Лікування геморою в домашніх умовах, способи лікування геморою домашніми засобами, рецепти

Геморой вважається одним з самих поширених захворювань на планеті, але люди не люблять говорити про цю проблему. Більшість людей практикують лікування геморою в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги фахівця, хоча це далеко неправильно і краще один раз подолати сором’язливість і сходити на консультацію, дізнатися лікування і звільнятися від цього, ніж соромитися і продовжувати хворіти.

Звичайно, якщо в будь-якому випадку ви не відвідаєте кабінет фахівця, хоча б прочитайте необхідну літературу з лікування геморою. Інакше ви тільки нашкодите собі.

Приступимо до розбору поняття геморой. Фахівці стверджують, що під цією недугою розуміється захворювання, при якому розширюються вени нижнього відділу прямої кишки. Звичайно, гемороїдальні вузли є в кожній людині, просто вони приховані від очей звичайної людини, тільки досвідчений фахівець може їх виявити. Якщо вони запаляться, людина буде відчувати біль і в результаті виникне кровотеча. Не можна тягнути до цих результатів, не звертаючись при цьому до лікаря, це досить таки серйозно і жартувати такими речами не варто. Іншими словами цю недугу можна коротко назвати захворюванням системи кровообігу.

Симптоми геморою

У цієї недуги існує ряд певних особливостей, симптомів, що притаманне саме йому і ні з яким іншим захворюванням його категорично не можна сплутати. Розберемо їх докладніше.

Печіння та свербіж. Ці неприємні відчуття виникають в першу чергу, вогнище виникнення задній прохід. Як тільки ви сходіть в туалет, ви відразу ж відчуєте ці відчуття. Якщо вчасно не почнете лікувати свою проблему, то ви неодмінно зіткнетеся з постійними проблемами в цій галузі, вас будуть постійно переслідувати саме ці симптоми, так як вони виникають як на ранньому етапі, так і переслідують надалі, причому з посиленням больового потоку.

Є ще один неодмінний супутник печіння та свербежу — це больові відчуття. Якщо після першого ознаки ви нічого не зробили, з’явиться наступний симптом. Ця ознака може істотно вибити людину з колії звичного ритму життя, так як вам доведеться відчувати постійні незручності, вам буде важко сидіти, стояти, лежати. Це може призводити до незручних ситуацій.

Наступний етап — це поява виділень крові. Це відбувається за рахунок того, що гемороїдальні вузли стоншуються, в них утворюються тріщини, з яких і виділяється дана рідина. Розмір виділень безпосередньо залежить від того, наскільки давно ви переносите цю недугу. Спочатку кров може виділятися після відвідування туалету, а далі вона може виділятися просто так. Це також приносить масу неприємностей, адже випадкове виділення крові може забруднити вашу одяг.

Наступний етап — це випадання гемороїдальних вузлів. Чим більше часу триває процес захворювання, тим більше це призводить до запалення і збільшення в розмірах вузлів. Ви легко побачите. У деяких випадках можливе обмеження цих самих вузлів, що може призвести до серйозних наслідків, такий стан відноситься до дуже важкого. Якщо вузли запалитися і пережмутся, ви обов’язково відчуєте, так як біль буде нестерпна. Такий стан може супроводжуватися дуже високою температурою тіла. Це може вимагати термінового хірургічного втручання. Тому і не рекомендується затягувати з відвідуванням кабінету фахівця, краще почати лікувати геморой з самих перших його ознак.

В основному фахівці розрізняють три типу цього захворювання. Вони розрізняються за ознакою збільшення гемороїдальних вузлів, якщо запалені внутрішні вузли, то це внутрішній геморой, якщо зовнішні, то відповідно — зовнішній. А якщо присутнє поєднання їх разом, то такий геморой називається комбінованим. Найбільш частим типом є саме останній.

Фактори, що сприяють розвитку геморою

Таке захворювання не може з’явитися самостійно без відсутності визначеної для його появи причини. Існує кілька факторів, які сприяють його виникненню. Зупинимося на кожному докладніше.

Фізичне навантаження, сама що ні на є зайва може призвести до виникнення цієї недуги. До такого навантаження відноситься виключно підняття тягарів. Але це не говорить про те, що вам необхідно відмовитися від занять у спортзалі. Нерідко люди, які постійно піднімають тяжкості в силу своєї роботи, наприклад, вантажники, або ж люди, в силу свого хобі тренуються у фітнес-клубах, можуть і ніколи не стикатися з цим захворюванням. А ось чоловік, на якого дана навантаження не розрахована, може зіткнутися з цією проблемою.

