Ігри з дітьми. Ігри з дітьми на свіжому повітрі.

З чим зазвичай асоціюється дитинство? Звичайно, з катанням на велосипеді, смачним морозивом, грою в хованки і теплими літніми вечорами біля багаття. Мабуть, дитинство — це один з найважливіших і найяскравіших періодів у житті, який залишає по собі лише теплі спогади. Ми, дорослі, зовсім забули, як здорово проводити час на свіжому повітрі, не згадуючи про проблеми і турботи. На відміну від нас, дітлахи можуть цілими днями грати на вулиці, насолоджуючись шумом листя дерев, спостерігаючи за мурахами або ширяючими в небі птахами. Виявляється, ігри з дітьми на свіжому повітрі є не просто приємним проведенням часу, але також сприятливо впливають на фізичний і розумовий розвиток дитячого організму. Включення в щоденний режим ігор з дітьми на свіжому повітрі є не менш значущим, ніж міцний сон і збалансоване харчування.

Користь ігор з дітьми на свіжому повітрі для фізичного розвитку.

Будь-педіатр скаже, що ігри з дітьми на свіжому повітрі сприяють зміцненню імунітету і підвищенню стійкості до простудних захворювань. А свіже вологе повітря є одним з обов’язкових умов при лікуванні інфекційних захворювань органів дихання, які супроводжуються набридливим кашлем.

До того ж, проведення активних ігор з дітьми на свіжому повітрі — відмінний засіб для боротьби з дитячим ожирінням, яке останнім часом зустрічається досить часто. Регулярні піші прогулянки в парку, футбол, гра в догонялки не залишають надмірної ваги ні найменшого шансу.
Для того, щоб у дитини були міцні і здорові кістки, а при щорічному вимірі зростання відмітка не стояла на місці, дитячого організму необхідні кальцій і вітамін D. Якщо перший можна отримати з продуктів, то вітамін D утворюється під дією ультрафіолету. Тому, ігри з дітьми на свіжому повітрі у сонячну погоду є якоюсь профілактикою переломів кісток, які, на жаль, не є рідкістю для дитячого віку.

Користь ігор з дітьми на свіжому повітрі для емоційного розвитку.

Ігри з дітьми на свіжому повітрі особливо корисні для дітей, які відрізняються підвищеною фізичною активністю. Адже на вулиці перестають діяти всі «домашні» заборони, які накладаються з метою попередження псування матеріального майна. На вулиці зовсім інша справа: ніяких стін, вікон і крихких предметів; можна стрибати, бігати та веселитися. Це дозволяє дитині відчути себе вільним, зняти напругу, виплеснути переповнює енергію. Якщо потрібно, щоб дитина «нагуляв апетит» — дозвольте йому вдосталь насолодитися іграми з дітьми на свіжому повітрі. Після цього, навіть самий поганий їдець з задоволенням з’їсть приготований вами обід і мирно засне на пару годинок.

Важливою відмінністю ігор з дітьми на свіжому повітрі від інших занять є спілкування з однолітками. Під час гри діти об’єднуються в команди, вчаться співпрацювати між собою, надавати підтримку в потрібну хвилину. Завдяки командних ігор, малюк розвиває в собі такі позитивні якості, як співчуття, взаємодопомога, ініціативність, відповідальність, лідерство, суперництво, які є складовими для становлення повноцінної і впевненої в собі особистості.

Ігри з дітьми на свіжому повітрі.

«Салки» (догонялки). Це одна з найпопулярніших ігор з дітьми на свіжому повітрі. Діти вибирають ведучого, якого потрібно наздогнати одного з учасників і доторкнутися до нього — засалити, тим самим передавши право бути ведучим. Новий ведучий буде наздоганяти гравців і при цьому триматися за те місце на тілі, в яке його осалили. Перемагає той, хто жодного разу так і не був спійманий.

«Світлофор». Це дуже цікава гра з дітьми на свіжому повітрі, яка розвиває кмітливість і реакцію у дитини. На рівній площадці креслять дві прямі лінії, відстань між якими повинна складати приблизно 5 метрів, тобто виходить щось на зразок ділянки дороги. Всі учасники стоять по один бік дороги, а «світлофор» — людина, який буде називати кольору, на самій дорозі, спиною до гравців. Він називає будь-який вподобаний колір та ті, у кого він є на одязі, спокійно переходять на іншу сторону дороги. Інші намагаються перебігти дорогу, щоб «світлофор» не встиг їх зловити. Той, кого він спіймає, стає «світлофором».

Це всього лише деякі з цікавих ігор для дітей на свіжому повітрі. Можна грати в футбол, бадмінтон, стрибати на скакалці, влаштовувати справжні спектаклі з перевдяганнями і декораціями, водити хороводи, кататися на велосипедах, а ввечері, коли стемніє, грати в «піжмурки» (хованки). Варіантів ігор з дітьми на свіжому повітрі безліч, і всі вони по-своєму цікаві і цікаві.

Участь в ігровому процесі дорослих допоможе знайти взаєморозуміння в родині, краще пізнати один одного, побудувати довірчі відносини. Проводьте більше часу з дітьми, гуляючи в парку або граючи в м’яч, адже зовсім скоро вони стануть дорослими і самостійними. Нехай діти грають і розважаються, головне, щоб вони були щасливими і здоровими.

Ссылка на основную публикацию