Лікування ясен

За допомогою новітніх технології зараз є можливість проходити лікування ясен швидко і безболісно. В даний час захворювання ясен сильно поширені, і кожна сьома людина потребує лікування ясен. В даний час визначено більше 20 захворювань пародонту.

А в стоматології навіть вивели окрему область, яку називають парадонтологией.
Лікування ясен це сукупність стоматологічних заходів із застосуванням різних методів: терапевтичних, хірургічних, ортопедичних, фізичних, гомеопатичних і народних.
Основною причиною захворювання ясен є хвороботворні бактерії. Вони скупчуються у вигляді прозорої плівки, яка міцно прикріплюється до зубів і поступово утворює зубний наліт. Лікування ясен зводиться до того, щоб регулярно проводити чистку зубів, так як цю плівку необхідно вчасно видаляти, інакше утворюється зубний камінь — грубий і пористий наріст.
Гінгівіт
Лікування ясен на ранніх стадіях дає змогу зберегти міцні і здорові зуби. Гінгівіт є початковою стадією ураження пародонту. Коли камені починають тиснути на пародонт (комплекс тканин, що фіксують зуб), починається запалення. Необхідно обов’язково пройти лікування ясен в цей період, інакше захворювання може прийняти більш серйозні форми.
Першими ознаками гінгівіту є запалення, а разом з тим кровоточивість ясен, зокрема в момент їх чищення. Можуть з’являтися біль, а так само неестетичний душок з рота. Все це обумовлено тим, що в пористих каменях починають розвиватися інфекційні агенти. Якщо не пройти лікування ясен в цей період, гінгівіт переходить в пародонтит.
Пародонтит
Починає руйнуватися нормальна структура альвеолярних відростків (частин щелепи, які тримають на собі зуби). Якщо не взятися за лікування ясен, то сформується зубоясневу / кишеня (патологічний зазор між зубом і яснами), який також заповнюється відкладеннями. З зубоясенних кишень починає виділятися гній, зуби стають рухомими. Щоб не втратити здорові зуби, необхідно терміново пройти лікування ясен.
Пародонтоз
Це захворювання є наслідком деяких системних і хронічних захворювань організму, цукрового діабету, спадковості. При обстеженні і лікуванні ясен, слід враховувати, що при пародонтозі виникає атрофія альвеолярних відростків, десна опускається, оголюючи шийки зубів.
Пародонтома
Різні, як правило, доброякісні пухлини та новоутворення в пародонті. Вони часто травмуються, ускладнюються запальними течіями. Лікування ясен при цьому захворюванні передбачає хірургічне втручання.
Щоб зберегти зуби на багато років здоровими, необхідно стежити за їх станом і регулярно навідуватися до стоматолога.

