Дізнайтеся, які подарунки можна дарувати нікому ні під яким приводом!

Подарунки прийнято дарувати на свята багато, особливо, звичайно, на дні народження. До вибору подарунків для рідних і близьких більшість людей ставляться дуже прискіпливо й уважно, намагаючись уникнути помилок — щоб не образити людину, якого будуть обдаровувати, а доставити йому невимовну радість і задоволення. Як не помилитися з вибором подарунка на свято або знаменний день, які речі не варто дарувати нікому — ці питання ми розглянемо в даній статті.

Зміст статті:

 • Чому не можна дарувати ножі, виделки, гострі, колючі і ріжучі предмети?
 • Чому не можна дарувати годинник?
 • Чому не можна дарувати дзеркала?
 • Чому не можна дарувати ляльки з порцеляни?
 • Чому не можна дарувати статуетки птахів?
 • Чому не можна дарувати мед. прилади?
 • Чому не можна дарувати тварин?
 • Чому не можна дарувати біжутерію?
 • Чому не можна дарувати предмети для господарства?
 • Чому не можна дарувати книги з автографом?
 • Деякі правила при виборі подарунка

Ножі, виделки, гострі, колючі і ріжучі предмети

Дані предмети, ні під яким приводом, не повинні з’являтися в списку подарунків будь-якій людині, на будь-яку подію. Вважається, що ці предмети спочатку несуть в собі негативний смисл, «погану» енергетику, і їх вручення в знаменний день вкрай небажано, так як вони можуть не багато ні мало — зіпсувати людині життя, привнести в неї скандали, сварки, непорозуміння, невдачі. Звичайно, це загальноприйняте правило не працює на Сході, де подарунок у вигляді інкрустованого кинджала або іменного точеного ножа з красивою рукояткою вважається самим пріоритетним і бажаним для чоловіка. Збираючись зробити такий подарунок, краще поцікавитися у обдаровуваного людини, може він його прийняти. Також такий подарунок припустимо, якщо, наприклад, ювіляр сам попросив подарувати йому гарний ніж або точений колекційний кинджал.

Годинник (будь-якого виду і форми)

Ця заборона пов’язана з загальноприйнятим розповсюдженим забобоном, що годинник відраховує час життя, і воно прискорює хід. Так само є думка, що годинник приносять великі неприємності, служать причиною невдач і непотрібних переживань. До того ж, існує переконання, що дружба чи любов між людьми буде тривати рівно стільки, скільки будуть працювати ці години. Зупинившись, годинник послужать причиною розлучення і сварок, тому люди намагаються уникати такого подарунка, щоб не спровокувати погані події в житті. Подарунок у вигляді годинника китайцеві служить запрошенням на похорон, тому він може бути вкрай негативно їм витлумачений, і послужить причиною образ і відторгнення.

Дзеркала (будь-яка форма і вид)

Як відомо, дзеркала є «інструментом» для ворожінь, а також спіритичних сеансів, тому що є, на переконання людей, «мостом» з нашого світу в світ потойбічний. Дзеркала завжди були предметом, що викликає благоговіння і забобонні страхи; не дарма вважалося, що розбити дзеркало — до сварок і нещасть. Краса жінки може «піти» через дзеркало, якщо його подарує заздрісник, недоброжелательница. Дзеркало може акумулювати в собі всю негативну інформацію, яку відображало коли-небудь, і принести в життя обдаровуваного людини нещастя, невдачі, сварки, негативні емоції, страхи, вивільняючи цю аж ніяк не корисну енергію.

Китайські ляльки з порцеляни

Багато туристи привозять з Китаю таких ляльок, які відрізняються чудовим оформленням, витонченістю і красою. Але небагатьом людям відомо, що тримати в своєму будинку, а також дарувати цих чудових ляльок вкрай небажано. Прототипами, моделями при виготовленні цих фарфорових статуеток служать живі, реальні люди, і тому кожна лялька має риси свого прототипу в світі людей. Вважається, що лялька, зроблена за образом і подобою реального людини, стає також володаркою усіма таємними думками, рисами характеру «моделі». Добре, якщо цей чоловік був добрим і безкорисливим. Якщо ж у нього були погані звички, поганий характер або недобрі помисли, то лялька, поміщена до іншого людині, стане чинити вплив і на нього самого, і на всіх, хто знаходиться поруч з ним, поступово руйнуючи і змінюючи в гіршу сторону життя.

Фігурки, статуетки, опудала птахів (будь-яких видів)

У багатьох культурах світу статуетка птиці несе в собі символ якихось звісток, у багатьох випадках — недобрих. Дарувати статуетки, опудала птахів, таким чином, є вкрай непередбачливо, потім що за повір’ям вони можуть принести негатив, нещастя, хвороби, звістку про смерть когось із друзів, рідних.

Медичні прилади і речі, які нагадують про захворюваннях

Подарунками не повинні ставати інгалятор, тонометр, термометр, а також лікарські препарати, милиці, пов’язки, корсети, бандажі і тому подібні речі. Ці предмети несуть в собі символ хвороби, і вважається, що здатні притягувати її, погіршуючи стан людини, а також постійно нагадувати йому про своє захворювання, послаблюючи його сили і імунітет.

