Боротьба з примхами — як правильно виховати малюка

Деколи занадто раптові і зовсім незрозумілі напади шкідливості та впертості маленького чада можуть зіпсувати нерви навіть самим терплячим батькам.

Здається, що ось зовсім недавно ваша дитина був м’яким, поступливим і податливим як пластилін, а вже зараз перед вами примхливий і шкідливий малюк, який постійно твердить ріжучі слух фрази — «Не буду!» «Ні!», «Не хочу!», «Я сам!».

Іноді навіть може здатися, що ваша дитина робить вам все зло.

Дитина став примхливим — що робити? Давайте з вами розглянемо, що ж відбувається з вашим малюком, як з цим боротися і коли це закінчиться.

Варто звернути увагу батьків, що ці неприємності це всього лише природний процес дорослішання вашого малюка, і нічого надприродного не відбувається. Адже підростаючи, дитина неминуче починає усвідомлювати свою індивідуальність і сприймати себе окремо від вас і ось тому-то він і намагається всіма лише можливими способами показати свою самостійність.

Далі більше — чим вище ваше чадо піднімається за віковими ступенями, тим відповідно наполегливіше будуть вимоги визнання своєї незалежності і самостійності.

Наприклад якщо для трехгодовалого малюка важливий факт того що він зміг сам, без вашої допомоги, щоб вибрати одяг для прогулянки або ж надів і зашнуровал сам черевички то вже шестирічному дитині буде цікаво чому ж ви йому щось дозволяєте, а що-ні. Тобто ваш малюк стає свідомо самостійним, а отже, починає сприймати себе особистістю.

І ось саме це є причиною гострої дитячої реакції на будь-які заборони чи прояви батьківського авторитарності. А впертість і капризи це свого роду броня і захист від впливу дорослих. Як правило, багато батьків просто не звертають на такі напади впертості уваги і роблять так, як вважають за необхідне або ж одергивают своєї дитини і вимагають припинення примх, і якщо слова не діють, то ставлять малюка в кут.

Читайте також: Як виховувати дитину без покарання — 12 принципів виховання без покарань.

Варто звернути увагу, що таке батьківське поведінка може призвести до того, що у вас буде рости безликий, зломлений і байдужий дитина.

Тому постарайтеся виробити правильну лінію поведінки зі своїм малюком. Перш ніж звинувачувати своє чадо в упертості, погляньте на себе з боку — а не вперті ви?

Постарайтеся бути більш гнучкими у виховних питаннях і, звичайно ж, намагайтеся враховувати ті вікові зміни, які відбуваються у психіці дитини.

Пам’ятайте — що проявляючи увагу і чуйність до свого малюка зараз, ви залаживаете фундамент вашого з ним взаєморозуміння в майбутньому.

Читайте також: Як виховувати слухняного дитини — 7 секретів для батьків.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015