Гайморит: симптоми та методи боротьби

Гайморит називають захворювання, викликане запаленням гайморових пазух. Причому хвороба може охоплювати, як тільки ліву або тільки праву пазуху, так і обидві відразу. До цього захворювання схильні всі вікові категорії. Пік його розвитку припадає на холодну погоду.

Зазвичай хворіють гайморит в середньому два-три тижні, потім настає ремісія. Але бувають і важкі випадки, що вимагають хірургічного втручання.

Симптоми гаймориту

Симптоматика в залежності від стадії гаймориту може відрізнятися, але основні ознаки все ж притаманні всім формам захворювання.

• Найбільш явними симптомами запалення гайморових пазух є болісні відчуття тиску в ділянці пазух, щік, лоба. Часто виникає сильний головний біль, викликана великим скупченням в пазухах гною. Іноді вона може поширюватися на всю лицьову частину, навіть на зуби. При цьому стає боляче жувати, значно утруднюється дихання, ускладнюють стан і рясні виділення з носа жовтого або зеленого кольору.

• Для гаймориту характерне посилення болю ввечері, при піднятті повік або натисканні на подглазничную область. Нежить, що супроводжується закладеністю носа, гнусавостью голосу, підвищеною температурою (38 градусів і вище), слабкість і швидка стомлюваність, порушення апетиту і сну — все це також може свідчити про гаймориті.

• Менш поширеними симптомами захворювання є світлобоязнь, набряк губ, повік, почервоніння очей і області навколо них, сльозоточивість.

Методи боротьби з гайморитом

Прокол. Самим кардинальним методом, до якого вдаються у разі неефективності проведених лікувальних заходів, є прокол гайморової пазухи. Робиться ця процедура під місцевою анестезією спеціальною голкою. Після проколу відсмоктується накопичився гній, а порожнину пазух промивається антибіотиками.

Фізпроцедури. Більш щадними методами боротьби з гайморитом вважаються всі способи, які не передбачають проколів. Застосовувати їх можна тільки на початкових стадіях. До таких неоперационным методів належать, наприклад, промивання носа або гайморових пазух. Після промивання в пазухи вводяться спеціальні лікарські розчини. Крім того, практикується відсмоктування слизу, анемізації слизової оболонки носа. Добре себе зарекомендували озоно — і лазеротерапія. Часто лікарі призначають прийом антибіотиків.

Хороші результати дає поєднання декількох методів лікування, наприклад, промивання носа методом переміщення рідини і лазеротерапія. Таке поєднання дає практично негайні результати. Часткове полегшення настає вже після першої спроби.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015