Миємо руки дітям? Обов’язково!

Ніколи не нехтуйте цією простою процедурою, яка допоможе зберегти здоров’я допитливого малюка. Особиста гігієна — це не правило хорошого тону, це життєва необхідність.

Чи знаєте ви, що більшість інфекцій до нас приходить саме через брудні руки? А у дітей ця закономірність спрацьовує набагато частіше, оскільки вони обожнюють тягнути свої ручки в рот.

Потрібно пам’ятати, що імунітет малюка повністю формується тільки до 8-10 років і організм не в силах самостійно боротися з багатьма хвороботворними бактеріями. Батьки повинні допомогти дитині уникнути неприємного знайомства з недугою і навчити його самостійно стежити за чистотою рук.

Пам’ятаєте знамениту фразу домомучительницы Фрекен Бок: «І вимий руки!»? Так ось, виявляється, 50 % батьків постійно забувають говорити її своїм чадам. Давайте подивимося, чим може закінчитися така забудькуватість і що загрожує здоров’ю карапуза. Можливо, ви будете згадувати про чистоту дитячих рук набагато частіше.

Харчові отруєння

Це найпоширеніші літні захворювання, оскільки немиті овочі та фрукти, куплена і з’їдена на вулиці їжа, брудні руки — манна небесна для ентеротоксинів, які, потрапляючи в шлунково-кишковий тракт, викликають отруєння.

Поради:

• Ніколи не їжте з малюком на вулиці.
• Обов’язково мийте овочі та фрукти, а краще обдавайте їх окропом.
• Якщо ви брали руками сире м’ясо, ретельно вимийте їх до зіткнення з іншими продуктами.
• Користуйтеся лише проточною водою при митті рук і продуктів.

Ентерит

Це захворювання викликається патогенними бактеріями, які потрапили в кров людини. Зараження відбувається через ШКТ. Симптоми, схожі з симптомами харчового отруєння, але проявляються вони через кілька днів. Хвороба протікає набагато важче.

Це захворювання також можна принести з громадського транспорту, воно передається через рукостискання і брудні іграшки.

Поради:

• Якщо малюк грає в пісочниці, стежте, щоб руки не були в роті.
• Приходячи додому з прогулянки, ретельно мийте руки й іграшки.

Дизентерія

Це найбільш серйозне захворювання з усіх. Можливий навіть летальний результат на грунті гострого ураження всього організму і різкого зневоднення. Нудота і блювота, гостра форма діареї, болю в животі, лихоманка — головні симптоми дизентерії.

Передається патогенна паличка через брудні овочі і фрукти, руки, посуд, при контакті з хворим.

Поради:

• Постійно мийте руки, навчіть дитину намилювати кисті рук до зап’ястя.
• Слідкуйте за відсутністю бруду під нігтями.

Не забувайте також про глистах, яких передають нам наші менші брати. Регулярно здавайте аналізи і проводите профілактику їх появи.

Особиста гігієна — запорука здоров’я вашого малюка!

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015