Найпоширеніші жіночі комплекси

Тема жіночих комплексів актуальна у всі часи. Практично неможливо знайти жінку, впевнену у своїй бездоганності на сто відсотків. У кожної знайдеться недолік, який її переслідує і не дає спокійно спати по ночах, з’являтися на пляжі або оголювати щиколотки в громадському місці. Причому, порівняно з чоловіками, жінки не бажають миритися зі своїми комплексами, навіть якщо вони надумані і навіть, якщо стоять на шляху до щастя. Які ж комплекси вважаються найпоширенішими?

Зміст статті:

 • Жіночі комплекси
 • Потрібно позбавлятися від комплексів?

Найвідоміші жіночі комплекси

 • Комплекс неповноцінності
  Сюди можна віднести занадто великі груди і, навпаки, дуже маленьку, відсутність талії і ніг, які починаються відразу від шиї, а заодно кривизну цих ніг, великі вуха, неправильні носи, «розплющені» ступні та ін. Ледь з’являючись біля дзеркала з ранку, жінка вже шукає ці недоліки, переживаючи, стрибаючи на вагах, припирая чоловіка до стінки традиційними питаннями — «Я не занадто товста?», «Тобі не здається, що у мене ніс картоплею?», «У мене правда-правда красиві ноги?». Низька самооцінка стає приводом для депресій, для відмови від задоволень, для дорогих безглуздих операцій і для появи нових комплексів. Як правило, вина за ці комплекси лежить на самій жінці. Саме вона вигадує для себе труднощі, щоб потім їх героїчно долати. Хоча нерідко трапляється, що винуватцями комплексів стають надмірно «чесні» або просто безцеремонні партнери.
 • «Я товста!»
  Цю фразу, крізь схлипи і хрускіт тістечка, яким заїдають горі, можна почути від жінки будь-якого віку. Сьогодні п’ятнадцятирічні дівчата, з жахом виявивши пару зайвих сантиметрів на стегнах, кидаються до монітора в пошуку кращої дієти для швидкого схуднення. Що вже говорити про більш дорослих баришнях, для яких обкладинки модних журналів — найпотужніший джерело стресу. Депресії, викликані надмірною вагою, у свою чергу, знімаються традиційним методом — солодощами та іншими смаколиками. У підсумку — замкнуте коло. Але перш ніж сідати на жорстку дієту (наприклад, дієту Маргариту Королевою) і впадати в паніку, є сенс звернутися до лікаря (наприклад, до ендокринолога). Цілком можливо, що зайві кілограми — це наслідок яких-небудь порушень в організмі.
 • Післяпологовий комплекс
  Це справжній «джерело» комплексів: обвислий живіт, розтяжки на грудях, животі та стегнах, зайва вага, втома на обличчі, а, крім іншого, ще й втрата лібідо, яка хоч і є тимчасовою, але на тлі загального стресу здається незворотною. Через це проходить кожна мама, і єдина порада тут — перечекати цей період, запастися терпінням і не запускати своє тіло. Знайти хоча б п’ятнадцять хвилин в день на підтримку свого тіла в нормальній фізичній формі — не проблема. Читайте, як позбутися від розтяжок будинку. Все залежить від бажання. З допомогою регулярної гімнастики, правильного харчування і віри в себе можна відновити форму грудей і підтягнути живіт. Лібідо нікуди не дінеться — повернеться. А що стосується розтяжок — з часом вони стануть менш помітні.
 • «Я стара!»
  Даний комплекс «накриває» жінок у різні періоди життя, в залежності від обставин. Одних — вже після 20 років, інших — після 30-40. Що він собою являє? Якщо виразити трьома словами — «Мій поїзд пішов!». Мовляв, нічого у цьому житті не світить, і все найкраще позаду. Танцювати на вечірці — не за статусом, одягатися модно — не за віком, від душі сміятися, веселитися і творити відчайдушні дурниці — теж пізно і взагалі безглуздо. Насправді ж, вік — це лише стан душі. Живіть не вчора — сьогодні. Мрійте, смійтеся, викидайте фортелі, будьте собою і не бійтеся здаватися безглуздими. Життя — одне, іншого ніхто не дасть.
 • Целюліт
  Як би красиво не співали нам чоловіка про те, що для них важливіше інтелект і внутрішній світ жінки, ми наполегливо переконуємо себе, що целюліт перекреслює всі наші принади. Насправді, чітких пояснень про причини появи апельсинової кірки поки ще не дав жоден учений. Хоча версій дуже багато — від надлишку естрогену до зловживання кавою з молоком. Як би те ні було, целюліт залишається одним з головних жіночих комплексів і одним з бездонних джерел прибутку для кожного салону краси.
 • Комплекс провини
  Цей комплекс може проявляти себе в абсолютно різних формах: почуття провини перед дітьми, перед родичами, перед оточуючими та ін. У свідомості кожної жінки є ідеал, до якого вона прагне. Будь-які відхилення від ідеалу створюють комплекс провини — «Я погана мати», «Я неуважна дружина» та ін. Доходить іноді до того, що коли ні в чому невинну жінку звинувачують у якому-небудь провині, вона починає ховати очі і виправдовуватися, відчуваючи провину за те, чого не робила. Як бути? По-перше, зрозуміти, що ви не зможете догодити всім. По-друге, навчитися любити себе. Це не означає стати егоїсткою. А значить перестати стрибати вище своєї голови та брати більше, ніж можете винести.
 • Комплекс «У мене огидний характер! Зі мною ніхто не може ужитися!»
  Цей комплекс тягнеться за нами з дитинства. «Вся в батька!», «Ну і характерец!», «Як ти з таким характером заміж виходити будеш!» та ін. У підсумку, ми нестерпно страждаємо від своєї емоційності, впертості, запальності або зайвої податливості. Ми намагаємося змінити себе і від марність цих спроб впадаємо в депресію. Що робити з цим комплексом? І чи потрібно взагалі щось робити? Якщо цей комплекс відчутно псує вам життя, навколишні страждають від вас, а ви — від свого характеру, то є сенс попрацювати над реальними недоліками, виключити уявні, а також пройти курс психологічних тренінгів. А якщо цей комплекс присутній тільки у вашій голові, а ваш «поганий характер» дратує пару колег і сварливого родича, то змінювати потрібно не ситуацію, а ваше до неї ставлення.
 • Комплекс «Я нікому не потрібна». З цієї ж серії — «Мене ніхто не полюбить», «Мене все кидають» та ін.
  Коріння комплексу — знову ж таки, з дитинства. Базується він на комплексі неповноцінності, а доповнюється комплексом провини. Веде до такого явища нелюбов у дитячому віці, відсутність уваги і участі від батьків. В процесі дорослішання гостре бажання уваги до себе обростає надуманим висновком — «зі мною щось не так», «мабуть, я не варта уваги». У підсумку, доросла приваблива у всіх сенсах досвідчена жінка ніяк не може влаштувати особисте життя. Тому що вона спочатку вважає себе негідною любові і підсвідомо від неї ховається. Чоловіки, відчуваючи невпевненість і «дивина», або, навпаки, явне бажання «знайти хоч кого-небудь», розбігаються в різні сторони. Якщо ця проблема так серйозна, що псує вам життя, є сенс звернутися до психолога. І направте свої сили на набуття впевненості в собі. Навіть в інтернеті на цю тему сьогодні існує чимало корисної літератури.

