Чи можна спати на животі вагітним?

Під час вагітності під забороною для жінки виявляються буденні речі. Майбутня матуся змінює міцний ранковий кава на зелений чай, відвідування тренажерного залу на йогу, нічні посиденьки з подругами на міцний і здоровий сон. Так багато «не можна», що іноді жінці просто хочеться робити звичні дрібниці, наприклад, поспати під час вагітності на животі.

Лікуючий лікар сказав, що під час вагітності не можна спати на животі? Він цілком правий, адже звична для більшості поза сну — лежачи на животі, на певному терміні гестації може завдати шкоди маляті. У яких випадках, і на якому терміні можна спати на животі вагітним?

Чи можна спати на животі вагітним у першому триместрі?

На терміні вагітності до 12 тижнів матка знаходиться в порожнині малого тазу і не виходить за край лобкової кістки. Кістки тазу надійно захищають зростаючу матку протягом першого триместру, тому сон в положенні лежачи на животі вагітним у цьому терміні не заборонений. Однак це не означає, що вагітним можна спати на животі весь час, адже розміри матки з кожним днем збільшуються, і її дно незабаром почне виходити з-під краю лонного зчленування. Майбутня мама повинна привчати себе до сну в іншому положенні з моменту настання вагітності, інакше процес «нічний адаптації» може принести якийсь дискомфорт.

Як показує практика, спати на животі вагітним у першому триместрі не дуже-то і зручно, особливо якщо період виношування супроводжується набуханням молочних залоз, нудотою, тягнуть болями внизу живота.

ВАЖЛИВО! Чи можна спати на животі вагітних до 12 тижнів гестації? Можна, але тільки після консультації лікаря, так як в деяких випадках розміри матки можуть перевищувати умовні кордони за терміном: при багатоплідній вагітності, великому плоді, невірно визначеному гестаційному терміні, фіброміомі матки і т. д.

Чи можна спати на животі вагітних у другому триместрі?

Приховати наявність вагітності у другому триместрі навряд чи вдасться, випирає вперед животик вже не прикрити одягом. До того ж, ближче до 18-20 тижня дитина починає активно штовхатися, постійно нагадуючи про свою присутність. Незважаючи на надійну «багатошарову» захист малюка з плодового міхура, стінок матки і м’язи преса, при положенні лежачи на животі, вага тіла жінки чинить тиск на зростання плід, що може спровокувати порушення матково-плодово-плацентарного кровотоку.

ВАЖЛИВО! На відміну від малих термінів гестації, коли вагітним можна спати на животі та спині, починаючи з другого триместру, жінкам рекомендовано спати на лівому боці. При положенні на спині збільшена в розмірах матка може здавлювати великі венозні судини, тим самим провокуючи появу синдрому нижньої порожнистої вени. Це стан, при якому відбувається порушення венозного відтоку, що може призвести до розвитку гіпоксії плода.

Чи можна спати на животі вагітним на пізніх термінах?

Щоб відповісти на питання, чи можна спати на животі вагітних у третьому триместрі, спробуйте заснути, лежачи на м’ячі. Навряд чи кому ця поза здасться оптимальною для нічного відпочинку, чи не правда? Так само справи йдуть і на пізніх термінах вагітності, коли живіт досягає своїх максимальних розмірів. Починаючи з 30 тижнів гестації, вагітним не можна спати ні на животі, ні на спині, щоб не нашкодити своєму малюкові. Варто тільки спробувати прийняти незручну для крихти позу, як він одразу ж дасть про це знати активним шевелением.

Що робити, якщо вагітній не можна спати на животі, але дуже хочеться?

Мабуть, ця проблема торкнулася всіх жінок, яким хоча б раз випала честь стати мамою. Немає нічого гіршого, ніж коли чогось дуже хочеться, але не можна, адже нав’язливе бажання не залишає вагітну ні на хвилину. Як і в будь-якій ситуації завжди можна знайти вихід, що й роблять наші зразкові майбутні матусі. Якщо хочеться полежати на животі, який досяг значних розмірів, можна з голови до ніг обкластися м’якими подушками так, щоб у них вийшло поглиблення для «будиночка» вашого карапуза. У такій позі можна провести кілька хвилин, але не більше того. Пам’ятаєте, в першу чергу комфортно має бути вашому малюкові.

Як під час вагітності створити оптимальні умови для сну?

На пізніх термінах вагітності, яку позу не бери, все одно незручно. І це факт, адже досягла своїх максимальних розмірів матка здавлює внутрішні органи, викликаючи різні порушення. Охарактеризувати останні тижні гестації можна так: печія, задишка, болі в області попереку, набряки нижніх кінцівок, відчуття розпирання в області малого тазу.

Слідуючи нескладним рекомендаціям, цілком реально частково полегшити загальний стан майбутньої матусі на пізніх термінах гестації.

Перед тим як лягати спати, необхідно провітрити кімнату. Свіже повітря сприяє міцному і здоровому сну.

Ліжко для сну повинна бути максимально комфортною. На занадто м’якому або надто твердому ложі вагітна не зможе повноцінно виспатися.

Щоб уникнути розвитку синдрому нижньої порожнистої вени, в третьому триместрі вагітності бажано спати на лівому боці. Для повноцінного відпочинку слід змінювати положення кожні 1-2 години.

Підкладати під час сну м’яку подушку між ніг. Цей нехитрий рада зробить нічний відпочинок більш комфортним та допоможе уникнути болю в кістках тазу.

Використовувати спеціальні подушки для вагітних і годуючих. Це незамінна річ з м’яким наповнювачем буває різних розмірів, і підходить для підкладання під спину, так і під живіт.

Чи можна спати на животі вагітним — все залежить від терміну гестації та загального стану майбутньої мами. Головне, створити оптимальні умови для нормального розвитку плода, незалежно від того, які побажання виникають в період вагітності.

Ссылка на основную публикацию