Лейкоцити при вагітності. Підвищені лейкоцити при вагітності.

Кому як не вагітним знати скільки разів за всі 9 місяців доводиться здавати аналізи і проходити різні обстеження, перш ніж народити здорового і повноцінного малюка. Різноманітні аналізи на кров, сечу, кал і мазки з піхви необхідно робити, як мінімум раз у чотири тижні, а то й частіше, якщо, не дай бог, присутні якісь підозри на проблеми зі здоров’ям майбутньої мами або дитини. Ці заходи, звичайно, досить нудні, часом неприємні і віднімають величезна кількість нервів і часу, але необхідні, бо тільки завдяки постійному контролю, який спостерігає вашу вагітність лікар може зробити адекватні висновки з приводу вашого стану та стану плода. Найважливішим показником у всіх аналізах є рівень лейкоцитів, які розкривають реальну клінічну картину вашої вагітності. Що таке лейкоцити, в яких аналізах їх шукають лікарі і про що говорять підвищені лейкоцити при вагітності — постараємося відповісти на ці питання більш детально і зрозуміло.

Лейкоцити — що це.

Лейкоцити — це узагальнене, збірне поняття, під яким розуміються різні види особливих груп клітин, які відіграють захисну функцію в організмі людини. Лейкоцити — це різноманітні за формою безбарвні (білі) кров’яні клітини, що мають цитоплазму і ядро, і здатні проникати в усі органи людського організму в разі початку діяльності в них хвороботворних мікробів. Це невід’ємний атрибут імунної системи організму, щось на зразок захисників, які в разі небезпеки, починають розмножуватися і проникати туди, де потрібна допомога. Кількість лейкоцитів, тобто їх рівень, ніколи не є постійним. Він може коливатися в залежності від таких факторів, як: стрес, фізична або психічна навантаження, зміна харчування, сонячна активність і, звичайно, вагітність. Підвищені лейкоцити при вагітності, взагалі, досить поширена картина, яка при невеликому і постійному показнику є нормою, а при високому і різкому стрибку говорить про виникнення проблем зі здоров’ям.

Підвищені лейкоцити при вагітності в сечі.

Загальний аналіз сечі — один з перших аналізів, які пропонуються зробити вагітній жінці в перші ж дні визначення її статусу. Потім цей аналіз робиться з певною періодичністю, набагато частіше за всіх інших. Така кількість лейкоцитів у сечі, як: від 0 до 3 одиниць, вважається нормою. Однак треба розуміти той факт, що у вагітної завжди рівень лейкоцитів трохи вище, ніж у вагітної. Якщо при постоянномконтроле цей рівень починає різко підвищуватися — значить в організмі майбутньої мами відбувається якийсь запальний процес.

Зауважити, що в організмі не так, вагітна може і сама, не здаючи аналізи. Про зростання білих клітин може говорити зміна кольору її сечі, яка в цей період темніє і мутніє. Крім того, в ній випадає осад: слизовий або пухкий. Якщо ви помітили у себе подібне — негайно зверніться до спостерігає вас лікаря.

Про що можуть говорити лейкоцити в сечі?

Збільшена кількість лейкоцитів у загальному аналізі сечі не завжди говорить про захворювання. Необхідно врахувати той факт, що погана гігієна жінки перед аналізом і погано промита баночка для збору сечі може стати причиною високого показника. Тому перед тим, як зібрати сечу, обов’язково проведіть всі гігієнічні водні процедури і закрийте піхву ватним тампоном, щоб у контейнер не потрапили можливі інфекції статевих органів. Саму ж баночку, використовувану для збору й аналізу, добре промийте і стерилізуйте, а краще використовуйте для цього куплений в аптеці спеціальний контейнер.

Підвищені лейкоцити при вагітності в сечі можуть бути свідченням протікання запальних процесів у сечостатевих шляхах. Найчастіше турбує вагітних цистит.

Наявність лейкоцитів може свідчити про початок захворювання нирок. Небезпечним вважається пієлонефрит.

