Чи можна користуватися тампонами дівчаткам?

Ті, у кого є дочка, знають, що найбільш складним періодом у вихованні є перехідний вік. Донька, яка ще зовсім недавно грала в ляльки, нещодавно звернулася до мене з розпитами. Природно, якщо справа стосується статевого дозрівання і першої менструації, кращого порадника, ніж мама дитині не знайти, адже батьки і інші члени сімейства у цих справах недостатньо компетентні. А сам питання звучало так: чи можна користуватися тампонами дівчаткам?

Не приховую, я була трохи здивована, так як усвідомила, яка відповідальність лягла на мої плечі. Гігієнічні тампони досить зручні у використанні, але наскільки вони безпечні для дівчаток? Існує ризик пошкодити незайману пліву тампоном? Сподіваюся, зібрана мною інформація стане корисною для батьків дівчат-підлітків.

Чи можна користуватися тампонами дівчат? Лікнеп для дівчаток.

Дівоча пліва за формою нагадує невелику складочку, яка умовно розмежовує зовнішні і внутрішні статеві органи. Перебуваючи на глибині трьох сантиметрів від входу в піхву, пліва виконує бар’єрну функцію, захищаючи матку від проникнення бактерій, які можуть викликати запалення. Дівоча пліва має отвори, через які вільно проходять піхвові виділення і менструальна кров.

Гігієнічний тампон представлений у вигляді невеликого щільного згортка добре всмоктують рідину матеріалів. Всі тампони мають на кінці мотузку, за яку їх зручно витягувати з піхви після використання. Деякі гігієнічні тампони йдуть разом з аплікатором, що полегшує введення в піхву.

В залежності від інтенсивності виділень під час місячних, гігієнічні тампони можуть відрізнятися за величиною. Наприклад, для молодих дівчат з необільной менструацією краще всього підійдуть тампони на 1-2 крапельки — mini, які мають невеликі розміри. Тому, дівчаткам можна користуватися тампонами, якщо вони правильно підібрані. Дівоча пліва дуже еластична і, як правило, ризик пошкодити її при введенні тампона мінімальний.

ВАЖЛИВО! Тампони maxi, призначені для рясних виділень, категорично не підходять молодим дівчатам, так як мають занадто більші розміри.

Чи можна користуватися тампонами дівчаткам при перших менструаціях?

Використовувати тампони дівчинці можна буквально з перших днів початку менструації. Дуже важливо робити це вкрай обережно, не забуваючи про інструкції до їх застосування.

Правила введення тампона:

1. Вимити з милом руки і підмитися. Якщо такої можливості немає — скористатися вологими серветками для інтимної гігієни.

2. Прийняти зручну для введення тампона позу. Можна присісти навпочіпки або поставити одну ногу на ванну або унітаз. Введення тампона в такому положенні буде безболісним і комфортним.

3. Взяти тампон двома пальцями в тому місці, де виходить шнурок. Пальцями іншої руки розвести статеві губи і повільно ввести тампон. Важливо просувати тампон по напрямку не вгору, а до хребта, щоб уникнути неприємних чи больових відчуттів.

4. Тампон необхідно просунути на глибину, приблизно рівну довжині пальця. Мотузочка гігієнічного тампона повинна залишитися зовні.

5. При правильному введенні тампона в піхві він практично невідчутний.

6. Щоб витягти використаний тампон, слід прийняти зручне положення і акуратно потягнути за ниточку. Можливо, спочатку дівчаткам може здатися, що користуватися тампонами складно, однак це тільки в перші кілька разів.

Чи можна користуватися тампонами дівчаткам-підліткам до вступу в статеве життя?

Існує думка, що використовуючи гігієнічні тампони, дівчинка може позбутися невинності. Насправді, дівоча пліва володіє високою міцністю і еластичністю, тому навряд чи може пошкодитись при введенні міні-тампона. Однак застосування тампонів великих розмірів, призначених для дорослих жінок, підвищує ризик розриву дівочої пліви. До того ж, необережне введення тампона в піхву також може зіграти злий жарт, але це, швидше, виняток із правил.

Чи можна користуватися тампонами дівчаткам під час купання?

Одним з головних переваг гігієнічних тампонів є зручність їх застосування. У дні менструації дівчинка може користуватися тампонами і вести звичний спосіб життя, відвідуючи навчання, займаючись спортом або плаванням. Завдяки розташуванню тампона всередині піхви, менструальна кров під час купання в басейні або в відкритому водоймищі залишається «замкненою» всередині нього, а значить, можна буде вдосталь насолодитися водними процедурами.

ВАЖЛИВО! Після купання слід провести заміну тампона, так як він вбирає не тільки менструальну кров, але і воду.

Чи можна користуватися тампонами дівчаткам і як часто?

На думку фахівців, тампони є зручним, але не зовсім безпечним для здоров’я гігієнічним засобом. Менструальна кров — хороша живильне середовище для багатьох патогенних мікроорганізмів, що живуть в піхві. При частому використанні тампонів у дівчинки-підлітка можуть з’явитися скарги на зміну виділень і свербіж статевих органів, обумовлені розвитком запального процесу. Нерідко на тлі застосування тампонів виникає кандидоз — молочниця, причиною якої є розмноження умовно патогенного грибка.

ВАЖЛИВО! Зміну тампона слід проводити не рідше, ніж кожні 3-4 години. У нічний час використовувати тампони дівчаткам можна, але вкрай небажано. Краще віддати перевагу гігієнічним прокладкам.

Користуватися тампонами дівчаткам можна, але обережно. Корисні поради!

1. При першому досвіді використання тампонів краще вибирати ті, які з аплікатором. Це полегшить процес введення тампона.

2. Слід купувати тільки ті тампони, які за розміром підходять для дівчаток-підлітків (mini, light).

3. Міняти тампон потрібно кожні три години, а також після кожного купання у водоймі.

4. Щоб уникнути протікання, разом з тампоном для підстраховки можна використовувати щоденну прокладку.

5. Якщо тампон доставляє неприємні відчуття, значить, він введений неправильно або не до кінця.

6. Використовувати тампони дівчаткам можна в самих крайніх випадках, у всіх інших ситуаціях краще віддавати перевагу гігієнічним прокладкам.

Чи можна користуватися тампонами дівчаткам? Чому б і ні. При правильному і нечастому вживанні тампони навряд чи зможуть нашкодити.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015