Контрацептиви для жінок

Ви можете не уявляти собі, наскільки контрацептиви для жінок сьогодні важливі в її житті. Це одна з найактуальніших проблем, що хвилюють практично всіх представниць прекрасної статі.

Всі ми прекрасно розуміємо, що аборт-це неприємна і вкрай шкідлива процедура для жінки в будь-якому віці і при будь-яких обставин. Незважаючи на те, що на сьогоднішній момент існують різні контрацептиви для жінок, кількість абортів, зростає кожен рік лякає і змушує мимоволі задуматися, що ж спонукає людей іти таким шляхом, ризикувати своїм здоров’ям, і, врешті-решт, погоджуватися на аборт? Грошовий питання? Навряд чи його можна назвати об’єктивною причиною — ціни на контрацептиви для жінок цілком прийнятні на сьогоднішній момент. При відповідному бажанні можна завжди знайти будь-який засіб за доступну ціну. Аборт може завдати набагато більше шкоди, як гаманцю, так і психологічному стану, ніж вчасно і правильно підібрані контрацептиви для жінок.
Що ж, якщо не фінансове питання змушує йти їх на свідомий ризик і відмовлятися від повноцінного життя без страху і тривоги? Що ще змушує піти від відповідальності за своє здоров’я і не використовувати контрацептиви для жінок у сучасному житті? Як показують багаторічні спостереження лікарів-гінекологів та проведені соціологічні опитування, найчастіше причини знаходяться на поверхні, але не завжди усвідомлювані.
Перше місце по праву займає відсутність правдивої інформації про більшість контрацептивів для жінок. Численні історії друзів і колег по роботі про негативний вплив протизаплідних засобів на організм жінки, породив страх, який щільно закріпився десь на глибині підсвідомості. Там він живе дотепер, періодично нагадуючи про своє існування. Насправді шкода, яку завдають контрацептиви здоров’ю жінки, занадто перебільшений. Часто це є наслідком відсутності потрібної інформації та невиконанням чітких приписів лікаря, який призначив протизаплідний засіб. У будь-якому випадку необхідна консультація фахівця, який після виявлення ряду особливостей організму, повинен порекомендувати відповідні контрацептиви для жінок.
На другому місці, а в деяких випадках, я думаю, і на першому, жінкам заважає лінь. Проста людська, з прихованою надією, що наступного разу вона займеться цим питанням, з поясненням самій собі, що не вистачає часу на похід до лікаря, що не вистачає терпіння відстояти чергу в аптеці і т. д. Кожної з нас потрібно докласти зусиль для підбору правильного контрацептиву, а для цього завжди так багато всього треба…Але цієї знову ж всього лише ілюзія! Все набагато простіше, ніж представляється нам треба лише прийняти тверде рішення, зібратися з духом і нарешті визначити, що важливіше, власне здоров’я і спокій або гри в рулетку і важкі наслідки. На мій погляд, вибір очевидний. При відсутності бажання приймати оральні контрацептиви кожен день, існує чимало інших способів, які дозволяють витратити трохи зусиль, але при цьому отримати цілком дієвий результат без особливого занепокоєння. Похід до лікаря-гінеколога вирішить це питання. Одним з таких засобів, рекомендованих фахівцями у вигляді контрацептиву для жінок, є спіраль. Для неї є свої показання до застосування та умови. При консультації можна вирішити, наскільки це прийнятно, враховуючи індивідуальні особливості кожного організму і ритму життя.
Безумовно, страх придбати зайві кілограми зупиняє кожну жінку, при згадці про гормональні контрацептиви. Для жінки, думки якої крутяться навколо ідеї про вдосконалення свого тіла, це словосполучення звучить, як вирок. І вона, недовго думаючи, зупиняє свій вибір на старому, з низьким показником ефективності, але все-таки не впливає на фігуру, способі. Це розрахунок так званих «безпечних» днів. У порівнянні з оральними контрацептивами, це не самий зручний спосіб оберігання. Його ефективність залежить від менструального циклу. При нерегулярній менструації це вважається небезпечним видом захисту, яке не гарантує належного результату.
Ціни на контрацептиви для жінок варіюються від 15-60 доларів, в залежності від виду контрацептиву і частоти його використання. Можливо прийом препарату щодня (гормональні протизаплідні таблетки), щотижня (пластир), щомісяця (вагінальне кільце), а деякі, такі як спіраль пропонують захист на тривалий період часу.

