Кращі методики відновлення зору — геть окуляри!

Багато людей стикаються з проблемами зору. Порушення зору можуть бути пов’язані з найрізноманітнішими причинами: вікові зміни, погіршення кровопостачання ока, напругу очних м’язів, спадкові або інфекційні захворювання, стреси і брак вітамінів. Щоб поліпшити зір і позбутися втоми, необхідно виконувати певні рекомендації і самі ефективні вправи для очей. Ви зможете назавжди відмовитися від окулярів, скориставшись альтернативними методиками відновлення зору. Прочитайте опис популярних методик корекції зору: Жданова, Аветисова, Норбекова, Bates та ін.

Зміст статті:

 • Суть методики Bates
 • Методика відновлення зору Норбекова
 • Гімнастика для очей по Жданову
 • Гімнастика для очей Аветисова
 • Гімнастика академіка Утехіна
 • Методика Розенблюма, Мац і Лохтиной
 • Гімнастика для очей Маргарет Корбет

Суть методики Бейтса, приклади вправ для відновлення зору

Вільям Бейтс — лікар-окуліст з США — став основоположником методики поліпшення зору без використання окулярів. Методика відновлення зору була заснована на неправильній теорії, але це не заважає їй відновити зір багатьом людям.

Суть методики Bates

Методика знімає психологічну напругу, що особливо важливо в наші дні. Бейтс і не підозрював, що соєю методика дійде до нашого часу. Ви не зможете повернути собі зір, якщо не будете розслабляти очі. Виконуючи комплекс вправ, Ви зможете повернути собі гостроту зору. В основі методики Bates по поліпшенню зору лежить спеціальна гімнастика, яка призначена для поліпшення зору.

До вправ Bates відносяться наступні:

 • Пальмінг — вправа, під час якого очі закриваються долонями, складеними будиночком. Попередньо необхідно потерти долоні одна об одну, поки не з’явиться тепло. Закрийте очі і уявіть чорні предмети, добре сконцентруйтеся на диханні.
 • Спогади. Ви повинні згадати хороші спогади, закривши очі. Така вправа дозволяє очним м’язам розслабитися.
 • Уявне представлення. Бейтс рекомендує представляти перед собою чистий аркуш білого паперу, на якому потрібно щось подумки написати;
 • Вихід з пальминга. Заплющить очі, які Ви закрили долонями. Повторіть вправу кілька разів. Після, приберіть долоні від очей, але не відчиняйте їх. Коли Ви зробите це вправа, покрутіть головою в різні боки, глибоко зітхніть і можна відкривати очі.

Основи методики відновлення зору Норбекова, таблиця для зору

Норбеков вважав, що людина повинна психологічно налаштуватися на позитивний лад. Ви повинні звільнитися від звички вважати себе хворим, невпевненим, слабким і немічним. Крім того, в методиці присутня безліч спеціальних вправ, багато з яких запозичені з перевіреної методики Вільяма Бейтса. Методика відновлення зору Норбекова дає чудові результати людям, що страждають далекозорістю, короткозорістю, астигматизмом.

Вправам з цієї метожике необхідно приділяти в день за 30 — 60 хвилин. Перед початком вправ важливо випрямити спину, розправте плечі і посміхатися на весь рот. Так Ви максимально розслабитеся і отримаєте штучний заряд позитивних емоцій.

Всі вправи по Норбекову поділяються на кілька груп:

 • Вправи, що зміцнюють окорухові м’язи.
  Робіть обертальні вправи очними яблуками, по черзі рухаючи ними в різні боки. Головою при цьому вправі рухати не потрібно.
 • Вправи, що зміцнюють косі м’язи очей.
  Слідкуйте поглядом за кінчиком пальця, потрібно наближати і видаляти від носа. Чергуйте погляд від кінчика носа з поглядами по сторонам
 • Вправа на акомодацію.
  Наклейте на вікно поштову марку нижче рівня очі. Сядьте на відстані 25 см від вікна. По черзі дивіться спочатку на марку, потім у вікно. Виконайте вправу 5 — 10 хвилин.
 • Вправа, розвідні осі зору.
  Сфокусуйте погляд на кінчиках пальців, піднесені до кінчика носа. Розводьте пальці в сторони, щоразу намагаючись стежити за видаленого пальцем зі свого боку.
 • Вправи, що розслаблюють очі.
  Часто моргайте, прикривайте очі долонями, розслабте очі.

Природний метод відновлення зору — гімнастика для очей по Жданову

Володимир Жданов розробив ряд вправ, які знімають втому і допомагають повернути втрачене зір. Ці вправи різняться, залежно від патологій (при короткозорості виконується один комплекс вправ, при далекозорості — інший).

Вправи при короткозорості за Жданову

Вам знадобляться: 2 таблички одного розміру і окуляри без стекол. Зробіть одну велику табличку, схожу на ту, що висить у кабінеті в окуліста форматом А4. Тільки на ній буде розташовуватися не букви, а текст: «Є можливість повернути зір і поправити своє здоров’я». На першій сходинці напишіть текст великими буквами, потім дрібніші і т. д. Повісьте табличку на стіну.

