Дитина мало какає — що робити?

Проблема спорожнення кишечника у маленьких дітей іноді може стоять дуже гостро. Тому ми проконсультувалися у педіатра одній з московських дитячих поліклінік Марії Скворцової з приводу того, що робити якщо дитина мало какає.

1) Перше.Норма.

В нормі у дитини має бути щоденний стілець. Один-два рази в день — це норма. Частіше або рідше — це вже деяке відхилення від норми. Але якщо маленька дитина какає раз в три-чотири дні, то це вже є симптомом якогось відхилення, яке треба дослідити лікаря і коригувати такий стан дитини.

У нормі кал грудних дітей жовтувато-коричневого кольору, більш світлий — при грудному вигодовуванні, і темний — при штучному.

Якщо ваш немовля, вскармливаемый грудьми, какає раз в два дні — це ще вважається варіантом норми. Деякі педіатри вважають, що в даному випадку дитина просто засвоює повністю грудне молоко мами, і до товстої кишки доходить мало шлаків.

Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то у нього має бути щоденний стілець, зазвичай вранці, коли він прокидається і стає активним.

2) Друге. Патологія.

— Якщо дитина какає раз в три дні, слід звернути на це увагу дільничного педіатра. Тим більше, якщо таке положення справ триває протягом декількох тижнів або навіть місяців. В цьому випадку зазвичай допомагає різноманітність раціону — введення в прикорм чорносливу, кисломолочних продуктів (кефір, наріне, бифимдум-бактерин і т. д.)

Можливо, що дитина недоотримує води в раціоні. Особливо, якщо на вулиці — літня спека 35 градусів і дитина надмірно потіє, втрачаючи рідину з організму. Просто збільшіть такій дитині обсяг пиття, також давайте вранці додатково в пляшечці простий некип’яченої (фільтрованої води або дитячий сік (яблучний, сливовий) в кількості 100 мл

 

— Якщо дитина какає раз в п’ять-сім днів на протязі декількох місяців, це може бути симптомом якогось захворювання, що приводить до зниження тонусу товстої кишки, до зниження її перистальтики. Такі захворювання — рахіт, дискінезії кишечнику або жовчовивідних шляхів, ожиріння. Це також може бути симптомом довгою сигмовидної кишки — доліхосігма, що вимагає хірургічного лікування.

— Якщо дитина раніше нормально какал, а вже протягом декількох днів не какає, але живіт його не турбує, він не болить, дитина не плаче. Що робити?Можете зробити невелику клізмочку для роздратування кишечника: 50 мл тепленькою кип’яченої води для дитини до півроку, 100 мл — до року, 200 мл — до 2 років.Можна для роздратування використовувати наконечник від клізми, змастивши його гліцерином і вставивши в пряму кишку. Або для цих цілей використовувати половинку свічки з гліцерином.

 

Увага:

*** Ні в якому разі не використовувати для роздратування кишечника градусник (дуже небезпечно в плані травми склом прямої кишки і отруєння ртуттю)!

*** Ні в якому разі не використовувати для роздратування кишечника шматок мила (дуже боляче і пече — хочете, спробуйте спочатку на собі)!

 

— Якщо маленька дитина не какає і його турбує живота: живіт болить, дитина напружує живіт, дитина плаче, не може заснути, це може бути причиною непрохідності кишечника — гострого захворювання, що вимагає втручання хірурга, аж до операції. У цьому випадку зволікати не можна — викликайте швидку допомогу! Якщо у вашої дитини дійсно непрохідність в результаті якогось внутрішнього захворювання кишечника, то чим раніше ви доставите його в лікарню, тим буде краще для нього, і цілком можливо, що обійдеться без операції.

 

3) Третє.Поради на кожен день.

Для того, щоб кишечник дитини працював добре, щоб він какал кожен день, запам’ятайте такі правила:

— дитина повинна фізично активно рухатися впродовж дня

— дитина має отримувати достатньо води в раціоні (в цьому плані краще перепити води, ніж її недопить — зайва вийде з сечею)

— харчування має бути різноманітним, в ньому обов’язково повинні бути присутніми фрукти і овочі кожен день (для дітей старше року)

— у грудних дітей зазвичай до 6 місяців йде формування нервової системи кишечника, особливо в період додавання прикорму, тому в цей період дітей можуть турбувати болі в животі, але какати така дитина має кожен день, максимум один раз на два дні

— для стимуляції кишечника ефективно допомагає погладжування животика дитини за годинниковою стрілкою протягом 10-15 хвилин, а також клизмочка з водою або роздратування свічкою з гліцерином.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015