Кар’єра — Жіночий сайт http://owoman.com.ua Wed, 29 Jun 2016 13:31:32 +0000 ru-RU hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.7 Робота — поєднання з навчанням: як поєднувати навчання і кар’єру жінці? http://owoman.com.ua/robota-poyednannya-z-navchannyam-yak-poyednuvati-navchannya-i-karyeru-zhintsi.html http://owoman.com.ua/robota-poyednannya-z-navchannyam-yak-poyednuvati-navchannya-i-karyeru-zhintsi.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:38:42 +0000 http://owoman.com.ua/robota-poyednannya-z-navchannyam-yak-poyednuvati-navchannya-i-karyeru-zhintsi.html Read more »]]> Від сучасної людини в прогресуючому суспільстві потрібна наявність величезного багажу знань і умінь. І часто, щоб бути успішною особистістю в майбутньому, доводиться поєднувати роботу і навчання в сьогоденні.

Читайте також: Як і де шукати роботу після інституту — інструкція для випускників Вузів.

Якщо перед вами стоїть питання — як поєднувати роботу й навчання без шкоди для кожної з сторін, до того ж — регулярно приділяти увагу сім’ї, то відповідь читайте тут.

Поєднання роботи і навчання цілком реально. Правда, від вас буде потрібно неймовірна сила волі, терпіння і наполегливість. Якщо ви володієте цими невід’ємними складовими успіху, то у вас все вийде. Але при всіх цих якостях потрібно навчитися правильно планувати свій час. Взагалі, грамотно розподіляти свій час бажано вміти кожній людині, а жінці, що поєднує навчання і кар’єру це просто необхідно. Бажано заручитися підтримкою сім’ї, яка може на період навчання звільнити вас від частини домашніх турбот, а також у важкі хвилини підтримати вас морально. Читайте також: Як правильно розподілити домашні обов’язки в сім’ї?

Чи були у вашому житті періоди, коли ви помічали, що день пройшов, а з намічених планів зроблена тільки половина справ, або ще менше? Заковика в тому, що ви не розпланували свій день.

Щоб розпланувати свій час і всюди встигати, треба:

 • Завести зошит або файл в ноутбуці і розписати щохвилини свої дії. Не пишіть велика кількість планів, заздалегідь знаючи, що не встигнете їх виконати.
 • Розділити справи по важливості на три типи:1 — особливо важливі, які потрібно зробити обов’язково сьогодні; 2 — важливі, які бажано зробити сьогодні, але можна і завтра; 3 — необов’язкові, що потрібно зробити, але терміни ще є. Бажано виділити їх різним кольором.
 • В кінці дня викреслювати зі списку зроблену роботу.
 • Виключити із списку справ домашні обов’язки, які можуть виконувати інші члени сім’ї.
 • Повідомити керівництву про свій намір вчитися і обговорити з начальством можливі компромісні варіанти робочого графіка на період здачі іспитів.
 • Поговорити з викладачами, предмети яких ви не зможете відвідувати регулярно і домовитися про вільне відвідування, а також попросити лекції в електронному вигляді для самостійного вивчення.
 • Забути про комп’ютерних іграх, соціальних мережах, телевізорі, вечірки з друзями — все це буде, але пізніше, після досягнення наміченої мети.
 • Іноді відпочивати. Звичайно, виснажувати себе суміщенням роботи і навчання до знемоги не варто. Відпочинок — необхідний, але при цьому, відпочивати потрібно з користю для здоров’я. Наприклад, вечірні прогулянки на вулиці корисні для хорошого самопочуття, а також з’являється можливість обміркувати плани на наступний день. Під час фізичних навантажень — зміцнюються м’язи тіла, а голова відпочиває. Відпочивайте, але пам’ятайте: справі — час, потісі — годину.
 • Забути про лінь. Всі справи повинні бути зроблені сьогодні і зараз, а не залишатися на потім. І як сказав Омар Хайям: «Якщо ти щось почав, то повинен обов’язково закінчити, і не можна зупинятися, поки не буде так, як треба». Іншими словами, поки на руках немає бажаного диплома, розслаблятися не час.

Робота спільно з навчанням — не так вже й страшно. Наполеглива праця заради досягнення наміченої мети — гідного освіти, яке в майбутньому буде приносити хороший дохід — це необхідність подальшого успіху.

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/robota-poyednannya-z-navchannyam-yak-poyednuvati-navchannya-i-karyeru-zhintsi.html/feed 0
Як легко змінити професію після 30 років — поради успішних людей http://owoman.com.ua/yak-legko-zminiti-profesiyu-pislya-30-rokiv-poradi-uspishnih-lyudej.html http://owoman.com.ua/yak-legko-zminiti-profesiyu-pislya-30-rokiv-poradi-uspishnih-lyudej.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:38:39 +0000 http://owoman.com.ua/yak-legko-zminiti-profesiyu-pislya-30-rokiv-poradi-uspishnih-lyudej.html Read more »]]> Бажання — раптом різко змінити своє життя — досить часте явище у людей після 40 років. І справа не в «кризу середнього віку» і далеко не в змозі «біс у ребро», — все пояснюється цілком логічною для дорослої людини переоцінкою цінностей. Багато хто після 30-40 років приходять до висновку, що пора вже щось міняти, що все життя пішла не на свою справу, що не вдалося багато досягти.

Читайте також: Зміна професії — що зміниться на краще у Вашому житті?

Природне бажання в цей момент — підкоригувати життєві позиції, цілі та сферу діяльності.

Фахівці не вважають різкі зміни в житті і кар’єрі після 40 років занадто жорстким рішенням. Навпаки, зміни, нові перспективи і позитивні психологічні «струсу» дуже навіть корисні.

Читайте також: найприбутковіші професії для жінок в Росії без вищої освіти.

Але, кардинально змінюючи професію вже немолодому віці, варто пам’ятати наступне…

 • Тверезо і без емоцій проаналізуйте всі мотиви свого бажання. Чому ви вирішили змінити професію (проблеми зі здоров’ям, негідна оплата праці, втома, недооціненість тощо)? Звичайно, якщо ваша робота передбачає підйом вантажів і діяльність на вулиці в будь-яку погоду, а вам по здоров’ю заборонено піднімати більше 1 кг і застужаться, то роботу міняти точно доведеться. Але в інших випадках можливий такий момент, як підміна мотивів. Тобто, відсутність розуміння справжніх причин незадоволеності роботою. У цій ситуації є сенс поспілкуватися з фахівцем.
 • Візьміть відпустку. Якісно і повноцінно відпочиньте. Можливо, ви просто втомилися. Після відпочинку, на свіжу і «тверезу» голову, оцінити свої можливості, бажання і факти буде набагато простіше.
 • Якщо ви впевнені у своєму рішенні — змінити сферу діяльності, але не знаєте, з чого почати і куди податися, вам пряма дорога на тренінги з профорієнтації. Там вам допоможуть усвідомити — в який бік рухатися, що вам ближче, що ви зможете подужати, де будуть складності з-за високої конкуренції, і від чого триматися подалі.
 • Знайшли професію, яку з задоволенням «нырнете з головою»? Зважте всі за і проти, розпишіть в блокноті плюси і мінуси. Включаючи зарплату (особливо, якщо ви — головний годувальник у сім’ї), можливість розвитку, конкуренцію, складність навчання, здоров’я та інші фактори.
 • Виважено й уважно придивляйтеся до нової професії. Не рубайте з плеча, кидаючись у нове життя з запалом молодика. Пам’ятайте, що вам доведеться абсолютно все починати з чистого аркуша — заново підніматися кар’єрними сходами, заново набувати досвід, шукати — куди б вас узяли без цього досвіду. Може, є сенс підвищити кваліфікацію або отримати додаткову в професії, суміжній з вашою? І вже там максимально використовувати весь ваш досвід і знання.
 • Враховуючи, що перший час доведеться несолодко, подумайте — чи підтримають вас ваші близькі? Настільки стабільно фінансове становище вашої сім’ї, щоб ви якийсь час не могли переживати про нього? Чи є фінансова «подушка», рахунок у банку або «заначка під матрацом»?
 • Які можливості для розвитку вашої кар’єри принесе нова професія? Якщо перспективи нової роботи — питання ясний, як день, а на старій — просуватися нікуди, це ще один плюс на користь зміни сфери діяльності.
 • Не йдіть зі старої роботи, грюкнувши дверима. Ні до чого псувати відносини з начальством і колегами — а раптом вам доведеться повернутися? Йдіть так, щоб вас там чекали з розкритими обіймами в будь-який час доби.
 • Пам’ятайте, що до працівників, що змінив роботу після 30-40 років, роботодавці ставляться дуже насторожено. Але ви, як новачок, маєте безперечні переваги перед молоддю — ви маєте досвід дорослої людини, ви не кидаетесь в крайнощі, не спираєтесь на емоції у прийнятті рішень, у вас є підтримка сім’ї.
 • Змінити роботу і змінити сферу діяльності — різні речі. У першому випадку ви здатні досягти дуже багато чого, завдяки досвіду і навичкам, у другому — ви почнете з нуля, як випускник Вузу. Це може стати серйозним психологічним випробуванням. Якщо ваші нерви — сталеві канати, то ніхто не завадить вам здійснити задумане.
 • Дайте відповідь на питання: чи досягли ви того стелі, який взагалі можливий у цій професії? Або все-таки ще є куди прагнути? Чи вистачає у вас освіти для зміни професії? Або вам потрібно час на додаткову освіту? Ваша звична робота для вас виключно тортури і каторга? Або зміна колективу може вирішити цю проблему? У вашій сфері діяльності ви вже майже «пенсіонер» або найближчі 10-20 років вам ніхто не скаже — «вибач, старий, твій вік уже вийшов за рамки нашого цензу»? Само собою, якщо ваша професія зі всіх сторін на сьогоднішній день — суцільний глухий кут, то змінювати її треба, особливо не роздумуючи. Але якщо у вас є хоч якісь сумніви, то старанно й скрупульозно зважте свої бажання та можливості.
 • По-юнацьки перекреслити свій досвід і знання, почавши все з нуля — це легко. Але доросла людина, на відміну від молоді, здатний забігти вперед, подивитися з боку і зробити вибір з позиції ефективності. Тобто, використовувати свій досвід і знання для подальшого розвитку, а не витрушувати їх у сміттєпровід.
 • Багато чого буде залежати від вашого сильного бажання вчитися і розвиватися, а також від конкретного віку, від активності, від характеру і потенціалу. Якщо ви звикли керувати, працювати підлеглим буде психологічно складно.
 • Визначтеся, чого ви ближче: шукаєте ви гідної старості і стабільності або ж хочете здійснити місцем усього життя, всупереч усьому (включаючи маленьку зарплату та інші труднощі).
 • Якщо ви тверді у своєму рішенні — не відкладайте його на антресолі. Професійні метання в підсумку можуть завести вас у глухий кут і неабияк розхитати нерви.
 • Якщо ви сумніваєтеся, то почніть з освоєння нової професії в якості хобі. Поступово отримуйте навички і знання, промацують перспективи, отримуйте задоволення. Настане момент, коли ви зрозумієте — пора! Або — «ну його…».
 • Простудіюйте банк вакансій по своєї майбутньої професії. Чи зможете ви знайти роботу? Яка зарплата вас чекає? Наскільки сильна буде конкуренція? Ви ніяк не програєте, якщо виберете саму затребувану спеціальність, і будете планомірно її освоювати, незважаючи ні на що.

