Фітбол для немовлят — 9 кращих вправ, відео занять з малюком на фітболі

Активна гімнастика з пелюшок — це можливо? З фітболом — так! Майже у кожної сучасної мами є даний тренажер, який виконує відразу декілька функцій. Цей великий гімнастичний м’яч сприяє зміцненню і розвитку м’язів малюка, полегшує больові відчуття, знижує гіпертонус м’язів, є ідеальної профілактикою кольок і пр., тому користь занять на фітболі для новонародженого просто величезна!

Головне — дотримуватися основні правила гімнастики на фітболі для новонароджених, і бути гранично уважними під час вправ.

Зміст статті:

 • Правила гімнастики на фітболі для грудничка
 • Вправи на фітболі для немовлят — відео

Правила гімнастики на фітболі для немовляти — поради педіатрів

Перш ніж приступати до вправ, батьки повинні прийняти до уваги рекомендації фахівців щодо занять на цьому снаряді:

 • Коли починати? Ховати м’яч до моменту, поки дитина стане на ніжки, зовсім необов’язково: веселим і корисним тренувань можна приступити відразу після того, як улюблене чадо, привезене з пологового будинку, увійде в природний режим сну і годування. Тобто, звикне до домашньої обстановки. Друга умова — зажівшая пупкова ранка. У середньому, заняття починають з віку в 2-3 тижні.
 • Ідеальний час для вправ — через годину після того, як дитину погодували. Не раніше. Категорично не рекомендується починати заняття відразу після їжі — в цьому випадку фітбол принесе більше шкоди, ніж користі.
 • У процесі першого заняття захоплюватися не варто. Перше заняття — нетривалий. Мама повинна відчути м’яч і знайти упевненість в своїх рухах. Зазвичай батьки, вперше опускають дитину на м’яч, навіть не розуміють — з якого боку тримати новонародженого, і як саме робити вправи. Тому для початку слід сісти на стілець перед м’ячем, накрити чистою пелюшкою, акуратно покласти своє чадо на центр м’яча животиком і трохи покачати. Амплітуда рухів (похитування/обертання тощо) збільшуються поступово. З роздягненим малюком заняття проходять набагато комфортніше (стійкість дитини вище), але на перший раз можна і не роздягати.

  Відео: Фітбол для новонароджених — відео вправ на фітбол

 • Не варто під час вправи тягнути і тримати дитину за стопи і кисті — дитячі суглоби (променезап’ясткові і гомілковостопні) ще не готові до такого навантаження.
 • Заняття з немовлям пройде більш цікаво і з більшою користю, якщо під час вправ включати спокійну класичну музику. Дітям постарше можна ставити більш ритмічну музику (наприклад, з мультфільмів).
 • Якщо у крихти погане самопочуття або він не розташований до веселощів і занять, примушувати його категорично не рекомендується.
 • Для перших занять достатньо 5-7 хвилин на всі вправи. Якщо ви відчуваєте, що дитина втомився — не чекайте, поки пройдуть ці кілька хвилин — припиняйте заняття.
 • Оптимальний розмір фітболу для новонародженого чада — 65-75 див. Такий м’яч буде зручний і дитині, і мамі, якої фітбол не завадить для повернення своєї колишньої форми після пологів.

Основні вправи на фітболі для немовлят — відео занять з малюком на фітболі

Головне переваги фітболу — його простота. Спеціальна підготовка для занять не потрібно. Хоча фахівці радять запрошувати на перше-друге заняття інструктора з фитболу. Це потрібно, щоб зрозуміти, як правильно тримати малюка, і які вправи найбільш корисні.
 

Відео: Заняття з новонародженими на фітболі — основні правила


 

Найбільш ефективні і популярні вправи для немовлят

 1. Гайдаємося на животику
  Дитину покласти животиком на середину фітболу і, впевнено притримуючи його руками за спинку, покачати вперед-назад, потім вліво і вправо, а після — по колу.
 2. Гайдаємося на спинці
  Покласти дитину на м’яч спиною (фітбол фіксуємо своїми ногами) і повторити вправи з попереднього пункту.
 3. Пружинка
  Чадо укладаємо на м’яч животиком вниз. Його ніжки захоплюємо за принципом «вилочки» (великим пальцем — кільце навколо ніг, кісточка — між вказівним і середнім пальцями). Вільною рукою легко натискаємо на попу або спинку карапуза пружинистими рухами «вгору-вниз» — короткими і м’якими поштовхами.
 4. Годинник
  Укладаємо дитину спинкою на фітбол. Тримаємо за груди обома руками, похитуємо малюка, здійснюючи вправо і вліво, кругові рухи.

Відео: Вправи на фітболі для немовлят


 

Вправи на фітболі для малюків старше

 1. Тачка
  Укладаємо малюка животиком на м’яч, щоб він уперся в фітбол руками. Піднімаємо його за ніжки в тій же позиції, як якщо б везли тачку. Акуратно похитуємо вперед-назад, утримуючи рівновагу. Або просто піднімаємо і опускаємо його за ніжки.
 2. Полетіли!
  Важке вправу — вправність не завадить. Укладаємо дитину на бік (вправи почергові), тримаємо його за праве передпліччя і праву гомілку (малюк знаходиться на лівому боці), прокатуємо карапуза вліво-вправо і міняємо «бочок».
 3. Солдатик
  Ставимо малюка на підлогу. Долоньки — на фітбол. З маминою підтримкою і страховкою малюк повинен протягом декількох секунд самостійно спиратися на м’яч. Вправа рекомендовано з 8-9 місяців.
 4. Хватайка
  Укладаємо малюка животиком на м’яч, притримуємо за ніжки і катаємо вперед-назад. На підлозі раскидываем іграшки. Малюк повинен дотягнутися до іграшки (відірвавшись однією рукою від фітболу) в той момент, коли максимально близько опускається до підлоги.
 5. Жабеня
  Укладаємо малюка животиком на м’яч, тримаємо за ніжки (окремо за кожну), прокатуємо фітбол до себе, згинаючи ніжки в колінах, потім — від себе, розпрямляючи ніжки.

Відео: Фітбол для новонароджених — масаж на м’ячі


 
Звичайно, це не всі вправи для фітболу — їх кількість залежить від вашої фантазії і віку дитини. Трохи зусиль, і заняття стануть веселою і корисною грою для вас обох.

Автор: Наталі.

Ссылка на основную публикацию