Внутрішньоматкова спіраль

Одним з найпоширеніших видів контрацептивів для жінок є внутрішньоматкова спіраль. Більшість жінок у всьому світі обирають його, як найбільш надійний засіб захисту від вагітності. Цей метод має ряд переваг і недоліків. При ефективності в 98%, він не завжди підходить на роль зручного і безпечного контрацептиву для жінок. Для того щоб зрозуміти, в яких випадках і кому варто його використовувати, розглянемо основні визначення і види спіралей, про які повинна знати жінка.
Внутрішньоматкова спіраль-це спеціальна гнучка зволікання у вигляді літери «Т», зроблений з поліетилену з додаванням деяких елементів, призначена для захисту від вагітності на тривалий термін. Цей контрацептив вводиться лікарем-гінекологом в порожнину матки жінки. В залежності від особливості будови жіночого організму, фахівець підбирає спіраль найбільш підходящу, з урахуванням будови і особливостей пацієнтки. Вони розрізняються по жорсткості, формою і матеріалом, з яких зроблені. По своїй дії, спіраль має ряд переваг, включаючи в себе і ті позитивні якості, що і бар’єрні і гормональні контрацептиви для жінок.
Позитивний ефект досягається за рахунок змін у структурі слизової матки, що не дає можливість заплідненої яйцеклітини прикріплятися до стінок матки. Це є наслідком того, що спіраль виступає як чужорідне тіло, викликаючи ряд реакцій і змін у функціонуванні жіночого організму, що підвищує активність маткових труб. Цей контрацептив також знижує здатність сперматозоїдів проходити через порожнину матки завдяки срібному або мідному покриттю, яке присутнє на спіралі і чинить негативний вплив на їх життєздатність, що в кінцевому підсумку призводить до високої ефективності при використання спіралі як контрацептиву для жінок.
Особливо часто жінки вибирають спіраль після народження першої дитини. Перевага цього контрацептиву полягає в тому, що для жінки після пологів виникає необхідність захисту від вагітності, яка не завдасть шкоди її малюкові в період вигодовування грудним молоком. Багато мами вибирають його не тільки з-за високої ефективності, але й з причини безпеки для їх дитини. Речовини, що знаходяться в складі спіралі, проникаючи в кров, не впливають на молоко матері, у порівнянні з оральними контрацептивами.
Отже, найважливішими перевагами внутрішньоматкових контрацептивів є:
— високий відсоток ефективності
— мінімальний вплив на організм в цілому, на відміну від гормональних препаратів
— швидка здатність відновлення функції дітонародження
— відсутність постійного контролю за менструальним циклом, часом прийому оральних контрацептивів і занепокоєнь з приводу бар’єрної контрацепції;
— економічність (ціна на цей контрацептив знаходиться в межах 300-400 доларів).
Незважаючи на ряд яскраво виражених переваг, варто згадати про недоліки. Можливі больові відчуття внизу живота, особливо в перший час після проведення процедури. Одним з важливих моментів є те, що цей контрацептив рекомендований для жінок, які вже народжували. Також існує обмеження на термін дії, який вказується в інструкції і категорично забороняється вилучення спіралі самостійно без допомоги фахівця.
Підводячи підсумок, можна зазначити, що цей контрацептив виявиться корисним для жінок, яким не рекомендується використовувати засоби, які запобігають вагітності, що містять гормони. Також рекомендується ставити внутрішньоматкову спіраль при наявності довірчих і постійних сексуальних відносин, так як даний засіб не поширюється на захист від статевих інфекцій.