Запалення ясен лікування

Якщо ви зіткнулися з тим, що під час чищення зубів або при вживанні виділяється кров, так і дихання стає малоприємним, то повинні знати, що почалося запалення ясен. Лікування в такому випадку необхідно починати негайно. Якщо ви не приймете заходи вчасно, то в гіршому випадку можна залишитися без здорових зубів.
Гингвит і пародонтит — найбільш поширені захворювання викликають запалення ясен. Лікування гингвита і пародонтиту має ряд подібностей і відмінностей. Кожен зуб зафіксований в альвеоле (лунки) щелепної кістки і втримується на ній за допомогою зв’язок. У тому випадку, якщо запалена тільки слизова оболонка біля зуба, то це гінгівіт. Якщо в процес залучені і навіть зруйновані зв’язки — це пародонтит.
Гінгівіт
Дуже часто багато хто не звертають уваги на запалення ясен, так як відсутні больові відчуття. Крім цього можуть турбувати не зовсім приємний запах і присмак у роті, почервоніння і набряклість ясен. При цьому відкладають лікування, не думаючи про наслідки.
Ротова порожнина постійно рясніє різними бактеріями, які сприяють появі зубного нальоту, що викликає запалення ясен. Лікування в даному випадку зводиться до того, щоб усунути цей наліт (або зубний камінь). Адже він служить найкращим середовищем для хвороботворних мікроорганізмів.
Видалення зубних каменів є важливим кроком у лікуванні гінгівіту. Зняти їх можна чисто механічним шляхом, або ультразвуком. Після такої процедури зуби необхідно відполірувати. Це можна зробити тільки у стоматолога. Щоб зняти запалення ясен застосовують накладання аплікацій, промивання антисептиками, ванночки. Як правило, таке лікування дає прекрасний результат.
Гінгівіт може бути наслідком більш серйозних захворювань, наприклад лейкозу. У даному випадку лікар виявить причину запалення ясен, і призначить лікування, необхідне в конкретному випадку.
Пародонтит
Коли запалення ясен переходить до руйнування опорного апарату зубів, вам необхідно лікування від пародонтиту. В наявності сильне запалення ясен, які кровоточать, часто з зубоясенних кишень виділяється гній. Крім м’яких, утворюються тверді зубні камені, що знаходяться і над десною і під нею. Лікування призначається хірургічне — це зняття зубних каменів, і далі — терапевтичне.
Крім того до пародонтиту можуть призвести імунодефіцит, хронічні захворювання у важкій формі, захворювання крові, цукровий діабет. В даному випадку при запаленні ясен застосовують лікування супутнього нездужання.
Коли запалення ясен виникло з травматичною причин (неправильний прикус, аномальні положення зубів, занадто високе кріплення вуздечок), лікування повинен виконати фахівець, який обере метод ефективний для кожного конкретного випадку.

Кровоточивість ясен лікування

Кровоточивість ясен — явний сигнал їх захворювання. За статистикою практично 100% людей страждали від захворювань ясен в тій чи іншій формі. Необхідно пройти лікування ясен, інакше можуть виникнути ускладнення, що приводять до втрати зубів.
Їжа, багата вуглеводами сприяє розмноженню хвороботворних бактерій, що викликають запалення, що провокує кровоточивість ясен. Лікування, як правило, призначає лікар, вибираючи методи залежно від укладення і тяжкості захворювання.
Найчастіше кровоточивість ясен викликають такі захворювання, як гінгівіт і пародонтит. Лікування включає в себе ретельне дотримання гігієни, а так само зняття зубних каменів і лікування запальних процесів.
Нерідко кровоточивість ясен викликає стоматит. Характерною ознакою стоматиту є наявність на слизовій рота хворобливих виразок, підвищене слиновиділення. Залежно від причини, лікування може бути місцевим (полоскання лікувальними розчинами, накладання мазей, аплікацій), або загальним (лікування антибіотиками, протигрибковими препаратами).
Нестача вітамінів і мінералів також провокує кровоточивість ясен. Лікування спрямоване на заповнення відсутніх елементів. В основному це вітаміни групи С, кальцій та інші елементи.
Вагітність теж може бути чинником, що викликає кровоточивість ясен. Лікування, як правило, профілактичну, так як це стан пов’язаний з перебудовою організму і не є небезпечним.
Захворювання крові (анемія, лейкемія, гемофілія та ін) здатні викликати кровоточивість ясен. Лікування комплексне. Наголос робиться на боротьбу з основним захворюванням, яке визначить спеціаліст після проходження необхідного обстеження.
Кровоточивість ясен можуть викликати ліки, що розріджують кров (гепарин, варфарин та ін). Вони, як правило, супроводжуються з носовими кровотечами, матковими кровотечами та ін У даному випадку необхідна консультація з лікуючого лікаря.
Важливо! Визначити етіологію кровоточивості ясен вам зможе лікар-стоматолог. Він визначить, чи є захворювання на запалення пародонту (комплекс тканин, що фіксують зуб), або направить до терапевта або гематолога. Лікування, в такому випадку будуть призначати фахівці потрібного вам профілю.

