Діди Морози різних країн світу — фото 17 новорічних братів Діда Мороза

Ми звикли до імені і образу нашого головного новорічного Чарівника — Діда Мороза, з білою бородою, у довгому красивою шубі. Але цікаво, що такий персонаж в старій Русі був негативним — ним лякали дітей.
 
З розвитком радянського кінематографа Діда Мороза забезпечили позитивними якостями та доброю душею, завдяки яким, він на кожен Новий рік, разом зі своєю онукою, Снігуронькою, привозить на трійці коней дітям подарунки і відвідує дитячі свята, вітаючи з Новим роком.
 
Читайте також: Як потрапити до Діда Мороза у Великий Устюг?

 
Читайте також: Потрібно, і з якого віку запрошувати Діда Мороза на Новий рік для дитини?
 

Відомо, що діти Австралії, Америки й деяких країн Європи на новорічних урочистостях очікують подарунків від Санта Клауса — найвідомішого брата нашого Діда Мороза, який вбирається в червоний костюм з білою обробкою і їздить на оленячої упряжці по небу, розносячи подарунки. Які ж ще зимові брати-чарівники є у цих двох?

 

Знайомтеся, брат Діда Мороза з Татарстану — Кыш Бабай

Добрий дід Кыш Бабай, з яким завжди приходить його снігова внучка — Кар Кизи, вітає дітей з Новим роком в Татарстані. Костюм цього зимового чарівника — синій. У Кыш Бабая — біла борідка, хитрі очі і дуже добра посмішка.

Новорічні дійства за участю Кыш Бабая в Татарстані супроводжуються присутністю персонажів з татарських народних казок — Шурале, Батир, Шайтан. Кыш Бабай так само, як і наш Дід Мороз, який дарує дітям подарунки — їх у нього завжди повний мішок.

 

Юль Томтен — маленький брат Діда Мороза в Швеції

Цей зимовий чарівник — дуже маленького зросту, і його ім’я в перекладі звучить, як «Різдвяний гном». Цей персонаж влаштувався в зимовому лісі, і має вірного помічника — сніговика Дасті.

До Юль Томтену можна сходити в гості в зимовий ліс — якщо, звичайно, не боїтеся темного лісу, на доріжках яких бігають маленькі ельфи.

 

Брат Діда Мороза в Італії — Баббе Натале

Італійський зимовий чарівник приходить в кожен будинок. Двері йому не потрібні — він користується пічною трубою, щоб спуститися з даху в приміщення. Для того, щоб Баббе Натале зміг трохи поїсти з дороги, біля каміна або печі діти завжди залишають чашку з молоком.

Подарунки дітям Італії дарує добра фея Ла Бефана, а бешкетники отримують вуглинка від казкової злої чарівниці Бефани.

 

Увлін Увгун — брат Діда Мороза з Монголії

На Новий рік в Монголії святкують ще й свято пастухів. Увлін Увгун ходить з батогом, як самий головний пастух в країні, а на поясі в сумці носить головні предмети для пастухів — трут і кресало.

Помічниця Увлін Увгун — його онука, «снігова дівчинка», Зазан Охін.

 

Брат Діда Мороза — Сінтерклаас з Голландії

Цей зимовий чарівник — любитель мореплавства, адже він щороку під Новий рік і Різдво припливає в Голландію на чудовому кораблі.

Його супроводжують багато чорношкірих слуг, які допомагають у подорожах, а також у приготуваннях до святковим Новорічним святам.

 

Йоулупуккі у Фінляндії — брат нашого Діда Мороза, що живе в горах

Ім’я цього зимового чарівника перекладається, як «Різдвяний дід». Будинок Йоулупуккі стоїть на високій горі, в ньому живе також його дружина — добра Муори. Допомагають по господарству Йоулупуккі сімейство працьовитих гномів.

Сам Йоулупуккі носить куртку, зшиту з цапиною шкіри, широкий пояс зі шкіри, а також червоний ковпак.

 

Якутська Ехее Дьыл — північний брат Діда Мороза

Ехее Дьыл має прекрасного і сильного помічника — величезного бика. Щоосені цей бик виходить з океану і намагається відростити великі роги. Чим довше зросте ріг у цього бика — тим міцніше буде мороз в Якутії.