Звичайно, кардинально змінити своє життя — це складний процес, що потребує неабияких сил, наполегливості, рішучості. До певного віку ми обростаємо не тільки досвідом і мудрістю, але і зобов’язаннями, страхом перед невідомістю і «непідйомною».

Але якщо ваша мрія позбавляє вас сну ночами — дерзайте! Просто ставте мету і рухайтеся до неї, всупереч всьому. Прикладів успішної зміни кар’єри у віці «за 40» — безліч.

Головне — вірити в себе!

Якщо Вам сподобалася наша стаття, і у Вас виникли думки з цього приводу, поділіться з нами. Для нас дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/yak-legko-zminiti-profesiyu-pislya-30-rokiv-poradi-uspishnih-lyudej.html/feed 0
Особливості роботи в жіночому колективі — як ужитися і вижити серед подібних? http://owoman.com.ua/osoblivosti-roboti-v-zhinochomu-kolektivi-yak-uzhitisya-i-vizhiti-sered-podibnih.html http://owoman.com.ua/osoblivosti-roboti-v-zhinochomu-kolektivi-yak-uzhitisya-i-vizhiti-sered-podibnih.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:38:36 +0000 http://owoman.com.ua/osoblivosti-roboti-v-zhinochomu-kolektivi-yak-uzhitisya-i-vizhiti-sered-podibnih.html Read more »]]> Більшу частину життя (про сон в даному випадку не говоримо) ми віддаємо роботі. І крім високої зарплати і можливості просунутися по кар’єрній драбинці, ми, звичайно ж, шукаємо колектив, в якому нам буде комфортно і спокійно для плідної ефективної роботи.

Читайте також: Особливості роботи дівчата в чоловічому колективі — інструкція по виживанню.

Жіночий колектив — це особлива атмосфера. Вона буває різною — затишною і майже домашній, склочною до неподобства або абсолютно не прийнятною для психічно нормальної людини. На жаль, як правило, жіночі колективи ласкаво називають серпентариями і намагаються триматися від них подалі — саме в них найбільш поширений мобінг, а плинність кадрів найвища.

Можна з мінімальними втратами для психіки вижити в жіночому колективі, і як себе вести?

Зміст статті:

 • Особливості жіночого колективу на роботі
 • Як ужитися і вижити в жіночому колективі жінці?

Особливості жіночого колективу на роботі — чому найчастіше виникають конфлікти і псуються стосунки серед жінок?

В жіночому колективі, в порівнянні з чоловічими і змішаними, є свої причини для конфліктів.

Що зазвичай лягає в їх основу?

 • Конкуренція. Приводів для конкуренції — безліч. Це і успішність в кар’єрі, і яскрава зовнішність, і благополучне сімейне життя, і стійке фінансове становище, та ін. На жаль, для окремих дам набагато приємніше невдачі і нещастя колег, ніж маленькі особисті злети і падіння.
 • Інтриги. Навіть зовнішня доброзичливість колег не повинна стати для вас приводом розкрити обійми і впустити до себе в душу всіх, хто люб’язно пригощає вас каву і цікавиться вашим настроєм і справами. Прямолінійність — риса швидше чоловіча. А ось в жіночих колективах, на жаль, нерідко переважає схема підкилимної гри, де інтриги — природна частина робочого «механізму». Пам’ятайте, що будь-яка ваша помилка може обійтися дуже дорого і закінчитися мобінгом.
 • Плітки, сарафанне радіо. Ну куди ж без цього. Одна інший розповіла за чашкою кави, та розповіла третьої, і понеслася. Обростаючи все новими і новими деталями, інформація долітає до останньої співробітниці вже настільки спотвореному вигляді, що можна сміливо ділити надвоє і пропускати повз вуха. Тільки ось одна співробітниця дійсно пропустить повз вуха, а з легкої руки іншого плітка розростеться до офісно-вселенського сніжного кома і знесе кого-небудь по шляху проходження.
 • Заздрість. Страшний звір у будь-якому колективі і для будь-якої людини. Перш за все, для самого заздрісника, але і об’єкту заздрості доводиться несолодко. То ніжки у колеги занадто довгі, прямо від вух, то імпозантний широкоплечий чоловік зустрічає колегу біля феррарі, то начальство стелиться перед співробітницею, обсипаючи її преміальними — та хіба мало причин. І добре, якщо наслідками заздрості залишаться лише глузування, перешіптування в «асьці» та шипіння по кутах.
 • Емоційність. Ну не можуть жінки бути стриманими апріорі. Зберігати самовладання і залишатися незворушним і залізобетонним — прерогатива чоловіків. А жінка, як створення емоційний і почуттєвий, не завжди може стриматися. І чим більше представниць слабкої статі на квадратний метр офісу, тим яскравіше палають пристрасті.

Як ужитися і вижити в жіночому колективі жінці — інструкція, як працювати в жіночому колективі без сварок та інтриг.

Щоб нормально і навіть комфортно існувати в жіночому колективі, слід вибрати власну лінію внутрішньо-колективної політики, що не суперечить правилам колективу і, одночасно не вимагає переступати через себе.

Запам’ятовуємо основні правила виживання:

 • Морально готуйтеся до того, що вам будуть давати непотрібні поради, завантажувати зайвою інформацією, заздрити, якщо ви молодше і успішніше, перебільшувати ваші помилки і використовувати проти вас ваші промахи. Будьте спокійні як удав і живіть за принципом «посміхаємося і махаємо».
 • Не розповідайте нікому про своє особисте життя і проблеми. По-перше, в дійсності це нікому не цікаво. По-друге, розповіді про те, як у вас все добре, стануть причиною заздрості, а розповіді про те, як все погано, стануть причиною зайвий раз позловтішатися. Адже багато хто почувають себе тим краще, чим гірше їх сусідам і колегам.
 • Не обособляйтесь і не створювати коаліцій з лояльними до вас колегами. Тримайтеся однаково рівно з усіма, не виділяючи нікого.
 • Якщо у вашій присутності поширюють плітки, чутки або просто обговорюють когось за очі, спокійно, без нотацій продемонструйте своє неприйняття до участі в таких розмовах, і вийдіть на робоче місце. Вдруге обговорювати плітки при вас вже не будуть, а межа, яка автоматично з’явиться між вами і колегами, убереже вас від багатьох помилок.
 • Намагайтеся не виділятися на роботі (особливо, в перші тижні роботи). Не потрібно занадто яскравих нарядів, дорогих прикрас, зайвого завзяття на роботі. Щоб не стати жертвою моббінга (на новачків дуже люблять зриватися).
 • Менше говоріть, більше слухайте.
 • Категоричних висловлювань не допускайте — будьте дипломатом. Навіть найжорсткішу критику можна донести настільки ввічливо, що вам скажуть спасибі і встануть в чергу за порадою.
 • Не ставте цілі — «стати своїм у дошку». Якщо ви — людина високих моральних принципів, а колектив — відвертий акваріум зі зміями, то своєю ви там ніколи не станете. Але можна співіснувати з будь-якими людьми, якщо стримувати емоції і вести себе «по-чоловічому» — відсторонено, залізно, з тверезим і холодним поглядом на ситуацію.
 • Не вступайте в клуб «любительок чаювань». Саме в ці моменти народжуються плітки, пересуди та ін. Швиденько пообідали, і працювати. Якщо є перерва на чай, заведіть собі традицію — тікати в найближче кафе, щоб спокійно сьорбнути кави і погортати журнал (наприклад). Свого роду антистрес для офісних працівників.
 • Не шукайте в колективі подруг. І навіть якщо вам здається, що вже знайшли, не обнадеживайте себе зазря. Дружба перевіряється тільки часом і вчинками. Якщо ви вибігаєте на перекури і п’єте чай, ділячись проблемами — це не означає, що ви стали друзями.
 • Намагайтеся не нехтувати політикою компанії. Якщо у свята проводять корпоративи, дні народження відзначають в офісі, то ваш обов’язок (елементарна ввічливість) — хоча б ненадовго заглянути на захід. Необов’язково танцювати з усіма кан-кан, брати участь у конкурсах і пити шампанське на швидкість — прийшли, пригубили трохи вина, перекинулися парою фраз з колегами і, мило усміхаючись, відчалили в бік будинку під приводом «ювілей у бабусі» або «не зроблені уроки у дітей».

