Казка «Три ведмеді» — від автора до мультфільму

Всі ми пам’ятаємо з дитинства чудову російську народну казку під назвою «Три ведмедя», в якій дівчинка на ім’я Маша заблукала в лісі і потрапила в будинок, де проживали три ведмедя. Однак, далеко не всі знають, хто є автором цієї казки.

 

По-перше. На російську мову казку «Три ведмеді» переказав Лев Толстой. Але у своєму переказі він не згадував ім’я дівчинки, просто називав її «дівчина». І лише потім редактори книги вирішили назвати дівчинку російським ім’ям Маша.

 

По-друге. Джерелом для натхнення Льву Толстому з’явилася англійська казка, яка називається «Золотоволоска та три ведмедя». І вперше вона з’явилася в книжковому варіанті в далекому 1837 році. Автором книги вважається Роберт Сауті. Але, до слова сказати, Саути також не є автором цієї казки. Спочатку в народній англійській казці про трьох ведмедів була лисиця, а Саути вже поміняв її на дівчинку Златовласку.

 

Таким чином, як ми бачимо, ще одна казка, яку ми з дитинства вважали російської, виявилася на перевірку іноземної, переказаною для російського читача. Тим не менше, від цього вона не перестає бути коханою нашими дітьми.

Адже основна думка цієї казки — не треба бути занадто безтурботним, не треба довіряти незнайомим людям, не слід заходити в чужі будинки. Казка дуже повчальна для маленьких дітей, вона через казкових героїв і тварин вчить їх дорослому житті.

У нашій країні був знятий мультфільм «Три ведмедя», який ви зможете зараз подивитися он-лайн.

Dim lights

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015