Білі плями на тілі

Плями вітіліго

Думаю, що кожен з нас неодноразово стикався на вулиці, в транспорті або в інших громадських місцях з людьми, що мають білі плями на тілі.

Безліч разів зустрічала таких людей і я, і кожен раз про себе задавалася питанням, що це за плями, чому вони виникають, і які кошти слід застосувати, щоб позбутися від них. Перше, що приходило в голову — біла пляма на тілі — це якесь порушення пігментації шкіри. Можливо, людина просто переборщив з прийомом сонячних ванн або дуже багато разів, засмагаючи на сонці, отримував опіки шкіри, не захищаючись від прямих сонячних променів в самі жаркі години доби. А може, ці люди мають шкіру з білими плямами, не сприйнятливий до сонячного світла?
Періодично в моєму колі спілкування з’являлися знайомі, які мали білі плями на тілі. Однак запитати про причини появи таких плям не дозволяло почуття такту — не хотілося ображати людей і ятрити їхні рани, так як сама наявність білого плями на тілі повинно було створювати психологічний дискомфорт і викликати в людини серйозні душевні переживання.
Але життя розпорядилося по-своєму, і в один не дуже прекрасний день я раптом виявила біла пляма на тілі у себе. Неможливо уявити, яка паніка охопила мене. Тисячі думок, непідробний жах і просто страх смерті заволоділи мною.
«За що? Чим я завинила? Що мені робити?» — кричала я в дзеркало і безліч інших нагальних питань роїлися в моїй голові. Години три я металася по квартирі як загнаний звір і розглядала це прокляте біла пляма на тілі в районі лівого передпліччя. Мабуть, вимотавшись фізично і морально спустошена, я сіла на диван і непомітно для себе заснула.

Вітіліго

Не дарма кажуть, що з проблемою треба переспати, і гострота переживань обов’язково піде на спад. Коли я прокинулася, у мене, нарешті, запрацювала голова. Щоб дізнатися, що це за біла пляма на тілі я отримала в своє розпорядження, я влізла в Інтернет. Всесвітня павутина тут же послужливо прийшла мені на допомогу. Виявилося, що білі плями на тілі у людей — це ознака шкірного захворювання, яке має дивну назву — вітиліго. Вітіліго або песь походить від латинського слова vitilus, що означає теля. Причиною появи такого захворювання, як вітіліго, є відсутність або недостатня кількість особливих клітин — меланоцитів, які відповідають за пігментацію шкіри. Зниження кількості меланоцитів може відбуватися протягом життя людини, а може бути вродженим. Зменшення рівня вмісту меланіну призводить до збільшення чутливості шкіри до сонячного світла. Трохи заспокоїла мене інформація, що білі плями на тілі при вітіліго не сверблять і не створюють больових відчуттів, а також те, що дане захворювання є скоріше косметичний, ніж медичним. Воно може проявитися незалежно від віку людини, а частіше виникає у жінок і молоді, не досяг двадцятирічного віку. Є відомості, що останнім часом хвороба стала віддавати перевагу більше людей старшого віку, але не забуває і про наймолодших.

Початком вітіліго вважається поява на шкірних покривах незначно червонуватих або молочно білуватих плям. З часом плями вітіліго зростають, набуваючи яскраву вираженість, добре розрізняються кордону і овальність або округлість форми. У процесі росту білі плями на тілі прагнуть об’єднатися, створюючи великі області ураження поверхні шкіри. Часто ділянки депігментації шикуються в напрямку нервових закінчень, порушуючи процес функціонування потових залоз і жирових клітин, а також рефлексію м’язової структури. Шкіра перестає реагувати на холод і інші подразники. Вища фаза вітіліго — зміна кольору всієї шкіри людини.

Як вже зазначалося, білі плями на тілі можуть виникнути в будь-якому віці, однак до 50% випадків появи вітіліго відбуваються у віковому діапазоні 10-30 років. Є інформація про виявлення вітіліго у немовлят, а ось у людей, що досягли похилого віку, за-болевание практично не розвивається.

Офіційна медицина до вітіліго відноситься трохи зверхньо — хвороба не смертельна, явних порушень стану здоров’я при здачі аналізів пацієнтами не виявляється. Однак це не зовсім так, адже шкоди здоров’ю людини очевидна, так як вітіліго — це не тільки прикра косметична проблема, але і свідок запущеного в організмі руйнівного процесу на рівні функціонування клітин.