Друга табличка повинна бути розміром з невеликий гаманець. На ній повторюється текст першої. Для виконання вправи необхідно закрити праву частину очок чорною стрічкою. Відійдіть від стіни, де висить табличка №1 на таку відстань, на якому Ви можете прочитати верхню сходинку.

Читайте першу сходинку спочатку на маленькій табличці, потім, переводите погляд на велику. Намагайтеся прочитати текст там. Продовжуйте вправ, помінявши чорну стрічку з іншим поглядом. Наступну сходинку читайте таким же чином.

Вправи при далекозорості за Жданову

 • Стисніть кулак, залишивши вказівний палець вільним. Піднесіть його до кінчика носа на рівні очей. Качайте кулак вправо-вліво. Після, віднесіть палець сантиметр на 20 вправо, поверніть у вихідне положення і знову віднесіть його на таку ж відстань вліво. Голова повинна залишатися нерухомою, погляд — зосередьте вдалину, а не на палець.
 • Стисніть кулак, виставивши великий палець вгору так, як ніби Ви показуєте «клас!». Витягніть руку вперед, часто моргайте і подивіться на великий палець. Піднесіть палець до особі на відстань 20 см, продовжуючи стежити за пальцем поглядом. Після, знову віднесіть його в далечінь.

Гімнастика для очей Аветисова — вправи для поліпшення зору

Гімнастика для очей Аветисова призначена для профілактики та відновлення зору. Ця гімнастика рекомендована для дітей шкільного віку, які багато часу напружують очі.

Гімнастика Аветисова для очей складається з 3-х груп вправ

 • Перша група призначена для поліпшення кровообігу і очної рідини.
 • Друга група зміцнює очні м’язи.
 • Третя група покращує акомодацію.

Гімнастика академіка Утехіна для відновлення зору

Гімнастика академіка Утехіна спрямована на розслаблення очей при тривалій роботі. Для цього академік розробив унікальну методику, згідно якої, з допомогою непрозорого екрана, можна досягти конвергенції очей.

Очні м’язи не потрібно напружувати. Вони повинні спокійно повертатися до призначеної точки на телевізорі, картині або книзі.Пристосування для гімнастики Утехіна роблять з окулярів без лінз. Якщо у Вас дуже поганий зір, і Ви не бачите без окулярів, використовуйте окуляри слабкіше, ніж Ваші окуляри. При виконанні вправи необхідно закривати одне око шматком паперу або пластику. Зробивши окуляри, читайте з їх допомогою книгу. Читаючи книгу, тримайте її на максимальній відстані від очей. Кожні 5 хвилин 3 рази тримайте книгу до ока, в 2 рази скорочуючи відстань між оком і книгою.

Подібним чином читайте книгу 30 хвилин. Після встановіть екран перед іншим оком і прочитайте читати таким же способом. Так можна читати по кілька годин, тренуючи зір.

Методика Розенблюма, Мац і Лохтиной: аккомодотренер для відновлення зору

Автори методики розробили вправи для розслаблення аккомодационных м’язів. Використовуючи щільний картон, зробіть щось, схоже на ракетку для настільного тенісу (10х20 см). Над рукояткою зробіть горизонтальну щілину. Вставте туди лінійку, довжиною 60 див Лінійка повинна вільно рухатися. Намалюйте ракетці букву «З» величиною 2 мм

Перед тренуємих оком поставте пробну очкової оправи, з якою Ви добре бачите десятий рядок таблиці у окуліста. Перед іншим оком поставте заслінку. До тренируемому оці прикладіть лінійку. Тепер повільно переміщайте ракетку у напрямку до ока поки літера «З» не стане схожою на букву «О». Тепер зробіть зворотний маніпуляцію, щоб буква «С» знову ставала помітною. Для кожного ока вправа робиться до 10 хвилин з перерв у 20 хвилин.

Ефективна гімнастика для очей по Маргарет Корбет

Маргарет Корбет — австрійський лікар, розробила теорію поліпшення зору. Маргарет вважала, що, виконуючи певні вправи, можна навчитися самостійно наближати фокусна відстань до сітківці і обходитися без окулярів.

Основні правила вправ Маргарет Корбет

 • Під час читання не можна тримати книгу на колінах або грудей.
 • Коли читаєте, перемішайте книгу (то ближче, то далі від очей). Як можна частіше змінюйте положення тіла, відкидаючись або випростуючись на стільці.
 • Не читайте лежачи в ліжку.
 • З ранку рухайте століттями і бровами. Така вправа покращує кровообіг і робить масаж слізних залоз і виводяться каналів.

Дотримуючись правила і виконуючи вправи цих відомих методик, Ви зможете значно поліпшити свій зір.

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015