Свищ на десні лікування

При утворенні на десні невеликого мішечка схожого на прищ, можна бути впевненим, що утворився свищ. Не намагайтеся самостійно позбавитися від абсцесу на десні. Лікування в цьому випадку треба обов’язково проводити у стоматолога, інакше захворювання може загрожувати серйозними ускладненнями.
Свищ (Fistula) є каналом, що з’єднує вогнище інфекції з поверхнею. В разі його появи на десні, лікування розпочинають із з’ясування причини його появи. Для того щоб виявити захворювання, необхідно пройти рентгенографію. Крім того його можна виявити і при огляді стоматолога.
Як правило, при загостренні періодонтиту, так само може розвинутися ускладнення, в результаті якого може утворитися абсцес на десні. Лікування полягає в тому, щоб усунути причину, через яку утворився свищ, тобто зайнятися лікуванням періодонтиту. А це може зробити тільки стоматолог.
Вам необхідно знати, що якщо не лікувати карієс, або лікувати не до кінця, бактерії продовжують руйнувати зуб. І у верхівці кореня розвивається інфекція, за якої утворюється свищ і набряк на десні. Лікування починають з хворого зуба, а потім вже проводять реабілітацію десни.
Переохолодження, якісь захворювання, послабили імунну систему, перевтома можуть бути причиною появи нориці на яснах. Це означає, що лікування карієсу або періодонтиту до цього було неякісним і в сукупності це дало свої сумні результати.
Крім того, при неправильній перфорації зуба, якщо лікар допустить помилку і просвердлить отвір в стінці кореня, воно може привести до гнійного запалення, і, як результат, виникнення абсцесу на десні. Лікування перфорацій проблематично, але може бути досить успішним. Для цього необхідно почати лікувати свищ в ранні терміни, і, звичайно ж, кваліфікація лікаря грає не останню роль.
Всі перераховані вище причини показують, що основною причиною появи свища, який формується навпаки хворого зуба на десні, є занедбаний стан хворих зубів, або лікування хворого зуба було неякісним.
Лікування за допомогою народних засобів необхідно поєднувати з лікуванням у фахівця. Добре починати лікувати свищ в самому початку захворювання. І навіть якщо ви подумаєте, що впоралися з абсцесом на десні, лікування необхідно продовжити у стоматолога, інакше хвороба перейде в хронічну форму.
Пропонуємо кілька ефективних народних засобів для зняття запалення в яснах і лікування нориці.
Засіб 1
40 грам евкаліпта перемішати з 1 столовою ложкою олії соняшникової очищеного і настоювати добу. Потім суміш ретельно перемішати з дрібно нарізаною цибулиною. Суміш покласти в марлю і протягом 20 хвилин потримати на десні. Лікування продовжувати, поки свищ не заживе.
Засіб 2
по 10 грам: квітки календули, корінь кульбаби, квіти і трава деревію;
по 5 грам: трава буркуну, корінь щавлю городнього, трава і квітки пижма.
Подрібніть всі трави в блендері або м’ясорубці, додайте 5 грам мазі Вишневського та 5 грам іхтіолової мазі.
Щоб у вас вийшла однорідна маса, додати трішки олії календули. Отриманим засобом змащуйте хворий ділянку на десні.