На жаль, в оцінці захворювання вітіліго я була досить наївна і сильно помилялася, так як інформація, підкинута мені Інтернетом, виявилася позитивною. Але немає лиха без добра — я зібралася з силами і стала вивчати свого несподівано виник противника.

Як виявилося, одні джерела стверджують, що причини появи плями вітіліго можуть бути найрізноманітніші, а інші — що точна природа виникнення захворювання не відома.

Прихильники першої точки зору вказують на збої імунітету людського організму, не-правильну роботу залоз ендокринної системи, часті стреси і порушення нормального функціонування нервової системи людини, гострі і хронічні хвороби травного тракту, неправильне розвиток плода протягом окремих фаз внутрішньоутробного періоду. Створюють передумови виникнення вітіліго причини — це також отримання травм у побуті та на виробництві, наявність хронічних запальних процесів, отримання сильних опіків з-за довгого перебування на сонці, системні серцево-судинні порушення в організмі. Все це веде до зміни обміну речовин на клітинному рівні і відхилення від нормального засвоєння поживних речовин окремими органами людського тіла. Відзначено, що білі плями на тілі можуть супроводжуватися й іншими захворюваннями, цукровим діабетом, перніциозної анемією і хворобою Аддісона. Діагности також часто виявляють у пацієнтів з вітіліго алергічні дерматози, кишкові дисбактеріози, розвивається короткозорість, псоріаз, облисіння та інші патологічні стани.

Адепти другої теорії тільки з певною часткою ймовірності вважають, що захворювання вітіліго, викликають розлади нервово-ендокринного характеру.

Своєчасне виявлення захворювання та оперативне звернення до лікаря дозволить не толь-ко обмежити зростання з’явилися і виникнення нових білих плям на тілі, але і запобіжить інші серйозні хвороби, що є супутніми при ураженні шкірних покривів вітіліго.

Вважається, що причина виникнення вітіліго пов’язана з його формою. Розрізняють форми білих плям на тілі, що передаються у спадок і виникли в період життєвого циклу людини. Так, на ділянках шкіри з білими плямами клітини, які синтезують пігмент, розпадаються в епідермісі і волосяних цибулинах. Окремі форми вітіліго характеризуються в’яненням здібності меланоцитів шкірного покриву генерувати меланін через припинення створення меланосом і їх перетворення в кераноциты. Так як вітіліго часто пов’язано з різними захворюваннями імунної системи, то боротися з ним особливо складно.

Багато відомі фахівці дотримуються думки, що білі плями на тілі людини виникають з спадкових причин. Підраховано, що ймовірність появи вітіліго у дітей, чиї батьки мали білі плями на тілі, дорівнює приблизно 10%.

Прояв і наслідки вітіліго

При подальшому самоосвіті я дізналася, що невеликі білі плями на тілі неправильної форми є головними ознаками виникнення вітіліго. Розвиток захворювання супроводжується збільшенням розміру плям з утворенням великих ділянок шкіри без захисного пігменту. У більшості випадків вітіліго швидко прогресує, хоча відомі випадки несподіваного зникнення плям на тілі, а також мимовільного і безпричинного лікування носіїв захворювання.

Білі плями на тілі мають особливий контраст по відношенню до прилеглих ділянках здорової шкіри внаслідок підвищеного вмісту пігменту у їх краю. Помічено, що на ділянках тіла з білими плямами стає знебарвленим і волосяний покрив. Біла пляма на тілі людини може з’явитися практично в будь-якому місці. Цікаво, що підошви і долоні є вільними зонами від прояву вітіліго.

Фахівцями встановлено, що хвороба призводить до зникнення меланоцитів або втрати ними функціональної здатності виробляти пігмент в шкірі, області внутрішнього вуха, слизових оболонках очей, а в окремих випадках і у волосяних цибулинах. Як наслідок, шкіра чоло-століття втрачає пігмент, змінюється її колір, змінюються функції і структура органів людського тіла.

Плями вітіліго найчастіше з’являються на кінцівках (руках і ногах) і обличчі. Особливо схильні до появи білих плям губи.

Статистика стверджує, що захворювання вітіліго схильний приблизно 1% населення земної кулі. Ця цифра вражає своєю величиною і свідчить про труднощі стоїть пе-ред медичною наукою завдання з пошуку дієвого ліки від всесвітньої напасті. У зв’яз-ку з тим, що від проявів вітіліго страждають представники всіх національностей незалежно від раси та статі, для вирішення цієї проблеми необхідна консолідація всіх провідних роз-ботчиков лікарських засобів.

