Конкурси та ігри для всієї родини — ідеї для сімейного свята і дозвілля

Ми пропонуємо вам розглянути кілька ідей ігор і конкурсів для сімейного свята і дозвілля, поговоримо про те, які можна придумати ігри та конкурси в колі сім’ї, які будуть цікаві як дітям, так і дорослим, дозволяючи грати всім без винятку. Як відомо, сімейні затишні вечори дуже зближують всіх членів сім’ї, тому пропонуємо Вам подібні події зробити доброю сімейною традицією, і повторювати їх, як можна частіше.

Зміст статті:

 • Інтелектуальні сімейні ігри
 • Рухливі ігри для всієї родини

Інтелектуальні та розвиваючі ігри для всієї родини, що дозволяють краще пізнати один одного і проявити свої здібності

 • Гра «Асоціації» для дорослих і дітей від 3 років
  Це дуже проста і в той же час розвиваюча гра, в якій потрібно і великий словниковий запас і вміння розвивати логіку.
  Правила. Називається слово, далі наступний учасник підбирає до нього найбільш близьку і логічно підходящу, з його точки зору, асоціацію. Асоціація може бути абсолютно будь-спочатку загадане слово може привести до абсолютно несподіваних поворотів логічного ланцюжка.
  Приклад. Перше загадане слово «іграшка». У наступного учасника воно асоціюється з м’ячиком, м’ячик нагадує про футбол, футбол про поле, поле про квіти, квіти про літо, літо про море, море про плаванні. І так далі. Слова можуть бути абсолютно будь-якими, як іменниками, так і прикметниками або дієсловами. Це зробить таку гру для всієї родини ще цікавіше і веселіше.
 • Добра сімейна гра «Побажання» для дорослих і дітей від 2,5 років
  Ця гра дуже підходить для сімейних свят, а особливо — для Нового Року.
  Правила. За стіл сідають члени сім’ї. Бажано так, щоб всі «перемішалися». Наприклад, бабусі сиділи поруч з онуками, а батьки поруч з дітьми. Суть гри в тому, що кожен гравець повинен щось побажати сидить праворуч від нього члена сім’ї, чого, на його думку, той хоче більше всього. Той учасник, який надовго задумався вибуває.
  Наприклад, якщо тато дуже багато працює, то дитина бажає йому всім разом поїхати на море, а якщо старший син закінчує школу в цьому році, то можна побажати йому успішного вступу в той інститут, про надходження в який він мріяв. Гра дуже зближує членів сім’ї і допомагає краще пізнати один одного.
 • Творча і весела гра «Казка» для дорослих та дітей від 10-ти років
  Правила. З реквізитів необхідний тільки аркуш паперу і ручка. Перший учасник пише заголовне пропозицію казки і загинає аркуш паперу, передаючи його такого, що б той написав продовження. І так по колу. Головне, щоб кожен наступний учасник не бачив те, що написав попередній.
  Приклад. Перший учасник пише на аркуші «Жили були дід та баба», передає другій, де той придумує своє продовження казки «і полетіли вони за тридев’ять земель рятувати Василину Прекрасну», наступний учасник, не бачачи того, що написали попередні продовжує «яка і виявилася, у наслідку, коником Горбокоником». Варіанти можуть бути абсолютно різними і непередбачуваними. В кінці розгортаємо веселу казку, читаємо і всі разом сміємося над абракадаброю родинної творчості.
 • Розвиває спостережливість гра «Пошуки пропажі» для дорослих і дітей від 3-х років
  Цей конкурс для всієї родини розвиває уважність і зорову пам’ять його учасників.
  Правила. Для реквізитів потрібна кольорова скатертину і безліч дрібних предметів. Це можуть бути тюбики губної помади, маленькі коробочки, крыжки, кулькові ручки, чайні ложки, сірникові коробки — загалом, все, що знайдете будинку. Чим різноманітнішими будуть реквізити, тим краще. Вся ця начиння розкладається на столі, який попередньо застелений скатертиною, а учасники розсідаються навколо. Суть гри в тому, щоб запам’ятати всі предмети, що лежать на ігровому полі і відразу помітити той предмет, який зникне зі столу.
  Приклад. Ведучий пропонує гравцям уважно подивитися на стіл і постаратися запам’ятати набагато більше предметів і те, як вони розташовані. Після чого всі повинні примружитися, а ведучий прибирає зі столу і ховає який-небудь із предметів. За його команді учасники відкривають очі і намагаються вирахувати, який предмет зник. Той, хто вгадає, стає ведучим.
 • Конкурс з малювання «12 місяців» підходить для дорослих і дітей від 7-ми років
  Це розвиваючий і веселий конкурс підійде для будь-якого сімейного свята. Конкурс виявляє здібності до малювання і буде цікавий як дітям, так і дорослим.
  Правила. Учасники діляться на дві команди. Кожній команді лунає по 12 аркушів формату А4, кольорові олівці або фломастери. Завдання полягає в тому, що по закінченні обумовленого часу команди повинні надати всі 12 аркушів, на кожному з яких буде намальований ними один із 12-ти місяців в році. Завдання команд відгадати, який з місяців зображений на кожному малюнку суперників.
  Приклад. Як підказку можна відзначати на малюнках якісь події, що символізують той чи інший місяць. Наприклад, березень асоціюється з 8 березня, квітень з днем Космонавтики, а грудень з новорічними клопотами. І так далі. Виграє та команда, яка вгадала більше малюнків. Ну а другий команді можна вручити заохочувальні призи за дохідливі зображення.