Звичайно, жіночий колектив зовсім не обов’язково означає вічне протистояння добра і зла або серпентарій в масштабах однієї компанії. Є й винятки, і їх немало. Але дотримання правил поведінки цей факт не скасовує. Хто попереджений — у того все буде добре.

А Вам доводилося працювати в суто жіночому колективі? І як Ви в ньому виживали? Поділіться своїми історіями в коментарях нижче!

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/osoblivosti-roboti-v-zhinochomu-kolektivi-yak-uzhitisya-i-vizhiti-sered-podibnih.html/feed 0
Кращі методики навчання іноземних мов дітей та дорослих http://owoman.com.ua/krashhi-metodiki-navchannya-inozemnih-mov-ditej-ta-doroslih.html http://owoman.com.ua/krashhi-metodiki-navchannya-inozemnih-mov-ditej-ta-doroslih.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:38:32 +0000 http://owoman.com.ua/krashhi-metodiki-navchannya-inozemnih-mov-ditej-ta-doroslih.html Read more »]]> Всім зрозуміло, що без іноземної мови сьогодні неможливо обійтися: на навчанні, на роботі, на відпочинку — він потрібен скрізь. Багато з тих, хто раніше вчив мову в школі, думають, що у них немає здібностей до іноземних мов. Хоча насправді, їм просто не довелось зустріти хорошого вчителя, або вибраний метод виявився неефективним. Які методи вважаються найбільш ефективними?

Зміст статті:

 • Комунікативна методика
 • Проектна методика
 • Методика інтенсивного навчання
 • Методика діяльнісного навчання
 • Дистанційна методика із застосуванням відеозв’язку

Комунікативна методика для вивчення іноземної мови та всебічного розвитку

Мета навчання — якісне оволодіння іншомовною культурою, зокрема навчальні, розвиваючі і пізнавальні аспекти.
Тобто, вивчення:

 • Граматики і мовної системи мови.
 • Мовної культури.
 • Характеру і особливостей мови.

Даний підхід сприяє не тільки засвоєнню мови, як певного засобу спілкування, але і також розвитку особистісних характеристик учня.

Особливості комунікативної методики:

 • Оволодіння аспектами мовної культури через безпосереднє спілкування.
 • Перехід на особистісне спілкування вчителя та учнів, що визначає позитивний психологічний клімат в роботі з аудиторією.
 • Використання будь-яких способів спілкування: інформаційний — обмін думками, інтерактивний — взаємодія двох сторін на базі якої-небудь діяльності, персептивный — замість статусів мають значення особистості.
 • Створення мотивації. Тобто, потреби в спілкуванні для оволодіння мовою.
 • Максимальне використання всіх наявних можливостей навчальних ситуацій.
 • Обговорення ситуацій, побудова яких відбувається на базі відносин учнів.
 • Оволодіння (в якості додаткового фактора при засвоєнні матеріалу) невербальними засобами спілкування: позами, дистанцією, мімікою і жестами.
 • Рівномірний розвиток всіх сторін мови (письмова, говоріння, читання і аудіювання).
 • Принцип новизни: відмова від зазубрювання одного і того ж матеріалу і використання вправ, які містять нову інформацію. Тобто, розвиток речепроизводства та ін.

Проектна методика вивчення іноземної мови для розвитку творчого потенціалу

Сплеск методу припав на двадцяті роки. Останні 20 років методика відроджується в сучасному трактуванні, об’єднуючи технічний напрям і гуманітарно-художнє.

Особливості проектної методики

 • Навчання творчого мислення, самостійного планування дій та ін.
 • Особлива форма навчання — у вигляді проектів. Тобто, конструювання змісту спілкування.
 • Основна роль відводиться принципом зовнішньої (мовленнєва діяльність) і внутрішньої (робота над проектами, розвиток творчого потенціалу) активності.
 • Можливість самостійного конструювання змісту спілкування.
 • Поєднання роботи над проектом з міцної мовної бази.
 • Граматика має вигляд таблиці, що істотно спрощує її засвоєння.

Яскраво виражених недоліків методика не має. Позитивна ж риса — розвиток розумового процесу учнів.

Позитивна методика інтенсивного навчання для освоєння іноземних мов

Даний метод з’явився ще в кінці 60-х, завдяки психотерапевта Лозанову, і має в основі сугестивний вплив на учнів. Тобто, активізації резервних можливостей психіки через суггестию (навіювання).

Особливості методики інтенсивного навчання

 • Навіювання відбувається за рахунок особливих словесних і емоційних конструкцій.
 • Завдяки сугестії, можна минути або ж зняти ті психологічні бар’єри, що спостерігаються у багатьох учнів.
 • Використання різних видів мистецтва на заняттях з метою емоційного впливу.
 • Атмосфера занять створюється таким чином, щоб вивчення мови супроводжували виключно позитивні емоції. Це забезпечує більш ефективне засвоєння матеріалу.
 • Основа навчання — використання рольових ігор.
 • Невід’ємна частина методики — спілкування і колективна взаємодія.
 • Певна концентрація навчального часу. Як правило, 6 годин на тиждень: 3 заняття/2 години.

Найбільша перевага методу — ефективність і швидке отримання результатів, а також комфортна в психологічному сенсі обстановка на заняттях. Що стосується недоліків, до них можна віднести великий обсяг матеріалу за один раз і другорядність письмових форм спілкування.

Методика діяльнісного навчання іноземним мовам для активності учнів

Метод з 80-х років, який представляє собою навчання мови в єдності всіх функцій на основі логічного мислення.

Особливості методики діяльнісного навчання

 • Методика доступна вже в підлітковому віці. Для молодшого віку — зарано, в силу відсутності логічного мислення.
 • Навички діяльності формуються окремо від навичок роботи з навчальним змістом.
 • Виділення мовних мовленнєвих комунікативних одиниць.
 • Використання умовного перекладу.
 • Принцип активності учня.

Плюси методу: формування навичок у виборі мовних засобів на основі вміння побудови логічного ланцюжка і сенсу сообщаемого, широка мовна практика. Недоліки: недостатня взаємозв’язок між цілями навчання, низька самостійно-пізнавальна діяльність, недоступність методики для дітей.

Іноземна мова дистанційно з застосуванням відео — найсучасніша методика

Найбільш досконалою технологічної групою з трьох (інтернет, кейсові технології, супутникові) є інтернет-технологія з використанням відеозв’язку.

Особливості такого дистанційного навчання

 • Очне навчання (учень і викладач бачать один одного).
 • Особлива увага — розмовній практиці, що забезпечує ефективність вивчення мови та вільний пояснення на ньому, у відповідності з його сучасним стилем.
 • Основа навчання — програми, створені провідними університетами, а також мовними центрами відповідних країн, та визнані найкращими у світі.
 • Використання сучасних електронних ресурсів освіти (програми, відео матеріали, інтерактивні розробки тощо).
 • Підвищена швидкість навчання, міцне закріплення навичок.
 • Можливість і привабливість навчання для дітей.
 • Залучення кращих фахівців, незалежно від їх місця перебування.

Переваги методу: можливість навчання з будь-якої точки світу (з доступом до мережі) і в будь-який час, вибір потрібної інтенсивності занять, формування відмінного вимови, підвищення мотивації, більш низька вартість занять.

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/krashhi-metodiki-navchannya-inozemnih-mov-ditej-ta-doroslih.html/feed 0
Яка робота для молодої дівчини вважається непрестижною і безперспективною? http://owoman.com.ua/yaka-robota-dlya-molodoyi-divchini-vvazhayet-sya-neprestizhnoyu-i-bezperspektivnoyu.html http://owoman.com.ua/yaka-robota-dlya-molodoyi-divchini-vvazhayet-sya-neprestizhnoyu-i-bezperspektivnoyu.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:38:28 +0000 http://owoman.com.ua/yaka-robota-dlya-molodoyi-divchini-vvazhayet-sya-neprestizhnoyu-i-bezperspektivnoyu.html Read more »]]> Всі ми чули таку фразу «Всі професії важливі, всі професії потрібні». Та, незважаючи на це, сучасна молодь поділяє працю на престижну й непрестижну. Тому сьогодні ми вирішили розповісти Вам про «безперспективною» роботи, яка дає багато корисних навичок.

Безперспективна і непрестижна робота для молодої дівчини, яка навчає вельми корисним умінь:

 1. Офіціантка

  — влаштуватися на цю посаду в забігайлівку місцевого масштабу досить просто. Ця робота дуже важка, ви цілий день будете перебувати на ногах. Крім цього вам щодня доведеться терпіти невдоволення, причіпки і неповагу з боку клієнтів, не виключені липкі погляди і шльопанці… В замін на це ви купуєте мізерну зарплату і чайові. Але крім цього робота офіціантки дає деякі корисні навички. Наприклад, вміння слухати, знаходити компроміс і вгадувати бажання клієнта. Адже чим краще обслужишь відвідувача, тим вище чайові.