Лікування ясен зубів

Можливо, немає такого індивідуума, який ніколи б не займався лікуванням ясен або зубів. Причина в тому, що в порожнині рота весь час накопичується велика кількість мікроорганізмів, що веде до різних запальних процесів.
Варто відразу обмовитися, що якщо у вас з’явилися якісь запалення, кровоточивість або больові відчуття, то варто попередити, що лікування ясен зубів зобов’язаний проводити тільки стоматолог.
Важливим аспектом у попередженні лікування ясен зубів є профілактичні заходи. Це ретельне чищення зубів выметывающими рухами від ясен не менше п’яти хвилин. Після чищення прополощіть рот, непогано б трав’яними настоями. Використовується зубна нитка.
Розглянемо деякі захворювання і лікування ясен зубів
Гінгівіт — характеризується почервонінням ясен, кровоточать при чищенні зубів, наявністю зубного нальоту і неприємного запаху. Лікування проходить досить швидко і практично безболісно. Лікар видаляє зубний наліт або камінь. Далі застосовуються полоскання, аплікації, гелі.
Пародонтит — характеризується сильним почервонінням і набряком ясен, вона починає відшаровуватися від зубів, утворюючи при цьому зубоясневу / кишеня, зуби починають хитатися, або зміщуватися. При цьому виникають больові відчуття. Лікування ясен зубів набагато складніше, ніж при гінгівіті. Крім зубного каменю очищають зубоясневу / кишеню. Крім того додається прийом антибіотиків та антибактеріальних засобів.
Пародонтоз — характеризується оголенням коренів зубів, при цьому десна не запалені. Причинами цього захворювання стає недостатня навантаження на зуби, а так само ендокринні захворювання або обмінні порушення, захворювання серцево-судинної системи, деякі захворювання крові.
Лікування ясен зубів зводиться до виявлення і лікування основного захворювання. Масаж і нанесення гелів і аплікацій на ясна. При пародонтозі лікування ясен зубів повинен проводити лікар — стоматолог. Він виявить тяжкість захворювання і призначить необхідне лікування.
Карієс, пульпіт та інші зубні хвороби не лікуються в домашніх умовах. Тільки у фахівця. Враховуючи, що на сьогоднішній день медицина зробила крок вперед, лікування ясен зубів у клініках проходить практично безболісно і комфортно. Не чекайте моменту, коли залишитеся без зубів.

Народне лікування ясен

Все частіше викликає інтерес у наших сучасників народне лікування ясен і зубів. Досить широко поширені захворювання ясен, такі, як запалення кровоточивість, часто протікають безсимптомно, і в цьому полягає їхня небезпека. Не надана своєму організму своєчасна допомога може закінчитися втратою зубів.
Як правило, сукупність професійного і традиційного (народного) лікування ясен, дає найкращі результати. А про профілактичному дії застосування лікарських рослин вже й говорити не доводиться.
Народна медицина в своєму арсеналі має чимало засобів, для лікування ясен. Для захисту від досить поширеної недуги, як кровоточивість ясен народне лікування припускає використання настоїв і мазей з лікарських рослин для полоскання ясен і накладення примочок, містять лікарські суміші.
Найбільш ефективними травами в народному лікуванні ясен при кровотечі вважаються ромашка, осока, перстач, шавлія лікарська, арніка та багато інших. Відвари і настої з цих трав мають кровоспинну і загальнозміцнюючою дією.
Для профілактики захворювань у народному лікуванні ясен крім рослин застосовуються натуральні продукти, найпоширенішим з них є мед. Часто для полоскання використовується сік алое, розведений теплою водою.
Крім того при лікуванні народними засобами запалення ясен користуються настоєм трав календули, деревію, пижма, евкаліпта, звіробою, шавлії, кореня кульбаби і так далі. Ці рослини володіють протизапальними властивостями. Використовуються для профілактики і більш серйозних захворювань ясен.
Ефективний збір для запобігання зубного каменю в народному лікуванні ясен: шкірка квасолі з коренем лопуха в пропорції 1 до 1 заварюють як чай, настоюють протягом доби. Вживати всередину по 150 мл Денна норма 450 — 500 мл
Крім того, для попередження виникнення зубного нальоту і каменю і запалення ясен у народному лікуванні застосовуються такі продукти, як лимон, чорна редька, морква. Для полоскання використовуються хвощ або березові листя.
Найкращим рішенням при захворюванні буде звернення до стоматолога, який зможе оптимально підібрати комплекс заходів, що включають народне лікування ясен.
Використання сучасних технологій і медикаментів разом із народними засобами лікування ясен і профілактичними заходами дадуть найкращий результат.