Від способу життя також багато залежить, а саме сидячий спосіб життя може зіштовхнути вас з цією недугою. Якщо ви не ведете активний спосіб життя, ваша робота полягає в знаходженні постійно в одному становище, то у вас точно є загроза отримати це захворювання. Все це відбувається за рахунок того, що кров за нерухомості застоюється в органах малого тазу, звідси і запалення, і збільшення відповідних вузлів.

Якщо у вас є деякі проблеми з травленням, що призводить до запорів, у вас може виникнути геморой. Всьому провиною те, що на нижні відділи прямої кишки виявляється дуже сильний тиск при відвідуванні туалету при черговому запорі. Якщо дана проблема у вас виникає досить часто, то геморой у вас виникне однозначно, тому вирішуйте питання з запорами і тоді геморой вам не загрожує.

З цією проблемою стикається більшість жінок, які знаходяться в положенні. При вагітності в організмі жінки відбувається велика кількість змін, відповідно виникають фактори для розвитку геморою. Це і малорухливий спосіб життя, і підвищений тиск в органах малого таза, і запори. Загалом, все це може привести до цього захворювання, а при пологах може ще більше загостритися.

Способи лікування геморою

Більшість людей досі вважають, що лікування геморою безпосередньо пов’язане з хірургічним втручанням і ніякими народними засобами хворій людині можна допомогти. Насправді все не так, проктологія активно розвивається, і лікарі активно використовують у своїй практиці різні варіанти лікування без прибегания до операцій. Розрізняються кілька основних методів — домашнє лікування геморою, ліки і полухирургические операції

Ліки — консервативний метод

При лікуванні цього серйозного захворювання в основному застосовують препарати місцевого використання, які в комплексі можуть позбавити вас від різних ознак захворювання, допоможуть легше переносити больові відчуття, свербіж, печіння і інші проблеми, пов’язані з цим. До таких ліків відносять різні мазі і свічки. На прилавках аптек зараз продається дуже велика кількість всіляких лікарських препаратів, але при підборі саме собі у вас можуть виникнути проблеми з вибором, адже кожен препарат має родзинку, яка відповідає певній ситуації. Тому щоб не купити, лише б було і не витратити гроші даремно, краще спочатку проконсультуватися з фахівцем — проктологом. А препарати можуть бути різними за ціною і можливої допомоги, не завжди ціна залежить від дії.

В комплексі разом з препаратом від геморою, необхідно ще і приймати ліки, яке поліпшить тонус венозних судин і не допустить тромбоутворення. До таких препаратів відноситься троксевазин, детралекс.

Звичайно, постійно приймаючи різні препарати, ви не отримаєте потрібний вам результат, адже практично в більшості випадків ліки тільки допомагають зняти деякі ознаки, неприємні симптоми, а повністю від геморою вони вас вилікувати не зможуть, тому якщо ви хочете отримати максимальний результат від лікування, то зверніться до проктолога, який призначить вам відповідне вашому випадку лікування. Також у комплексі з вибором методу лікування, необхідно визначитися з тим відмовитесь ви від тих моментів, які провокують прояв цієї недуги. Не кожна людина може, наприклад, відмовитися від улюбленої роботи, звільнитися заради того, щоб не провокувати геморой. Тому розберіться спочатку з тим, якого результату ви хочете добитися.

Рекомендація фахівця

Для того щоб позбутися від геморою, вам необхідно звернутися до проктолога, який точно встановивши діагноз, призначить вам лікування. Ліками ви ніколи повністю не вилікуєте ця недуга, це просто неможливо. Ви можете прибрати неприємні відчуття, зупинити виділення, зменшити біль, але усунути проблему на корені ви самостійно не зможете. Навіть не завжди фахівець вибирає найбільш підходяще лікування, а людині, яка не має спеціальної освіти, це просто не під силу.

Полухирургические операції — щадний метод

Склеротерапія

Цей процес полягає в тому, що в гемороїдальний вузол вводиться спеціальна речовина, що склеює стінки кавернозних судин. В такому випадку вузол ліквідується, виникає просто сполучна тканина.

При даній операції анестезія абсолютно не потрібна, її можна навіть провести у звичайній поліклініці. У цьому випадку необхідно щоб фахівець був досить досвідчений і уважний. Склерозуючий препарат вводять в саму ніжку вузла після його виявлення в прямій кишці.

Коментар фахівця

Цей метод має дуже широке застосування на ранніх етапах даного захворювання. Це досить таки легко перенести людині, так як ніякого болю і дискомфорту дана процедура не приносить. Та й часу вона багато не забирає, після цього не потрібно буде лежати в лікарні, загалом, дуже зручний метод. Єдиний мінус цього методу — це те, що його не можна застосувати, якщо у вас вже перший етап захворювання минув і настав наступний.

