Основні типи шкіри обличчя та їх характеристика — як визначити тип шкіри особи?

Наскільки важливо кожній жінці знати свій тип шкіри, говорить хоча б те, що від цього залежить вибір навіть самих елементарних косметичних засобів. Майже всі жінки вважають, що знають свій тип шкіри — однак, як саме визначити тип шкіри особи, відомо далеко не всім. До того ж, з віком типи шкіри обличчя можуть бути змінені, і виявити ці зміни часом теж не так-то легко.

Читайте також: Види тональних кремів — як правильно підібрати тональник під свій тип шкіри?

Безумовно, сама структура шкіри у всіх людей приблизно однакова, розрізняється лише інтенсивність роботи сальних залоз. Від цього й залежить, як виглядає ваша шкіра, який тип шкіри у вас і який їй потрібен догляд.
 
Відео: Як правильно визначити свій тип шкіри особи?

 
Давайте, розглянемо типи шкіри і їх характеристики.

Традиційно виділяють чотири типи шкіри обличчя

 • Сухий тип шкіри особи
  Суха шкіра виглядає дуже красиво — вона матова і ніжна, їй не властивий жирний блиск, а пори практично не помітні. Однак суха шкіра дуже чутлива не тільки до погодних умов (сонця, вітру), але і вкрай негативно реагує на неправильний догляд.

  Зміна погоди відразу ж позначається на лущенням на шкірі, з віком роздратування проявляються все помітніше, рано з’являються зморшки, шкіра практично не утримує таку необхідну вологу. Крім того, суха шкіра дуже чутлива навіть для спеціалізованих косметичних засобів, вимагає ретельного постійного догляду. Читайте також: Чому шкіра суха — основні причини.
 • Жирний тип шкіри особи
  Найбільш поширений тип шкіри — жирний. Проблема жирної шкіри з’являється в підлітковому віці і від того, яким буде догляд за шкірою, здебільшого залежить зміна її типу в майбутньому. Жирна шкіра так само характерна для людей, що зловживають жирною їжею, алкоголем; для тих, хто страждає гормональним дисбалансом; для огрядних людей і людей з порушеним обміном речовин.

  В якості догляду за шкірою, крім косметичних засобів обов’язкова дієта, що виключає жири, вуглеводи, спеції і т. п. Але дуже часто трапляється, що даний тип шкіри виникає з-за неправильного догляду, наприклад, зловживання жирними кремами. Для жирної шкіри характерний блиск, розширені пори, вугровий висип, помітні капіляри; на відміну від сухої шкіри, жирна практично нечутлива до погоди. Читайте також: Кращі денні креми для жирної шкіри обличчя.
 • Нормальний тип шкіри особи
  Нормальний тип шкіри — найбільш безпроблемний. Шкіра рівного, матового кольору не має ніяких яскраво виражених дефектів, практично не доставляє проблем ні при зміні погоду, ні при інших умовах, і потребує в самому мінімальному догляді.

  Головне — не збити природний жировий баланс закупорюванням пір, що може статися при зловживанні кремами.
 • Комбінований тип шкіри особи
  Четвертий тип шкіри — комбінований або змішаний. Він характеризується наявністю у різних особових зонах різного типу шкіри. Найчастіше, в зоні «Т» (ніс, лоб і підборіддя) є жирна шкіра, на інших ділянках — небудь нормальна або суха. У цьому випадку, кожній зоні необхідний свій, індивідуальний догляд, в залежності від її типу шкіри.

  Для того, щоб правильно визначити, на яких конкретно ділянках переважає жирна шкіра, достатньо з ранку докласти і ретельно притиснути до обличчя серветку. Жирні плями, що з’явилися на папері, точно визначать наявність проблемних ділянок.

Навіть знаючи особливості кожного типу шкіри, не завжди можна адекватно визначити свій тип шкіри. При цьому визначення типу шкіри — дуже важливо не тільки для того, щоб добре виглядати, але і для того, щоб правильний догляд допоміг довше зберегти вашу шкіру свіжою та здоровою.
 

Як визначити тип шкіри особи?

Це досить просто. Визначення типу шкіри обличчя можна провести і самостійно, головне — уважно спостерігати і дотримати всі етапи:

 • Ретельно очистити шкіру від косметики та забруднень.
 • Дати шкірі відпочинок на два-три години.
 • При денному світлі, використовуючи дзеркало з ефектом збільшення, ретельно розглянути шкіру на предмет розширених пор, лущення, жирного блиску.
 • Приклавши до шкіри суху серветку, можна судити про те, у Вас жирна шкіра, чи ні. якщо на серветці з’явилися жирні плями — шкіра володіє підвищеним саловиділенням.

 

Тест: Визначення типу шкіри обличчя

 
Такий тест може дати адекватну відповідь на питання — як визначити тип шкіри обличчя. А правильно підібрані після нього креми, лосьйони, маски і інші косметичні засоби дозволять вам довше зберегти природну красу вашої шкіри, відчувати себе завжди молодий і задоволеною своїм зовнішнім виглядом.

Якщо Вам сподобалася наша стаття і у Вас виникли думки з цього приводу, поділіться з нами. Нам дуже важливо знати Вашу думку!

Автор: Наталі.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015