Кісточки на ногах: причини, лікування та профілактика

Поява випирає кісточки на великих пальцях ніг спочатку здається естетичної проблемою. Але насправді це захворювання, яке в науковому світі називається вальгусною деформацією великого пальця стопи, і воно вимагає певного лікування.

Чому з’являється кісточка на великому пальці ноги

Даній проблемі в основному схильні представниці прекрасної половини людства. Найчастіше це захворювання вважається спадковим, тобто якщо у вас росте кісточка на нозі, швидше за все ця проблема була (або є) у вашої мами і бабусі.

У чоловіків кісточки на ногах випирають зазвичай внаслідок травм, так як у них всі зв’язки, в тому числі і на ногах, еластичніші і міцніше, ніж у жінок.

Взагалі кісточки на пальцях ніг з’являються з-за того, що під шкірою починає випирати головка однієї кістки. Перший (великий) палець поступово відхиляється назовні, що з часом призводить до його «наезжанию» на сусідні пальці. При цьому змінюється контур стопи. Стає складно підібрати собі взуття і замість витончених туфель доводиться задовольнятися м’якими вільними мокасинами.

Однак велика кісточка на нозі це не тільки косметичний дефект. З-за вальгусної деформації великого пальця стопи з’являється кульгавість. Відбувається неправильний перерозподіл ваги під час ходьби на тазостегнові і колінні суглоби. Зрештою страждає і хребетний стовп. Що може привести не тільки до серйозних проблем з пересуванням, але й зі здоров’ям в цілому. І якщо не почати лікування, це захворювання може призвести до нерухомості.

Не завжди поява кісточки на ногах обумовлено спадковістю, нерідко це пов’язано з захворюваннями, наприклад, з хронічним бурситом, плоскостопістю, деформуючим артрозом, экзостозом головок плеснових кісток. До того ж до даної проблеми може призвести остеопороз, захворювання ендокринної системи та системні захворювання.

Іноді в розростанні кісточки на великих пальцях жінки винні самі. Зазвичай ця хвороба стосується любительок взуття на високому каблуці, а також вузьконосих туфель/чобіт. При носінні незручного взуття навантаження на стопу розподіляється не правильно, через це може виникнути вальгусна деформація великого пальця стопи.

Ще одна причина того що на кісточці на нозі утворилася шишка — неправильне харчування. Особливо це стосується жінок з зайвою вагою, який збільшує навантаження на кістки стоп і призводить до їх деформації.

Як розпізнати захворювання

Кісточка на ногах з’являється не за одну ніч. Є не тільки зовнішні прояви даного захворювання. Ви можете запідозрити вальгусную деформації великого пальця стопи якщо:

• Вам складно підібрати собі взуття, так і носити її теж.
• Відчуваєте під кінець дня біль в нижніх кінцівках.
• З’явилася біль, печіння і ломота в стопі, особливо в її передньому і середньому відділі.
• Болять кісточки на пальцях ніг.
• Почала боліти кісточка.
• На підошві (ближче до пальців) з’явилися натоптиші.
• Пальці ніг змінюють свою форму і стають молоткообразными, що нерідко призводить до мозолів на них.
• Шишка з’явилася з протилежного боку від великого пальця (в області мізинця).

Кісточки на ногах: що робити

Звичайно, якщо з’явилися кісточки на ногах, як позбутися стає актуальним питанням. В першу чергу необхідно звернутися до відповідного фахівця. Він призначить ряд обстежень, серед яких буде рентгеноскопическое дослідження стопи в трьох проекціях. Завдяки такій діагностиці можна буде уточнити, чи немає артриту, кісти, остеопорозу, запалення окістя та інших змін. До того ж на знімку лікар побачить, яка саме ступінь деформації, що допоможе призначити правильне лікування кісточок на пальцях ніг.

Кісточки на ногах: як лікувати

Існують різні способи лікування кісточки на ногах, все залежить від ступеня захворювання. Спочатку можна звернутися до народного і консервативному лікуванню, якщо ж ці методи не допоможуть, потрібно операція на ногах, кісточки після неї пройдуть.

Гімнастика проти кісточок на ногах

Існують нескладні вправи, які якщо не вилікують повністю кісточку, то поліпшать стан стоп. Їх необхідно виконувати щодня. Зручна ця гімнастика тим, що не потрібно робити якісь складні вправи, так і спеціальний інвентар не потрібен.

Спочатку рекомендований вправи буде виконувати складно, так як їх не можна назвати звичними, але по мірі занять стає легше.

• Намагайтеся рухати пальцями ніг окремо. Це досить складно, але дана вправа сприяє зміцненню зв’язок гомілкостопа і дрібних м’язів стоп.
• Паперову серветку або просто листочок треба зім’яти з допомогою стопи, так як ви б це робили рукою.
• Піднімайте з підлоги дрібні предмети, різної форми і фактури. Це може бути олівець, гумка, папірець, клапоть тканини, іграшковий кубик невеликого розміру та ін.

