кажуть, що це їй не допоможе. До них часто на прийом приходять пацієнти з розпухлими носами, з очима, повними сліз, які фанатично люблять кішок і не хочуть з ними розлучатися. Намагаються частіше їх купати, адже побутує думка, що алергічну реакцію у господарів викликає шерсть тварин. Це не так. Алергени, що виробляються залозами внутрішньої секреції тварин, які потім потрапляють у повітря. Багато їх і в слині тварин.

Тому, мій, не мій котика — все одно він залишається постійним подразником для людини, що страждає алергією на пухнастиків. Небезпечні також і папужки, і акваріумні рибки, точніше, корм для них. Єдине, що можна рекомендувати тримати алергікам — черепах. Миле створіння, але мало хто уявляє собі, як його можна взяти на руки, погладити… Тому можна зрозуміти тих людей, які ні за що не хочуть розлучатися зі своїм улюбленцем.

Результати зарубіжних досліджень
Виявляється, такі ж душевні муки переживають і американські власники кішок. Їх не багато не мало — аж два мільйони. Як їм допомогти? Цими проблемами зацікавилися вчені. Вони провели дослідження, щоб дізнатися, чи дійсно купання кішок — ефективний засіб. Тварин розділили на три групи.

  1. Першу групу мили кожні п’ять днів шампунем, обполіскуючи водою зі шланга. Процедура тривала лише хвилину.
  2. Другу групу купали раз в тиждень, опускаючи в теплу ванну, слідкуючи, щоб вода не потрапила в вуха.
  3. Третю групу піддослідних мили так, як і другу, але після ванни їх додатково ополаскивали три хвилини під душем.

До і після процедури тварин тримали в спеціальному приміщенні і визначали вміст у повітрі алергенів. Як з’ясувалося, після ополіскування котів зі шланга кількість алергенів зменшувалися на 44 відсотки, після ванни — на 79%, після комбінованої купелі у ванні з душем — на 84. Але через тиждень рівень алергенів знову піднімався до звичайного. Вчені скептично відзначають, що купання тварин не допоможе позбутися від алергенів, хіба що господарі будуть мити їх щодня. А хто ж не знає, як кішки не люблять воду! Так, може, справді краще їх не заводити, ніж так мучити безневинне створення…

Поради тим, у кого алергія на тварин
І все ж тим, хто не хоче розлучатися зі своїми хвостатими улюбленцями, вчені склали рекомендації щодо їх купання.

  1. По-перше, потрібно надіти щільні рукавиці і, тримаючи знервований тварину за передні лапки, опустити його в порожню ванну, і лише після цього почати заповнювати водою. У будь-якому разі не опускати перелякану кішку у ванну з водою! Це для неї надзвичайний стрес.
  2. Важливо, щоб тварина звикала до води поступово, тоді воно набагато спокійніше витерпить весь процес. Деякі пухнастики ніяк до цього не можуть звикнути — їм потрібні заспокійливі препарати, навіть … наркоз.
  3. І ще один важливий рада вчених. Якщо ви алергік, то тримайте не кота, а кішечку, оскільки «дівчинки» виробляють менше протеїнів, які викликають алергію. А тим, у кого є «хлопчик», рекомендують його каструвати — це також знижує кількість алергенів.
  4. У квартирі не повинно бути килимів (особливо в спальні), оскільки саме там накопичуються алергени. Бажано користуватися спеціальними фільтрами — очисниками повітря.
Ссылка на основную публикацию