Оральні контрацептиви для жінок

Про те виборі контрацептивів для жінок, які існують на даний момент, левову частку становлять протизаплідні таблетки. Вони є одним і ефективним методів запобігання небажаної вагітності. Завдяки гормонам, які містяться в складі таблеток, ймовірність завагітніти знижується за умови виконання вимог, зазначених в інструкції. Оральні контрацептиви є найбільш поширеним і доступним засобом контрацепції серед молодих жінок, незважаючи на постійний контроль і можливі протипоказання щодо використання.
Яким чином діють гормональні препарати? Розглянемо механізм їх впливу на організм і виявимо плюси і мінуси даного препарату. До складу більшої частини гормональних контрацептивів для жінок входять два гормони, які зазвичай виробляються в процесі менструального циклу. Ці гормони-прогестаген і естроген. Запобігання вагітності викликається двома причинами. У звичайному стані яйцеклітина, коли дозріває, виходить з яєчника і рухається по маткових трубах, де і відбувається зустріч зі сперматозоїдом. Вживання оральних контрацептивів жінками пригнічує вихід яйцеклітини з яєчника, що у кінцевому підсумку і викликає відсутність вагітності. Сенс другого механізму полягає в тому, що дія гормонів викликає зміни в щільності слизу шийки матки, що не дає сперматозоїдам проникнути всередину. Це є додатковим засобом в тому випадку, якщо овуляція все-таки відбулася. Тому оральні контрацептиви для жінок вважаються ефективними, порівняно, скажімо, з бар’єрними способами запобігання від вагітності. На сьогоднішній момент їх приймають близько 76 мільйонів представниць прекрасної статі у всіх країнах.
Хоча гормональні контрацептиви відомі у всьому світі і найбільш застосовувані більшістю жінок, у багатьох викликає сумніви прийом комбінованих протизаплідних засобів. Зазвичай занепокоєння стосуються впливу препарату на їх репродуктивну функцію після припинення вживання таблеток. Оральні контрацептиви практично не впливають на дану функцію жіночого організму. Можливо, що ця проблема існувала раніше у жінки або її статевого партнера, але про неї не було відомо до спроби завагітніти після прийому протизаплідного засобу. У будь-якому випадку, все залежить від індивідуальної особливості організму. Зазвичай, всі зміни, які були спровоковані дією орального контрацептиву, оборотні, і організм приходить в норму після припинення споживання препарату. Необхідно також враховувати, що містяться в них речовини виводяться з організму після 24 годин, а значить, можливість завагітніти виникає вже на третю добу після завершення прийому протизаплідного засобу.
Ще одним з головних страхів для жінки, що приймає гормональні контрацептиви, є можливе збільшення ваги. Швидше за все, це пов’язано з тим, що спочатку ці препарати містили незбалансовані дози гормонів, що і призводило до коливання у вазі. Постійні наукові дослідження дозволили звести до нуля вплив препарату на масу тіла. На сьогоднішній момент вважається, що гормональний контрацептив діє позитивно на організм жінки. Вміст гормонів у складі препаратів значно знизилося, що не сприяє збільшенню ваги у більшості жінок. А швидше навпаки, допомагає нормалізувати гормональний фон і поліпшити стан організму в цілому. Ряд досліджень, проведених фахівцями в цій області, виявили позитивний ефект при використанні оральних контрацептивів жінками. Спостерігалося помітне покращення стану шкіри, з’являвся блиск і пружність нігтів. У деяких випадках лікарі призначають протизаплідні засоби пацієнткам з гормональними порушеннями. Тому слід пам’ятати, що перед застосуванням таблеток необхідно проконсультуватися з фахівцем. Для призначення правильного гормонального контрацептиву, жінці рекомендується здати аналізи на гормони, для виявлення найбільш ефективного засобу з доступних на ринку препаратів.
Існує також різне думка про вплив протизаплідних таблеток на статевий потяг жінок. Звичайно, багато залежить від індивідуальності кожного організму, але в цілому, застосування оральних контрацептивів може сприяти поліпшенню в сфері статевого життя. По-перше, прийом препарату дозволяє відчувати себе захищено і розслаблено під час сексуальних стосунків і не думати про можливі наслідки. А по-друге, стабілізація гормонального фону відновлює природний статевий потяг, що негайним чином призводить до нормалізації у сфері відносин між партнерами.
Численні дослідження гормональних контрацептивів виявили ряд позитивних впливів на організм при їх використанні. Одним з них є зниження ризику виникнення ракових пухлин і загальне поліпшення здоров’я. При цьому, чим триваліше прийом препаратів, тим менше можливість виникнення таких хвороб як пухлина на яєчниках, колоректальний рак та рак молочної залози, а також вживання гормональних контрацептивів для жінок запобігає дефіцит заліза в організмі, знижує ризик виникнення кіст яєчника, захворювань органів в області малого тазу. Важливо, що даний ефект захисту від хвороб зберігається протягом довгого часу після припинення споживання препарату.
Ціна оральних контрацептивів варіюється від 18 до 30 доларів за упаковку, в залежності від виробника. На сьогоднішній день на ринку представлена велика кількість препаратів, серед яких можна підібрати для себе найбільш підходящий варіант, враховуючи приписи лікаря.
Кажучи про позитивні сторони оральних контрацептивів для жінок, необхідно враховувати і негативні сторони.
Існує можливість порушення менструального циклу після того, як жінка почала приймання таблеток, що може принести деякі незручності. Зазвичай через 2-3 місяці цикл стабілізується і все приходить в норму. Лякатися це не коштує, але якщо ситуація не змінюється, то необхідно звернутися до фахівця для збірки іншого типу контрацептиву, який підійде для жінки, без значної шкоди її здоров’ю.
Необхідність постійного контролю за прийомом препарату приносить деякі незручності, які до того ж призвести до небажаних наслідків, якщо вчасно не виправити ситуацію. Комбіновані оральні контрацептиви зазвичай приймаються жінками один раз на день в одні і ті ж години, починаючи з першого дня менструації. Допустима затримка у прийомі таблетки до 12 годин. Якщо ж минуло більше часу, то все одно треба її прийняти, не залежно від наступного прийому препарату. Але при цьому рекомендується використовувати протягом тижня додаткові контрацептиви для жінок, наприклад, презерватив, щоб убезпечити себе від можливої вагітності.
Також у деяких жінок спостерігається підвищення артеріального тиску, у разі якщо вони знаходяться в групі ризику людей, що страждають гіпертонією. Це побічна дія зустрічається не більше ніж у 5 % з 100. При виникненні сильних головних болів, у вигляді нападів, слід звернутися до лікаря.
Зустрічаються випадки, коли гормональні контрацептиви для жінок викликають неприємні відчуття в грудях, схожі на стан при вагітності. Відчуття того, що груди наливається і навіть болить, може з’явитися в перші місяці. Але після стабілізації гормонального фону все приходить в норму. У разі тривалих больових відчуттів необхідно звернутися до фахівця за допомогою.
Гормональні контрацептиви можуть викликати неприємні відчуття нудоти у жінок після 40 років внаслідок вікових змін гормонального фону в жіночому організмі. Обов’язково необхідно проконсультуватися з лікарем-гінекологом, здати аналізи на вміст гормонів, щоб підібрати відповідне протизаплідний засіб.