Лікування геморою домашніми засобами народними методами

Кращим способом позбутися від геморою буде відвідування кабінет фахівця, але якщо ви цього зробити не можете в силу якихось причин, то можна вдатися до допомоги народних рецептів, які не тільки можуть допомогти позбавитися від цієї недуги, але і можуть полегшити його перебіг і прибрати больові відчуття. Розглянемо більш докладно рецепти лікування геморою.

Парова ванна сидяча

Така ванна дуже добре допомагає при набряку і запаленні вузлів. Її підготувати досить-таки не складно. Беремо спеціальну ємність, у якій є кришка і отвір, діаметром приблизно п’ять сантиметрів. Набираємо в неї приблизно десять літрів окропу і накриваємо кришкою.

Краще перед ухваленням такої ванни зробити очисну клізму приблизно на п’ять літрів трохи підсоленої води, таким чином, ванна буде більш ефективна. Потім необхідно на кілька хвилин присісти над цією ємністю. Таку ванну краще робити не менше двох разів на добу, і його тривалість може бути різною залежно від вашого самопочуття, при постійних болях ванни дуже ефективні. Протипоказань такий метод лікування не має, тому ви можете сміливо робити ці процедури, вони вам зовсім не зашкодять, а тільки поліпшать ваш стан.

Холодна ванна сидяча

Якщо у вас дуже сильно запалені вузли, і ви просто більше не можете терпіти больові відчуття, ця ванна призначена саме вам. Вона дуже сильно допомагає знімати біль і запалення. Вона також не складна. Берете ту ж кількість води, що і в попередньому випадку і растворяете в ній трохи марганцівки. Тільки переконайтеся, що вона повністю розчинилася.

В отриману рідину вам необхідно зануритися буквально на кілька хвилинок, якщо вам стало дуже холодно, відразу ж покиньте посудину з водою. Сидіти довго в такій ванні недозволена розкіш, так як ви можете застудити органи малого тазу. Таку ванну слід приймати два рази на добу, більше не слід, цього буде цілком достатньо.

Замість марганцівки можна використовувати відвар ведмежого вушка або настій родовика лікарської. Приготувати такий відвар дуже не складно. Щоб приготувати відвар необхідно в емальований посуд всипати пару столових ложок подрібнених коренів ведмежого вушка, потім на плиті закип’ятити і поварити ще кілька хвилин. Потім остудіть відвар і можете в подальшому його використовувати. Вважай, одна ложка припадає на одну ванну. Тому можна з двох ложок відвар поділити на дві ванни.

А приготувати настій ще простіше, ніж відвар. Підготуйте термос, у нього додайте стільки ж родовика що і в попередньому рецепті, потім залийте літром окропу. Закрийте і відставте на пару годин для того, щоб настоявся, якщо час дозволяє, дайте для цього більше часу для настоювання. Отриманий відвар також можна використовувати для двох ванн. Тільки врахуйте, що багато відвару і настою варити просто безглуздо, так як їх властивості діють не більше доби.

Настій з листя ромашки або садової суниці

При геморої необхідно обов’язково стежити за особистою гігієною. Після чергового відвідування туалету необхідно промивати запалені вузли. А перед сном було б вельми корисно робити очисну клізму. У даному випадку можемо вам порадити використовувати після неї настій з листя суниці або ромашки, які можна придбати в аптеці. Це допоможе зняти напругу і прибрати запалення.

Приготування цього настою досить складне заняття, але затратна по часу. На нього піде близько трьох годин. Для приготування вам знадобиться термос, який вам необхідно помістити листя і потім залити їх окропом. Як тільки ви накриєте це все кришкою, отсчитывайте необхідний час, щоб настій зміг нормально запариться. Як тільки належний час закінчиться, процідіть його, використовуйте для протирання запаленої області, тільки робіть це дуже акуратно і дбайливо.

Холодний компрес

В якості такого компресу відмінно підійде попередній відвар, тільки його потрібно остудити, найкраще його на якийсь час після остигання поставити в холодильник. А після можна використовувати. Умочіть серветку в цьому настої і прикладіть на деякий час до запаленої області. Такий спосіб допомагає дуже добре, тільки не перетримуйте його довше, ніж належить, одну серветку не можна використовувати більше одного разу.

