Чим лікувати геморой при вагітності?

Як би сумно це не звучало, але вагітність часто ускладнюється різними захворюваннями. Це пов’язано з тим, що в організмі майбутньої матусі відбуваються неймовірні зміни, в результаті яких вона стає більш вразливою для різного роду несприятливих факторів. Одним з найбільш поширених ускладнень в період гестації, яким страждає практично половина вагітних, є геморой.
Перші симптоми геморою при вагітності можуть з’явитися ближче до кінця другого триместру, що пов’язано із зростанням внутрішньочеревного тиску. Наприкінці гестаційного терміну, а також під час пологів ризик виникнення геморою зростає в десятки разів. Чим лікувати геморой при вагітності? Чи існують заходи профілактики даного захворювання? Якими народними засобами можна лікувати геморой в період гестації?

Чим лікувати геморой при вагітності? Перший крок до одужання — усунення причини захворювання.

Геморой — захворювання, що характеризується патологічним розширенням і тромбозом гемороїдальних вен, розташованих в області ануса, основними симптомами якого є біль і кровотеча під час акту дефекації. Залежно від провідної причини виникнення, геморой буває: первинний і вторинний.

Основні причини первинного геморою:

 • малорухливий спосіб життя, сидяча робота;
 • неправильне харчування;
 • спадковий фактор.

Вагітна жінка, як ніхто інший, повинна стежити за власним здоров’ям, адже від цього залежить не тільки її самопочуття, але і здоров’я майбутнього малюка. Однак майбутні матусі не завжди адекватно оцінюють обстановку, що склалася, нехтуючи порадами гінеколога про здорове харчування і помірної фізичної активності. Харчуючись всухом’ятку і просиджуючи днями безперервно перед монітором комп’ютера, вагітна піддає себе ризику виникнення геморою, лікувати який під час виношування дитини досить непросто. До того ж, спадкова схильність до розвитку патології в поєднанні з фізіологічними особливостями в період розвитку вагітності по тижнях погіршують ситуацію.

Причиною розвитку вторинної геморою можуть бути:

 • цироз печінки;
 • патологія серцево-судинної системи;
 • злоякісні новоутворення;
 • повторні пологи (ризик розвитку геморою у повторнородящих зростає в п’ять разів).

Фактори, що призводять до розвитку геморою в період гестації:

 • застій венозної крові в органах малого тазу, в результаті здавлювання судин збільшеною маткою;
 • запори, внаслідок порушення фізіологічного місця розташування органів травної системи у період вагітності;
 • обмеження рухливості, як необхідний захід при деяких захворюваннях під час вагітності (загроза переривання, ранній гестоз тяжкого ступеня, прееклампсія і т. д.);
 • надмірне навантаження під час потужного періоду пологів.

Чим лікувати геморой при вагітності на ранній стадії захворювання?

1. Дієта на допомогу!

Перш ніж почати медикаментозне лікування геморою в період гестації, можна спробувати позбутися від проблеми, змінивши щоденний раціон. Основна мета такого заходу полягає в полегшенні акту дефекації і зниження навантаження на стінки кишечника. Вагітній жінці для лікування геморою радять виключити з харчового раціону борошняне, солодке, жирне і солоне, тобто всі продукти, які можуть викликати утруднити випорожнення.

Більше рослинної клітковини. В харчуванні вагітної жінки повинні бути присутніми продукти, що містять велику кількість клітковини, наприклад, фрукти, овочі, пшеничні висівки і т. д.

Ягідні і фруктові соки. За даними деяких досліджень, вживання таких соків, як ожиновий, малиновий,голубичный, ананасовий і чорничний в значній мірі знижує ризик тромбоутворення. Однак не варто забувати, що надмірне вживання цих соків в гестаційний період протипоказане, якщо в анамнезі вагітності були кровотечі.

Продукти з високим вмістом вітаміну «Е». Відомо, що вітамін «E» надає благотворний вплив на стан судинної стінки, тому присутність в раціоні вагітної жінки пророщеної пшениці, насіння соняшнику і різних рослинних масел є необхідним заходом у боротьбі з гемороєм.

ВАЖЛИВО! При лікуванні геморою під час вагітності слід дотримуватися питний режим: не менше восьми склянок води в день. Такі напої, як молоко, міцний чай, кава, газовані напої, слід максимально обмежити, оскільки вони можуть викликати запор і коліки.

2. Чистота заднього проходу.

Підмивання після кожного акту дефекації — правило для жінки, що найбільш актуально в період вагітності. Якщо умов для відвідування душу або підмивання немає, можна скористатися вологими гігієнічними серветками або спеціальною вологою туалетним папером.

3. Спеціальні вправи.

При виконанні під час вагітності спеціальних вправ, спрямованих на поліпшення кровотоку в малому тазі, геморой турбує жінку набагато рідше.

Дієта і гігієна ефективні не тільки в якості лікування геморою при вагітності, але також є відмінним способом профілактики запорів і запальних захворювань, які передують розвитку геморою.

Чим лікувати геморой при вагітності. Аптечні препарати.

Як відомо, більшість лікарських засобів проникають через плацентарний бар’єр, отже, можуть негативно вплинути на подальший розвиток плоду. Цей факт також слід враховувати при виборі препарату проти геморою, а значить, перелік допустимих лікарських средствсведен до мінімуму.

ВАЖЛИВО! Яким би складним це не здавалося, але перед походом в аптеку необхідно обов’язково відвідати проктолога, який підбере найбільш відповідний лікарський препарат.

Перший і найважливіший рада майбутнім матусям у боротьбі з гемороєм — звертати увагу не на популярність, а на ефективність та безпечність лікарського препарату. Якщо диво-мазь кожні півгодини з’являється в рекламі, то це ще не значить, що її варто купувати.

Мазі і свічки — ось чим лікувати геморой при вагітності найбільш безпечно, так як дані лікарські форми надають місцеву дію. Основною метою місцевої терапії є усунення больового та набрякового синдрому для полегшення акту дефекації. Використання препаратів, що зміцнюють судинну стінку, не просто усуває симптоми геморою, але і лікує його, запобігаючи появі гемороїдальних кровотеч.

Отже, при лікуванні геморою під час вагітності використовують наступні групи препаратів:

місцевої дії — містять лідокаїн або новокаїн, забезпечуючи тим самим знеболюючий ефект -«Реліф Адванс», «Постеризан форте»; містять речовини, які зміцнюють судинну стінку — «Гепатотромбин», «Троксевазин», «Гепариновая мазь»; гомеопатичний препарат — мазь «Флемінга»;

загальної дії — (зміцнюють стінки судин): «Детралекс», «Флебодіа»;

комплексні, наприклад, «Натальсид» — ректальні свічки для вагітних на основі морських водоростей.

Для полегшення стану при вираженому зовнішньому геморої під час вагітності ефективним засобом для полегшення стану є ванночки з ромашкою або слабким розчином марганцю. Ефективність інших народних методів боротьби з гемороєм вельми сумнівна, так як деякі трави і рослини протипоказані під час вагітності.

Використання хірургічних методів лікування геморою при вагітності вкрай небажано. Однак у важких випадках, коли у жінки спостерігається виражена анемія, приймається рішення провести лігування (перев’язку) гемороїдальних вузлів або склерозування пошкоджених судин.

ВАЖЛИВО! Чим лікувати геморой при вагітності, вирішує тільки лікар-проктолог після збору анамнезу захворювання і проведення ректального дослідження.

Геморой в період гестації — небезпечний стан, який може ускладнитися масивним кровотечею. Не варто соромитися цього захворювання, адже чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів перемогти недугу раз і назавжди.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015