Чи можна вагітним купатися? Чи можна вагітним купатися в басейні?

Плавання — чудовий спосіб підтримувати своє тіло у формі, не перевантажуючи при цьому життєво важливі органи і системи. Під час плавання задіяні практично всі групи м’язів, завдяки чому досягається загальний оздоровчий і тонізуючий ефект від водних процедур. Дорослі та діти, літні люди,вагітні — мало хто з нас зможе встояти перед спокусою зануритися в блакитне море або кришталево чисту річку. На жаль, не всі мають цілорічний доступ до природних водних джерел, тому більшість з нас змушені задовольнятися закритими басейнами.

В тому, що для дітей і дорослих відвідування басейну є досить корисним заняттям — сумнівів немає. А як же щодо вагітних, імунна система яких працює в щадному режимі? Чи можна вагітним купатися в басейні, якщо в ньому хлорована вода? І як захистити себе від інфекції, яка може перебувати у воді?

Купання в басейні під час вагітності: оптимістам «зелене світло».

Безперечно, питанням, чи можна вагітним купатися в басейні, задається мало не половина майбутніх матусь, рішуче налаштованих підготувати своє тіло до пологів. Однак є і такі жінки, які просто записуються в басейн для відвідування аквааеробіки або ж вільного плавання, спираючись на наступні факти:

 • Під час занять у басейні вагітні знаходяться під пильною увагою медичного персоналу;
 • При порівнянні з природними джерелами, вода в басейні набагато чистіше;
 • Заняття у воді відмінно знімають емоційне напруження і розслабляють м’язи;
 • При однаковому ступені навантаження на м’язи виконувати вправи у воді набагато легше, ніж на суші;
 • Регулярне виконання певних вправ сприяє підготовці організму до майбутніх пологів;
 • Короткочасна затримка дихання під водою (протягом кількох секунд!) є відмінною профілактикою гіпоксії плода;
 • Плавання — можливість підтримувати м’язи в тонусі навіть у тих випадках, коли інші види фізичного навантаження категорично заборонені (варикозна хвороба, міжхребцева грижа, захворювання серцево-судинної системи та суглобів);
 • Купання в басейні при вагітності допоможе уникнути набору зайвих кілограмів.

Чи можна вагітним купатися в басейні? Протипоказання.

Незважаючи на те, що багатьом вагітним купатися в басейні можна, існує ряд протипоказань до водних процедур. Знову ж таки, в деяких ситуаціях все буде залежати від настрою і загального самопочуття вагітної.

Отже, вагітної не варто купатися в басейні при:

 • Важкий токсикоз;
 • Кров’янистих виділеннях зі статевих шляхів;
 • Тягнуть блях внизу живота;
 • Ускладненої вагітності (багатоводдя, загроза передчасних пологів, прееклампсія і т. д.);
 • Гострих інфекційних захворюваннях.

Так чи інакше, питання про те, чи можна під час вагітності купатися в басейні, вирішує лікар. Важливо також прислухатися до своїх відчуттів при відвідуванні басейну, так як погане самопочуття після занять є підставою для скасування водних процедур.

Чи можна вагітним займатися в басейні з хлорованою водою?

Знайомий з дитинства запах «хлорки», присутній практично в кожному басейні, вказує на те, що було проведено знезараження води. Справді, набагато приємніше плавати в басейні, знаючи, що у бактерій немає ні єдиного шансу на виживання. Навіть враховуючи цей факт, думки фахівців щодо хлорування води далеко неоднозначні.

Американські вчені встановили зв’язок між відвідуванням басейну і облисінням. Як виявилося, хлорне вапно надає не зміцнює, а скоріше, руйнуючий ефект на цибулини волосся, сприяючи їх загибелі. У дослідженні брали участь дві групи жінок: відвідують басейн з хлорованою водою і ті, які вважали за краще купатися в природних водних джерелах протягом 2 років. У результаті спостережень стало відомо, що тривале регулярне відвідування басейну, для знезараження води в якому використовується хлорне вапно, може призвести до втрати до 30% волосся.

У свою чергу, бельгійські вчені встановили, що пари хлору, що знаходяться над поверхнею води в басейні, надають несприятливий вплив на дихальну систему людини, яке прирівнюється до впливу тютюнового диму. Деякі фахівці впевнені, що щотижневе купання в басейні при вагітності підвищує ризик розвитку алергічних захворювань у дитини в подальшому. Кількість фахівців, що спростовують дану інформацію, достатньо велика, тому ставитися до таких досліджень занадто серйозно все ж не варто.

Чи можна вагітним купатися в басейні? Запобіжні заходи.

Мало того, що необхідно з’ясувати, чи можна плавати в басейні під час вагітності, необхідно ще і підготуватися до його відвідин. В першу чергу, це стосується правил поведінки на воді.

Ніяких різких рухів. Швидше за все, не варто пояснювати, що стрибки у воду з трампліна — не самий підходящий варіант для власниць округлих животів. Слід пам’ятати про те, що плавати в басейні при вагітності можна тільки там, де глибина води не піднімається вище рівня грудей. На пізніх термінах вагітності центр тяжкості у майбутньої мами дещо зміщений, а значить, втратити рівновагу у воді і впасти досить просто.

Захист від інфекції. Щоб захиститися від інфекції, акушери-гінекологи рекомендують використовувати майбутнім матусям при купанні у басейні тампон. Таким нехитрим способом можна убезпечити себе від різних неприємних наслідків, як порушення мікрофлори піхви, кольпіт, вульвовагініт і т. д.

Чи можна вагітним купатися в басейні? Це питання потребує оцінки всіх «за»і «проти», так як, приймаючи будь-яке рішення, необхідно враховувати не тільки свої інтереси, але також думати про майбутню дитину, який цілком і повністю залежить від вас.

Ссылка на основную публикацию