Чи варто жити з чоловіком заради дитини? За і проти!

Кожен батько знає — для повноцінного розвитку та психологічного здоров’я дитини, в першу чергу, потрібна сприятлива обстановка в повній і дружної сім’ї. Малюка повинні ростити мама і тато. Але трапляється, що пожежа любові між батьками гасне від раптового вітру змін, і спільне життя вже для обох стає в тягар. У такій ситуації найбільше страждає саме дитина. Як же бути? Наступити собі на горло і зберегти відносини, продовжуючи точити зуб на нелюбимого чоловіка? Або розлучитися і не мучити один одного, і як пережити розлучення?

Зміст статті:

 • Причини, з яких жінки зберігають сім’ю заради дитини
 • Чому жінки не бажають зберігати сім’ю заради дитини?
 • Чи варто зберігати сім’ю заради дитини? Рекомендації
 • Кроки по збереженню родини заради дитини
 • Спільне життя неможливе — що робити далі?
 • Життя після розлучення і ставлення батьків до дитини
 • Відгуки жінок

Причини, з яких жінки зберігають сім’ю заради дитини

 • Спільне майно (квартира, машина тощо). Почуття згасли, спільного не залишилося майже нічого. Крім дитину і майна. А ділити дачу або квартиру зовсім немає бажання. Матеріальне переважає над почуттями, інтересами дитини і здоровим глуздом.
 • Нікуди піти. Ця причина стає головною в дуже багатьох випадках. Свого житла немає, а зняти не на що. Ось і доводиться миритися з ситуацією, продовжуючи тихо ненавидіти один одного.
 • Гроші. Втрата грошового джерела для деяких жінок рівносильна смерті. Хто працювати не може (нікому залишити дитину), хтось не хоче (звикнувши до ситого спокійного життя), для когось знайти роботу не представляється можливим. А дитину треба годувати і одягати.
 • Боязнь самотності. Стереотип — розлучена з «хвостом» нікому не потрібна — міцно засів у багатьох жіночих головках. Часто при розлученні можна втратити друзів, окрім другої половини.
 • Небажання виховувати дитину в неповній сім’ї. «Хоч який, але батько», «У дитини має бути щасливе дитинство» та ін.

Чому жінки не бажають зберігати сім’ю заради дитини?

 • Бажання стати самостійною.
 • Втома від сварок і тихої ненависті.
 • «Якщо любов померла, то немає сенсу себе мучити».
 • «Дитині буде набагато комфортніше, якщо він не буде постійним свідком сварок».

Чи варто зберігати сім’ю заради дитини? Рекомендації

Як би жінки не мріяли про вічне кохання, але, на жаль, так трапляється — одного разу прокинувшись, жінка розуміє, що поруч із нею зовсім чужа людина. Неважливо, чому так сталося. Любов йде з багатьох причин — образи, зради, просто втрата інтересу до своєї колись коханої половині. Важливо знати, що з цим робити. Як бути? Не у всіх вистачає життєвої мудрості. Не кожна здатна зберегти мир і дружні стосунки з чоловіком. Як правило, одна спалює мости і йде назавжди, інша терпить і плаче ночами в подушку. Що робити, щоб змінити ситуацію?

 • Чи є сенс терпіти приниження заради фінансового добробуту? Завжди є варіант — зважити, обміркувати, тверезо оцінити ситуацію. Чи багато ви втрачаєте, якщо підете? Звичайно, планувати бюджет доведеться вже самостійно, і без роботи не впоратися, але це не привід стати самостійною? Не залежати від нелюбимого чоловіка. Нехай буде менше грошей, але заради них не доведеться вислуховувати докори вже чужого вам людини і продовжувати изо дня в день свої муки.
 • Звичайно, дитині потрібна повна сім’я. Але ми припускаємо, а небо має. І якщо почуття померли, і дитині доводиться бачити батька лише по вихідних (а то і рідше) — це не трагедія. Завдання виховання цілком здійсненна і в такій маленькій родині. Головне — впевненість мами у своїх силах і, по можливості, збереження дружніх відносин з чоловіком.
 • Рідко збереження сім’ї заради дитини дозволяє створити для нього комфортні умови. Діти відчувають атмосферу в сім’ї дуже чуйно. І життя для малюка у родині, де сварки або ненависть поглинають батьків, не буде сприятливою. Таке життя не має перспектив і радості. Мало того, наслідками можуть стати покалічена психіка малюка і букет комплексів. А про теплих дитячих спогадах і говорити не доводиться.
 • Навіщо мовчки ненавидіти один одного? Завжди можна поговорити, дійти до зваженого одноголосним рішенням. Сварками і лайкою вирішити задачу неможливо. Для початку можна обговорити свої проблеми, замінивши емоції осмисленими аргументами. Визнання — краще мовчання в будь-якому випадку. І якщо зовсім вже не склеїти розбиту про побут сімейний човен, то, знову ж таки, мирно і спокійно можна прийти до одноголосного рішення, як жити далі.
 • Хто сказав, що немає життя після розлучення? Хто сказав, що там чекає тільки самотність? Згідно зі статистикою, жінка з дитиною виходить заміж досить швидко. Дитина — не перешкода нової любові, і другий шлюб часто стає набагато міцніше першого.

