Гербера: догляд в домашніх умовах

Гербера є багаторічним рослиною. Відноситься до сімейства айстрових. Квітки схожі на різнокольорові ромашки, можуть бути і дрібні, і великі — до 15 див.

Зазвичай це мініатюрна рослина, квітуче дуже красиво. Середня висота близько 30 см. Відомі сорти з махровими й простими квітами. Відтінки будь яскравості і кольору, крім синього. Серцевина зазвичай має жовтий колір.

Догляд за кімнатної герберою

Крім краси, гербера має цілий ряд переваг: легкість у догляді, швидкий ріст і розвиток, тривалий період цвітіння, відмінна стійкість в зрізаному вигляді.

Карликові сорти Gerbera Ilios, Gerbera Hummingbird, Gerbera Parade, Gerbera Happipot створені для вирощування у звичайній кімнаті. Ви можете поставити їх на звичайні домашні полички.

Як зробити полицю своїми руками читайте тут: http://dometod.ru/dom-i-hoziaistvo/stroitelstvo-i-remont/kak-sdelat%CA%B9-polku.html

А ось тут — все про підставки для квітів.

Кімнатна гербера зазвичай починає цвісти з серпня і триває до листопада, потім — відпочинок. Період спокою, з лютого по травень. У травні збільшується освітлення, світловий день стає довшим, і квітка вступає в новий період зростання.

Це природний цикл його розвитку. При відповідному догляді в цьому ритмі кімнатна гербера прекрасно росте 3-4 роки, потім цвітіння згасає. Рослину потрібно омолодити або замінити новим.

Особливості догляду за герберою:

 • Любить сонячні промінчики і вранці, і ввечері.
 • Прекрасно живе на східній і західній стороні розташування вікон.
 • У південних вікнах, опівдні, необхідно квітка притінити.
 • У північних вікнах — додатково встановити підсвічування.
 • Любить повітря, нейтральна до протягу, прекрасно живе влітку на балконі.
 • Буде краще цвісти, якщо взимку дати додатково освітлення кімнатну температуру повітря.
 • Не любить перепадів температури. У цьому випадку може погано цвісти.
 • Любить вологу землю, пересихання ґрунту не треба допускати. Перезволоження провокує грибкові захворювання і губить квітку.
 • При попаданні води в середину рослини, листя, починається процес гниття. Поливати треба в піддон і вчасно видаляти надлишки води.
 • Вода повинна перед поливом постояти добу і бути трохи теплою. Поливаючи холодною водою, ви погубите рослина.
 • Обприскування листя теплою водою, благотворно впливає на розвиток кімнатній гербери, але скрізь потрібна поміркованість. Краплі води повинні бути як пил і потрапляти прямо на листочки, уникаючи попадання на квіти.

Вирощування гербери в домашніх умовах

Гарний час для пересадки або посадки кімнатній гербери — період спокою перед початком зростання. Тара, в якій буде жити квітка, повинна бути невелика, близько 1 літра, з дренажем на дні. Грунт складається зазвичай з листової землі, торфу і піску. У співвідношенні 2: 1: 1. Пересаджувати обережно, намагаючись не пошкодити коріння. Стежте, щоб шийка квітки знаходилася вище грунту, інакше корінь може згнити. Бажано щорічно проводити пересадку.

Добрива з органіки не рекомендується додавати. Підгодовувати краще спеціальними, комплексними мінеральними добривами. Досить рази на місяць в період зростання.

Так само необхідно вчасно прибирати зів’ялі квіти. І стежити, щоб у домі не завелися щипавки. Ось стаття Як позбутися від двухвосток в будинку — вона вам допоможе.

Будь-який сорт можна легко розмножити в умовах будинку — живцюванням, насінням та поділом кореня.

Насіння гербери зберігають відмінну схожість половину року. Якщо вони зберігалися рік і більше, схожість в рази гірше. Насіння висівають з січня по березень, заглиблюючи близько 3 мм.

Надійний спосіб розмноження — поділ куща. Для цього у весняний період кущі, які мають кілька молодих листочків, ділимо на 5-7 частин. Підрізаємо коріння до 10 см. і місце зрізу продезінфікуємо товченим вугіллям. Укорінення триває близько місяця.

Метод розмноження живцюванням набагато менш надійним і більш важкий, ніж вищевказані способи. У цьому випадку від материнського рослини беруть шматочки кореня, на черешку залишаючи 1-2 аркуша, вкорочують їх на третину. Живці потрібно висаджувати в індивідуальні горщики і створити їм певні умови: температуру повітря +20 °С або трохи вище і високу вологість.

Гербера — любителька постійної уваги і турботи — дуже швидко і вдячно реагує цвітінням шикарних і вишуканих квітів.

 

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015