Клінічні прояви захворювання

Захворювання вітіліго має яскраво виражену клінічну картину, яка дозволяє досвідченому фахівцю легко поставити діагноз, відміну плями з відсутністю пігменту від пьебалдизма або висівкоподібного лишаю. Білі плями на тілі з’являються в основному на самих ніжних і піддаються роздратуванню ділянках шкірного покриву у вигляді невеликих утворень, схильних до зростання по своїй периферії. Зростання ділянок з відсутністю достатньої кількості пігменту відбувається зазвичай повільно, нерівномірно, з утворенням локальних зон ураження. Шкірні покриви в цих місцях практично не мають змін (за винятком кольору). Якісь специфічні відчуття відсутні. На кордоні білих плям зрідка виникає запальний процес, є темнуватий вінець. При яскраво вираженому вітіліго виникає збільшення пігментації здорових ділянок шкіри.

За прийнятою класифікацією розрізняють такі клінічні прояви вітіліго: за величиною білих плям на тілі, по локалізації уражених місць, за перебігом захворювання, за видом ділянок вітіліго, за невусу Сетона.

Рекомендації по лікуванню захворювання вітіліго

Вивчивши величезну кількість інформації, представленої в Інтернеті за запитом захворювання вітіліго та методику його лікування, я склала свій план боротьби з цим монстром, знищує природну красу людського тіла. Апріорі я зрозуміла, що захворювання вітіліго як лікувати, так і жити з ним слід, не падаючи духом і не доводячи свій організм до хронічного стану фізичного і психологічного виснаження. Для успішного лікування вогнищ вітіліго лікування захворювання повинно мати системний характер. Чоловік, який знайшов білу пляму на тілі, повинен негайно звернутися до лікаря. Це повинен бути лікар-терапевт, який призначить терапевтичний курс лікування вітіліго, спрямований на повернення природного кольору шкірного покриву і відновлення рівня змісту меланоцитів в організмі на клітинному рівні. При поверненні ділянок шкіри людини, на яких є плями вітіліго, нормальної кількості меланоцитів відновлюються імунні властивості епідермісу, ліквідується запальний процес, поліпшується зовнішній вигляд шкірного покриву людини.

Необхідно знати, що при вітиліго в організмі людини відчувається нестача вітаміну В12. Це може призвести до підвищення активності щитовидної залози, анемії, викликаючи фізичний і емоційний стрес. Також порушення в імунній системі призводять до того, що клітини починають виробляти антитіла, які вступають в протиборство з клітинами, що виробляють меланін.

В даний час існує значна кількість методів боротьби з захворюванням, при цьому результати лікування вітіліго, досить сильно розрізняються. Як правило, медичні фахівці призначають курс прийому стандартних ліків або застосування мазей. Най-леї поширеним ліками при вітіліго є псорален, а при його прийомі призначаються сеанси ультрафіолетового опромінення. Дана комбінація лікувальних процедур отримала назву метод PUVB. Статистичні дані про успішність видалення вітіліго при використанні даного методу такі: репигментация білих плям на тілі більш ніж на 25% відбулася лише у 61% хворих.

Лікування вітіліго можливо також і хірургічним шляхом. Щоправда, застосування цього методу повинно здійснюватися тільки в крайньому випадку і показанням до неї є такі підстави: ваші білі плями на тілі не зазнали змін протягом року, лікування методом PUVB не дає результату, плями вітіліго мають певний рівень пігментації, ви не хворі на гепатит типу С або Снідом. Слід зазначити, що хірургічне втручання показане пацієнтам з сегментарним вітіліго — у разі, коли білі плями на тілі знаходяться тільки з одного боку, а інші методи медикаментозного лікування не ефективні або не дають результату.

