Лікування бородавок в домашніх умовах народними засобами на стопі, на руках, на п’яті, лікування бородавок чистотілом, оцтом, саліцилової кислотою

Багато людей дуже легковажно ставляться до бородавок, вважаючи їх свого роду косметичним недоліком. Часом до лікування їх підштовхує помічена лише огиду на обличчях оточуючих.

Такі люди роблять велику помилку, деякі види бородавок сигналізують про серйозні, часом смертельних захворюваннях, як наприклад генітальні бородавки.

Позбутися від бородавок сьогодні можна різними методами. Звернувшись в поліклініку, вам запропонують видалити бородавки рідким азотом або лазером, але можна застосувати лікування бородавок народними засобами хоча б для бородавок розташованих на руках і стопах.

Бородавки мають вірусну природу. Вони викликаються папілома вірусами. Існує більше 100 типів цього вірусу. Передається від людини до людини при контакті або через предмети. Інкубаційний період вірусу становить від півроку до восьми місяців. Бородавка може виникнути у будь-якої людини, але найчастіше до них схильні діти і підлітки у віці від 9 до 16 років.

Бородавки можуть бути пов’язані з професійною діяльністю, наприклад, бородавки м’ясників». І хоча в органах тварин цей вірус існувати не може, виникнення таких бородавок пов’язано з постійними травмами і переохолодженням. Можуть виникати бородавки і у людей, що працюють у вологих умовах. При надмірної сексуальної активності можлива поява генітальних бородавок.

Види бородавок

Підрозділяють бородавки за зовнішнім виглядом і місцем розташування. Виділяють чотири групи бородавок.

Найбільш поширеним є звичайні бородавки (verruca vulgaris). Найчастіше вони з’являються на руках, але можуть вражати будь-яку частину тіла, і в тому числі слизову оболонку. Часте виникнення бородавок на руках можна пояснити тим, що руки в процесі гри або роботи постійно контактують з різними предметами. Бородавка на руці може бути умисно расцарапана дитиною або пошкоджена випадково, в результаті інфекція потрапляє на інші незаражені ділянки шкіри. Звичайні бородавки зустрічаються навіть під нігтями. Розміри звичайної великий бородавки можуть досягати розмірів горошини, кілька бородавок можуть зливатися і утворювати бляшки полушаровидной форми, досить великих розмірів. Колір бородавки такий же, як і шкіра, але може змінюватися і ставати бурим або чорним.

Велике поширення мають підошовні бородавки (verruca plantaris), виникають вони в місцях, що піддаються тиску. Вузька взуття сприяє зростанню таких бородавок. Поширюються побутовим шляхом, людина має бородавки ходить босим по килиму, залишає уражені вірусом частинки. Підошовні бородавки при ходьбі піддаються тиску, з-за чого вони ростуть всередину. Вони мають жовто-сірий колір, трохи нагадують мозоль, розташовуються зазвичай по одній, іноді групами. Дві дрібні бородавки можуть злитися і утворити одну мозаїчну, такі бородавки погано піддаються лікуванню. Підошовні бородавки при ходьбі досить сильно болять.

Плоскі бородавки (verruca plana) зазвичай розташовуються на обличчі, шиї, руках і ногах. Це бородавки зазвичай не виступають над поверхнею тіла, і їх часто приймають за веснянки. Колір плоских бородавок може змінюватися від червоного до коричневого, розмір може досягати 5 мм. Пошкодження бородавки під час занять спортом або гоління може призвести до поширення вірусу і утворення великої кількості плоских бородавок.

Генітальні бородавки (condyloma acuminata) мають форму грибів або стовпчиків, маленькі розміри. Вони м’які на дотик, локалізуються на статевих органах, навколо заднього проходу, в паху. Лікуються вони спеціалістами, застосовувати до них лікування бородавок народними методами не потрібно.

У людей старше сорока років починають утворюватися бородавки з рихлою поверхнею, трохи жирні, що ороговіли. Колір може бути сірим, коричневим, чорним. Розташовуються на обличчі, тулубі, шиї. Вони мають зовсім іншу природу і не пов’язані з вірусною інфекцією.

Бородавки можна легко переплутати з іншими, більш серйозними захворюваннями шкіри. Крім того бородавка в рідкісних випадках може перероджуватися в пухлину. Якщо бородавка розростається, змінює колір і форму, болить, кровоточить, то потрібно звернутися до лікаря, а лікування в домашніх умовах відкласти.

Профілактика бородавок

Щоб ніколи не лікувати бородавки слід дотримуватися елементарних правил гігієни. В душі, басейні, роздягальні не ходити босим. Взуття підбирати простору, таку щоб нога в ній не потіла, постійно просушувати її. Намагатися не торкатися до чужим і своїм бородавок.

