Чоловіка звільнили з роботи — як і чим допомогти безробітному чоловіку?

Робота — важлива складова нашого життя, що приносить фінансову стабільність. А якщо глава сім’ї — чоловік, позбавляється джерела доходів, позбавляється роботи?

Читайте також: 10 важливих правил мудрої дружини — так як стати мудрою дружиною?

Головне — не опускати руки і спрямувати свої зусилля на допомогу чоловікові у здобутті нового місця роботи і на подолання грошової кризи.

Напевно ви бачили такі типи сімей: в одній, де чоловік, опинившись без роботи, робить все можливе, щоб вирішити фінансові проблеми, а в іншій — чоловік знаходить масу відмовок і причин, щоб не шукати хоч яку-небудь роботу. Чому так відбувається?

Все залежить від жінки: в одній дружина надихає, окрилює чоловіка на нові подвиги і вчинки, будучи для нього музою, а в іншого — постійно дорікає, «гризе», скандалить і грає роль пилки.

Очевидні плюси того, що чоловік тимчасово перебуває вдома

Поки безробітний чоловік знаходиться постійно будинку: розміщує резюме в інтернеті, шукає варіанти роботи через газету і відгукується на найбільш прийнятні вакансії, що займає кілька годин, він до того ж може переробити давно накопичилися справи: поміняти проводку, прибити книжкову поличку, повісити люстру і т. д.

Чоловік втратив роботу — фінансова сторона проблеми

З переходом чоловіка в статус безробітного, вашій родині доведеться переглянути статті витрат. Якщо до цього ви звикли жити «на широку ногу», то тепер потрібно «урізати» ваші витрати.

Складіть список витрат, проведіть аналіз витрати коштів, розгляньте варіанти економії грошей. Без чіткого розподілу грошових коштів велика ймовірність залишитися в один момент абсолютно неплатоспроможною сім’єю. Для цього хитра дружина повинна мати заначку.

Читайте також: Список продуктів на тиждень — як правильно планувати покупки?

 

Як себе вести, якщо чоловік втратив роботу, і чого говорити не варто?

  • Якщо чоловіка звільнили, то мудра дружина скаже своєму безробітному чоловіку: «Не переживай, дорогий, всі зміни на краще. Ти знайдеш більш вигідний варіант роботи, перед тобою відкриються нові можливості і горизонти». Тобто, не дасть чоловікові впасти духом, а навпаки, підбадьорить, поселить надію на краще.
  • Головне, щоб дружина, приходить з роботи, не «пиляла» чоловіка і не говорила: «Я працюю за двох, а ти цілий день вдома — відпочиваєш». Зверніть увагу, що ваш чоловік з усіх сил старається, щоб змінити ситуацію на краще. Читайте також: Чого не варто говорити чоловікові ніколи?
  • Звільнення чоловіка з роботи — це не привід відмовляти йому в ласці і любові. Примусьте його забути на час про свої невдачі в професійній сфері. Дайте йому відчути родинний затишок та душевне тепло. Влаштуйте йому романтичну вечерю з його улюбленою стравою або зробіть еротичний масаж і т. д.
  • Іноді втрата роботи і думки з приводу своєї неспроможності настільки засмучує чоловіка, що він навіть відмовляється від інтимних відносин. Жінці в цій ситуації слід проявити терпіння і витримку. Як тільки чоловік залагодить питання з роботою, він надолужить втрачені моменти в сексі.
  • Важкі часи, коли чоловік втратив роботу, краще переживати разом, своєю сім’єю. Бажано не вплутувати сюди батьків та інших родичів. Втручаючись зі своїми порадами та рекомендаціями, вони можуть поліпшити ситуацію, а посилити її. Якщо поради родичів не приведуть до позитивних результатів, то чоловік може звинуватити їх у своєму фінансовому кризі.
  • Пам’ятайте, ви — сім’я, а значить, будете ділити порівну радості та біди, фінансові злети і грошові негаразди. Спробуйте зберегти хороший клімат в родині і з близькими людьми.
  • Але не пускайте справу по імені «шукаю нову роботу» на самоплив. Періодично цікавтеся успіхами чоловіка: з ким зустрічався, на яку посаду претендував, яку обіцяють зарплату. Не дайте чоловікові остаточно розслабитися, звикнути до «сидіння вдома». Обговоріть склалися обставини, проаналізуйте помилки. Подумайте, може, варто поміняти рід діяльності, розкрити нові професійні таланти.
  • Коли чоловік втратив роботу і перебуває в стресовій ситуації, заспокойте його, дайте йому зрозуміти, що втрата роботи — це ще не кінець світу, це не його особиста проблема, а ваша, сімейна, і вирішувати ви її будете разом. Дайте чоловікові відчути вашу віру в нього. Частіше говорите: «Я знаю, ти зможеш, у тебе все вийде».

Не забувайте, що атмосферу в домі задає жінка. Від того, як ви себе поведете в тяжкі для сім’ї моменти, залежить сімейне благополуччя: або чоловік, завдяки вам, зможе подолати кризу або, навпаки, остаточно опустить руки і зневіриться у своїх силах.

Звичайно, вам доведеться несолодко: потрібно колосальна витримка, такт і терпіння, а також активні дії в пошуку роботи для чоловіка. Але мир, злагоду і любов у родині цього варті.

 

А що робили Ви, коли чоловіка звільнили? Поділіться досвідом, як правильно себе вести

 

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015