Кроки по збереженню родини заради дитини

Роль жінки в родині, як більш гнучкого психологічно партнера, завжди буде вирішальною. Жінка здатна прощати, йти від негативу і бути рушієм «прогресу» в родині. Що робити, якщо стосунки охололи, але врятувати сім’ю ще можна?

 • Кардинально змініть обстановку. Доглядайте один за одним заново. Разом переживайте радість нових відчуттів.
 • Більше цікавтеся другою половиною. Чоловік після народження нерідко залишається осторонь — забутий і незрозумілий. Спробуйте стати на його місце. Може, він просто втомився бути непотрібним?
 • Будьте чесними один з одним. Не збирайте ваші образи — вони можуть знести вас обох потім, подібно до снігової лавини. Якщо є претензії і питання — обговорювати їх треба відразу. Без довіри немає нічого.

Спільне життя неможливе — що робити далі?

Якщо відносини не врятувати, і всі спроби налагодити розбиваються об стіну нерозуміння і злості, кращий варіант — розійтися, зберігши нормальні людські стосунки.

 • Немає сенсу брехати дитині, що все добре. Він все бачить сам.
 • Немає сенсу брехати собі — мовляв, все налагодиться. Якщо у сім’ї є шанс, то розставання піде тільки на користь.
 • Не можна допустити психологічної травми для своєї дитини. Йому потрібні спокійні батьки, які задоволені життям і самодостатні.
 • Навряд чи дитина скаже спасибі за роки, прожиті в атмосфері ненависті. Йому не потрібні такі жертви. Йому потрібна любов. А вона не живе там, де люди ненавидять одне одного.
 • Поживіть окремо деякий час. Цілком можливо, що ви просто втомилися, і вам потрібно скучити одне за одним.
 • Все-таки розійшлися? Не бороніть батькові в його бажанні спілкуватися з дитиною (якщо, звичайно, він не маніяк, від якого слід всім триматися подалі). Не використовуйте дитини, як розмінну карту в своїх відносинах з колишнім чоловіком. Думайте про інтереси дитини, а не про свої образи.

Життя після розлучення і ставлення батьків до дитини

Як правило, після шлюборозлучного процесу дитя залишають з матір’ю. Добре, якщо батькам не вдалося опуститися до паювання майна і інших чвар. Тоді батько безперешкодно приїжджає до дитини, і малюк не відчуває себе кинутим. Знайти компроміс можна завжди. Любляча мати знайде рішення, яке забезпечить дитині щасливе дитинство навіть у неповній сім’ї.

Чи варто зберігати сім’ю заради дитини? Відгуки жінок

— Все залежить, в будь-якому випадку, від обставин. Якщо постійні п’янки і скандали, якщо ніякої турботи, якщо грошей не приносить — то гнати поганою мітлою такого чоловіка. Це не батько, і такий приклад дитині не потрібен. Відразу позбавляти прав, і гудбай, Вася. Тим більше, якщо є альтернатива. А якщо більш-менш, то можна і пробачити, і потерпіти.

— Тут немає однозначної відповіді. Хоча зрозуміти ситуацію можна за поведінкою чоловіка. Тобто, його все дістало, або він готовий знайти консенсус.)) Криза буває в кожній родині. Одні гідно його проходять, інші розлучаються. Мій товариш розповідав, що він один час з коханою дружиною не міг в одній квартирі знаходитися. Причому, любить її дуже, але ось… бувають такі періоди в житті. Нічого, перечікує.

— Якщо є почуття (ну хоч якісь!), то слід просто потерпіти, змінити обстановку, з’їздити у відпустку разом… Це просто втома, це нормально. Сім’я — це складна робота. Легше за все кинути її і втекти. І набагато складніше постійно вкладати сили у відносини, відступати, віддавати. Але без цього нікуди.

— У чоловіка інтерес пропав ще під час вагітності. Спочатку до мене, а дитина народилася — так до нього навіть не було інтересу. Можливо, йому було складно чекати, поки буде можна» (мені було не можна). Загалом, півроку сина ми зустрічали вже порізно. Зараз у нього своя сім’я, у мене своя. Боротися я не стала. Вважаю, що не можна насильно любити. Треба відпускати і жити далі. Зате у нас хороші відносини. Чоловік приїжджає до мене скаржитися на свою нову дружину))). А син задоволений, і тато є, і мама. Ніяких сварок. Він вже великий — десять скоро. І чоловік завжди був поруч з ним (телефон, вихідні, відпустка тощо), тому син не відчував себе неповноцінним.

— Коли заради дитини — це ще нормально. Багато чого можна пробачити і витерпіти заради дитя. А от коли заради іпотеки… Це вже катастрофа. Ніколи таких матусь не зрозумію.

— Ми розлучилися, коли донечці був рік. Теж був вибір — терпіти або піти. Терпіти його п’яні вибрики, розпускає руки та інші «радощі», або піти в нікуди, без грошей і роботи, без речей. Я вибрала друге, і не шкодую. Подала на розлучення, на позбавлення прав. Прав не позбавили, нерви потріпали, але він відстав від мене. І навіть не прагнув бачитися з дитиною. Взагалі. Зараз я думаю — яка ж я молодець, що пішла. Так, було тяжко. Знімали кімнатку, грошей не вистачало. Але зате дитині не довелося дивитися на всі ті жахи. А наявність тата… Краще ніякого, ніж такий.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015