Контрацептиви для жінок після 40 років

Особливу увагу при розгляді різних методів запобігання хочеться приділити питанню, присвяченому контрацептивів для жінок після 40 років. Зазвичай відсоток бажаючих мати дитину після 40 років, значно знижується. У цьому випадку небажана вагітність зустрічається значно частіше, ніж бажана, внаслідок чого, необхідно якісне оберігання в цьому віці. До цього моменту для більшості жінок вже протипоказаний прийом гормональних контрацептивів, внаслідок порушень, що відбуваються в організмі з плином часу. В такому разі завжди необхідно проконсультуватися з фахівцем, щоб з урахуванням особливостей організму, він порадив найбільш підходящий засіб для запобігання виникнення небажаної вагітності. Необхідні властивості, яким приділяється особлива увага при виборі контрацептивів жінками після 40 років:
— висока ефективність;
— попередження вікових захворювань, таких як остеопороз, анемія, доброякісні та злоякісні утворення та інші;
-цілюща дія, що надається на жіночий організм.
Один з найпростіших методів контрацепції є фізіологічний метод, який заснований на обчисленні «безпечних» днів, шляхом вимірювання базальної температури. Серед його переваг зазвичай виділяють відсутність побічних ефектів, як, наприклад, від використання гормональних контрацептивів, та легкість у застосуванні. Але при цьому має порівняно низькою ефективністю, не оберігає від статевих інфекцій, не має лікувального і профілактичного ефекту. Необхідно постійно контролювати і бути уважним при його використанні. Підходить для тих, у кого немає збої в менструальному циклі.
Одним з найпоширеніших вважається бар’єрний метод, який включає в себе використання презервативів, шийкових ковпачків, діафрагм. Самим практичним є презервативи, так як мають високу гарантію і захист від інфекцій. Інші контрацептиви мають безліч побічних ефектів для жінок після 40 років і вимагають консультації з фахівцем, у випадки негативного впливу на організм.
Для багатьох виходом може стати хірургічна стерилізація. Є абсолютно нешкідливою для організму процедурою, що дає 100 % гарантію захисту від небажаної вагітності. Не впливає на гормональний фон, як оральні контрацептиви і не приносить жодних негативних наслідків для жінки після його використання. Мінуси даної процедури в тому, що вона необоротна і також не є засобом, що допомагає захиститися від статевих інфекцій.
Внутрішньоматкова спіраль являє собою один з ефективних контрацептивів для жінок після 40 років. Має високий відсоток ефективності, швидке відновлення репродуктивної здатності, не впливає на гормональний фон. Але при цьому існує ряд протипоказань для використання жінками після 40 років. Є висока ймовірність розвитку хвороб органів малого тазу, рясні виділення, і як наслідок, розвиток анемії. Категорично забороняється використання цього контрацептиву жінкам з множинних доброякісних утвореннях в матці, менструаціями, що супроводжуються болями, рак шийки матки та інші. Обов’язкова консультація лікаря-гінеколога.
Можливе використання гормональних контрацептивів жінками старше 40 років. Їх плюс полягає в тому, що вони забезпечують надійний захист, запобігають розвиток деяких захворювань в жіночому організмі і продовжують молодість. Але при цьому обов’язково отримати консультацію лікаря-спеціаліста, який за результатами аналізів і бесід визначить тип оральних контрацептивів, що підходить для жінки після 40 років, так як існує безліч протипоказань.

