Кар’єра і вагітність. Особливості першої вагітності після 30-35 років

Ще не так давно для наших широт було властиво народжувати в юному віці, звалювати тягар виховання на своїх мам, навчатися, створювати кар’єру, методом проб і помилок влаштовувати своє особисте життя. Сучасна жінка думає про вагітність тоді, коли вона насолодитися свободою, набереться життєвого досвіду, зробить кар’єру. До 30-35 років жінка готова до вагітності і пологах морально і матеріально.

Але поки ще тільки запланована вагітність, почати підготовку до зачаття потрібно заздалегідь.

1. Дієта і великі фізичні навантаження.
Бажання схуднути часто приходить до виснаження. Однак жировий прошарок аж ніяк недаремна, оскільки естрогени, (гормони, що відповідають за нормальну роботу репродуктивної системи), знаходяться саме в ній. Як дізнатися свій «коефіцієнт жиру»? Для цього існує формула: вага в кг ділиться на зростання в метрах в квадраті. Показник 20-24 є ідеальним, тоді як менше 19 буває у дуже худих, або у тих, хто доводить себе до повної знемоги в тренажерних залах. При відсутності нормальної кількості жиру в організмі виникають збої в місячному циклі. І як результат: для настання зачаття не вистачає потрібних гормонів, необхідних для дозрівання яйцеклітини здорової.
Як цього уникнути? Якщо все зайшло надто далеко, то, перш за все, відмовитися від виснажливих дієт, а займатися спортом в розумних межах. І, звичайно ж, трохи поправитися. Однак якщо місячний цикл вже порушений, то цих заходів буде мало. Тут потрібна допомога лікаря, який допоможе відновити гормональний баланс.

2. Надмірна вага
До проблем із зачаттям призводять не тільки повнота, але і худоба. «Коефіцієнт жиру» більше 25, означає, що в організмі виробляється більша кількість гормонів: естрогену (жіночого статевого гормону) і андрогену (чоловічого гормону).
Що робити? В іншому випадку — позбутися від зайвих кілограмів. Хоча часто надлишок ваги є не причиною, а наслідком захворювань ендокринної системи, при якій може бути збій в роботі щитовидної залози, яєчників і надниркових залоз. Консультація з гінекологом і ендокринологом допоможе впоратися з цим.

3. Куріння
Куріння — найпоширеніша причина у проблеми зачаття і виношування плоду. Робота яєчників і судинної системи порушується з-за сильного пригнічення її токсинами, що збільшує ризик невынашиемости плода на ранніх термінах вагітності. З цих причин можуть відбуватися викидні в перші дні і тижні вагітності, ховаючись під маскою яких-небудь відхилень в місячному циклі, чому жінка часто не надає значення. Загибель дітей палить матері після пологів на 30% вище, ніж у некурящих породіль. Тому варто відмовитися від куріння задовго до зачаття..

4. Запальні процеси органів малого тазу.

Запущені статеві інфекції, або їх несвоєчасне лікування, переохолодження, що часто є причиною запалень, на тлі яких в маткових трубах відбувається процес утворення спайок і рубців, які перешкоджають руху яйцеклітини. Причинами утворення спайок є також хірургічні операції, ендометріоз — захворювання, що характеризується розростанням внутрішньої оболонки, що вистилає порожнину матки. На тлі цих захворювань зачаття стає неможливим або воно ускладнене позаматковою вагітністю.
З метою попередження хвороби необхідно частіше здавати аналізи на наявність статевих інфекцій, особливо хламідій.

5. На межі нервового зриву
Здавалося б, нічого страшного в цьому немає. У кожної жінки, яка відбулася в кар’єрному плані, є робота, що вимагає відповідальності, домашня робота, проблеми на особистому фронті…. Перед жінкою, що відчуває нервові перевантаження, шансів завагітніти дуже мало. Учені Британії довели, що стреси, нервове напруження пригнічують овуляцію і можуть зробити жінку безплідною. Вчені пов’язують це з гіпоталамусом, залозою, яка виробляє гормони, що регулює статеву сферу. Крім цього, заліза реагуючи на нервове напруження, викидає певну кількість гормонів стресу. Ці дві задачі гіпоталамус іноді виконувати не в змозі і при збої в його роботі, страждає сексуальна сфера.

Уникнути стресів можна, якщо зайнятися дихальними вправами, медитацією. Відвідування басейну приносить прекрасний результат: вода заспокоює нервову систему.

6. Аборт

Сам по собі на зачаття аборт не впливає. Однак є небезпека при ускладненнях і запальних процесах після штучного переривання вагітності. Ризик після аборту мінімальний, якщо цю операцію проводив досвідчений лікар і хорошій клініці, після чого було призначено відновне лікування. Якщо після аборту минуло 1,5-2 роки, і гінеколог не виявив відхилень, то вагітність обов’язково настане.

7. Резус-фактор
У майбутньої мами з негативним резус-фактором ризик існує тоді, коли це вже не перша вагітність. Ембріон, наслідуючи позитивні резус батька, вступає з організмом мами в резус-конфлікт. Організм мами сприймає плід як щось чуже і виробляє антитіла, намагаючись таким чином позбавитися від нього.

Якщо це перша вагітність, то хвилюватися не варто. Тоді як при другій і подальшій вагітності ризик викидня зростає, тут без допомоги лікаря не обійтися. Гінеколог призначає регулярну здачу аналізів крові з вени, контролюючи кількість антитіл в організмі жінки.

У пізніх пологах є і свої позитивні сторони. До 30-35 років жінка стає більш зрілою. Дитина її, найчастіше, запланований. Завагітнівши, жінка спостерігається у гінеколога, виконуючи всі його рекомендації. Готуючись до майбутніх пологів, жінка вивчає спеціальну літературу, веде правильний спосіб життя, вона спокійна і робить все для того, щоб виносити і народити здорову дитину.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015