 2. Продавець

  — серед молоді ця професія не користується особливою популярністю. Хоча саме від якості роботи продавця залежить прибуток багатьох компаній. До того ж ця посада вимагає постійного спілкування, тому з’являється можливість завести добрих і корисних знайомих. А правильно побудований коло спілкування дає можливість продати і купити все, що душа забажає. Також не варто забувати і про те, що продавець — це найбільш високооплачувана професія.

 3. Секретар чи помічник

  — це людина, яка повністю відповідає своєму керівнику. Саме тому, після 90-х рр. багато стали вважати, що на цій посаді можуть працювати тільки красиві, але при цьому нічого не знають і не вміють дівчини. Однак сучасний секретар — це освічені молоді люди, які знають 3-4 іноземні мови, легко можуть розташувати до себе будь-якої людини, чудово управляються з будь-якою офісною технікою. Не варто забувати, що за спиною секретаря знаходиться людина, яка орудує мільйонами. Досить часто помічник знає про діяльність компанії і життя свого керівника набагато більше, ніж він сам. А вільний доступ до документів і відмінне знання всіх внутрішніх питань дають йому величезну владу, головне правильно нею скористатися. Окрема розмова, робота секретарем на ресепшені-читайте відгуки.

 4. Няня

  Професія нянею в нашій країні не вважається найпопулярнішою, проте багато молоді дівчата пробували виконувати дану роботу, оскільки вона не вимагає особливих навичок. Найголовніше любити дітей, розбиратися в медичних аспектах догляду за ними і трохи розуміти дитячу психологію. Влаштувавшись на роботу нянею, ви отримуєте робочий день наповнений шумом, криком і пустощами, принадами і несподіванками. А в кінці трудового дня — довгий і докладний звіт перед батьками. Але дана робота також навчає вас дуже корисним навичкам. Ви навчитесь правильно планувати свій робочий день і строго дотримуватися режиму дитини — так сказати універсальний курс по тайм-менеджменту. Крім цього у вас з’являться прекрасні навички роботи з непередбачуваним і примхливим клієнтом, вміння складати грамотний звіт про виконану роботу.

 5. Промоутер

  Всі ми зустрічали цих нещасних дівчат біля прилавків магазинів, які пропонують нам розповісти про новій торговій марці. Якщо вони у вас починають викликати жалість, то це неправильні промоутери. Професіонал своєї справи розташовує до себе людину, викликаючи симпатію, довіру та повагу. Адже ця робота вимагає знати не тільки свою продукцію, але і розбиратися в товарах конкурентів. Для будь-якого молодого фахівця це прекрасний досвід роботи в проведенні порівняльного аналізу, тренування ораторських якостей, навички ведення презентацій.

 6. Працівник мережі ресторанів швидкого харчування

  — ця робота дуже важка і виснажлива, але на ній ви можете придбати великий спектр корисних якостей, які знадобляться в будь-якій сфері діяльності. Найголовнішими з яких є вміння працювати в команді і завжди посміхатися клієнту. А адже саме ці якості вимагають багато роботодавців від своїх співробітників.

 7. Кур’єр

  — для цієї роботи не потрібно володіти спеціальними навичками. Все, що від вас потрібно: бути в призначений час в потрібному місці, доставити посилку або пакет адресату. Однак, далеко не всі можуть з правиться з такими, на перший погляд простими, обов’язками. Насправді все дуже просто, коли над головою не сидить начальник, а графік роботи досить вільний, людина стає менш організованим. В даній професії велику роль відіграє пунктуальність, здатність до самоорганізації. Якщо ви хочете стати самостійним працівником, який може працювати за рахунок внутрішніх резервів, яких так люблять керівники великих компаній, то вам потрібно деякий час попрацювати кур’єром. Ще один плюс: у вас з’явиться час для саморозвитку, перебуваючи в транспорті можна прочитати багато книг.

 8. Двірник, прибиральниця або покоївка в готелі

  — професії хранителів чистоти. Всі ми пам’ятаємо, як в дитинстві нам батьки говорили, не будеш вчитися, станеш двірничкою, чи прибиральницею. А адже насправді ця робота нагадує роботу шпигунів. Саме люди цієї професії мають вільний доступ до інформації, що знаходиться в сміттєвому кошику, знають всі закутки виробничих і офісних приміщень. Трохи фантазії і непомітне присутність в будь-якому кабінеті або кімнаті дозволяють прибиральниці дізнатися досить багато таємницею і корисної інформації про компанії. Крім цього люди, які хоча б кілька місяців займали таку посаду, автоматично починають наводити порядок там, де він порушений з якої-небудь причини. Деякі можуть подумати, що це не так вже й важливо. Насправді, порядок на робочому столі — це один з головних принципів правильної організації тайм-менеджменту.

 9. Оператор call-центр

  — на перший погляд, не дуже перспективна професія. Однак саме ця посада в максимально короткий термін допоможе вам опанувати цілим букетом корисних навичок. Це і ведення переговорів, вміння домагатися поставленого результату, правильна постановка мовлення, вироблення високого рівня стресостійкості, вміння правильно працювати з запереченнями. Саме ці навички мають велике значення, як для особистісного, так і для кар’єрного зростання.

 10. Вожатий в дитячому таборі

  — у звичайних (не спеціалізованих) таборах єдиною вимогою до кандидата на цю посаду є активна життєва позиція. Дана посада не користується великою популярністю серед студентів, оскільки вимагає великої відповідальності. Однак саме тут ви можете отримати свій перший управлінський досвід. Працюючи вожатим у таборі, ви навчитеся правильно складати мотиваційні програми для персоналу, засуджувати або заохочувати так, щоб дисципліна налагоджувалося. Також ви навчитеся знаходити підхід до складно керованим і непередбачуваним людям, таким як підлітки. Після такого досвіду, ви легко впораєтеся з будь-якої управлінської посадою.

Ми представили вам список професій, які серед молодих дівчат вважаються непрестижними і безперспективними. Однак саме вони надають ті важливі вміння і навички, які потім дуже допомагають піднятися на саму вершину кар’єрних сходів.

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/yaka-robota-dlya-molodoyi-divchini-vvazhayet-sya-neprestizhnoyu-i-bezperspektivnoyu.html/feed 0
Які документи і коли потрібно міняти після зміни прізвища при заміжжі? http://owoman.com.ua/yaki-dokumenti-i-koli-potribno-minyati-pislya-zmini-prizvishha-pri-zamizhzhi.html http://owoman.com.ua/yaki-dokumenti-i-koli-potribno-minyati-pislya-zmini-prizvishha-pri-zamizhzhi.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:38:23 +0000 http://owoman.com.ua/yaki-dokumenti-i-koli-potribno-minyati-pislya-zmini-prizvishha-pri-zamizhzhi.html Read more »]]> Кожна друга наречена при подачі заяви в ЗАГС замислюється про те, чи варто змінювати прізвище. Справа це копітка, ніхто не сперечається. Але не таке вже воно й важка, як може здатися, щоб з-за цих формальностей відмовитися від радості носити одне прізвище з коханим чоловіком на двох. Які ж документи підлягають обміну після заміжжя, і в якому порядку їх слід міняти?

Зміст статті:

 • Зміна російського паспорта
 • Зміна закордонного паспорта
 • Які документи потрібні для заміни медичного поліса
 • Порядок заміни водійських прав
 • Зміна пенсійного посвідчення після заміжжя
 • Як міняти ІПН після зміни прізвища?
 • Зміна банківських карток і рахунків
 • Як поміняти трудову книжку
 • Зміна особового рахунку після заміжжя
 • Зміна документів про освіту
 • Як поміняти майнові документи

Зміна російського паспорта у зв’язку із зміною прізвища

У день реєстрації шлюбу (за умови, що ви вирішили взяти прізвище чоловіка) в паспорті з’являється друк, потребує зміни документа після закінчення місяця. Саме свідоцтво про шлюб видається, природно, вже на нове прізвище. Паспорт змінюють в першу чергу. І зробити це слід протягом місяця після реєстрації. Можна, звичайно, і пізніше, але тоді готуйте дві з половиною тисячі рублів на сплату штрафу.

Де міняти паспорт?

Зміна головного документа здійснюється в паспортному столі за місцем проживання.

Які документи потрібні для зміни паспорта?

 • Заява (зразки висять на стендах в паспортному столі). У заяві зазначається нове прізвище і, відповідно, нова підпис.
 • Свідоцтво про шлюб.
 • Фотографії (35 на 45 мм) — чотири штуки.
 • Ваш старий паспорт.
 • Оплачена квитанція (держмито за зміну паспорта).

Що стосується термінів оформлення паспорта, зазвичай на це йде близько десяти днів, при зверненні в паспортний стіл за своїм місцем реєстрації.

Зміна закордонного паспорта після заміжжя

Даний документ не вимагає термінового обміну у зв’язку зі зміною прізвища. Але ніколи не знаєш, в який момент він знадобиться, тому краще не тягнути до останнього.

Де міняти закордонний паспорт?

Зміна документа здійснюється в Овірі. А термін заміни може складати від тижня до місяця.

Необхідні документи для зміни закордонного паспорта

 • Заяву. У ньому вказується стара прізвище, час/місце її зміни. Заява пишеться у двох примірниках і завіряється за місцем роботи (навчання). При відсутності роботи надається оригінал трудової книжки, свідоцтво ПП або пенсійне посвідчення.
 • Новий паспорт РФ. Плюс копії всіх сторінок з позначками.
 • Довідка про наявність громадянства РФ, у разі, якщо громадянство було отримано після першого вересня 1992 року.
 • Оплачена квитанція (держмито за новий документ).
 • Ваш старий закордонний паспорт.
 • Кольорові фотографії (45 на 35 мм) — чотири штуки, на світлому фоні.