Морква та буряк

При дуже серйозних запаленнях одним з знімають біль продуктів є саме моркву і буряк, тільки потрібно її використовувати виключно в сирому вигляді та не вчиняти з ними жодних обробок, достатньо буде подрібнити за допомогою терки і накласти на опухле місце, зафіксувавши його там на деякий час, процедура займе не більше 15 хвилин. Проробляти ці дії необхідно кілька раз в день, цього буде цілком достатньо.

Мазь іхтіолова

Цю мазь можна придбати в аптеці. Якщо у вас утворилися тріщини, то ця мазь дуже добре допоможе зняти свербіж, вона розслабляє і знімає на деякий час хворобливі відчуття. Цією маззю не бажано користуватися більше двох разів на добу. При використанні цієї мазі також врахуйте, щоб у вас не було запорів, для цього намагайтеся їсти щось рідке, не замикаючий організм, інакше ви знову будете відчувати біль.

Картопляні свічки

Це дуже ефективний і дуже старовинний спосіб позбавлення від больових відчуттів при геморої. Цей дієвий метод полягає в тому, що необхідно із свіжої картоплі, вирізати свічку і поставити її на кілька годин в задній прохід, якщо ви хочете поставити перед сном, то можете залишити її там до ранку. Це абсолютно вам не зашкодить. Такі дії необхідно робити приблизно близько місяця, щоб це дійсно було відчутно.

Засоби для внутрішнього застосування

Зрозуміло, крім всяких ванн, мазей, свічок і компресів існують і спеціальні засоби для прийому всередину, які також приносять свої плоди від лікування ними. Тому якщо дуже хочете позбутися від геморою, використовуйте всі разом комплексно. Але будьте гранично обережні з застосуванням, адже існує ймовірність виникнення алергічних реакцій від їх застосування, і тоді ви будете лікувати вже іншу проблему, не позбувшись від попередньої.

Настій з хвоща польового

Такий рідини спочатку необхідно приготувати цілий літр, так як саме це кількість припадає на добу. Подрібнене листя необхідно залити окропом в спеціальній ємності з щільно прилягає кришкою. Потім ємність необхідно загорнути зі всіх сторін махровим рушником. Тепер необхідно, щоб ця настоянка настоялася протягом декількох годин, достатньо буде двох. Після чого процідіть і можете потихеньку пити, пити слід протягом тижня.

Відвар із звіробою

Звіробій викладаємо в емальований каструлю і заливаємо літром води. Ставимо на вогонь і доводимо до кипіння, після чого відвар необхідно ще покіпятіть приблизно півгодини. Потім процідіть і пийте по двісті граммулек перед тим, як їжі, але не більше двох разів. І так цілий місяць, хоч цей спосіб і довше ніж попередній, зате не менш дієвий.

Сік горобини червоної

Якщо ваш недуга весь час не дає вам нормально відвідати туалет, виникають постійні запори, зверніться за допомогою до звичайного соку горобини червоної. Сік можна отримати з ягід, приблизну кількість соку вийшло з кілограма плодів слід змішати з медом, його можна додати не шкодуючи, приблизно п’ять столових ложок. Таку рідку суміш необхідно приймати всередину перед їжею і при необхідно обов’язково запити холодною водою.

Звичайно, ви можете скористатися запропонованими порадами і позбутися від болю, печіння, свербежу та інших симптомів. Але якщо ваш випадок переходить всі межі розумного, краще зверніться до фахівця в цій галузі, адже він вам індивідуально призначить відповідне лікування. У таких випадках навіть дані поради можуть виявитися безсилими.

Лікування геморою п’явками

Геморой-одне з найпоширеніших захворювань на сьогоднішній день, їм хворіють однаковою мірою як чоловіки, так і жінки. Тільки у всіх причини виникнення цієї недуги різні, тому і методи лікування в кожного повинні бути призначеними індивідуально. Самостійне лікування, як правило, не призводить до повного виліковування, тільки до зняття будь-яких неприємних відчуттів.

Починати лікування геморою необхідно на самих ранніх стадіях, в подальшому лікування може призвести до дуже тривалого результату. Можуть навіть виникнути серйозні ускладнення, краще не затягувати зі зверненням до проктолога. Тому розберемо детальніше як позбутися від цієї недуги на ранній стадії за допомогою п’явок.

Гірудотерапія при геморої

Такий метод лікування необхідно використовувати виключно на ранній стадії даного захворювання, поки вузли знаходяться всередині, не стирчить назовні, або ж якщо вони легко втягуються усередину, якщо допомогти їм це зробити. Це дуже важливий момент, інакше використання п’явок можливо тільки після спеціальної консультації. Двох п’явок необхідно розмістити в області крижів, а трьох — на пері-анальну зону. Це займе буквально півгодини. Таку процедуру необхідно повторювати протягом півмісяця. Якщо у вас вузли стирчать назовні та не піддаються ніякому вправленню їх усередину, то додатково необхідно встановити ще й п’явок на самі ці вузли. Після цієї процедури зникне свербіж, так як слина п’явок містить анестетик, який і зніме біль. Але тільки в цій стадії необхідно пройти курс лікування розміром в місяць.