Всі ці вправи можна виконувати навіть сидячи перед телевізором і переглядаючи улюблену передачу. Їх рекомендують робити не тільки під час лікування кісточки на ногах, але і для профілактики даного захворювання.

Консервативне лікування кісточки на ногах

Якщо з’явилися кісточки на ногах, лікування повинно бути комплексним. Зазвичай, коли говорять про консервативної терапії, мають на увазі фізіотерапевтичне лікування, лікувальну фізкультуру і масаж. Весь цей комплекс допомагає розслабити і зміцнити м’язи, які підтримують склепіння стоп. Помітно покращиться загальний стан здоров’я, навіть втома буде відчуватися менше.

Щоб лікування давало позитивні результати необхідно забути про взуття на високих підборах і тісного взуття. Каблуки не повинні перевищувати чотирьох сантиметрів, а носи не повинні бути гострими.

Консервативне лікування кісточок на ногах передбачає носіння спеціальних ортопедичних устілок. Бажано, щоб вони були виконані в індивідуальному порядку, тобто під вашу ногу. Таку послугу надають деякі клініки. Хоча можна використовувати і «покупні» устілки.

Завдяки правильно підібраним ортопедичним стелькам не тільки поліпшується стан здоров’я стоп, знижується навантаження на колінні, гомілковостопні і тазові суглоби, а також на хребет, що позитивно позначається на загальному стані.

Крім устілок ортопед може запропонувати використовувати міжпальцевих валики, виготовлені з силікону, супінатори і пальцеві коректори. Якщо деформація стоп вже значна, лікар може порекомендувати стяжку. По суті, це гумка (досить широка) з горбком, який розташовується в області поперечного склепіння стоп. Стяжку носять з обережністю, надовго її на нозі залишати небажано із-за того, що вона ускладнює кровообіг.

Видалення кісточок на ногах

Операція на нозі видалення кісточки не так страшна, як може здатися. Був час, коли вальгусную деформації великого пальця ніг вилучали майже блюзнірським способом, який більше калічив, чим лікував. Тоді ламалися певні кістки стопи, які потім фіксувалися металевою конструкцією. Потім ногу гипсовали, відповідно доводилося пересуватися за допомогою милиць. Але на цьому муки ще не закінчувалися, так як йшла наступна операція з видалення металевої конструкції.

Був ще один спосіб видалення кісточки на нозі, якими іноді користуються ортопеди і зараз, що зовсім небажано. Хворому видаляли головку плеснової кістки, яка виступала. Після такої операції великий палець «живе» окремо від стопи і тримається «на чесному слові» — тобто на м’яких тканинах. Так, пацієнт буде ходити, але більш здоровим після такого хірургічного втручання не буде.

Добре, що сучасна ортопедія не стоїть на місці і на території колишнього Радянського Союзу є фахівці, які вдаються до малотравматической операції з видалення кісточки на ногах. При цьому використовуються спеціальні гвинти Барука, що не потребують подальшого видалення. Після такої операції не накладається гіпс, ходити можна вже на наступний день, завдяки чому можна проводити хірургічне втручання відразу ж на двох стопах.

Через тиждень пацієнти вже пересуваються без особливих обмежень, а через два тижні їм знімають шви. Якщо робота не передбачає серйозних фізичних витрат, то на неї можна повертатися через 1-2 тижні. В залежності від складності випадку. Однак протягом кількох місяців, зазвичай до півроку необхідно носити спеціальні ортопедичні устілки.

Щоб відновлення після операції проходило швидше, і надалі не було повтору захворювання, необхідно уникати носіння незручного взуття, а також виконувати рекомендації лікаря. Він порадить робити самомасаж ступнів і виконувати нескладну гімнастику, не перевантажувати ноги, тобто періодично протягом дня давати їм відпочинок.

Народне лікування кісточки на ногах

Як прибрати кісточки на ногах замислювалися і у старовину. Тому існують різні народні методи лікування даної проблеми. Деякі з них можна назвати досить дивними, але, напевно, вони діють, адже не дарма ними користувалися цілителі протягом століть.

До таких методів можна віднести прикладання сирої риби до кісточок. Цей спосіб бере свою основу в Сибіру. Якщо болить велика кісточка на нозі, візьміть свіжу річкову рибу. Зберігайте її в холодильнику, але не заморожуйте, інакше вона втратить свої цілющі властивості. Протягом трьох місяців вам потрібно відрізати невеликий шматок риби (не філе, кісточки теж повинні бути присутніми) і прикладайте його до випирає кісточці на ніч.

Це незвичайне лікування проводиться за певною схемою — один тиждень прикладається сира риба, а наступний тиждень необхідно втирати в кісточку ялицеве масло. Потім повторюйте, поки не закінчите курс в три місяці.

Для лікування кісточки на ногах народні засоби не завжди бувають легкі у виконанні. Іноді для їх приготування потрібно певний час і можливості. Але що не зробиш лише б забути про цю хворобу! У давнину існувало вірування, що кістки необхідно лікувати кістками.