Потрібно міняти ОМС, якщо змінилася прізвище?

Затягувати обмін даного документа, звичайно, не варто, враховуючи непередбачуваність життя. Здоров’я може підкосити в будь-який момент, а в отриманні медичної допомоги при відсутності поліса буде відмовлено.

Де міняти медичний поліс?

Як правило, обмін поліса здійснюється:

 • Страхової компанії, що надала поліс.
 • Районній поліклініці.
 • У роботодавця.

Самий швидкий і легкий спосіб — через поліклініку. Термін виготовлення документа може займати до двох місяців.

Необхідні документи для зміни медичного поліса

 • Новий паспорт РФ.
 • Паперова версія поліса.
 • Поліс (пластикова картка).

Порядок заміни водійських прав при зміні прізвища

При зміні прізвища водійське посвідчення міняти не обов’язково, так як воно має свій певний термін дії. Штрафів і санкцій за їзду з правами на дівоче прізвище немає. Якщо ж Вам доводиться часто виїжджати в інші міста, або їздити на машині, купленої та зареєстрованою після заміжжя, тобто — вже на нове прізвище, можете зробити копію свідоцтва про шлюб і завірити її у нотаріуса, щоб брати з собою і пред’являти при необхідності співробітником ДІБДР, щоб уникнути непорозумінь.
По закінченню терміну посвідчення, Вам необхідно отримувати нові права — ось тоді-то і потрібно подати необхідні документи, щоб у нове водійське посвідчення була вписана вже Ваша нова прізвище.

Де міняти водійські права?

Зміна документа здійснюється в МРЕВ або ГИБДД за місцем проживання. На зміну прав піде близько двох місяців.

Необхідні документи для зміни водійських прав

 • Новий паспорт РФ.
 • Старі водійські права.
 • Свідоцтво про шлюб (не забудьте про ксерокопії).
 • Картка водія.
 • Оплачена квитанція (держмито за документ).
 • Довідка від лікаря (на нове прізвище) про те, що ви можете керувати транспортним засобом даної категорії. Форма довідки — № 083/У-89.

Говорячи про довіреності на машину й номерах, слід зазначити, що дані документи міняти після зміни прізвища необов’язково. Буде досить внесення змін в ПТС і зміни свідоцтва про реєстрацію ТЗ. І не забувайте, як було відмічено вище, возити з собою завірену нотаріально ксерокопію свідоцтва про шлюб.

Заміна пенсійного свідоцтва після заміжжя

Цей документ, крім роботи, може знадобитися в самій несподіваній ситуації. І зі старим прізвищем він, звичайно, буде недійсний.

Де міняти пенсійне свідоцтво?

 • У відділі кадрів на роботі, за умови, що ви працювали на момент укладення шлюбу.
 • У пенсійному фонді, у всіх інших випадках.

Термін виготовлення документа — до трьох місяців.

Необхідні документи для зміни пенсійного посвідчення

 • Заяву за встановленим зразком.
 • Новий паспорт РФ.
 • Старе пенсійне свідоцтво.

Як міняти ІПН після зміни прізвища?

В даному документі зміні підлягає тільки прізвище, номер залишається незмінним.

Де міняти ІПН?

Зміна документа здійснюється в податковій службі за безпосереднім місцем своєї реєстрації. Термін виготовлення становить близько десяти днів.

Необхідні документи для зміни ІПН

 • Заява на бланку податкової служби, в якому вказується причина зміни документа.
 • Паспорт РФ.
 • Старий ІПН.
 • Свідоцтво про шлюб (копія).

Зміна банківських карток і рахунків після заміжжя

Для зміни карток і рахунків (а це процес обов’язковий) слід звернутися у відділення банку для зміни в базі даних.

Де міняти банківські картки?

 • У відповідному банку.
 • У роботодавця (якщо картка є зарплатної).

Необхідні документи для зміни банківських карток і рахунків

 • Заяву.
 • Паспорт (+копія).
 • Свідоцтво про шлюб (плюс копія).
 • Стара картка.

Нова прізвище та зміни до трудового сказати на роботі?

Один з документів, зміна якого є найбільш легким процесом. Заміна документа здійснюється у відділі кадрів на роботі і являє собою швидке внесення змін в книжку при наявності нового паспорта та свідоцтва про шлюб.

Зміна особового рахунку після заміжжя

Дані зміни необхідні при умові проживання в муніципальній квартирі і ваш статус відповідального квартиронаймача.

Де міняти особовий рахунок?

Зміна здійснюється в Жеку, за вашим місцем реєстрації.

Необхідні документи для зміни особового рахунку

 • Заяву.
 • Паспорт РФ.
 • Копія та оригінал свідоцтва про шлюб.
 • Переукладання договору на надання комунальних послуг

Потрібно міняти диплом і атестат при зміні прізвища

Зрозуміло, що міняти вже отриманий диплом про освіту не потрібно. А ось за умови, що ви все ще вчитеся, підлягає заміні свідоцтво аспіранта, залікова книжка, а також студентський та читацькі квитки.

Де міняти документи про освіту?

 • Відділ аспірантури факультету.
 • Навчальна частина Вузу.

Необхідні документи

Копія свідоцтва про шлюб (при заміні квитків та залікової книжки).

Для зміни свідоцтва аспіранта:

 • Заява, яке повинно бути завірене науковим керівником та зав.кафедрою.
 • Свідоцтво про шлюб (копія).
 • Новий паспорт (копія).

Зміна прізвища і документи на власність

Маєте у власності квартиру, авто або дачу? В принципі, документи, що підтверджують ваше право власності, не підлягають обов’язковій заміні. Зазвичай, у разі майнової угоди, вистачає пред’явлення документа про шлюб. Але, на думку юристів, краще здійснити зміну всіх документів про власність, щоб уникнути проблем у подальшому.
Ну і, звичайно, слід згадати про адресу своєї електронної пошти, нових візитках, пропусках і інших дрібницях.

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/yaki-dokumenti-i-koli-potribno-minyati-pislya-zmini-prizvishha-pri-zamizhzhi.html/feed 0
Відгуки про роботодавців Росії — чорний список роботодавців http://owoman.com.ua/vidguki-pro-robotodavtsiv-rosiyi-chornij-spisok-robotodavtsiv.html http://owoman.com.ua/vidguki-pro-robotodavtsiv-rosiyi-chornij-spisok-robotodavtsiv.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:38:17 +0000 http://owoman.com.ua/vidguki-pro-robotodavtsiv-rosiyi-chornij-spisok-robotodavtsiv.html Read more »]]> Ринок праці в Російській Федерації є відмінним полем діяльності для шахраїв. Обманом при прийомі на роботу недоброчесні роботодавці витягають з громадян грошові кошти або ж звільняють після виконання будь-якого обсягу робіт під приводом пройденого випробувального терміну, природно, не виплачуючи винагороду.

Як уберегти себе від подібних неприємностей, спробуємо описати в цій статті.

Зміст статті:

 1. Ознаки недобросовісних роботодавців
 2. Анти рейтинг найбільш недобросовісних роботодавців Росії

Ознаки недобросовісних роботодавців — як розпізнати обман при влаштуванні на роботу?

Найперше, що потрібно знати і ніколи не забувати, це те, що ви прийшли на роботу заробляти гроші, а не витрачати їх. Якщо у вас при працевлаштуванні вимагають внести якусь передоплату, наприклад — за уніформу або робочі інструменти, тут явно щось не те.

Читайте також: 10 кращих сайтів з пошуку роботи в Росії — де шукають роботу росіяни?


У більшості людей пошук роботи відбувається в три етапи:

1. Пошук оголошення про вакансії.

2. Телефонний дзвінок роботодавцю.

3. Співбесіда з роботодавцем.

 • Перший етап пошуку роботи, як правило, починається з пошуку оголошень у засобах масової інформації або інтернеті. Вже на цьому етапі ознаки несумлінності роботодавця можна помітити, якщо придивитися уважніше.

1. Оголошення занадто принадна

Істотно занижені вимоги до шукача. В оголошенні роботодавець не виявляє інтересу до віку, досвіду роботи кандидата, а часто навіть, навпаки, робить на цьому акцент.

2. Великий тираж оголошень у різних засобах масової інформації та на порталах з працевлаштування

Постійно повторюється в нових публікаціях протягом тривалого періоду.

3. У контактах до оголошення вказані підозрілі дані

Немає назви підприємства або для зв’язку вказаний стільниковий телефон. Це, звичайно, не є основною причиною, але все ж.

Після пошуку підходящого оголошення здобувачеві найкраще провести власне дослідження. Зробити це дуже просто — тим більше, що у сучасної людини, для цього є всі інструменти.

Критерії, на які потрібно звернути увагу при більш глибокої перевірки зацікавила роботи:

1. Рівень заробітної плати, зазначений в оголошенні вище, ніж середньоринкова зарплата за аналогічну роботу.

2. Відсутність офіційного сайту в інтернеті або опису компанії і її діяльності на інформаційних ресурсах. Повна відсутність інформації.

3. Часта редакція одного і того ж оголошення в різних засобах масової інформації та на різних ресурсах в інтернеті, що говорить про великий текучці.

4. Дуже настирна запрошення на співбесіду.

 • Другий етап

Після пошуку оголошень і перевірки хоча б коротких даних організації, яка розмістила оголошення, настає етап телефонного дзвінка за вказаним номером. Цей етап також може дати дуже багато інформації, якщо правильно до нього підійти, знати, що робити і що говорити при першій телефонній розмові з роботодавцем.

