Чи можна вагітним купатися? Чи можна вагітним купатися у ванній?

Фахівці стверджують, що дотримання правил особистої гігієни є профілактикою величезної кількості інфекційних захворювань, і з цим не посперечаєшся. Кожен член сучасного суспільства щодня приймає душ, якщо, звичайно, має таку можливість. Важко собі уявити людей, яким з якихось причин лікарі настійно не рекомендують купатися у ванній, однак такі є.

Деякі лікарі запевняють, що купатися у ванні під час вагітності вкрай небезпечно. Звичний для майбутньої матусі «водний обряд» несе загрозу не лише її здоров’я, але також може вплинути на результат вагітності. Щоб розвіяти всі сумніви, спробуємо з’ясувати, чи можна вагітним купатися у ванній.

Купання у ванні під час вагітності. Кілька «проти».

Чи можна вагітним купатися у ванній з гарячою водою?

Відвідування лазні, сауни, а також прийняття гарячої ванни були і залишаються під забороною для вагітних. Це обумовлено тим, що гаряча вода розширює кровоносні судини і може спровокувати погіршення стану матері та плода, а також викликати передчасні пологи. Природно, не варто ризикувати своїм здоров’ям заради кількох хвилин насолоди, тому перш ніж купатися у ванні під час вагітності, необхідно відрегулювати температуру води.

Порада: купатися у ванній в період вагітності можна, якщо температура води не перевищує 37°C, а тривалість водної процедури не більше 15 хвилин.

Чи можна вагітним купатися в проточній воді?

Раніше вважалося, що купатися у ванній вагітним небезпечно по причині змісту у воді величезної кількості мікроорганізмів, які можуть інфікувати плід. Як виявилося, ця думка була в корені невірним по одній простій причині: жоден із патогенних мікроорганізмів не в силах подолати слизову пробку, яка утворюється в шийці матки під час вагітності і надійно захищає вагітну матку від проникнення бактерій.

Порада: заняття аквааеробікою — відмінний спосіб підтримувати своє тіло у формі під час вагітності. Головне, знайти спеціалізовані спортивні заклади, обладнані у відповідності з санітарно-епідемічними вимогами. Вкрай небажано відвідувати під час виношування басейн з хлорованою водою.

Чи можна вагітним купатися у ванній зі слизьким дном?

Під час вагітності центр ваги в організмі жінки дещо зміщується, отже, майбутній матусі трохи складніше утримувати рівновагу. Слизька підлога і дно у ванній — ще одна з причин, чому не радять вагітним купатися у ванній. Будь-яке падіння в період вагітності може обернутися жахливими наслідками для жінки, а значить, необхідно максимально убезпечити себе від такого розвитку подій. На захист ванної відзначимо, що точно так само можна впасти, послизнувшись у душі.

Порада: можна придбати спеціальний протиковзкий гумовий килимок, який укладають на дно ванни.

Ефірні масла і трави.

Погодьтеся, приймати ванну без ароматних трав і масел — досить нудне заняття. Однак деякі з цілющих рослин під час вагітності можуть стати причиною розвитку алергічної реакції, а також викликати зміни з боку серцево-судинної системи. До них відносяться: розмарин, кедр, пачулі, чебрець, базилік.

Порада: організм під час вагітності може негативно відреагувати на звичний трав’яний збір або ефірну олію. Приймаючи ванну, доцільно обмежитися морською сіллю без добавок, яка не тільки сприятливо впливає на тонус судин, але також володіє легким бактерицидну і ранозагоювальну дію.

Купання у ванній в період вагітності. Основні «за».

Прийняття ванни, як один із засобів для боротьби з втомою під час вагітності.

При зануренні в теплу воду напружені м’язи розслабляються, йде важкість у попереку, накопичена протягом дня, голова очищається від непотрібних думок. Для вагітної жінки вкрай важливий міцний і тривалий сон, до якого купання у ванній готує, як не можна краще.

Купання у ванній в період вагітності зніме набряки і болі у хребті.

На пізніх термінах вагітності навантаження на хребет жінки зростає, зважаючи перерозподілу маси тіла і зміщення центру ваги. До того ж, через утворення додаткового третього кола кровообігу (матково-плодово-плацентарний кровотік) серцево-судинна система не завжди справляється з поставленим завданням, в результаті чого до кінця дня з’являється набряклість рук і ніг. Купання у ванній в період гестації сприяє розслаблення спазмованих м’язів спини, а також зменшує набряклість кінцівок.

Купання у ванні під час пологів.

У деяких пологових будинках жінкам пропонують «перечекати» сутички в гідромасажної ванни (джакузі). Як показує практика, цей нехитрий трюк в значній мірі полегшує стан породіллі, притупляючи родову біль. Єдина умова — занурюватися у ванну можна до моменту вилиття навколоплідних вод, щоб уникнути інфікування плода.

Чи можна вагітним купатися у ванній? Основні рекомендації.

Температура води повинна відповідати температурі тіла (36-37C).

Занурюватися у ванну можна до рівня серцевої області, щоб уникнути в подальшому погіршення самопочуття.

Необхідно періодично піднімати з води руки або ноги для того, щоб тіло не перегрівся.

Не слід закривати двері в ванну кімнату на замок або купатися під час відсутності близьких. У будинку має бути людина, яка в разі чого зможе надати допомогу вагітної.

На підлозі і на дні ванни повинен бути постелений килимок, здатний захистити вагітну від ковзання і падіння.

Все добре в міру, тому не варто приймати близько до серця суворі рекомендації лікаря щодо купання у ванні під час вагітності. Основний орієнтир — загальне самопочуття, адже деякі жінки до вагітності воліли душ, інші ж — прекрасно себе почувають, ніжачись у теплій ванні. Головне, не забувати, що всі дії в період виношування повинні бути спрямовані на поліпшення самопочуття майбутнього малюка, але ніяк не на задоволення власних бажань і будь-яких потреб.

Ссылка на основную публикацию