Причиною зростання білих клітин може стати і звичайна молочниця (кандидоз) та інші статеві інфекції.

У будь-якому разі, якщо аналіз сечі показав високий рівень лейкоцитів, вам доведеться пройти додаткові обстеження, щоб якомога раніше знайти причину цього. Чим раніше ви знайдете проблему, тим швидше зможете почати лікування і тим менше це позначитися на стані вашого майбутнього малюка.

Підвищені лейкоцити при вагітності в крові.

Нормою одиниць лейкоцитів в аналізі крові є межі між 4 і 9. Якщо кількість лейкоцитів трохи вище в кінці 2-го та 3-му триместрі вагітності — нічого страшного, це цілком нормальна картина. Лейкоцити можуть дещо збільшитися і в момент переживання стресу, а також при перевтомі, при сильних емоційних переживаннях, при відчуттях болю різного походження і відразу після їжі. А ось різке зростання білих клітин в першому триместрі і відсутність перерахованих факторів, говорить про розвиток в організмі вагітної жінки всіляких бактеріальних і вірусних інфекцій.

Про що можуть говорити лейкоцити в крові?

Причиною зростання лейкоцитів можуть бути запальні, вірусні, гнійні процеси в абсолютно будь-яких органах, аж до внутрішньої кровотечі.

Ниркові кольки, проблеми з печінкою і запалення інших органів.

Кандидоз та інші статеві інфекції.

Харчові отруєння та алергічні реакції теж можуть спровокувати збільшення кількості лейкоцитів.

Якщо ви в положенні і у вас «поганий» аналіз крові — обов’язково дотримуйтеся всіх вказівок лікаря, здайте додаткові аналізи, пройдіть обстеження, щоб з’ясувати причину зростання білих клітин і почати боротися з нею. Якщо захворювання не буде вчасно вилікувано, а зростання лейкоцитів буде тривати, може з’явитися небезпека розвитку лейкоцитозу, який дуже небезпечний не тільки для здоров’я вашого майбутнього малюка, але і навіть для його життя.

Підвищені лейкоцити при вагітності в мазку.

У різних аналізах норма вмісту кількості лейкоцитів різна. У мазок на флору піхви, нормальним вважається 10 одиниць або трохи більше. Чим більше кількість білих тілець, тим сильніше протікає який-небудь інфекційний процес в організмі майбутньої матері.

Про що можуть говорити лейкоцити в мазку?

Підвищені лейкоцити при вагітності в мазку з піхви, як правило, говорять про початок активної діяльності старих статевих бактерій, які до початку розвитку вагітності могли себе ніяк не проявляти.

Для вагітних досить частими вважаються такі захворювання, як молочниця, герпес,уреаплазмози подібні інфекції.

Зростання лейкоцитів часто буває і з-за вагінітів і кольпітів.

Ще небезпечніше, якщо це нові чи наявні інфекційні захворювання типу сифілісу або гонореї. Подібні захворювання вимагають невідкладного лікування, так як провокують викидень і негативно позначаються на розвитку вагітності за тижнями стані плода.

Підвищені лейкоцити при вагітності — це найефективніший сигнал зниження імунітету і початку роботи захисної функції організму. Найголовніше завдання майбутньої матері в цьому випадку — якомога швидше пройти всі необхідні обстеження, здати додаткові аналізи та як можна раніше почати лікування. Запам’ятайте, що зростання лейкоцитів ніколи не відбувається просто так, тим більше, якщо він надто відрізняється від меж норми. Навіть якщо ви, будучи в цікавому положенні, вважаєте себе абсолютно здоровою, але аналіз крові, сечі або мазок показує зростання лейкоцитів, — ні в якому разі не ігноруйте рекомендацій лікаря і обов’язково пройдіть додаткову діагностику. Пам’ятайте, що тепер ви ні одна, і від вашого здоров’я безпосередньо залежить: чи народиться ваш малюк і буде він здоровим.

Ссылка на основную публикацию