Лікувальні установи, що займаються проблемою вітіліго

Важливе питання при прийнятті рішення про позбавлення від білих плям на тілі — вибір лікувального закладу. Найбільш відомі клініки з лікування вітіліго знаходяться в Израи-ле, Російської Федерації, Україні і Кубі. Це МЦ «Рабін», Центр «Вітиліго», Дерматоло-гический центр «Вітиліго», Центр Плацентарної Гистотерапии і багато інших. У всіх пере-чисельних установах ведуть прийом досвідчені фахівці-дерматовенерологи вищої категорії. Проводяться процедури дерматосканирования і дерматоскопії. Виконується терапевтичне лікування з використанням ексимерного лазера. Є ряд інших методик застосування спе-соціальної апаратури для лікування білих плям на тілі.
Особливе місце в лікуванні вітиліго займає Мертве море. Воно по праву є Мек-кою для людей зі всього світу, які страждають такими дерматологічними захворюваннями, як нейродерміт, різні види екземи і грибкових уражень шкірних покривів і, звичайно ж, вітіліго. В першу чергу на стан і самопочуття людей, що мають депигментацию ко-жи, позитивний вплив справляє клімат, адже Мертве море — це самий солоний водо-го на планеті. Рівень його солоності перевищує 33%. Унікальний хімічний склад води і виключно корисні бруду дозволяють в найкоротші терміни покращити своє здоров’я і підвищення ефектив-сить загальний імунітет організму на тривалий термін. Розслаблюючий вплив навколишнього оточення і велика кількість історичних пам’яток плідно оповіді-туються на психологічному стані, а результати лікування вітіліго реально зміцнюють силу духу і формують бажання не зупинятися на досягнутому прогресу в боротьбі з захворювань-ням.

Народні методи лікування вітіліго

Народна медицина рекомендує для лікування вітіліго застосовувати трав’яні збори. Наведу один приклад такої корисної суміші: звіробій (30 г), ромашка аптечна (20 г), квітки календули (30 г), шавлія лікарська (40 г), череда (20 г), материнка звичайна (20 г), кра-пива дводомна (40 г). Для приготування ліків з цієї суміші необхідно 1 або 2 столові ложки збору кинути в склянку закипілої води, настояти на водяній лазні протягом 15 хвилин, знову довівши до кипіння, а потім охолодити протягом 45 хвилин при кімнатній температурі. За-варіння віджати і розбавити настій кип’яченою водою, довівши до об’єму 200 мл Порядок прийому ліки: 2 рази в день перед їжею по півсклянки протягом 1-2 місяців.
Інформація про народних рецептах боротьби з білими плямами на тілі буде неповною без подання китайського методу народної медицини. Для лікування вітіліго пропонується використовувати водяна рослина ряска маленька. Чисто вимиту і подрібнену ряску в колі-честве 1 столової ложки 3 або 4 діб наполягати в склянці горілки. Порядок прийому ліки: 2 або 3 рази в день від 15 до 20 крапель настою запити 2 або 3 столовими ложками води.
Наведу та інші процедури, що застосовуються при лікуванні і профілактиці вітіліго для попередження прогресуючого зростання плям:
— пийте природну шлункову кислоту і хлорид водню, що дозволяє відновлення віть нормальну роботу шлункового тракту і є хорошою профілактичною допомогою організму;
— щодня приймайте вітамін В, вживайте злаки і дріжджові продукти — це допомагає впоратися з шлунковими проблемами і в цілому полегшує перебіг захворювання;
— при труднощах з видаленням з організму кислот необхідно вживати в їжу про-дукту, багаті вітаміном С;
— риб’ячий жир дуже милостиво впливає на організм в цілому, знижуючи рівень стресу, у ре-док чого білі плями на тілі зменшуються в розмірі;
— застосування засобу з листя куркуми допомагає позбавлятися від плям, вітіліго на довготривалій основі;
— народне зілля імбир покращує кров’яний обмін в організмі людини, що також надає цілющу дію.
Слід пам’ятати про те, що застосування медикаментозних засобів має побічні ефек-фекты, і приймати таблетки слід обережно.

Життя з вітіліго

Повинна відразу сказати всім товаришам по нещастю, які мають білі плями на тілі, що піддаватися зневірі в такій ситуації — остання справа. Я сама через це пройшла, і перші не-скільки місяців співіснування з захворюванням вважаю викресленими з життя. Смуток, жа-лость до себе, самокопання, похмурі переживання отруювали мій світ. Я годинами сиділа в один-честве, боячись вийти на вулицю. Розглядала себе в дзеркало і приходила в жах. Заходила в Ін-тернет, намагалася знайти людей, які зіткнулися з цією проблемою.
Спілкування з такими ж, як і я, що зіткнулися з вітіліго людьми, виявилося рішенням моєї проблеми. Я отримала колосальну підтримку і розуміння того, що життя триває до глиб-ється. Є безліч фізичних і психологічних способів подолання захворювання. І головне при цьому — навчитися з цим жити. Для більшої стійкості в протистоянні з вітіліго фото з моїми білими плямами печалі я повісила у своїй спальні. І щоранку, відкриваючи гла-за, я дивлюся на них і думаю: «Ну що, вам так і не вдалося зіпсувати моє життя». Знаю, що в кінцевому підсумку в цій боротьбі перемога буде за мною.

Ссылка на основную публикацию