Вагінальне кільце

Можливість тимчасового захисту надає такий контрацептив для жінки як вагінальне кільце. Даний метод комбінованої гормональної контрацепції, який заснований на введенні кола діаметром 55 мм і товщиною 8,5 у піхву на термін не більше місяця. Протягом цього періоду воно виділяє невелику кількість гормонів, які проникаючи через слизову оболонку піхви, і потрапляють відразу в кров. Таким чином, не завдається шкода травної системи і печінки, як при використанні оральної контрацепції.
Вагінальне кільце як контрацептив для жінок зовсім недавно з’явився на ринку, але вже встиг завоювати популярність серед представниць прекрасної статі за рахунок зручності в застосуванні (жінка сама вводить кільце без допомоги лікаря), відсутністю численних побічних ефектів, можливістю планувати вагітність через місяць після того, як припинили його використовувати. Як і інші гормональні контрацептиви для жінок, вагінальне кільце полегшує ПМС, зменшує ризик онкологічних захворювань і робить позитивний вплив на здоров’я волосся і нігтів і стан шкіри.
Ціна на контрацептив знаходиться в межах 30 — 50$ за штуку. Необхідно купувати кожен місяць. Випускається по 1 або 3 штуки в упаковці.
З мінусів хочеться відзначити відсутність захисту від інфекцій, можливі появи таких побічних ефектів, як нудота і запаморочення, спостерігається зміна в характері менструальних виділень. Протипоказання до застосування даний препарат особам, які страждають тромбозом, захворюванням печінки, панкреатит, стенокардією і т. д. Також не рекомендується використовувати при вагітності і в період лактації.

Пластир.

Ще одним з видів комбінованих гормональних контрацептивів для жінок є пластир. Механізм його дії полягає в тому, що виділяються їм статеві гормони потрапляють в кров через шкірний покрив і пригнічують овуляцію, а також викликають зміни в слизовій оболонці шийки матки, що не дає можливості проходженню сперматозоїдів. Використання пластиру як контрацептиву для жінок передбачає щотижневу зміну пластини на нову. Після трьох тижнів робиться семиденний перерву, протягом якого відбувається менструація, а потім процедура повторюється. Пластир поміщається на будь-яку ділянку тіла, найчастіше на поверхню живота, плечі або сідниці, за винятком грудей.
Механізм дії пластиру як контрацептиву для жінок, заснований на загальних правилах для комбінованих гормональних протизаплідних засобів. Насамперед, це придушення овуляції, завдяки гормонам прогестагену і естрогену, які містяться в невеликих кількостях у складі пластиру. А також надійність цього контрацептиву надає здатність змінювати цервикальную слиз в маткових трубах, що утруднює проходження сперматозоїдів, а значить, шанси завагітніти зводяться до нуля.
Ціна пластиру значно вище, ніж ціна на інші контрацептиви для жінок і знаходиться в межах 25 — 35$. Можливо придбати в міських аптеках або в інтернет-магазині.
Недоліки пластиру як контрацептиву для жінок полягає в необхідності постійної перевірки надійність його закріплення на тілі. Для деяких приставляє незручність щотижня змінювати його. Можливі інші побічні ефекти, які виникають при використанні гормональних контрацептивів. Для розуміння необхідно отримати консультацію у лікаря, уважно слідувати інструкції і стежити за своїм станом. У разі погіршення здоров’я і негативні наслідки припинити його використання і підібрати інший засіб, відповідне організму.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015