Що таке комплекси, і треба від них позбавлятися?

Будь-який комплекс — це своєрідний внутрішній обмежувач. Бар’єр, який перешкоджає нашим перемогам і успіхам. Відсутність віри в себе. Але перш ніж починати боротися з комплексами, потрібно чітко розуміти — це дійсно комплекси, а не що-небудь інше. Не можна забувати, що всі ми різні. Якщо дівчина зберігає свою цноту до весілля — це не комплекс, а її життєвий принцип. І якщо друзі вас кличуть на нудистський пляж, а ви не хочете — це теж не комплекс, а ваша позиція, на яку ви маєте право. У яких же випадках мова йде саме про комплексі? За якими ознаками його розпізнати?

 • Регулярні переживання (аж до стресів і депресій) з-за особливостей зовнішності або поведінки.
 • Часте (постійне) звинувачення себе (або інших) в несправедливості.
 • Постійне відчуття скутості при оцінці вашої роботи (дій) сторонніми людьми.
 • Неспокій і страх перед важливими зустрічами, переговорами.
 • Постійне звинувачення у всіх гріхах і невдачах чого-небудь у своєму характері чи зовнішності.
 • Закономірність в розриві відносин (в любові, в дружбі, на роботі). Відносини завжди псуються раптово.
 • Ваша впевненість у неправильному вихованні вас вашими батьками.
 • Підсвідоме (пряме) прагнення до ідеалу, якого вам ніколи не досягти.
 • Впевненість в тому, що вас не за що полюбити. Або в тому, що ви ні на що не здатні.

Чи варто боротися з комплексами? Якщо вони вам заважають, однозначно — так. Якщо ж ніякого впливу на ваше життя вони не надають, то залиште їх при собі — нехай вони стануть вашою «родзинкою».

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015