Отже:

 1. Роботодавець відмовляється назвати дані про себе і про рід своєї діяльності. Не називає назви компанії, адреси, за якою знаходиться, та ПІБ директора. Замість цього вам пропонують прийти на співбесіду для отримання всієї цієї інформації. У більшості випадків звичайного рядимому роботодавцю зовсім нема чого приховувати дані про себе
 2. На ваші питання стосовно вакансії вам відповідають питанням на питання, наприклад, просять спочатку розповісти про себе. Швидше за все з вас просто хочуть витягнути інформацію для того, щоб зрозуміти чи можливо працювати з вами далі.
 3. На ваші питання стосовно вакансії співрозмовник відповідає абстрактними фразами. Приміром «Ми — команда професіоналів» або «Ми займається просуванням на ринку світових брендів».
 4. Співбесіда призначена в неробочий час. У будь добросовісної компанії наймом співробітників займається відділ кадрів, який, у свою чергу, не може мати плаваючого графіка і традиційно працює тільки в будні дні і в робочий час доби. Наприклад, з 9-00 до 17-00.
 5. Адреса, за якою призначено співбесіду, є адресою приватної квартири. Це легко перевірити через довідник. Часто буває, що офіс фірми дійсно знаходиться на території квартири, але про це обов’язково повинна бути відповідна інформація. Якщо її немає, краще утриматися від подібного співбесіди.
 6. При телефонній розмові роботодавець просить скинути на електронну пошту ваше резюме або паспортні дані. Резюме є вашою особистою конфіденційною інформацією, але збитку, при її розголошенні, швидше за все, не буде. А ось з паспортними даними зовсім навпаки. На етапі телефонної розмови та співбесіди ці ваші дані точно не повинні цікавити роботодавця.

 • Третій етап і останній — це, звичайно, сама співбесіда. Якщо ви все ж зважилися на нього піти, то звертати увагу потрібно на наступні критерії:
 1. Співбесіда призначена одночасно кільком претендентам. Якщо роботодавець порядна, а робота, яку він пропонує стабільна і добре оплачувана, такий формат проведення співбесіди не прийнятний.
 2. На співбесіді вам пропонують внести які-небудь грошові кошти, припустимо — на спец одяг або інструменти, пройти якийсь платний тест або тренінг по навчанню — розвертайтеся і сміливо йдіть. Такі дії абсолютно незаконні.
 3. Якщо на співбесіді вас просять підписати якісь документи, договору про нерозголошення комерційної інформації або щось в цьому дусі, то це теж ознака недобросовісності роботодавця. На етапі співбесіди ви не маєте ніяких правовідносин з роботодавцем, і підписувати нічого не зобов’язані.
 4. На співбесіді вам повідомляють, що перший час роботи в їхній компанії не оплачується, так як вважається випробувальним терміном або часом навчання.В цьому випадку цей пункт обов’язково повинен бути описаний в трудовому договорі і чітко давати формулювання, за яких обставин випробувальний термін вважається пройденим, а за яких — ні.

Знаючи описані вище критерії і оперуючи ними, ви зможете вберегти себе від дій недобросовісних роботодавців і захистити себе від попадання в неприємні ситуації, перш за все, пов’язані з безглуздою тратою часу на шахраїв.

Анти-рейтинг найбільш недобросовісних роботодавців Росії

Безумовно, створення подібного анти рейтингу — справа досить складна. Але все ж є ресурси, які покликані виконувати саме цю задачу. Їх робота, як правило, заснована на листуванні співробітників тієї чи іншої компанії з відгуками та рекомендаціями.

Знайти на просторах таких ресурсів можливо практично будь-яку цікаву для вас компанію в будь-якій галузі і в будь-якому регіоні.

 • Одним з таких ресурсів є проект antijob.net. Він запропонує вам до ознайомлення більше 20 000 тис. реальних відгуків, а якщо ви самі потрапили в не дуже приємну ситуацію, то можна і самому взяти участь у формуванні анти рейтингів.
 • Також багато інформації можна отримати з ресурсу orabote.net.

Звичайно, єдиного реєстру недобросовісних роботодавців не існує, але слід зазначити замые часто спливають на ресурсах, типу antijob.net компанії:

 • Гарант-Вікторія — нав’язує платне навчання, після чого відмовляє претендентам з причини незадовільних результатів.
 • ТОВ Сателіт — просять шукачів сплатити 1000 руб. на організацію робочого місця, що повністю суперечить закону Російської Федерації.
 • ТОВ «Гидрофлекс Руссланд» — керівники компанії, генеральний директор і його дружина, комерційний директор, абсолютно не цінують своїх працівників, а принципом їх роботи є організація плинності кадрів, з метою невиплати заробітної плати під приводом штрафів.
 • ТОВ «Мосинкаспломб» — займається будівельним бізнесом, в якому не розуміє рівним рахунком нічого. Наймає підрядників в особі компаній ТОВ «БелСлавСтрой» і АБСОЛЮТ-НЕРУХОМІСТЬ. Дуже часто не виплачує працівникам нічого крім авансу під приводом неякісно виконаних робіт.
 • ТОВ «СФ БУДСЕРВІС» — це великі і гарні об’єкти р. Москви і Московської області. ТОВ «СФ БУДСЕРВІС» не має свого штату обробників і постійно здійснює пошук обробників через інтернет. Після виконання робіт не виплачує працівникам заробітну плату під приводом неякісно виконаних робіт.
 • ТОВ ЩИТ-М — компанія займається наймом приватних квартир. Відома вона відсутністю виплат за договорами найму.
 • 100 відсотків (Мовний центр) — систематично затримує заробітну плату. Багатьом співробітникам навіть при звільненні так і не виплатили розрахункові. * 100РА (Група компаній) — при працевлаштуванні говорять не правду про умови праці. Працює дуже багато нелегалів, які живуть прямо в цехах. Платять набагато менше, ніж обіцяють при працевлаштуванні.
 • 1С-СофтКлаб — укладають строкові договору з претендентами, а через місяць виганяють без виплати заробітної плати.

Звичайно, відгуки теж треба належним чином фільтрувати. Так як конкуренти часто замовляють компрометуючу інформацію на своїх опонентів, але все ж їм можна вірити. Особливо, якщо вони носять масовий характер.

Читайте також : Де краще шукати роботу і з чого починати пошуки — поради бувалих

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/vidguki-pro-robotodavtsiv-rosiyi-chornij-spisok-robotodavtsiv.html/feed 0
Образ ділової жінки навесні-влітку 2013 року http://owoman.com.ua/obraz-dilovoyi-zhinki-navesni-vlitku-2013-roku.html http://owoman.com.ua/obraz-dilovoyi-zhinki-navesni-vlitku-2013-roku.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:38:08 +0000 http://owoman.com.ua/obraz-dilovoyi-zhinki-navesni-vlitku-2013-roku.html Read more »]]> Для співробітників офісу справжня головний біль — це навіть не постійні дедлайни та переробки, а скоріше дотримання дрес-коду. У офісної моди завжди напоготові свої сезонні тренди, переваги, недоліки та побажання начальства.

Зміст статті:

 • Тренди ділових образів 2013 року
 • Тенденції моди офісної одягу сезону весна-літо 2013
 • Модні аксесуари для офісного стилю

Саме тому офісна форма одягу в цьому весняно-літньому сезоні отримала максимум уваги від самих модних кутюр’є. Наряди офісного стилю відрізняються не тільки практичністю, але і вишуканістю. Офісна мода, звичайно, чітких меж не має, однак, виставляючи свої вимоги, вона дотримується загальних тенденцій і напрямків:

 • Відповідність традицій і стилю офісного установи.
 • Відмова від яскравих викликають тонів. Використання класичних силуетів.
 • Довжина сукні — нижче колін. Якщо сукні коротший, то наявність колготок обов’язково.
 • Переважання в костюмі однотонної колірної гами. Звичайно, в основному це класичні білий і чорний кольори, але допускаються й інші не викликають тони і поєднання.
 • Моделі нарядів, створені приховувати недоліки фігури, не повинні також і привертати зайву увагу до її достоїнств, наприклад, до привабливим стегнах і грудях.

Тренди ділових образів 2013 року

Індивідуальний стиль. Всі напрацьовані раніше стандарти і стереотипи ламаються, а на зміну їм приходять сміливі ідеї. Однак сміливими ідеями можуть скористатися тільки абсолютно впевнені в собі модниці. І справді, не кожна жінка зможе одягнути в офіс наряд з глибоким V-подібним декольте, який пропонують нам модельєри з метою підкреслити елегантність і жіночність.
Класичні рішення. Їх теж ніхто не відміняв. Тому якщо ти прихильниця класичного стилю, то не квапся від нього відмовлятися. Можна придбати різні костюми в чоловічому стилі мілітарі або ретро. При цьому пропонуються дизайнерами піджаки, елементи декору яких вони забрали у чоловічого смокінга. Дуже популярний будуть однобортний піджак довжиною до талії.
Мінімалістичні моделі костюмів стануть особливим трендом цього сезону — це піджаки-блузи з спідницями або брюками. Як літній варіант виступить костюм з шортами. До речі деякі модельєри радять замість блузки надягати топ-бра. Якщо ти смілива людина і не особливо прислухаєшся до думки оточуючих, то з чистою совістю можеш вибрати цей комплект.
У добірці нижче представлені чорно-білий брючний костюм з елегантним жакетом від Donna Karan 2013, строгий жіночий брючний костюм від Dior і літній офісний костюм з шортами і піджаком Elie Saab 2013.