Важливу роль у профілактиці бородавок відіграє імунна система. Як у боротьбі проти будь вірусною інфекцією, тут потрібно збалансувати харчування, вести здоровий спосіб життя.

Лікування бородавок

Лікувати чи ні бородавки — кожен вирішує сам. Люди схильні ігнорувати цю проблему роблять помилку. Бородавки можуть швидко поширитися на інші ділянки шкіри. Роздряпавши або надірвавши бородавку можна заразити інших людей. Бородавки на ступнях можуть передаватися вашим близьким при користуванні банними приладдям, одними кімнатними тапочками. Враховуючи ці факти, потрібно позбутися від бородавок.

Одиничну бородавку або бородавку в формі кольорової капусти, розташовану на поверхні шкіри, або бородавку на стопі можна спробувати видалити самостійно з допомогою саліцилової кислоти.

Лікування бородавок саліциловою кислотою

Лікування бородавок саліциловою кислотою офіційно визнано медициною. Останні дослідження стверджують, що препарати саліцилової кислоти не менш ефективні, ніж метод заморожування. Крім того у них вартість значно нижче, ніж у лікування лазером, заморожування, хірургічного втручання. Саліцилова кислота повністю нешкідлива для людини і лікування бородавок в домашніх умовах може здійснюватися з її допомогою.

Лікування бородавок саліциловою кислотою дуже просте, але застосовувати його можна для хворих на цукровий діабет і людей які мають розлади кровообігу. Шкіра навколо бородавки повинна бути чистою, нераздраженной, застосовувати саліцилову кислоту на інфіковані, почервонілі місця не можна. Лікувати бородавки саліцилової кислотою та її препаратами не слід на обличчі, губах, в порожнині рота і носа, геніталіях. Не допускайте попадання її на родимі плями, веснянки, бородавки з волосками.

Застосовувати препарати саліцилової кислоти можна тільки для підошовних і звичайних бородавок. У першу чергу потрібно вимити ділянку шкіри навколо бородавки, потім розпарити її в теплій воді з допомогою ванночки або компрес протягом п’яти хвилин. Після чого висушити ділянку тіла. Рідкий препарат саліцилової кислоти застосовують два рази в день за допомогою аплікатора. Липку пов’язку з саліцилової кислотою накладають на бородавку і замінюють через 48 годин. І рідкі препарати і липка пов’язка застосовують 12 тижнів або до зникнення бородавок.

Видалити бородавку в домашніх умовах можна самостійно застосувавши засіб «КриоФарма», купити його можна в аптеці. З його допомогою ви можете заморозити бородавок і позбавитися від них без болю.

Лікування бородавок народними методами

Народні методи лікування бородавок дуже різноманітні, і деякі з них у сучасної людини можуть викликати лише скептичну посмішку. Ось деякі з них.

Щоб вивести бородавки, потрібно взяти стебло від зрізаного хлібного колоса, після косовиці. Вирвати його з землі з корінням, зрізаної гострою частиною наколоти бородавки кілька разів і закопати в сиру землю корінням вгору. Коли через кілька днів згниє колосок, зникнуть і бородавки.

Або ще інший народний метод лікування бородавок. Перерахувати на тілі бородавки, на суворою ниткою зробити стільки вузликів, скільки нарахували бородавок. Нитку закопати в землю. Нікого не посвячувати в цей обряд, кожен день таємно перераховувати бородавки, поки вони не зникнуть зовсім.

Сиру картоплю розрізати навпіл, одну половину викинути. Кидати треба тільки через голову назад. Другою половиною картоплі натирають бородавки і швидко закопують в землю, в сухому місці. Картопля повинна висохнути, а не прорости. Після висихання картоплі бородавки зникнуть.

Наскільки ці способи ефективні, судити важко, напевно, головне вірити в їх дієвість, але спробувати можна нашкодити ними точно не вийде.

Більш переконливими здаються методи лікування за допомогою соків, настоїв трав і рослин.

Лікування бородавок чистотілом. Після народження молодого місяця в перший день потрібно віджати сік з трави чистотілу. З настанням ночі, як тільки на небі з’явитися вузький місяць, натирають всі бородавки і звертаються до місяця з проханням позбутися від них.

І більш реальні рекомендації з видалення бородавок чистотілом. Зірвати чистотіл, крапельками соку змащувати бородавки два рази в день. Намагайтеся, щоб сік потрапляв тільки на бородавку, їдкий сік — може обпекти шкіру навколо неї. Таким же чином можна використовувати сік молочаю або кульбаби.

