Біографія Стівена Кінга

Біографія Стівена Кінга нічим не примітно і не відрізняється від біографій інших його сучасників, дітей повоєнного часу. Він навіть сказав, що його дитинство було цілком ординарним, він «не був ні серед кращих, ні серед гірших».

У цій статті я розповім вам про те, як розвивався і ріс цей письменник, і чому він обрав таку дорогу в життя — писати «страшні і жахливі» романи.

Отже, ніхто не сперечається, що Стівен Кінг по праву вважається одним з найвідоміших письменників сучасності.

Дата народження: 21.09.1947. Місце народження: місто Портленд, штат Мен, США.Батьки: батько — Дональд Кінг мати — Неллі Пилсбэрри.Брат: Девід Віктор Кінг (не рідний — була усиновлена батьками Стівена за 2 роки до її народження).

 

Отже, через кілька років після народження Стівена його батько Дональд Кінг вирішив піти з сім’ї. І мати залишилася одна з двома дітьми. Дитинство майбутнього письменника проходило в роз’їздах з міста в місто. Дитина вже в ранньому дитинстві тяжів до читання книг, коміксів-жахів, перегляду різних фільмів. Одним з найяскравіших спогадів дитинства був перегляд мультика «Бембі», коли Стівен злякався від виду пожежі в лісі. Після цього у сні Стівену снилися кошмари.

 

У віці 12 років, у 1959 році Стівен разом зі своїм братом Девідом вирішили випускати власну газету, де Стівен писав різні оповідання та анонси-огляди до різних телепередач. Розповіді 12-річного хлопчика вже тоді користувалися успіхом у читачів. Їх газета продавалася від 5 до 30 центів за номер. А загальний тираж складав всього 20 штук.У цьому ж віці майбутній письменник знайшов у себе вдома книгу письменника Говарда Лавкрафта під назвою «Таїться в тінях». Цей збірник оповідань справив на нього сильне враження, відбившись потім і в його творчості.

 

А вже у 16-річному віці, тобто в 1963 році, Стівен Кінг випустив свою першу книгу, яка називалася «Люди, місця і тварі — том I». У 1964 році вийшла друга частина цієї книги.

У 1965 -1967 роках Стівен пише ряд оповідань, окремі з яких публікуються в престижних журналах для читачів.

 

У 1966 році Кінг надходить в університет, а в 1970 році закінчує його з ступінь бакалавра за спеціальністю «англійська мова та англійська література».Після закінчення університету він намагається видати свій роман «Керрі», але всі спроби були безуспішні. Видавці не хотіли його брати. У пошуках роботи Кінг влаштовується в школу на викладацьку діяльність, а вечорами підробляє на автозаправній станції.

 

У 1973 році він за порадою дружини, якій роман сподобався, доробляє свій розпочатий раніше роман «Керрі» і відправляє знову у видавництво. Його видають і Стівен отримує гонорар у 2,5 тисячі доларів. Незабаром права на роман були перепродані великому видавництву, і письменник отримав гонорар в 200 тисяч доларів. З тих пір біографія Стівена змінилася і він вже не працює, а працює тільки над своїми романами.

 

У 1999 році Кінг потрапляє в аварію. Вірніше, його збиває автомобіль в той час, коли він здійснював ранкову пробіжку. Після тривалого лікування письменник знову взявся за перо, і продовжує писати романи донині.

За всю свою роботу Стівен Кінг опублікував понад 50 творів, серед яких такі відомі, як «Ловець снів», «Сяйво», «Лангольеры» та інші.

 

Цікавий факт з біографії: протягом ряду років на початку своєї письменницької кар’єри Кінг публікував свої твори під псевдонімом Річард Бахман. Під цим псевдонімом виходили такі роботи, як «той, що Худне», «людина, що Біжить» та ряд інших.

Ось така цікава і повчальна біографія Стівена Кінга.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015