Гірськолижні курорти Росії — найкращі місця для гірськолижного відпочинку в Росії

Напередодні зими напевно багато хто замислюється про гірськолижному відпочинку. Справжні цінителі гірської краси обов’язково повинні побувати на гірськолижних курортах Росії, які дивують своєю різноманітністю.

Тут і округлі вершини найбільшого на Кольському півострові гірського масиву Хібіни і покриті вічними снігами гострі вершини Кавказьких гір. А також невимовної краси з чарівною величчю вулкани Камчатки і первісні масиви Алтаю.

Зміст статті:

  • Приельбруссі
  • Червона Поляна
  • Домбай
  • Абзаково

Для довідки: На території нашої держави розташована найбільша кількість гірських систем, порівняно з іншими країнами світу. Тому варто побувати на гірськолижних курортах Росії і насолодитися красою гір.

Основні гірськолижні курорти Росії розташовані на Кавказі (Приельбруссі, Червона Поляна, Домбай) та Уралі (Челябінська, Свердловська області, Башкортостан).

Хоча на карті позначено безліч місць, де розташовані гірськолижні курорти Росії, але кращими вважаються наступні:

Гірськолижний відпочинок в Приельбруссі

Чудове місце для відпочинку, придатне і новачкам гірськолижного спорту і досвідченим сноубордистам. У Приельбруссі спуститися на лижах можна з двох гір: з Ельбрусу і Чегета.

Ельбрус, висотою 5642м, є найвищою горою Європи. Спуск для катання має різницю висот близько 2000м, тому людям зі слабкою судинною системою тут буде нелегко.

На Ельбрусі добре розвинена інфраструктура: багато готелів з якісним обслуговуванням і чудовою кухнею. Щоправда, кількість підйомників залишає бажати кращого. Тут всього три підйомні дороги: дві маятниково-канатні дороги та одна канатно-крісельна. Тому можуть бути великі черги на підйомниках.

Для початківців гірськолижників є школи, де можуть навчатися як дорослі, так і діти. Для таких новачків у самого підніжжя гори знаходиться бугельний підйомник.

Розріджене повітря, величезна висота, велика кількість снігу сприяють швидкому засмазі, збільшення чутливості шкіри. Тому, збираючись на гірськолижний курорт, не забудьте взяти з собою засоби від засмаги і захисні засоби від вітру і морозу.

Для справжніх профі, а також тих, хто втомився від «загорнених» трас і хоче максимального екстриму кращим варіантом стане спуск з гори Чегет, яка вважається однією з найбільш складних гір у світі.

З гори Чегет, яка має висоту 3700м. і перепад висот в 1000м, постійно сходять снігові лавини, тому катання тут дуже небезпечно для відчайдушних недосвідчених спортсменів. Тут найчастіше можна побачити траси підвищеної складності (чорні). Синіх і червоних трас майже немає.

Ці спуски тільки для досвідчених професіоналів, а тим, хто все-таки зважився кататися на цій горі, варто спочатку пройти курс «Правил лавинної безпеки» головного спеціаліста з лавини Приельбрусся — Ігоря Комарова.

Кращий гірськолижний курорт Росії — Червона Поляна

Червона Поляна — кращий гірськолижний курорт РФ. Чудовий клімат, ідеально підходить для гірськолижного відпочинку забезпечується вдалим поєднанням природних факторів. А саме — порівняно невеликого відстані від Чорного моря і Сочі (близько 42км.), а також розташування з південного боку Головного Кавказького хребта.

Завдяки близькому розташуванню моря, повітря тут вологий і сприяє випаданню достатньої кількості снігу. Тому на цьому гірськолижному курорті сніг є майже завжди і досягає висоти 3-7 метрів. Завдяки чудовому клімату і добре розвиненій інфраструктурі, Червона Поляна є гірськолижним курортом найвищого класу.

Всі гірськолижні траси пролягають на північному схилі хребта Аибга, який має висоту 2509м. Протяжність трас досягає 9,5 км, а перепад висот становить 1688м. Тут працюють чотири послідовно розташовані канатні дороги парнокресельного типу.

Відпочинок в Червоній Поляні більш дорогий, порівняно з іншими гірськолижними курортами Росії, але — більш престижний, комфортний і безпечний. Тут немає лавин, і в чергах стояти не доведеться, завдяки наявності роздроблених трас.

Популярний гірськолижний курорт Росії — Домбай

Назва курорту походить від однойменного поселка, який розташовувався на місці, де зливалися в одне русло три гірські річки. Важко описати красу тутешніх гір, їх треба тільки бачити. Скільки захоплення вони викликають, а як від їх виду захоплює дух!

Розвиток гірськолижного спорту тут почалося в 1974році. Основними трасами вважаються траси на горі Мусу — Ачітара, висотою 3012м. Довжина трас становить 300 — 600 метрів, а перепад висот на них — 760м. Сумарна протяжність спуску від вершини гори до самого селища складає 12км.

Домбай технічно оснащений канатно-крісельною дорогою (5 черг), «югославської» канатною дорогою (2 черги), маятникової канатної дорогою. А також канатно-гондольної дорогий (3 черги), бугельно-буксирувальними підйомниками (5 шт.).

Відпочинок на Домбаї підійде і професійним спортсменам, і новачкам, тут кожен знайде для себе відповідну трасу. Готелі розташовані поблизу підйомників, тому ви витратите мінімум часу, щоб опинитися біля підніжжя гори.

Гірськолижний відпочинок в Абзаково

Урал багатий на гірськолижні центри, які знаходяться майже в усіх областях. Але найбільшу популярність має курорт під назвою «Абзаково». Тут враховано все до дрібниць: сучасні підйомники і достатня їх кількість, траси європейського рівня, гідний сервіс і розвинена інфраструктура.

Надається можливість узяти спорядження напрокат, де служба інструкторів проведе теоретичні та практичні заняття, є камера зберігання і платна парковка. В кафе, розташованих як на вершині, так і біля підніжжя гори, можна повноцінно пообідати.

Щоб отримати справжнє задоволення від гірськолижного відпочинку, насолодитися природою, густим пухнастим білим снігом, швидкістю, чистим, насиченим киснем повітрям, виконати на трасі віртуозні ПА, вирушайте на перераховані вище гірськолижні курорти Росії — ви отримаєте справжню насолоду від катання!

Автор: Наталі.

Ссылка на основную публикацию