Двухвостки в будинку: як позбутися

Всі люди прекрасно знайомі з так званими двухвостками, довгастими комахами з шістьма лапами, які носять своє найменування з-за виростів на кінці тіла, також відомих як церки. В результаті виходить щось схоже на два хвоста, хоча технічно це і не хвости.

Двухвостка — це народна назва, правильно іменувати комах щипавками або вилохвостками. Але це не принципово, а те, як боротися з двухвостками. Розберемося трохи більш детальніше з тим, чим вони шкідливі, а потім постараємося зрозуміти, як же їх вивести.

Схожа проблема:

Як позбутися від мошок в кольорах? Читайте корисну статтю про методи позбавлення від напасті.

Як позбутися від дрозофіл в будинку?

Чим небезпечні двухвостки?

Багатьох ці комахи просто лякають, але чим небезпечні двухвостки по суті? Для людини їхні укуси не особливо шкідливі. Церки можуть лише вщипнути людини, але суть в іншому. Це своєрідні вусики, якими двухвостка обмацує шлях в грунті перед собою.

Завдяки цим же церкам комасі вдається в разі небезпеки оперативно відступати, якщо воно наштовхнулося на ворога — воно просто біжить задом, промацуючи шлях церками, тому що часу на розворот вже не є. Але якщо двухвостка наздожене свою здобич, якою зазвичай є всілякі ногохвостки і ґрунтові кліщі, то церки починають відігравати роль своєрідних лещат, які тримають жертву, поки комаха поїдає її ротом на кінчику свого черевця.

Так чому ж люди думають, як вивести двухвосток, якщо вони, здавалося б, нешкідливі? Насправді, зовсім не нешкідливі вони. Вони ще гірше тарганів, тому що завдають серйозної шкоди всьому, що знаходиться вдома — вони поїдають овочі, хлібні крихти, кімнатні рослини і ще багато що.

Вони люблять вогкість, а тому найчастіше їх можна зустріти в підвалі або на городі. І там би шкоди від них було менше, але ж двухвостки перебираються іноді і в житлові приміщення. І тоді не тільки вони шкодять різних продуктів харчування, але і заважають людині спати, не забувши можливістю зайвий раз залізти на нього.

Їх можна побачити у ванній. І навіть відповідь на питання, чим мити акрилову ванну, не допоможе проблеми.

І якщо вщипнути можуть вони не дуже сильно, то кому буде особливо приємно, якщо на його тілі відкладуть личинки, наприклад, у вусі? Тому це стає справжньою проблемою. А адже і розмножуються дані комахи винятковим чином швидко. І боротися з ними буде не зайвим.

Як вивести комах з дому?

Багато хто вважає, що боротьба з двухвостками за своєю суттю проста, що треба лише усунути джерело вологи, і вони зникнути мало не автоматично, миттєво. Але, на жаль, це далеко не так. Не буде достатньо і закрити щілини, тому що ці комахи все одно знайдуть метод, як пробратися в приміщення. Так що треба їх або труїти, або капітально виганяти.

Почніть з наведення у вашій оселі ідеального порядку. Ніякої пилу, ніякого безладу. Потім постарайтеся виявити місця розмноження, звідки вони беруться. Потім розкладіть біля цих місць «Фенаксин» або аналогічний засіб, це допоможе від них позбавитися.

Обов’язково їх труїти? Немає. Адже двухвостки в приватному будинку можуть бути виведені і іншим методом. Вони дуже люблять вологу, і на цьому можна зіграти. Уберитесь в будинку і розкладіть по його території в достатній кількості вологі ганчірки. Вони будуть як магніт для двухвосток, які обожнюють вологе середовище.

Незабаром вони зберуться прямо на ганчірку. Ви берете її, звертаєте і, разом з обліпили її комахами, викидаєте з дому куди-небудь подалі, щоб двухвостки не мали ні найменшого шансу повернутися на свої звичні місця. Таким чином, ви поступово будете зменшувати їх популяцію, поки вона зовсім не зійде нанівець.

Незвичайним методом цькування є застосування таблеток проти мух, які вставляються в фумігатор. В результаті, ефект такий, що двухвостки реагують на отруту точно так само як мухи, через якийсь час гинучи. Ще одна отрута, що буде дієва і ефективна — це тіурам в порошковому вигляді, який насипається уздовж плінтусів. Вживають його двухвостки гинуть в найкоротші терміни.

Ці методи повинні допомогти вам справитися з неприємною проблемою, тотально позбувшись від двухвосток у вашій оселі. Якщо ж цього не сталося, то, на жаль, доведеться вдаватися до більш кардинальним заходам, а саме робити ремонт укупі з дезінфекцією. Але, на щастя, таке може бути тільки в крайньому випадку, в інших же народні методи допомагають з достатньою часткою ефективності.

Цей метод допоможе і проти щипавок:

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015