Лікування ясен в домашніх умовах

Досить часто люди цікавляться: як вибрати ефективне і безпечне лікування ясен в домашніх умовах? Тут застосовуються різні методи. У хід йдуть і «бабусині» секрети, і нетрадиційні методи, і народні рецепти, і сучасні препарати.
З препаратами досить просто. Ви купуєте в аптеці необхідні ліки (мазі, гелі, еліксири тощо) і в домашніх умовах проходите курс лікування ясен, згідно інструкції до застосування.
«Гексорал» — чудовий препарат у вигляді аерозолю. Застосовується для лікування ясен. Діє на різні типи бактерій. Практично всі, хто проходив лікування в домашніх умовах, прекрасно оцінюють цей препарат.
Ефективний препарат «Метрагіл Дента» є замінником трихопола і являє собою гель. Використовується для лікування ясен, пародонтиту, пригнічуючи своєю дією анаеробну мікрофлору. Зручний тим, що пацієнт не може застосовувати препарат в домашніх умовах.
Лікування ясен в домашніх умовах відварами, а так само настоями цілющих трав надає ефективний профілактичний і лікувальний вплив на організм, знищуючи хвороботворні бактерії. Виготовленими настоями або відварами, можна робити полоскання, або компреси.
Дуже часто при лікуванні ясен у домашніх умовах застосовують кровоспинні і протизапальні трави: ромашка, кровохлебка, шавлія, деревій і ехінацея.
Прекрасне дію при лікуванні ясен надає ополіскування рота медовою водою. Приготування її в домашніх умовах не складе праці. Розчиніть в 200 р. теплої води 1 ст. л. меду і видавіть туди прямо з аркуша алое 10 крапель соку.
Для підвищення ефективності лікування ясен, після полоскання наносити на уражену ділянку ясен аплікації з лікувальних паст. Куплених в аптеці, або приготованих в домашніх умовах.
Ефективним засобом при лікуванні ясен є масаж. Його неважко робити в домашніх умовах. Масаж покращує кровообіг і підвищує регенерацію пошкоджених тканин. Кінчиком пальця масажуйте десну крізь щоку.
В якості профілактичного заходу для поліпшення стану ясен і зміцнення зв’язок і м’язів ротової порожнини проробляйте проста вправа: щільно стисніть зуби і розтягніть, як би посміхаючись, куточки рота. Глибоко вдихніть, витягніть губи «трубочкою», потім, не розтуляючи зубів, зробіть видих.

Лікування ясен народними засобами

Багатовіковий досвід існування народної медицини дає підстави вважати, лікування ясен народними засобами так само, безсумнівно, буде успішним. Адже на сьогоднішній день тільки одиниці в стані пишатися здоровими зубами.
Основна ж частина населення страждає всілякими захворюваннями ротової порожнини. І тут може допомогти лікування ясен народними засобами, тому, що часом вони доступніші, ніж сучасні препарати та послуги.
Для лікування гінгівіту ясен народними засобами чудово підходить настій з аїру болотного. Подрібніть 1 чайну ложку кореневища, заваріть у 300 гр окропу. Необхідно тримати вкутаним в рушник протягом 2 годин. Полоскати теплим настоєм.
Запалення ясен — інший метод лікування народними засобами. Дубову кору (1 столову ложку) залити 200 грамами окропу. Тримайте 15 хвилин на слабенькому вогні. Укутайте в рушник і залиште так на 4 години. Полощіть рот теплим настоєм.
Крім ясен народними засобами можливо лікувати пухлини та нариви десни. Російські лікарі застосовували для лікування такий дієвий метод: на дно маленької каструльки наливають близько пів сантиметра липового меду. Беруть іржавий цвях (іржавий, який тільки знайдете), раскаляют його почервоніння і занурюють у мед. Утворилося дьогтоьподібний чорне речовина навколо цвяха використовується для змазування ясен, в основному на ніч. Завдяки такому забавному народному засобу, лікування ясен проходило досить швидко. Нарив швидко проривався і пухлина швидко спадала.
Ще одне ексцентричне народний засіб лікування гнійника (флюсу). Загорніть іржавий цвях в шматочок несолоного сала і потримайте протягом години. Сало треба прикласти до хворої десні тією стороною, де був цвях.
А ось маловідомий рецепт лікування пародонтозу народними засобами. Набираєте в рот нерафіновану олію і полощіть десна хвилин п’ятнадцять. Масло выплевывайте. Лікування таким способом займе приблизно місяць. Це народний засіб, крім лікування ясен дуже добре впливає на весь організм.
Мабуть, самим загальновідомим народним засобом лікування пародонтозу завжди був часниковий сік. Половинку часточки часнику втирайте стороною зрізу в хвору десну. Повторюйте втирання щодня і через 30-35 днів побачите ефект.