Лікування бородавок оцтом. При лікуванні підошовних бородавок широко застосовують яблучний оцет. Бородавку треба розпарити, потім ороговілу поверхню очистити пемзою. Шкіру навколо бородавки змастити вазеліном. До бородавки прикладають рясно змочену оцтом ватний тампон, покриваю шматочком поліетилену і закріпити пластиром. Прикладати яблучний оцет до тих пір, поки бородавка не відпаде.

Лікувати бородавки можна за допомогою лимона і оцту. Лимон розрізати і опустити в яблучний оцет на два тижні для ферментації. Потім шматочками лимона натирають бородавки.

Ефективним є лікування бородавок за допомогою яблучного оцту, який потрібно наполягти на часнику. Чотири зубчики часнику подрібнюють і поміщають у банку, заливають половиною склянки яблучного оцту. Посуд щільно закривають і ставлять в темному місці на 14-15 днів. Настоєм змазують бородавки і роблять компреси на ніч. Шкіру навколо бородавки потрібно охороняти.

Позбутися від бородавок можна за допомогою оцту і цибулі. Цибулину очистити і покласти в оцет на дві години. Коли цибуля буде готовий, його прикладають до бородавки, змастивши шкіру навколо неї вазеліном. Закріплюють цибулину лейкопластирем або бинтом.

Хорошим засобом для лікування бородавок є часник. Зубчик розрізають і натирають різаною частиною бородавку на ніч. Протягом дня, якщо є можливість, змазують бородавки кілька разів.

Для лікування бородавок народними засобами виготовляють часникову мазь. Кілька зубчиків часнику подрібнюють, а потім розтирають. Одну чайну ложку розтертого часнику змішують з чотирма чайними ложками оцту і чайною ложкою розтопленого свинячого сала. Масу ретельно перемішати і дати застигнути. Мазь прикладати до бородавки на ніч, закріплювати пластиром або бинтом.

Крім часниковою мазі для лікування бородавок може бути корисною цибульна мазь. Видавіть одну чайну ложку цибулевого соку, додайте половину чайної ложки меду і розмішайте. Змащувати бородавки, отриманої маззю, прикладайте її на ніч. Можна застосовувати для лікування бородавок і один цибуля. Подрібніть і потовчіть цибулю. Шкіру навколо бородавки змастіть вазеліном, нанесіть цибульну кашку і закріпіть на тілі пластиром або бинтом.

Допоможе вилікувати бородавки простий картоплю. Помийте картоплину і не очищайте. На тертці натріть верхній шар картоплі разом з шкіркою, залишився картоплю можна використовувати по вашому розсуду. Картопляну масу викласти на поліетиленову плівку і прикладають до бородавок і закріплюють бинтом. Процедуру потрібно виконувати кожен день три-чотири тижні.

Позбутися від бородавок допоможе сік хрону змішаний з сіллю в рівних пропорціях. Суміш втирають в бородавки. Перед застосуванням навколишнє бородавку шкіру потрібно захистити вазеліном. Для повного видалення бородавок знадобитися три тижні щоденного лікування.

У цьому рецепті для лікування бородавок теж використовується сіль. Одну столову ложку солі розчинити у 50 мл теплої води. Покласти в соляний розчин м’якоть великої сливи на одну добу. Потім вода зливається, а слива розминається. В кашку додають 15 мл оцту. Отриману суміш прикладають до бородавки, покривають шматочком поліетилену і закріплюють пластиром.

Від бородавок можна пити настій квіток лопуха. 5-6 листків заварюють половиною літра окропу і наполягають. П’ють настій по півсклянки 5-6 разів на день. Позбутися від бородавок цим народним способом можна за тиждень.

Лікування бородавок на стопі

Для лікування бородавок на стопі потрібно приготувати корж. Один зубчик часнику розтерти, додати одну чайну ложку оцтової есенції, трохи пшеничного борошна і замісити маленьку паляничку. Замішувати тісто краще в гумових рукавичках, щоб не обпекти шкіру на руках.

Зробіть гарячу ванну для ніг, распарьте шкіру. Ножицями видалити ороговілий шар на поверхні бородавки. Відріжте шматочок стрічки лейкопластиру, посередині зробіть дірочку на півсантиметра більше ніж бородавка. Наклейте його на ногу і прикладіть коржик. Зверху наклеїти лейкопластир і замотайте бинт. Пов’язку треба зняти через 2-3 дні, разом з нею має вийти бородавка. Якщо лікування не дало результату, то процедуру слід повторити. На місці бородавок з’являться хворобливі ямочки, на них накладають мазь Вишневського до загоєння.