 

Одзі-сан — японський брат Діда Мороза

Одзі-сан ходить у червоному кожусі і зовні дуже нагадує Санта Клауса. Цей зимовий чарівник привозить дітям подарунки на кораблі по морю.

 

Святий Миколай з Бельгії — найстарший зимовий брат Діда Мороза

Святий Миколай вважається самим першим, старшим Дідом Морозом. Він одягнений у білу єпископську мантію і митру, їздить цей чарівник на коні. Святий Миколай вітає дітей в Бельгії і дарує подарунки, його всюди супроводжує мавр Чорний Пітер, у котрої в руках — різки для пустунів, а за спиною — мішок з подарунками для слухняних дітей.

Кожна сім’я, яка поселить Святого Миколая у себе, отримає від нього в дар золоте яблуко.

 

Корбобо — узбецький брат Діда Мороза

Добрий дідусь Корбобо, який приносить дітям подарунки під Новий рік, завжди подорожує у супроводі своєї внучки Коргыз. Він їздить на ослику, і тому може приїхати навіть у найвіддаленіші кишлаки.

 

Пер Ноель — брат Діда Мороза з Франції

Цей зимовий чарівник з Франції — екстремал. Він блукає по дахах будинків і проникає у будинку по димоходів, камінів і печей, щоб покласти для дітей подарунки в черевики.

 

Ямал Ірі — брат Діда Мороза з Ямалу

У цього зимового чарівника є постійна прописка на Ямалі, в місті Салехарді. Хоча Ямал Ірі вийшов із стародавніх легенд корінних Північних народів, сьогодні він живе цілком сучасним життям, користується інтернетом та телефоном.

Стукаючи у свій чарівний бубон, Ямал Ірі відганяє злі сили. Якщо доторкнутися до чарівного ціпку Ямал Ірі, то всі загадані бажання здійсняться. Одяг Ямал Ірі — це традиційне вбрання північних народів: малица, киці і прикраси з кісток мамонта.

 

Паккайне — карельський брат Діда Мороза

Це — молодший брат Діда Мороза, адже Паккайне молодий і не исмеет бороди. У нього є постійне місце проживання недалеко від Петрозаводська, в чумі.

Паккайне Має темне волосся, він одягається в білі шати, світлий кожух, червону накидку і сині рукавиці. Паккайне дарує дітлахам Карелії подарунки, солодощі та карає за непослух самих маленьких.

 

Брат Діда Мороза в Удмуртії — Тол Бабай

Удмуртська велетень Тол Бабай, наймолодший у сім’ї велетнів, досконало володіє мовами тварин і птахів, він довгі десятки років вивчав користь рослин і став головним охоронцем природи цього красивого краю.

До людей Тол Бабай приходить не тільки в Новий рік, він зустрічається з ними завжди, 365 днів в році, даруючи подарунки і розповідаючи про природу Карелії. Подарунки для дітей і дорослих Тол Бабай носить у берестяному коробі за спиною.

 

Соок Ірей з Туви — ще один північний брат Діда Мороза

Цей зимовий чарівник ходить багато прикрашеному, дуже красивому національному костюмі казкових героїв Туви. Цей тувинська зимовий чарівник має власну резиденцію — в недалекому майбутньому до неї буде побудований культурно-розважальний центр.

Супроводжує Соок Ірей матінка-зима по імені Тугэни Энекэн. Головний Дід Мороз Туви дарує дітям подарунки. Роздає солодощі, він вміє також стримувати морози і дарувати людям хорошу погоду.

 

Якутська брат Діда Мороза — потужний Чысхаан

Зимовий чарівник з Якутії має своєрідний костюм — він носить шапку з рогами бика, а одяг просто вражає розкішшю прикраси. Образ Чысхаана — якутського Бика Зими — поєднав у собі два прообразу — бика та мамонта, символізуючи силу, мудрість і силу.

За легендою якутського народу, восени Чысхаан виходить з океану на сушу, приносячи з собою холод і морози. Навесні ж у Чысхаана відвалюються рогу — морози слабшають, потім відпадає голова — настає весна, а тіло льоди виносять в океан, де він чудесним чином відновлюється до наступної осені.

Якутська Чысхаан має свою власну резиденцію в Оймяконі, куди до нього можуть приїхати гості і отримати у подарунок собі холод і мороз.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015