Печія. Як від неї позбутися?

Навряд чи є потреба пояснювати, що таке печія. Кому це неприємний стан не знайоме! Печіння в горлі, за грудиною — стандартні ознаки печії. Симптоми печії самі по собі не представляють для здоров’я людини серйозної загрози — лише доставляють безліч не зовсім приємних відчуттів.

З цієї причини велика частина людей використовує різноманітні підручні засоби, які дозволяють якомога швидше усунути печію, не особливо розуміючи, коли печія з’являється і від чого буває.
Але, ні за яких обставин не слід забувати про те, що в більшості випадків печія з’являється аж ніяк не просто так — вона говорить про те, що у людини є проблеми з шлунково-кишковим трактом. Тому необхідно задуматися, перед тим як вжити чергову пігулку і вже тим більше пустити в хід соду. Для початку варто розібратися, чим конкретно викликана печія, а вже потім намагатися вилікувати. Інакше, ви не позбавитеся не від основної проблеми, а лише від печіння в горлі. Причому в більшості своїй симптоми печії самі зникають відразу після того, як ви зможете позбутися від головної причини. Ви забудете про те, що таке печія — як за грудиною, так і в горлі.

Причини виникнення печії

Давайте для початку спробуємо зрозуміти, які найчастіше причини провокують виникнення печії. Остаточний діагноз, звичайно ж, поставить лікар — гастроентеролог, однак, ви будете, принаймні, знати, чого слід очікувати, що також важливо. Отже, причинами печії можуть бути такі фактори:
Гастрити
Гастрит являє собою захворювання, яке зустрічається у більшої частини населення. Це абсолютно не дивно — якість нашого харчування залишає бажати тільки кращого: напівфабрикати, консерванти, барвники. Як результат — запалення слизової оболонки шлунка, а також печія, яка може бути регулярно, або виникати періодично. В більшості своїй печія виникає при гастриті, проте з цього правила трапляються і винятки. У цьому випадку простіше позбутися від печії — досить просто-напросто вилікувати гастрит.
Виразкова хвороба шлунка та/або дванадцятипалої кишки
Виразка дванадцятипалої кишки і шлунка, на жаль, також не рідкість. І майже завжди крім болю виразка супроводжується невтомної печією. Самостійне її лікування допускати не можна, оскільки це може викликати серйозні ускладнення, деякі з яких можуть стати загрозою не тільки для здоров’я, але і для життя. Тому, не варто грати з вогнем!
Недосконалість шлункового клапана
Не рідкісні випадки, коли печія з’являється унаслідок надмірної слабкості або неправильного будови клапана між стравоходом і шлунком. У таких хворих весь вміст шлунка виявляється в стравоході. З-за соляної кислоти, що входить до складу шлункового соку, відбувається сильне подразнення слизової оболонки стравоходу. І зовсім не дивно, що у людини з’являється сильна печія!
Подібне явище в медицині називають «гастроэзофагальный рефлюкс». В більшості своїй це захворювання є уродженим, тому ще в дитинстві починають проявлятися його симптоми. Проте іноді і у дорослої людини може статися ослаблення клапана. Основна ознака цього — постійне виникнення печії.

Супутні симптоми ось такі:

— після їжі напади печії стають сильнішими;
— найбільш сильна печія відчувається при нахилах;
— якщо людина вжила в їжу трохи понад міни, можлива блювота.
Лікарі, в особливо важких ситуаціях, приймають рішення про неминучість втручання хірурга. Це, звичайно ж, далеко не повний перелік причин появи печії, однак основні. І ще раз слід уточнити — існує безліч причин появи печії. І тільки лікар зможе правильно визначити їх.

Екстрені способи позбавлення від печії

З усього сказаного стає ясно, що найкращим засобом позбутися від печії є лікування основного захворювання. Але нерідко це займає багато часу, а просто терпіти печію, немає більше ніяких сил. Невже немає виходу? Звичайно, є. Є кілька хороших рекомендацій, які допоможуть вам подолати печію досить-таки швидко.
Розчин соди
Твердили світу вже скільки разів… Звичайно ж, сода, знімає напад печії досить швидко. Але хімічна реакція, яка відбувається в шлунку при з’єднанні соди і соляної кислоти шлункового соку, самим що ні на є негативним чином впливає на слизову оболонку шлунка.
Однак, незважаючи на це, люди досі харчову соду ковтають ложками. З цим нічого не можна поробити, тому постарайтеся хоча б шкоди звести до мінімуму. Обов’язково в першу чергу робіть саме содовий розчин — на склянку води одна чайна ложка. Якщо ви не страждаєте на алергію на мед, можна додати і його. Це захистить від роздратування слизову шлунка.
Медовий розчин
Сам по собі мед відмінно знімає печію. Як тільки ви її відчуєте, відразу ж слід розчинити дві столові ложки натурального меду в теплій кип’яченій воді. Готовий розчин слід випити протягом п’яти хвилин невеликими ковтками.
Крейда
Ще одним відмінним засобом, який допоможе в найкоротші терміни перемогти печію є самий звичайний крейда. Білий, зрозуміло. Подрібніть до стану порошку і прийміть одну ложку, запиваючи водою при перших проявах печії.
Лікування печії
У разі якщо виникнення печії абсолютно ніяк не взаємопов’язане з хворобами ШКТ, можна вдатися до лікування, яке зможе не тільки зняти напад, але і запобіжить її виникнення зовсім. Ми рекомендуємо вам кілька рецептів, які зможуть допомогти назавжди забути про те, що таке печія.
Мед з алое
Як нам вже зрозуміло, основна причина виникнення постійної печії — запалення слизової стравоходу. Відповідно, необхідно зняти запальний процес. З цим завданням зможе ефективно впоратися алое і мед. Помістіть 5 гілочок алое в морозильну камеру на 10 днів. Далі пропустіть його алое через м’ясорубку і змішайте з відповідною кількістю меду. Отриману суміш потрібно розмістити у формочках для льоду і поставити в морозилку.
Отримані кубики слід розсмоктувати 3 рази на день перед їжею. Присмак, звичайно ж, виходить досить-таки специфічним, проте таке лікування печії того варто. Зазвичай, всього за 6-7 днів печія проходить і не вельми тривалий час не дає про себе знати.
Активоване вугілля
Самим дієвим і простим засобом є звичайний активоване вугілля. Пийте по одній таблетці 3 рази в день, хоча б протягом тижня. Зазвичай, такі лікування печії потрібно проводити приблизно раз на місяць.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015