Рухливі і енергійні ігри та конкурси для всієї родини, в які можна грати в домашніх умовах

 • Заводна догонялка «Піжмурки» підходить для дорослих і дітей від 3-х років
  Ця весела гра знайома багатьом з нас з дитинства. І досі Піжмурки є одним з головних дитячих розваг на сімейних святах, в яких із задоволенням візьмуть участь і дорослі.
  Правила. Суть дуже проста. Спочатку вибирають ведучого. Зав’язують йому очі. Інші гравці встають навколо нього обличчям до центру. За сигналом ведучий починає ловити учасників, а ті тікати і ухилятися від нього. Спійманого учасника ведучий має вгадати на дотик, не розв’язуючи очі. Якщо вгадує, то спійманий стає ведучим. Переможцем стає той, кого спіймали найменшу кількість разів або не зловили взагалі.
  Приклад. Ведучим краще спочатку зробити когось із дорослих, що б він міг на своєму прикладі показати, як без руйнівних наслідків можна грати в цю гру в домашніх умовах. Діти розбігаються в різні сторони в межах однієї кімнати, а учасник із зав’язаними очима на дотик намагається їх спіймати і, не підглядаючи, визначити, хто попався.
 • Весела музична гра «Маскарад» підходить для дорослих і дітей від 6-ти років
  Правила. З реквізитів потрібна велика сумка і багато різного одягу. Ніж одяг буде яскравіше, смішніше і незвичніше, тим краще. Це може бути нижню білизну, національні костюми, хутряні шапки, панчохи та колготки, бабусині рейтузи, мамине вечірнє плаття і так далі) .Вся одяг кладе в сумку, вибирається ведучий і він же ді-джей. Ведучий включає музику, під яку всі інші учасники починають танцювати і передавати один одному сумку з одягом. Коли музика вимикається, той учасник, у якого залишається в руках сумка, повинен навмання витягнути з неї предмет одягу і надіти на себе. Гра продовжується до того моменту поки сумка не спорожніє.
  Приклад. Музика може зупинитися на кого завгодно, також, як і річ, яку дістане учасник з сумки може бути самої незвичайної. Приміром, татові може попастися купальник дочки, а бабусі затята міні спідниця. В результаті всі будуть дуже смішно і гарно виглядати.


Сподіваємося, що перераховані розваги прикрасять ваш сімейне свято або рядовий вечір вдома. Адже всі ці конкурси та ігри для всієї родини, крім того, що принесуть гарний настрій і багато веселощів у ваш будинок, ще більше зблизять вас, дозволять краще пізнати один одного та навіть відкрити якісь нові здібності.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015