 

Тенденції моди офісної одягу сезону весна-літо 2013 року

Ділова мода літнього сезону 2013 року врахувала побажання жінок завжди і всюди виглядати вишукано та елегантно і запропонувала освіжити стиль офісного костюма, зробивши його більш жіночним і зручним.
Тканини і колір. Головний тренд в тканинах теплого сезону — сяйво і блиск, отже популярними стануть шовк і атлас. Чорний, білий і сірий кольори не вийдуть з моди, але не менш модними будуть і блакитний, смарагдовий, чорний, помаранчевий, рожевий, червоний, лимонний і синій. Дуже модним стане поєднання двох і більше кольорів, серед яких чорний і білий, звичайно, поза конкуренцією.
Яскравими елементами дизайну і декору стала асиметрія, оборки, волани, канти, скульптурний об’єм і контрастні деталі. Найактуальніші принти сезону — квітковий, геометричний і анималистичный.

Такі всесвітньо відомі подіуми як Anna Valerie Hash, Carolina Herrera, Michael Kors рекомендують не зациклюватися на традиційних білому і чорному, а дозволити собі насичені і яскраві, але від того не менш підходящі для ділових зустрічей з партнерами моделі.

Форми і фасони. Все більше місця в гардеробі ділової жінки виділяється для брючних костюмів. Наступаючою весною модельєри роблять акцент на приталених силуетах і використанні стриманих кольорів.
Новинкою літнього сезону стануть укорочені брюки і широкі жіночі шорти середньої довжини в поєднанні з довгим піджаком.
Стриманість і строгість офісних костюмів освіжать легкі блузи з повітряної тканини з рукавами-ліхтариками.
На піку моди залишаються і жакети, які можна декорувати гудзиками в два ряди або погонами. Багато дизайнери рекомендують чергувати піджаки з в’язаними светрами або кардиганами — в’язаними приталеними жакетми без коміра на гудзиках.
Жіночий смокінг — взагалі універсальна частина гардеробу: вдень його можна надягати з блузою або сорочкою в офіс, а ввечері на голе тіло у поєднанні з аксесуарами — на світський прийом. У колекціях теплого сезону самі запаморочливі варіанти офісного костюма в чоловічому стилі пропонують Dior, Versace і DKNY.

Як завжди не втрачають своєї актуальності спідниці. У теплому сезоні популярними будуть спідниці-трапеції, прямі спідниці і плісе. Дуже оригінально виглядають шкіряні спідниці в поєднанні з сорочками строгого крою. Модельєри радять освіжати діловий костюм спідницями з мереживом по низу.

У фотоподборке нижче представлені ніжний ділової цибулю з білою спідницею — олівцем від Donna Karan, далі ділової цибулю в синіх тонах з останньої колекції Lanvin.

До речі, на ділові зустрічі і в офіс цілком прийнятно надягати комбінезон. Саме головне, зуміти вибрати потрібний фасон серед розмаїття домашніх, універсальних і вихідних моделей. Діловим модницям Chloe, Lanvin і Vivienne Westwood Red Label рекомендують вільні фасони в стриманих тонах носити на роботу, а фасони з масивними прикрасами і помітними аксесуарами поберегти для вечірніх ділових вечерь і презентацій.

Що стосується ділових суконь сезону весна-осінь 2013, наймоднішими будуть зшиті ідеально по фігурі і підкреслюють всі вигини тіла, але жодною мірою не демонструють нічого зайвого сукні-футляри, сукні-піджаки та сукні-сорочки. Новинкою в офісному стилі стало плаття з відкритими плечима, які можна прикривати болеро або блейзером.
На фото представлено прекрасне ділове лілово-біле сукні від Elie Saab.

Пильної уваги в цьому сезоні заслуговують всі види смужки: широкі і вузькі, поздовжні і косі, поперечні, паралельні і хвилясті. Їх поєднання змусять вас забути нудні смугасті бухгалтерські та викладацькі костюми 90-х років і дозволять освіжити і урізноманітнити ваш діловий образ без замаху на стриманість, елегантність і строгість вашого офісного костюма.

Модні аксесуари для офісного стилю в 2013 році

Офісний дрес-код ставить одна важлива умова взуття — вона обов’язково повинна бути закритою. У цьому сезоні ви можете вибрати ботильйони, туфлі або чоботи на тонкому невисокому каблуці або платформі. До речі, в цьому сезоні знову актуальна взуття з гострими носами. Що стосується кольору, то дизайнери рекомендують вибирати взуття чорних або інших темних тонів, головне, щоб колір туфель підходив до загальної колірної гамі вашого образу. З додаткових аксесуарів можна вибрати шийні хустки, шарфи, ремені, сумки, окуляри — всі вони повинні гармонійно доповнювати образ, а не привертати до себе підвищену увагу.
Пам’ятайте, що сумка повинна відповідати зростанню її власниці.«Одягатися потрібно для тієї посади, яку ви бажаєте обійняти, а не для тієї, яку ви займаєте», — радить відомий мільярдер Дональд Трамп. А загальна доглянутість, благодушний настрій, прекрасні зачіска і макіяж, стильне взуття і хороші манери допоможуть вам справити потрібне враження на колег, і на ділових партнерів не тільки своїм модним вбранням, але і усією багатогранністю вашої жіночною, респектабельною і неповторною у своїй досконалості особистості. Дивіться правила макіяжу в літній час.

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/obraz-dilovoyi-zhinki-navesni-vlitku-2013-roku.html/feed 0
Чи зобов’язані Ви відзначати День народження на роботі? http://owoman.com.ua/chi-zobovyazani-vi-vidznachati-den-narodzhennya-na-roboti.html http://owoman.com.ua/chi-zobovyazani-vi-vidznachati-den-narodzhennya-na-roboti.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:38:00 +0000 http://owoman.com.ua/chi-zobovyazani-vi-vidznachati-den-narodzhennya-na-roboti.html Read more »]]> У багатьох компаніях прийнято відзначати дні народження колег. Досить часто день народження випадає на робочий день, і ми змушені зустрічати його в оточенні колег. А от чи варто робити їх частиною свого торжества і відзначати день народження в офісі? На це питання в кожному колективі вам відповідять по різному.

Зміст статті:

 • Організовувати свято чи ні — на що зважитися?
 • Відзначаємо день народження з колективом
 • День народження з колективом не відзначаємо

Організовувати свято, чи ні — на що зважитися?

Коли Ви вирішуєте — організовувати святкування свого дня народження в офісі, або ж немає, необхідно враховувати неписані правила компанії, в якій працюєте. Є організації зі строгим регламентом, у яких не вітають будь-які свята, оскільки вважають, що робота — це не місце для веселощів. А в деяких фірмах працівники настільки завантажені протягом дня, що навіть не мають вільної хвилини просто піти випити чаю з тортиком. Але є і колективи, які не просто святкують кожен день народження, але вони можуть ще й нагадати Вам, що Ви «затиснули дату». Більшість великих компаній намагаються вітати своїх співробітників невеликими партіями, які народилися в січні, лютому і т. д.

Якщо у своїй компанії Ви працюєте досить давно, то визначити, як тут прийнято проводити свята, не складе особливих труднощів — для цього потрібно просто поспостерігати за іменинниками. А от якщо Ви влаштувалися на роботу зовсім недавно, і Ваш день народження вже не за горами, потрібно провести розвідку серед колег, постаратися у них дізнатися, які правила панують в їх колективі. Як би там не було, гучну гулянку новому співробітнику влаштовувати не варто — начальство може вирішити, що Ви цього ще не заслужили.

Якщо позиція колективу і керівництва для Вас зрозуміла, то рішення залишається тільки за Вами. Адже це все-таки Ваш день народження, і Ви хочете його відзначати, чи ні — це Ваша особиста справа.

Як відзначити ІН з колегами?

Святкування дня народження в офісі — це чудова можливість налагодити стосунки з колегами у неформальній обстановці. А щоб свято пройшло успішно, ми дамо Вам кілька корисних порад:

 • Краще всього планувати свято на неробочий час, так Ви не ризикуєте викликати невдоволення начальства. Якщо Ви організовуєте невеликі посиденьки з чаєм, то їх можна провести в обідню перерву. А якщо у Вас в планах влаштувати фуршет зі спиртними напоями, то такий захід краще провести після закінчення робочого дня. У деяких офісах панують дуже строгі правила, в подібному випадку свято краще перенести в найближче кафе. Але якщо Ваш бюджет не дозволяє сплатити за всіх, то даний нюанс обговоріть з колегами заздалегідь;
 • Не варто влаштовувати свято-сюрприз, оскільки Ваші колеги днем можуть бути сильно зайняті роботою, ввечері все швидко розійдуться додому, а Ви залишитеся святкувати наодинці. Тому про свої плани попередьте колег заздалегідь;
 • Стандартне меню для фуршету: хліб, нарізка, солодке і фрукти. Можна купити газовану воду і соки. Алкоголь приносите тільки в тому випадку, якщо впевнені, що в даному колективі це доречно. Якщо непогано готуєте, порадуйте колег власною випічкою;
 • Щоб наслідки свята було легше прибирати, потрібно придбати одноразовий посуд і серветки. Пам’ятайте, що чистий офіс після урочистості — це повністю Ваша турбота;
 • Кількість гостей залежить від розміру Вашої компанії. Якщо у ній працює до 10 осіб, то можна запросити всіх, а якщо більше — обмежтеся своїм відділом, офісом або людьми, з якими Ви тісно співпрацюєте;
 • Питання, яке хвилює багатьох: «Потрібно запрошувати начальство?». Так. У будь-якому випадку, Вам необхідно попередити керівника про майбутнє свято, запитати у нього дозволу. В такій ситуації не запросити його просто негарно. Але це ще не факт, що він відвідає ваш захід, субординація все таки;
 • Навіть якщо Ваше торжество поступово переросло в дружні посиденьки, не варто починати обговорювати начальство або заводити розмови на особисті теми. Адже це не Ваші близькі друзі, а просто колеги. Не забувайте, що все, сказане Вами може бути використане проти Вас самих. Кращим темами для розмови є робочі питання, забавні ситуації в житті офісу і загальні теми (мистецтво, спорт, політика тощо).

