Чи можна вагітним пити квас?

Вагітність — довгоочікуване для багатьох жінок очікування дива.Майбутня матуся з подивом прислухається до найменших рухів у власному животі — і з радістю чекає нового, ніжного і м’якого, немов пір’їнкою, дотику. Зрозуміло, кожна жінка прагне зробити все можливе для того, щоб її дитина народилася здоровою. Відмова від шкідливих звичок, повноцінний сон, прогулянки і, звичайно ж, правильне харчування-все робиться для маленького, ще не народженої дитини.

Особливо важко доводиться дотримувати правильний режим харчування. Адже так багато того, що «хочу». Але разом з тим, ще більше того, що «не можна». Перелік продуктів харчування, які заборонені вагітним, зростає безперервно. Однак навпроти багатьох продуктів в цьому списку стоїть знак питання. Зокрема, до них відноситься і квас. Спробуємо з’ясувати, чи можна вагітним пити квас?

Користь і шкода квасу.

Квас для багатьох є улюбленим напоєм. У спеку він прекрасно втамовує спрагу — кращого засобу не знайти. Крім того, натуральний або, як багато хто звик говорити, «домашній квас, зроблений на хлібі (або будь-якої іншої технології) — дуже корисний продукт. Він багатий на вітаміни (особливо групи«В»), а також настільки корисними організму мінеральними речовинами. Крім того, в ньому міститься величезна кількість незамінних амінокислот. Адже насправді наші предки, які не знали про мінеральній воді і газованих напоях, а вживали саме квас, відрізнялися відмінним здоров’ям і довголіттям.

Тобто, можна зробити висновок: квас — напій дуже корисний. А все корисне вагітним можна, от тільки є одна проблема — в процесі бродіння (а квас є саме таким продуктом) в напої утворюється етиловий спирт. Звичайно, відсоток його досить невеликий, але все-таки у складі напою він присутній. А ось вживання такого напою вагітним вже не рекомендується. Що ж робити? Висновок простий — від однієї склянки квасу раз в тиждень вагітній жінці шкоди не буде. Але це тільки в тому випадку, якщо квас насправді домашній, і ви абсолютно впевнені в його якості. Зокрема, в тому, що в його складі немає ніяких шкідливих речовин.

Чи можна вагітним пити квас? Не весь квас однаковий.

Чи можна вагітним пити квас магазинний? Саме через невідомого складу не слід цього робити. Насамперед, тому, що не дуже часто виробник турбується про високу якість товару. Тобто, у складі квасу можуть бути шкідливі добавки (особливо довгий перелік Е), барвники, підсилювачі смаку і інші замінники. Такий продукт навіть у невеликій кількості шкідливий здоровій людині. І вже явно його не слід вживати вагітним жінкам, тому, відповіддю на питання, чи можна вагітним пити квас такого виду, буде негативний.

Сьогодні можна зустріти квас в спеціальних бочках — кегах. У спеку він привертає особливу увагу покупців — всім хочеться спробувати крижаний напій, нехай навіть з не зовсім приємним смаком. Але проблема в тому, що, незважаючи на запевнення виробників про його натуральності, самі бочки використовуються по кілька разів. І ніхто не знає напевно, наскільки якісно їх миють на заводі. Тому, щоб уникнути неприємностей, від такого квасу вагітної також краще відмовитися.

Ще одне питання — чи можна вагітним пити квас з прилавків супермаркетів? Третій, не менш поширений варіант дивиться на нас з холодильної вітрини в супермаркеті. Мова про квас в пластикових пляшках. Саме по собі зберігання газованого напою (як і будь-якого іншого) в пластиці небажано — відповідно, і вживати його також не слід.

З усього вищесказаного виходить одна цікава закономірність — сам по собі квас, як натуральний продукт, корисний всім. І навіть вагітним його можна вживати — правда, в обмежених кількостях. Але ось магазинні бутильовані напої — не те, що потрібно жінці, яка носить дитину під серцем. Тому на питання, чи можна вагітним пити квас такого типу, відповідь буде негативною. Мабуть, найбільш простим рішенням є тимчасова відмова від цього напою. Якщо ж вам дуже хочеться — знайдіть простий рецепт приготування квасу і зробіть напій в домашніх умовах. Він буде смачний і корисний.

Коли пити квас вагітним категорично не рекомендується?

Правда, в деяких випадках вагітним не рекомендується пити навіть якісний натуральний квас. Причин кілька, і всі вони досить ґрунтовні. Можна вагітним пити квас? Насамперед, квас може затримувати рідину в організмі. Тобто, якщо у вагітної спостерігаються набряки — то вживання квасу їй протипоказано. Краще замінити його компотами, морсами або соками.

Точно також квас вагітним протипоказаний тим, у кого діагностовано гіпертонус матки. Справа в тому, що квас активізує процеси газоутворення і бродіння в кишечнику. У свою чергу, це загрожує підвищенням тонусу матки — а ризикувати заради такого «результату» вже точно не варто. Простіше втамувати спрагу будь-яким одним способом.

Виходить, що, незважаючи на свою корисність, вживання квасу при вагітності може принести шкоду. Тому остаточну відповідь на питання, чи можна вагітним пити квас, — все-таки не слід.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015