Чорно-білі картинки для новонароджених — розвиваючі картинки для дітей до року

Формування мозку людини відбувається ще в маминому животі. А розвитку мозку після народження сприяє виникненню нових нейронних зв’язків. І зорове сприйняття в цьому важливому процесі має величезне значення — левова частка інформації надходить до людини саме через нього.

Читайте також: 25 найкращих ігор для новонароджених дітей від 0 до 6 місяців.

Один з варіантів стимуляції зорового сприйняття для розвитку малюка — чорно-білі картинки.

Зміст статті:

 • Які картинки потрібні новонародженим?
 • Правила ігор з чорно-білими картинками
 • Чорно-білі картинки — фото

Які картинки для новонароджених подобаються самим маленьким — користь картинок для розвитку малюків

Читайте також: 10 розвиваючих ігор і додатків для ipad — для найменших діток від 0 до 1 року.

Діти — невиправні дослідники, які приступають до вивчення світу, ледь навчившись тримати голову і хапати мамин палець. Зір новонародженого — це більш скромні можливості, ніж у дорослого — предмети малюк здатний чітко розглянути тільки на близькій відстані. Далі зорові можливості змінюються з віком. А вже разом з ними — і інтерес до тих або інших картинках.

Читайте також: найкращі іграшки для новонародженої дитини — як і в що грати з новонародженим?

 • У 2 тижня «від роду» малюк вже здатний дізнатися обличчя мами (тата), але тонкі лінії розглянути йому поки складно, як і розрізнити кольори. Тому в такому віці кращий варіант — картинки з ламаними і прямими лініями, спрощені зображення осіб, клітини, проста геометрія.
 • 1,5-місячного малюка привертають концентричні кола (причому, більш — сама окружність, ніж її центр).
 • 2-4 місяці. Зір дитини різко змінюється — він вже повертається туди, звідки йде звук, і стежить за предметом. Для цього віку підійдуть картинки з 4-ма колами, кривими лініями і більш складними формами, звірятками (у простому зображенні).
 • 4 місяці. Малюк здатний сфокусувати погляд на предметі будь-якої дальності, розрізняє кольори і спостерігає за навколишнім світом. Криві лінії малюнків у цьому віці більш кращі, але вже цілком можна використовувати і складні малюнки.

Як використовувати чорно-білі картинки для новонароджених — перші ігри з картинками для дітей до року

 • Починайте з простих ліній. Слідкуйте за чітким контрастом чорного/білого.
 • Міняйте зображення раз на 3 дні.
 • При прояві у малюка інтересу до картинці залиште її на більш довгий час — хай малюк вивчить її.
 • Картинки можна малювати вручну на папері і розвішувати прямо в ліжку, наклеювати на стіни, холодильник або на великі кубики. Як варіант — картки, які можна почергово демонструвати дитині, контрастний м’який м’ячик з чорно-білими малюнками, розвиваючий килимок, книжка, карусель з малюнками, колажі тощо
 • Показуйте дитині картинки, поки прогулюється з ним по квартирі, годуєте або ведете його на животик. Візуально багатий простір (і постійна стимуляція зору) має прямий зв’язок зі спокійним сном малюка.
 • Не показуйте дитині занадто багато картинок відразу і спостерігайте за реакцією. Якщо він не фокусує погляд на малюнку і зовсім не проявляє до нього інтересу — не турбуйтеся (всьому свій час).
 • Відстань від очей дитини до зображення у віці 10 днів — 1,5 місяця — близько 30 см. Розмір малюнків — формат А4 або навіть його чверть.
 • З 4 місяців зображення можна замінювати кольоровими, складними і «гігієнічно чистими» — малюк почне тягнути їх в рот. Тут вже можна використовувати якісні іграшки з чорно-білими малюнками і мультики для самих маленьких (рух чорно-білих ліній і форм під правильну музику).
 • І, звичайно, не забувайте про такі нюанси розвитку зорового сприйняття, як спілкування з малюком на відстані 30 см, контакт з допомогою посмішок і «пик», вправи з брязкальцями (з боку в бік, щоб малюк стежив за нею поглядом), нові враження (екскурсії по квартирі з демонстрацією всіх цікавих предметів).

Чорно-білі картинки для новонароджених: намалюйте або роздрукуйте — і грайте!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015