Протипоказання при гірудотерапії

Як і при будь-якому іншому лікуванні можлива наявність протипоказань у людини, що страждає гемороєм. Ось деякі з них:

Якщо у вас вже є наявність хвороб, пов’язаних з порушенням згортання крові. До них відносяться геморагічні діатези, гемофілія.

Якщо у вас постійно низький тиск, дане лікування вам не підходить у зв’язку з тим, що тиск може знизитися ще більше.

Якщо у вас є таке захворювання, як анемія, при якому гемоглобін знижений, тому їм протипоказаний такий вид лікування, так як він може ще більше впасти в своєму значенні.

Якщо ви в положенні, чекаєте появи на світ дитини або онкологічно хворі, вам не може бути проведена ця процедура.

Також якщо ви дуже чутливі до різних речовин, зокрема до речовин слини п’явок, то може виникнути алергічна реакція, яка може значно ускладнити.

Лікування геморою маслом

При відсутності запорів цей метод лікування є дуже ефективним. Тому бажано щодня натщесерце приймати по ложці вранці соняшникової олії, нехай це і не зовсім приємно, зате дуже необхідно. І тоді запори вас не потурбують. Краще всього використовувати наступні олії: мирт, обліпиха, звіробій, троянда (ефірні); какао, соняшник (рослинні) та інші.

Перейдемо безпосередньо до прикладів їх використання.

Якщо ваш випадок перейшов у розряд дуже запущених, то використовуйте кожен день масло какао в комплексі з ромашкою. Клізма вважається невід’ємним атрибутом. Цю суміш потрібно розігріти на паровій бані і можна прикладати до місця, відчуває ниючий біль. Як тільки проведете процедуру, помістіть своє тіло в горизонтальне положення. Така процедура може здійснюватися не більше місяця.

Можна також використовувати як компрес крохмаль картоплі, змочену олією, він відмінно знімає набряклість і різні негативні відчуття.

Масло можна змішати з медом і вийде відмінний засіб, який буде знімати больові вади і неприємні відчуття. Якщо ви будете використовувати в якості мазі, то краще наносити його на запалене місце перед сном.

Поєднання ефірних масел, наприклад, герані і кипариса в сумі дасть відмінну рідина, яку завдавши на марлю можна використовувати як компрес. Перед цим можна цією ж рідиною трохи зволожити задній прохід.

Якщо ви ще і в поєднанні з компресами будете активно застосовувати ванни з додаванням цих продуктів, то це буде вдвічі подвоїти ваші шанси на перемогу проти цієї недуги.

Не бійтеся заявленими маслами змащувати проблемну область, а після приймати теплі ванни з додаванням того ж самого масла. Вони дуже корисні і дають дуже сильний ефект розслаблення проблемної області. Найкраще для цього підходять масла мирта, деревію, кипариса. А для змащування краще всього підходить соняшникову олію.

Також відмінно знімає біль і припухлість обліпихова олія, яку необхідно використовувати в поєднанні з медом і свинячим жиром. Отриману суміш необхідно наносити з періодичністю на короткий час.

Обліпихова олія може дуже добре допомогти вам у боротьбі з гемороєм. Ось, наприклад, замість клізми або з чергуванням можна ставити в задній прохід просочений даним продуктом спеціальний тампон. Або заповнити кишку теплим розчином масла замість клізми. Але таку процедуру необхідно проводити в горизонтальному положенні, щоб рідина не повернулася назад, адже вам необхідно, щоб вона там побула деякий час.

Наступний етап — це випадання гемороїдальних вузлів. Чим більше часу триває процес захворювання, тим більше це призводить до запалення і збільшення в розмірах вузлів. Ви легко побачите. У деяких випадках можливе обмеження цих самих вузлів, що може призвести до серйозних наслідків, такий стан відноситься до дуже важкого. Якщо вузли запалитися і пережмутся, ви обов’язково відчуєте, так як біль буде нестерпна. Такий стан може супроводжуватися дуже високою температурою тіла. Це може вимагати термінового хірургічного втручання. Тому і не рекомендується затягувати з відвідуванням кабінету фахівця, краще почати лікувати геморой з самих перших його ознак.p

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015