Лікування бородавок на стопі можна провести з допомогою шматочки сирого м’яса. Розпарити Ногу в гарячій воді з додаванням питної соди і зняти ороговілий шар. Ногу витерти і додати сире м’ясо, замотати поліетиленовою плівкою і забинтувати. Зберегти пов’язку три-чотири дні. Волога в цей час не повинна потрапляти під пов’язку. Після видалення пов’язки ногу розпарюють, у воду додають соду і мило. Бородавка стане м’якою і легко знімаються. Якщо вона занадто велика і з першого разу позбутися від неї не вдалося, то слід повторити процедуру.

Лікування бородавок на п’яті і всій стопі з допомогою пшона. Метод простий і не вимагає зусиль. Таз насипати свіжого пшона і опустити в нього чисті ноги. Далі масажуйте стопи про пшоно. Повторюйте процедуру кілька вечорів і бородавки зникнуть.

Бородавки на стопі можна лікувати за допомогою подорожника. Свіже листя промиваю під струменем води, розминають листя прикладають до бородавки і забинтовують. Можна застосовувати подорожник трохи іншим способом, зробивши примочки з соку подорожника. Листя опустити в окріп і видавити сік. Ватний тампон змочити в соку і прикласти до бородавки.

Для лікування бородавок в домашніх умовах застосовують відвар звіробою. Для відвару беруть дві-три столові ложки трави. Вату опускають у відвар і прикладають до стопи. Протягом 20-30 хвилин слід робити примочки. Результат буде помітний через два-три дні.

Свіжа трава росички буде корисна для лікування бородавки на п’яті. Траву прикладають до ураженої бородавками місцем. Ще швидше можна досягти результату, якщо прикладати сік цієї рослини, від бородавок можна позбутися за 10 днів.

Лікування бородавок на руці можливо з допомогою трави чебрецю. Одну столову човен чебрецю заварюють склянкою окропу. Руки розпарюють у цьому настої протягом години, періодично підігріваючи настій. Руку треба виймати з настою на кілька секунд, а потім знову опускати. Для видалення бородавок достатньо 10-12 процедур.

Допоможе вилікувати бородавки на руці розтерті квітки шипшини дикого. Свіжі зірвані квіти розтирають і закріплюють. Пов’язку міняють кілька разів в день.

Мед потрібно змішати з конопляним маслом, на одну частину меду, потрібно взяти чотири частини конопляного масла. Змащувати бородавки на руці як можна частіше.

Ефективні для видалення бородавок з рук компреси з полину. Три столові ложки полину заварити склянкою окропу і настоювати дві години, накривши каструлю кришкою. Потім робити компреси.

Розім’яти листя каланхое, накласти на бородавку, закріпити пов’язкою. Міняти листя потрібно кожен день.

Лікування бородавки на нозі можна проводити з допомогою бананової шкірки. Внутрішньою стороною прикладають її до бородавок і фіксують.

Видалити бородавки на нозі і будь-якої поверхні тіла можна за допомогою листя алое. Спочатку потрібно підготувати бородавку. У склянці теплої води розвести неповну чайну ложку соди. Намочити в ньому шматочок вати і на 10 хвилин прикласти до бородавки. Лист алое помити, відрізати невеликий шматочок, видалити колючі ділянки, розрізати уздовж. М’якоттю прикласти до бородавки і залишити на всю ніч. Компрес робити 7-10 ночей поспіль, до повного зникнення бородавки.

Корисна буде сушена трава дельфініума. Подрібнити траву в порошок і натерти бородавку. Повторювати процедуру кілька разів на день до зникнення бородавки.

Часом бородавки можуть локалізувати в незручних, важкодоступних місцях тіла. Для таких випадків лікування бородавок народними засобами пропонує лікувальні ванни.

Ванна з настоєм трави волове очко. Один стакан сухої трави волове очко залийте двома літрами води і настоюйте дві години, накривши посуд махровим рушником. Заповніть ванну гарячою водою, вилийте туди настій волове очко, полежіть у ванні 20 хвилин. Витиратися після процедури не потрібно. Для видалення бородавок приймати ванну потрібно кожен день протягом двох тижнів.

Корисна у такій ситуації ванна з кінського каштана. Наберіть листя, гілочок, подрібнених плодів каштана приблизно половину відра. Залийте окропом і настоюйте під кришкою 12 годин. Потім наповніть ванну гарячою водою і вилийте проціджений настій. Приймайте ванну 20 хвилин кожен день протягом двох тижнів.

Лікують бородавки в домашніх умовах капустяним соком. Його віджимають зі свіжої капусти, змочують їм серветку і прикладають до ураженої ділянки шкіри. Зверху покривають плівкою і забинтовують. Щодня компрес прикладають до зникнення бородавки.

Можна досить ефективно лікувати бородавки в домашніх умовах, але якщо після місяця лікування позитивного результату досягти не вдалося, то потрібно звернутися до лікаря.

p

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015