Кровоточать ясна лікування

Із-за чого кровоточать ясна і яке лікування застосовувати в такій ситуації? Ці питання в наш час досить часто ставить велику кількість людей.
Якщо у вас кровоточать ясна, означає, що у вас в організмі виникли проблеми зі здоров’ям і вам необхідно провести лікування. Справа в тому, що десни «насичені великою кількістю капілярів. А сама яснева тканина, яка розташована на зубах має товщину близько 1 міліметра. Внаслідок багатьох причин десна може стискатися або набрякати. А це може призвести до руйнування капілярів.
У будь-якому випадку, коли кровоточать ясна, необхідно скористатися рекомендаціями стоматолога, який призначить вам необхідне лікування. А якщо незабаром немає можливості відвідати лікаря, можна застосувати деякі способи зупинки крові. Не забувайте, що лікування потрібно проходити під наглядом лікаря.
Коли у вас не дуже сильно кровоточать ясна, прикладіть до них пакетик чаю на 5-10 хвилин. Пакетик повинен бути мокрим, а чай краще вибирати зелений. Дубильна кислота, що міститься в чайному листі, збільшує згортання крові. Таке лікування зупинить кров і досить швидко загоїти ранку.
Добре допомагає лікування за допомогою перекису водню (3% р-н) у разі, коли кровоточать ясна. Вона швидко зупинить кров, а так само продезинфікує ранку і не дозволить викликати запалення.
Якщо у вас кровоточать ясна, впоратися з цим допоможуть лікарські гелі «Солкосерил», «Дентал» та інші. У цьому випадку лікування забезпечується антибактерицидні та протизапальними властивостями цих препаратів.
Причинами того, що у вас кровоточать ясна, можуть стати стрес і куріння. Найкраще лікування в цьому випадку, це прийом легких заспокійливих засобів або робота над собою, і, звичайно ж, потрібно кинути палити.
Якщо ви проходите лікування, то коли кровоточать ясна не можна використовувати відбілюючу зубну пасту. Поміняйте її на спеціальну пасту, зміцнюючу десни, і перешкоджає кровотечі. І поміняйте щітку на нову, з більш м’якою щетиною.
Відвар з дубової кори виявиться ефективним засобом, коли кровоточать ясна, і надасть додаткову дію при лікуванні кровоточивості і запаленні ясен. Стакан кори дуба варять у двох літрах води. Настояти, обернувши рушником, приблизно 3 години. Відфільтрувати через марлю і долити в настій 2 літра води.
Хорошим засобом при лікуванні, коли кровоточать ясна, буде шавлія. Він має протизапальні, а так само антимікробні властивості. Для настою залийте ст. л. шавлії двома склянками окропу. Шавлія має настоятися протягом півгодини.

