Глава родини — чоловік або дружина, хто головний в сім’ї?

В наш час поняття «глава сім’ї» поступово втрачається у низці змін сучасного життя. Та й сам термін «сім’я» має тепер своє значення для кожного. А адже глава сім’ї визначає той сімейний порядок, без якого неможливо спокійне і стабільне співіснування.

Хто ж повинен стати головним у сім’ї — дружина або чоловік? Що думають про це психологи?

  • Сім’я — це два (і більше) людини, пов’язані єдиними цілями. І необхідна умова для здійснення цих цілей — чіткий розподіл обов’язків і ролей (як в старому анекдоті, де чоловік — президент, дружина — міністр фінансів, а діти — народ). І для порядку в «країні» потрібно дотримуватися законів і субординації, а також грамотно розподіляти обов’язки в сім’ї. За відсутності лідера в «країні» починаються заворушення і перетягування ковдри один на одного, а якщо біля керма постає міністр фінансів замість президента, то діючі здавна закони підміняються непродуманими реформами, які одного разу приведуть до розвалу «країни».
    Тобто, президент повинен залишатися президентом, міністр — міністром.
  • Позаштатні ситуації завжди вирішуються головою сім’ї (якщо не брати в розрахунок облупившуюся фарбу на підвіконні і навіть зірваний кран). І без лідера у вирішенні деяких важких питань просто не обійтися. Жінка, як істота за фактом більш слабке, не всі питання може вирішити самостійно. Якщо ж вона бере на себе ще й цю сферу сімейного життя, то роль чоловіка в сім’ї автоматично принижується, що не йде на користь його самолюбству і внутрішньородинної атмосфері.
  • Підпорядкування дружини своєму чоловікові — це закон, на якому здавна трималася родина. Чоловік не може відчувати себе повноцінним чоловіком, якщо дружина ставить себе главою сім’ї. Як правило, шлюб «бесхребетника» і сильної жінки-лідера приречений. І сам чоловік інтуїтивно (як і задумано природою) шукає жінку, готову прийняти традиційну позицію «чоловік у сім’ї головний».
  • Лідер сім’ї — це капітан, який веде сімейний фрегат потрібним курсом, вміє обходити рифи, піклується про безпеку всієї команди. І навіть якщо фрегат, під впливом певних факторів, раптом збивається з курсу, саме капітан виводить його до потрібної пристані. Жінці (знову ж таки, природою) не дано такі якості, як забезпечення безпеки, здатність прийняття правильних рішень в екстрених ситуаціях та ін. Її завдання — підтримання миру і затишку в сім’ї, виховання дітей і створення такої обстановки для свого чоловіка, яка допоможе йому стати ідеальним капітаном. Звичайно, сучасне життя і деякі обставини змушують жінок самим ставати капітанами, але щастя така позиція в сім’ю не приносить. Два варіанти розвитку таких відносин: дружина-керманич змушена миритися зі слабкістю чоловіка і тягнути його на себе, чого вона з часом втомлюється і починає шукати чоловіка, з яким можна бути слабкою. Або дружина-керманич здійснює «рейдерське захоплення», внаслідок чого чоловік поступово втрачає свої лідерські позиції і йде з сім’ї, в якій принижують його чоловічу гідність.
  • Відносини «фіфті/фіфті», де обов’язки діляться порівну разом з лідерством — одне з модних віянь нашого часу. Рівноправність, певна свобода і інші сучасні «постулати» вносять в осередку суспільства корективи, які також не закінчуються «хеппі-ендом». Тому що за фактом рівноправності в сім’ї бути не може — лідер буде завжди. І ілюзія про рівноправність рано чи пізно призводить до серйозного виверження сімейної Фудзіями, результатом чого стане повернення до традиційної схеми «чоловік — глава сім’ї», або до остаточного розриву. Кораблем не можуть управляти два капітана, компанією — два директора. Відповідальність несе одна людина, другий же підтримує рішення лідера, знаходиться поруч в якості правої руки і є надійним тилом. Два капітана не можуть керувати в одному напрямку — таке судно приречене стати Титаніком.
  • Жінка, як істота розумне, здатна створити в родині такий мікроклімат, який допоможе розкрити внутрішній потенціал чоловіки. Головне — стати саме тим «другим пілотом», що підтримує в екстрених ситуаціях, а не вириває штурвал з криком «Я поведу, ти знову не туди рулишь!». Чоловікові потрібно довіряти, навіть якщо його рішення, на перший погляд, здаються неправильними. Зупинити коня на скаку або влетіти в палаючу хату — це дуже по-сучасному. Жінка хоче бути незамінною, сильною, здатною вирішити будь-яку проблему. Але тоді сенс скаржитися і страждати — «він протирає штани на дивані, поки я пашу на трьох роботах» або «Як же хочеться бути слабкою, і не тягнути все на собі!»?

Главою сім’ї (споконвіків) є чоловік. Але мудрість дружини — у здатності впливати на його рішення за схемою «він — голова, вона — шия». Розумна дружина, навіть якщо вона вміє поводитися з дрилем і заробляти в три рази більше чоловіка, ніколи цього не покаже. Бо слабку жінку чоловік готовий захистити, вберегти і підхопити на руки, якщо вона «падає». А поруч із сильною жінкою відчути себе справжнім чоловіком дуже складно — вона сама себе забезпечує, її не потрібно жаліти, вона сама змінює проткнутое колесо і не готує вечерю, тому що їй ніколи. У чоловіка не залишається можливостей проявити свою мужність. І стати главою такої сім’ї — значить, визнати себе бесхребетником.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015