Не хочу відзначати ДР з колегами — як відмазатися від проставы?

Існує досить велика кількість причин, за якими людина може не хотіти відзначати свій день народження. Наприклад, Ви не любите змішувати особисте і роботу, або в компанії колег відчуваєте себе ніяково і хочете уникнути неприємної ситуації. Як би там не було, але свята з колективом можна уникнути:

 • Відгул на день народження — це найкращий вихід із ситуації. Це прекрасна можливість влаштувати грандіозне свято з родиною і друзями. При можливості краще взяти два дні вихідних — так Ви зможете відпочити після свята;
 • Якщо у Вашій організації за днями народженнями співробітників ніхто не стежить, то постарайтеся не акцентувати увагу на своєму святі — можливо, про нього просто ніхто не згадає;
 • Якщо ж за всіма святами у Вашій компанії стежать, просто заздалегідь попередьте колег, що не бажаєте відзначати свій день народження. Стандартна відмовка: «Не хочу святкувати день, який на рік наближає мене до старості». Можна придумати що-небудь інше, або просто сказати, що не хочете святкувати, і все;
 • А можна поступити, як у школі. Купуйте заздалегідь солодощі та фрукти, покладіть на кухні на обідній стіл. За загальною розсилці повідомте колегам, що їх чекають частування. Нехай всі бажаючі відзначають самостійно Ваш день народження;
 • Якщо у Вашій організації іменинникам прийнято дарувати подарунки, це ще не означає, що ви зобов’язані влаштувати свято для всього колективу.

Святкувати день народження, чи ні — це особиста справа кожного. В першу чергу, людина робить це для себе, тому сліпо наслідувати чужі традиції не обов’язково.

Якщо Вам сподобалася наша стаття і у Вас виникли думки з цього приводу, поділіться з нами. Нам дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/chi-zobovyazani-vi-vidznachati-den-narodzhennya-na-roboti.html/feed 0
Що треба говорити, якщо Ви запізнилися на роботу -30 перевірених варіантів! http://owoman.com.ua/shho-treba-govoriti-yakshho-vi-zapiznilisya-na-robotu-30-perevirenih-variantiv.html http://owoman.com.ua/shho-treba-govoriti-yakshho-vi-zapiznilisya-na-robotu-30-perevirenih-variantiv.html#respond Tue, 30 Dec 2014 14:37:56 +0000 http://owoman.com.ua/shho-treba-govoriti-yakshho-vi-zapiznilisya-na-robotu-30-perevirenih-variantiv.html Read more »]]> Якщо Ваш шеф байдуже ставиться до того, скільки ви приходите на роботу, то можна вважати, що Вам дуже пощастило. Проте зазвичай на запізнення начальство реагує, м’яко кажучи, негативно. Звичайно, всяке може трапитися, але часом підлеглі придумують купу абсолютно безглуздих відмовок, які навряд чи шеф повірить: «Помер хом’як, ховали всією сім’єю», «кішка народила» та інша нісенітниця. І це далеко не все, на що здатна уява працівника, який ніяк не може прокинутися на роботу вчасно. Читайте: Як же навчитися не спізнюватися?

Зміст статті:

 • Як правильно виправдовуватися за запізнення?
 • 30 перевірених пояснень свого запізнення

Правила виправдання свого запізнення на роботу

Відразу кілька слів про ваших «правдивих» поясненнях:

 • Як тільки Ви, нарешті, дісталися до роботи, не чекайте поки Вас «викличуть на килим», ідіть до начальника самі і вибачтеся за запізнення. Не бійтеся говорити з шефом особисто. Начальник — така ж людина, як і всі ми, в нього теж бувають проблеми і неприємності.
 • Поводьтеся стримано і впевнено. Ви не прогульник — ви жертва обставин. Не варто йти на конфлікт, пам’ятаєте, де ви знаходитеся і хто тут головний. Проте, звичайно, можна спокійно заперечити, якщо Вас образили або принизили Вашу людську гідність.
 • Не можна називати як причини запізнення смерть рідних або близьких, якщо це неправда. Жартувати таким не варто, тому що здоров’я родичів — це Ваше власне здоров’я.

30 варіантів виправдання запізнень на роботу

А тепер перейдемо безпосередньо до правдоподібним причин запізнень. Що можна сказати начальству, якщо час застало Вас зненацька або ж Ви опинилися не в той час і не в тому місці:

 1. Зламався тролейбус (трамвай, автобус), на якій Ви добиралися до роботи. Дуже правдоподібно, однак у цьому випадку час Вашого запізнення має відповідати часу очікування наступного тролейбуса.
 2. Пробки на дорозі. Відмінний варіант, особливо якщо шеф добирається до роботи таким же маршрутом.
 3. Ви потрапили в аварію, спустило колесо у маршрутки, фуру розвернуло на дорозі перед Вами, і проїзд сповільнилося.
 4. З ранку прорвало трубу у ванній, і Ви чекаєте майстра.
 5. Погано себе відчули з ранку: розлад шлунку. Зазвичай таке повідомлення викликає розуміння — не дуже-то попрацюєш, коли доводиться відлучатися з робочого місця кожні півгодини.
 6. Ви спізнилися із-за проблем з родичами. Наприклад, ви терміново виїхали в район відкопати будинок бабусі, який за ніч занесло снігом. Або няня до дитини запізнилася — не було з ким залишити малюка.
 7. Спізнилися із-за проблем з домашніми тваринами. Наприклад, собака з прогулянки втекла, і Ви намагалися її знайти.
 8. Похмілля. Учора відзначали день народження тата, мами, бабусі.
 9. Ви порвали колготки. За новими довелося бігти в магазин.
 10. Ви застрягли в ліфті. Мобільний зв’язок працювала дуже погано, і попередити Ви не змогли.
 11. Ви забули ключі (мобільник, голову і гроші). Ключ від решітки вилетів за межі досяжності. Ви застрягли між вхідними дверима і гратами в коридорі; Вам не залишили ключ і Ви не змогли вийти з квартири; запізнилися, тому що втратили ключ від кабінету і шукали його будинку.
 12. Ви забули вимкнути праску або праска-випрямляч. Довелося повертатися додому.
 13. Ви заснули в метро і проїхали свою зупинку.
 14. Ви застрягли на залізничному переїзді, який перекривають по кілька разів в день.
 15. Вас обікрали в метро, вкрали гроші, вирвали сумочку.
 16. П’яні сусіди влаштували у себе пожежа або навпаки — затопили Вас.
 17. Ви приймаєте ліки — не можна пропускати прийом, а упаковку забули вдома — довелося повертатися, інакше все лікування піде нанівець. А що за хвороба? Інтимного плану, не хочу говорити.
 18. Вас затримали на прийомі у лікаря. Здавали аналізи.
 19. Вчора Ви були настільки завантажені роботою, що не встигли зробити її в офісі, довелося продовжувати працювати вдома. До речі, всю ніч не змикали очей: готували звіт, підбивала цифри, становила графіки та інше. Лягли під ранок і спали всього пару годин.
 20. Вас затримав співробітник поліції і дуже довго перевіряв документи, вирішивши, що Ви сіли за кермо п’яним або маєте схожість з фотороботом.
 21. Ви проспали — напевно, найбільш правдива відмазка для спізнюється працівника. Хоча не кожен начальник погодиться з тим, що така причина об’єктивна і може виправдати співробітника.
 22. У Вашого порога (на виході з під’їзду) сидить чужий злий пес, невідомо звідки з’явився, і Ви не можете вийти з дому — боїтеся.
 23. Зламався і не продзвенів будильник.
 24. Погода нельотна. Ви так поспішали, що не помітили калюжу. Посковзнулася і впала. Брудна й мокра пішли додому переодягатися.
 25. У Вас строго кожен місяць ДПС виробляє повний огляд транспортного засобу.
 26. У Вас всю ніч болів зуб і з’явився флюс. Ви терміново йдете до стоматолога.
 27. З ранку раптово піднялася температура.
 28. Будинки заклинило замок. Ви півгодини возилися, поки змогли його відкрити.
 29. Хворобливі критичні дні — дуже правдоподібна причина запізнення. Ви бігали за знеболювальним.
 30. З самого ранку Вам подзвонили по серйозному питанню з Жеку, газового господарства, банку, який сьогодні працює тільки до певної години. Причину виклику додумайте самі.

Щоб не спізнюватися, треба раніше виходити, а для цього — раніше вставати. Як не огидно, але дуже діє, якщо наорут. Звичайно, мета виправдовує засоби, якщо ваша відмазка досить проста і одночасно те, що трапилося дає вам серйозні причини для запізнень. Головне — не зловживайте! А взагалі, краще не вигадуйте, — порозумітися з шефом чесно. Банально, зате правдиво. А, правда завжди краще блукаючих очей і невпевненого бурмотіння перед начальством.

Якщо Вам сподобалася наша стаття і у Вас виникли думки з цього приводу, поділіться з нами! Для нас дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

]]>
http://owoman.com.ua/shho-treba-govoriti-yakshho-vi-zapiznilisya-na-robotu-30-perevirenih-variantiv.html/feed 0