Безпечна покупка товарів в інтернеті — 7 етапів перевірки інтернет магазину

З розвитком інтернет — технологій люди все частіше стали здійснювати покупки товарів в інтернеті. З’явилося безліч сайтів, де можна відшукати будь-який товар, починаючи від косметичних засобів, одягу і закінчуючи меблями, побутовою технікою.

Читайте також: Види шахрайства в інтернеті — як захиститися від обману?

Але всім сайтам можна вірити, як не потрапити на вудку шахраїв? Потрібно знати деякі правила покупки речей через інтернет.

Зміст статті:

 • Переваги інтернет покупок
 • Можливі ризики інтернет магазину
 • Як перевірити надійність інтернет магазина?

Переваги інтернет-покупок — в чому полягає вигода купівлі товарів в інтернеті?

Купівля речей по інтернету дуже зручна:

 • Не потрібно ходити по різних магазинах у пошуках потрібної речі і адекватної ціни. В одному місці ця річ може коштувати дорожче, ніж в магазині навпроти. Купівля товарів в інтернеті передбачає комфортні умови: ви, сидячи вдома в затишному кріслі під улюблену мелодію, не поспішаючи переглядаєте сайти з потрібним товаром, порівнюєте ціни, робите вибір.
 • Ціна на товар у віртуальних магазинах зазвичай нижче, ніж у традиційних, звичних для нас, магазинах. Звичайні магазини платять гроші за оренду, на зарплату продавця, на утримання торгових площ. І ці гроші закладаються у вартість товару.
 • Купівля речей з інтернету може здійснюватися в будь-який час доби. У віртуальних магазинах немає перерви та вихідних днів, на відміну від реальних торгових точок.
 • Якщо обраний товар на сайті інтернет — магазину, який розташований в вашому місті, то, найчастіше, в межах міста доставка товару здійснюється безкоштовно.
 • Вибираючи товар в інтернет — магазині, ви не відчуваєте психологічного тиску з боку продавця. Згадайте, який дискомфорт викликає продавець — консультант, що стоїть «над душею», який кожну секунду щось пропонує.
 • Вид оплати ви вибираєте самі. Можна заплатити готівкою, після того, як кур’єр принесе товар або оплатити покупку за допомогою банківського переказу.
 • Можна здійснювати покупки за повної анонімності. Адже реєстрація у віртуальному магазині не вимагає точних даних, можна зайти на сайт під яким ім’ям. Тут ви не зіткнетеся з сусідом по квартирі, як це зазвичай буває в звичайному магазині, і ніхто не дізнається про вашу покупку, поки ви самі не вирішите розповісти про неї.

Переваги інтернет — покупок очевидні: зручність вибору, оплати, доставки й конфіденційність.

Читайте також: Де купувати ювелірні прикраси і золото — у звичайному магазині або через інтернет?

Можливі ризики інтернет магазину — про що необхідно знати при купівлі речей через інтернет

Щоб замовлена річ вас не розчарувала, потрібно бути гранично уважним при виборі товару.

Найчастіше помилки, які допускає покупець, пов’язані:

 • із зазначенням розміру, фасону (якщо це одяг);
 • з оформленням замовлення (вказується неправильну адресу або номер мобільного телефону).

Ризики інтернет — магазину можуть виникати в наступних ситуаціях:

 • Якщо покупець, заплативши за товар, зіткнеться з безчесними продавцями, то може отримати річ поганої якості або взагалі поламану (непрацюючу річ). Наприклад, замовлений фотоапарат може потрапити в руки до покупця в неробочому стані. Бувають випадки, що покупець заплатив за товар, але так його і не отримав, а контакти продавця вже не відповідають.
 • Блокування картки при оплаті. Наприклад, вибравши товар на престижному інтернет — сайті, ви оплачуєте товар через карту. Але гроші в цей момент на рахунку блокуються. Чому? Т. к. магазин не працює із закордонними банківськими картами. В результаті, доступ до грошей заблокований, магазин скасовує замовлення. І розладнаному покупцеві залишається чекати повернення грошей, які повернутися протягом 30 днів і розпрощатися з обраним товаром.
 • Проблеми з перевізником. Хоча, на сьогоднішній день свої послуги з перевезення товарів, надають безліч компаній, і вибрати надійну організацію не складно, все — ж проблеми з доставкою товару трапляються. Найчастіше це:
  1. Порушення строків доставки (коли посилка лежить на проміжних пунктах і добирається до покупця дуже довго);
  2. Пошкодження упаковки і, як наслідок, пошкодження товару;
  3. Втрата посилки в дорозі. Таке рідко, але все ж трапляється.
 • Митні проблеми. Якщо замовлення робиться в закордонних інтернет — магазинах, то на митниці можуть виникнути труднощі з-за перевищення митних лімітів, коли посилка вважається комерційною партією.

Читайте також: Стосунки і кохання в інтернеті — чого остерігатися і як уникнути помилок?

Як перевірити надійність інтернет магазина для безпечної покупки речей по інтернету — інструкція для обережних покупців

Щоб покупка товарів в інтернеті приносила радість, потрібно:

 1. Для пошуку товарів скористатися не звичними пошукачами, як google, yandex, а спеціалізованими — такими, як the find, Polivore, google shopping.Щоб знайти електронні товари, побутову техніку, садові товари та ін. ідеально підійде пошуковик Shopzilla. Існують безліч пошукових систем — наприклад, bizrate.com, pricegrabber.com — які аналогічні перерахованим вище.
 2. Після реєстрації на сайті магазину задайтеся питанням: «Як перевірити сайт інтернет — магазину?» Для цього прочитайте відгуки про магазин на форумах, оцініть оформлення сайту, неодмінно зайдіть в розділи сайту «про нас», «наші контакти», «обслуговування клієнтів», де можна дізнатися місцезнаходження магазину, телефони та іншу потрібну інформацію. Якщо такі розділи відсутні — це повинно Вас насторожити.
 3. Зверніть увагу на електронну пошту магазину. Якщо адреса має вигляд, типу gmail.com — тобто знаходиться на безкоштовному поштовому сервері, то це недобрий знак. Солідні магазини, що мають гарну репутацію, зазвичай мають e-mail такого виду: [email protected]название_магазина.com.
 4. Наступним показником надійності інтернет — магазину служить розділ, присвячений формі оплати. Якщо є можливість оплатити покупку через PayPal, то це вагомий аргумент на користь сайту. PayPal — платіжна система, яка суворо стежить за виконанням продавцем взятих на себе зобов’язань, і не буде підтримувати магазин з сумнівною репутацією.
 5. Важливим моментом є інформація про повернення товару у разі виникнення різних причин (бракований або неподошедшую вам товар). Будь-який пристойний магазин захищає інтереси споживачів і надає можливість повернути або обміняти куплений товар, про що детально повинно бути написано на сайті.
 6. Сучасним способом убезпечити себе, здійснюючи покупки в інтернеті, служить перевірка інтернет — магазину через сервіси типу whois-service, де можна відстежити інформацію про власника ресурсу, про те, скільки часу існує цей ресурс. А інформація про непорядних продавців знаходиться на ресурсах типу scambook.com.
 7. Вивчити рейтинг вподобаного магазину, зосереджено ознайомитися з описом товару, прочитати відгуки покупки через інтернет, уважно і неквапливо оформити замовлення.


Безпечні покупки можна здійснювати, якщо попередньо провести всі вищеперелічені перевірки.

Підійдіть до процесу покупки товарів в інтернеті з повною відповідальністю, в іншому випадку — звинувачувати буде нікого, крім себе самого.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015