Тварини, рибки, птахи

Такі подарунки не варто дарувати нікому, тому що це — величезна відповідальність. Втрата часу і зусиль, до яких обдаровуваний може бути взагалі не готовий. Виключенням для таких подарунків є такі випадки, коли сам винуватець торжества висловлював бажання придбати, наприклад, кішку особливої породи, але не міг собі цього дозволити з причини високої ціни, або відсутності кошенят цієї породи в його місцевості. Дарувальник повинен пам’ятати — якщо все-таки людина бере від нього такий подарунок, і він є для нього дуже бажаним, він все-таки повинен дати дарувальнику символічний «викуп» у вигляді монетки, щоб тварина скоро звикла до нового дому, щоб не захворіли, не втекло від господаря і швидше дрессировалось.

Біжутерія

Як відомо, біжутерія — це підробка під коштовності. Нерідко біжутерія асоціативно пов’язана з штучністю, дешевизною і блиском речей, що зовсім неприпустимо в подарунок для жінки будь-якого віку і достатку. Мабуть, виняток може становити тільки фірмова стильна біжутерія відомих брендів — та й то тільки тоді, коли винуватець торжества сам побажав її мати ще до цієї події.

Подарунки для роботи по господарству

Багато образ і розчарування можуть викликати подарунки, які пов’язані з роботою по будинку, ремонтом, прибиранням, приготуванням їжі і т. д. Не варто дарувати набори сковорідок або каструль, молотки і електродрилі, тому що такі подарунки ніколи не викликають захоплення. Кожен господар чи господиня знають, у чому саме вони потребують вдома, і, як правило, це вибирають самостійно, за своїм смаком. Замість таких «приземлених» подарунків краще буде вибрати сервіз з тонкого фарфору, набори столових приладів, серветки і красиві скатертини, набори келихів, чарок або пивних кухлів.

Книга з власним підписом

Всі ми пам’ятаємо, що «книга є найкращим подарунком». Але, тим не менш, варто дарувати тільки ті примірники книг, які відповідають смаку та вподобанням винуватця торжества (з ними необхідно ознайомитися заздалегідь, щоб правильно визначитися з вибором). Не можна ж дарувати книгу з власним підписом, якщо ця книга написана не Вами. Побажання або звернення до ювіляра можна написати на окремій листівці, яку треба просто вкласти в дану книгу, як закладку.

Деякі табу при виборі подарунка

Подарунок самому собі

Вкрай неввічливо подарувати іншій людині ту річ, якою Ви будете користуватися самі. Наприклад, небажані подарунки чоловікові у вигляді сковороди, килимка для ванної кімнати, тумбочки під телевізор. Дарувальник, вибираючи подарунок для близької людини, має виходити насамперед з міркувань індивідуального призначення цієї речі для обдаровуваного людини.

Подарунок, на якому зазначена його вартість

Ні для кого не секрет, що до правил хорошого тону відноситься і зняття будь-яких етикеток з подарунка перед врученням винуватцеві торжества. Це, правда, не відноситься до деяких європейських країн, а також США, в яких поширена традиція обміну і повернення подарунків в магазин самим обдаровуваним.

Подарунки з інтимним змістом

Табу на дарування речей, придбаних в секс шопі, а також на інтимне нижню білизну і навіть парфуми є у всіх країнах. Такі подарунки можуть дарувати один одному тільки дві людини, об’єднаних пристрастю — і то не на велику подію, а більше як знаки уваги. Духи входять в список заборонених подарунків «інтимного» списку, тому що мають для людини дуже велике особисте значення (особливо якщо мова йде про парфуми з феромонами). Іншим людиною духи можуть підібратися неправильно, і такий подарунок стане причиною розчарувань і образ. Виняток становлять ті випадки, коли винуватець торжества сам замовив для себе подарунок у вигляді духів, назвавши при цьому свої переваги.

Подарунок з натяком на який-небудь недолік

Ознакою поганого тону вважається подарунок, який прямо чи опосередковано вказує на якийсь недолік людини — наприклад, дезодорант, крем від прищів, засіб від пітливості ніг, шампунь від лупи, гель від целюліту і т. д. До цього списку можна додати манікюрні набори, пемзу для п’ят, епілятори, креми від зморшок, відбілюючі засоби.

Предмети, що нагадують про похилому віці людини

Зрілим і літнім людям на великі знаменні дати і події неправильно буде дарувати речі, які нагадують про наближення старості — тапочки, в’язані шкарпетки, тростини. Але такий подарунок буде доречний в буднях, як просте прояв уваги до близькій Вам людині.

Вибираючи подарунки близьким людям або друзям, необхідно пам’ятати про те, що подарунок повинен відповідати їх інтересам, уподобанням, індивідуальності. Подарунок можна вибирати на ходу, тому що він не буде мати ніякої цінності, стане просто бездушним засобом «відкупу», не приносячи радість і задоволення обдаровуваному людині. Для того щоб знаменна подія залишила тільки позитивні емоції всім, варто заздалегідь ознайомитися зі списком небажаних подарунків, щоб не потрапити в халепу.

Якщо Вам сподобалася наша стаття і у Вас виникли думки з цього приводу, поділіться з нами! Для нас дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015