Необхідно подрібнити яловичі або свинячі кістки (можна узяти кісточки домашньої курки). Закопайте в землю котел, який необхідно оточити дровами. Помістіть в котел кістки і розпаліть багаття. Поступово кістки почнуть плавитися і перетворяться кістковий дьоготь. Саме їм ви будете лікувати свою «шишку». Важливий момент — змащуючи кісточку дьогтем потрібно примовляти: «Кость кісткою лечу. Амінь».

Вважається, що цей рецепт допомагає впоратися навіть з ревматизмом у запущеній формі.

Коли кісточка на нозі болить, не завжди є сили чекати, поки народні ліки настоїться, або готувати його. Тому можна скористатися банальним аптечним йодом, який зазвичай присутній в кожній домашній аптечці. Їм просто малюють сіточку на кісточці.

Взагалі існує кілька рецептів з використанням йоду:

• На пляшечку йоду (10 мг) необхідно взяти 5 таблеток ацетилсаліцилової кислоти (тобто аспірину). Таблетки перетріть в порошок і додайте в йод, після чого флакон необхідно ретельно збовтати. Коли аспірин повністю розчиниться, йод знебарвиться. Цим розчином необхідно змащувати кісточки на ніч. Після чого ноги потрібно тримати в теплі — надіньте шкарпетки.
• Можна змішати пляшечку йоду з двома потовченими таблетками аспірину і одним лимоном (досить великого розміру). Дану суміш теж наносять на кісточку, після чого стопу обмотують харчовою плівкою або пакетом і вдягають теплі шкарпетки. Ви повинні три дні виконувати цю процедуру, після чого робіть перерву на тиждень. Необхідно пройти три таких курсу.
• Якщо у вас кісточка на ногах захворіла навесні у період цвітіння кульбаби, то зберіть жовті квітки і висушіть їх. На 100 г квіток вам знадобиться одна пляшечка йоду і горілка (стільки, щоб квіти були повністю покриті). Зауважте, що кульбабки плавати при цьому не повинні. Перед використанням дана суміш настоюється два тижні. Наносите цей настій по типу йодної сітки, попередньо розпарити і витерши насухо ноги. Курс лікування продовжуйте до тих пір, поки на вулиці бачите цвітуть кульбабки.
• Щоб позбутися від кісточок на ногах, можна регулярно робити ванночки. В літрі теплої води розчиніть 2 столові ложки солі і йод (10 крапель). Ноги в такій ванні необхідно тримати чверть години.

Існує ще один народне лікування кісточок. Його проводять протягом усього літа можна знайти лопух. На лист цієї рослини наносять скипидар і примотують до ступень. Потім замотують пакетом і надягають шкарпетки. Цей компрес залишають на ніч.

Можна приготувати мазь для лікування кісточок. Для цього вам знадобиться: по чайній ложці бодяги, гірчичного порошку і машинного масла і 2 чайні ложки скипидару. Дану мазь наносять на кісточки після того, як ноги будуть распарены. Курс лікування — 2 тижні, потім на такий же термін роблять перерву і повторюють курс.

Інший вид мазі дуже пече шкіру, але це лікування вважається досить ефективним. На 125 г етилового спирту потрібно взяти по 30 г камфори, нашатирного спирту і пекучого червоного перцю, а також 10 г бодяги. Все це змішується і наноситься на кісточку перед сном. Краще це робити ватною паличкою, щоб не обпекти пальці. Потім ногу стопу слід перебинтувати і надіти на ноги теплі шкарпетки. З часом кісточка почне розм’якшуватися і зменшуватися в розмірах.

Щоб приготувати таку мазь вам знадобиться найсвіжіше яйце (з білою шкаралупою), яка було тільки що знесене. Яйце необхідно помістити в склянку з 70 % оцтовою кислотою. Поставте все це в темне місце на 2 тижні. За цей час яйце розчиниться і залишиться плівка, яку можна викинути. Після того як буде вміст стакана ретельно перемішано додайте в нього ст. ложку попередньо розтопленого свинячого сала і 10 г скипидарної мазі.

Нанесення даної мазі чергують з йодної сіткою. Один день на кісточку наносять мазь, другий день — йод. Лікування слід продовжувати до поліпшення.

У початковій стадії захворювання на кісточку можна наносити розтоплений на водяній бані мед або свіжий тертий картопля. Залишайте такі компреси на ніч, замотавши плівкою або пакетом і надівши шкарпетки.

У народному лікуванні кісточок на ногах застосовують не тільки зовнішні методи. Щоб вивести з організму накопичилася сечову кислоту, яка нерідко перетворюється в нарости на кістках, можна приймати відвар марени. На склянку води знадобиться чайна ложка подрібненого кореня марени. Цю суміш кип’ятять на водяній бані порядком десяти хвилин. Вживають в процідженому і остуженном вигляді по ½ склянки до їжі вранці та ввечері.

Поява кісточки на ногах складно вважати важким захворюванням. Але не варто забувати, що якщо кісточку не лікувати, то наслідки можуть бути більш ніж серйозними. Тому цю проблему не варто ігнорувати і вирішувати її купівлею нової більш вільної пари взуття. Тим більше методів лікування кісточки більш ніж достатньо.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015