Флюс на десні лікування

Флюс, а інакше він називається періостит це запалення окістя. Може спостерігатися набряк обличчя з боку флюсу. Буває підвищення температури. У будь-якому випадку, якщо у вас виникає флюс на десні, терміново звертайтеся до лікаря. Лікування може призначити тільки фахівець.
Тільки у випадках, коли виникає гостра біль, з’являється флюс на десні, а лікування в медичних установах або центрах не доступні, можна скористатися лікуванням за допомогою народної медицини.
Причинами виникнення флюсу на десні можуть бути механічні пошкодження десни, або незавершене лікування зуба, або карієс. Запальні захворювання теж можуть призвести до периоститу.
Якщо виник флюс на десні, обов’язково потрібно вживати заходів до лікування захворювання. Інакше він проникне в сусідні тканини і викличе ускладнення. Остеомієліт, наприклад, дуже важко піддається лікуванню, а запущений флюс на десні веде до ускладнень такого роду і навіть до летального результату.
Залежно від перебігу та тяжкості захворювання, лікар вибере метод лікування. Він може розрізати флюс на десні і вставити дренаж, може видалити зуб, з-за якого виник флюс, а може вибрати консервативне лікування.
Важливо, щоб ви не прикладали до того місця, де виник флюс теплий компрес. Це спровокує ускладнення і поширення гною на яснах. Лікування захворювання в такому випадку ускладнюється.
У будь-якому випадку, після хірургічного втручання і розкриття флюсу на десні, лікар призначить лікування антибіотиками і полоскання травами.
Ось кілька рецептів відварів для лікування флюсу на десні.
Заваріть зелений чай навпіл з шавлією, через півгодини, процідіть. Засипте сіль (кухонну) ½ ч. ложки і перемішайте. Розчином кімнатної температури полощіть рот досить часто.
Якщо у вас флюс на десні викликає сильну біль, жуйте прополіс протягом дня, поступово ковтаючи невеликі шматочки. І при першій можливості вирушайте до лікаря на лікування.

Болять ясна лікування

Якщо у вас виникло питання, з-за чого болять ясна і яке лікування вибрати, то для початку треба розібратися, а чому вони болять.
Причинами того, що болять ясна, можуть стати запалення ясен або захворювання зубів. З’ясувати це не складно. Якщо біль у яснах локалізується в області хворого зуба, то треба проводити лікування зуба, а якщо біль поширюється у всіх зубів, або у більшої частини, то це явно захворювання ясен, і лікування призначать для ясен.
Якщо болять ясна через запальних процесів в десні, необхідно пройти лікування у стоматолога. Це може означати, що у вас гінгівіт, пародонтит або періодонтит.
Лікар з’ясує конкретну причину, чому у вас болять ясна, і призначить курс лікування. Він почистить зуби від нальоту і каменів і призначить антибактеріальні і протизапальні препарати.
Якщо біль у яснах виникає з причини хворого зуба, то тут однозначно необхідно проходити лікування у стоматолога. Але для того, щоб тимчасово впоратися із зубним болем скористайтеся деякими порадами.
Якщо сильно болять ясна, поставте маленький шматочок чистого прополісу посеред десни і хворого зуба. Через певний час біль пройде. При першій можливості пройдіть лікування у стоматолога.
Якщо болять ясна, включайте в раціон вітаміни. Пийте, наприклад, натщесерце свіжовичавлений морквяний сік. Або скористайтесь іншим найпростішим способом лікування, особливо при кровоточивості. Неодноразово протягом дня прожевывайте довго капусту.
Ще дуже простий спосіб лікування, коли у вас болять ясна. Вичавіть сік з хрону через соковижималку або через марлю (натертий). Розбавте цей сік з водою і прополощіть рот.
Заваріть одну частину зеленого чаю з однією частиною м’яти. Наполягати потрібно півгодини. Коли болять ясна, як лікування полощіть чайним настоєм рот протягом всього дня.
Коли болять ясна з-за хворого зуба. Зробіть заздалегідь настоянку. Купіть в аптеці корінь лепехи. Чверть пачки залийте склянкою самогону або горілки. Тримайте без доступу світла протягом 12 днів. Після цього процідіть склад. У той же час залийте 5 грамів прополісу і так само залийте склянкою самогону або горілки. Знову ж без доступу світла 12 днів. Теж процідіть. Потім з’єднайте 1 ст. л. настоянки прополісу і 4 ст. л. настоянки з лепехи. Вилийте цю суміш у невелику ємність. Коли болить зуб, візьміть чайну ложку ліки і потримайте 10 хвилин. Виплюньте суміш. При необхідності повторіть процедуру.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015