Ігри з дітьми

Складно переоцінити роль кольору в нашому житті. Кожна дитина сприймає кольори по-своєму. В перші два роки життя, малюк вчиться поводитися з кольором, розрізняти і розпізнавати кольори і відтінки. Існує безліч розвиваючих ігор, для формування у дитини, розуміння про різноманітність кольору.

Ось одна з найпростіших ігор: Візьміть великий аркуш кольорового паперу і покладіть на нього листок такого ж кольору, але розміром поменше. Поясніть дитині, на прикладі цих двох аркушів, що таке однаковий колір. Перемішайте ці листки з листками інших квітів, і знову розберіть листки за кольорами. Тепер потрібно, що б малюк спробував сам, знову перемішайте всі листки і дайте йому, розібрати їх за кольорами самому. Не переживайте, якщо у нього не вийде з першого разу, трохи терпіння і незабаром він з легкістю справлятися з цим завданням.

Прогулюючись з дитиною, звертайте його увагу на предмети однакового кольору. Ось червоний прапорець, а ось у дівчинки червоний кулька. По дорозі додому, перебуваючи в автобусі або автомобілі можна пошукати машини однакових кольорів. Навіть якщо ваш малюк ще не говорить, він зможе, ясно дати вам зрозуміти про виконання завдання, а ви обов’язково повторіть назва кольору і підрахуйте кількість помічених машин. Не зайвим буде похвалити дитину, сказати йому який він молодець, і як чудово він впорався з цим завданням.

У цю гру можна грати й будинку. Це апельсин, він такого ж кольору, як твоя помаранчева коляска. Це мамина рожева кофтинка, точно такого ж кольору як твої колготочки, ну і таких речей, у себе вдома, ви можете знайти скільки захочете.

Коли дитина навчиться виконувати ці завдання, ускладните завдання: дайте йому фарби і попросіть вибрати такий же колір, як жовта качечка, фіолетовий ослик, рожевий зайчик. Нехай ваша дитина, зафарбує відповідними фарбами весь аркуш.

Коли дитина почне легко справлятися з цими завданнями, покажіть йому, як за допомогою змішування квітів, виходять зовсім інші. Така гра, вже точно не залишиться без уваги. Цікавіше всього змішувати акварельні фарби на сирому аркуші паперу, крім гарних нових кольорів, при растекании з’являються ще й химерні форми. В якому-небудь з плям, ви можете допомогти дитині, розгледіти пухнастого зайця. Фантазія безмежна і не змусить себе чекати, він швидко втягнеться в нову розвагу.

Вчіться граючи, адже так набагато цікавіше!

Ссылка на основную публикацию