Передвісники пологів. Перші передвісники пологів.

Позаду 37 тижнів вагітності? Настав час активної підготовки до пологів, які можуть початися в будь-який момент. Пропустити початок родової діяльності навряд чи вийде, напевно ви вже чули про «незабутніх» відчуття під час переймів. А от не помітити стрімке наближення найголовнішого за всю вагітність дня — довгоочікуваної зустрічі з малюком, цілком можливо, особливо в тому випадку, коли жінка готується стати мамою вперше.

Низка взаємопов’язаних між собою процесів, що відбуваються в жіночому організмі, сприяє появі перших провісників пологів, характерних для 38-40 тижнів вагітності. Ознаки наближення завершального вагітність дня дають жінці можливість налаштуватися на майбутню родову діяльність, а також поступово готують організм вагітної жінки до такого навантаження. Які перші провісники пологів бувають? Як відрізнити початок родової діяльності від провісників? Що робити, якщо термін пологів наближається, а перші провісники пологів так і не з’явилися?

Перші провісники пологів? Чому вони «приходять?»

Під час вагітності в жіночому організмі відбувається безліч типових для звичайної людини змін, одним з яких є фізіологічна гормональна перебудова. Прогестерон — гормон, який перешкоджає переривання вагітності на ранніх термінах, сприятливо впливає на стінки матки, нормалізуючи її тонус. Прогестерон ще називають «гормоном вагітності», так як він відповідає за виношування і не дає шийці матки розкритися раніше часу.

Починаючи з 38 тижня, на зміну прогестерону приходять естрогени, які є його антагоністами. Вироблення естрогенів в достатній кількості призводить до підвищення еластичності і податливості стінок піхви, промежини і шийки матки. До кінця гестаційного терміну концентрація естрогену в крові досягає потрібного рівня, що безпосередньо пов’язано з початком пологової діяльності. Естрогени сприяють розм’якшенню тканин шийки матки, роблять стінки піхви і промежину більш еластичним і податливим, що сприяє зниженню ризику розривів родових шляхів при народженні дитини.

Опущення живота — один із перших провісників пологів.

Як правило, до 38 тижня відбувається опущення живота вагітної. Жінка зазначає, що дихати стає легше, зникає або зменшується обридла за цей час печія, нарядус ніж з’являються тягнучі болі внизу живота і промежини. Рухи малюка ручками і ніжками стають менш активними, а його головка фіксується над входом в малий таз.

ВАЖЛИВО! Опущення живота може статися з початком переймів, що також є варіантом норми. При тазовому або поперечному передлежанні плода такий перший провісник пологів, як опущення живота відсутня.

Перші передвісники пологів. Відходження слизової пробки.

До кінця вагітності відбувається зміна характеру піхвових виділень, які стають рясними. За кілька днів або безпосередньо перед пологами виділяється слизова пробка, яка являє собою згусток слизу прозорого або коричневого кольору. Слизова пробка за обсягом складає близько 1-2 столових ложок і може виділятися протягом декількох днів, переважно в ранкові години.

ВАЖЛИВО! При відходженні слизової пробки допустимо виділення малої кількості крові із-за чого колір виділень стає коричневим. Якщо ви помітили кров’янисті виділення у великій кількості, слід негайно звернутися за допомогою в найближчий медичний заклад.

Вихід слизової пробки слід диференціювати з підтікання навколоплідних вод. Рідкі піхвові виділення у великій кількості, що не мають кольору і запаху — привід зателефонувати своєму лікарю.

Перші ознаки пологів. Тягнуть болі внизу живота.

Для передпологового періоду характерні так звані тренувальні перейми, які проявляються у вигляді періодично виникають болі внизу живота і поперекової області нерегулярного характеру. В цей час матка готується до майбутніх пологів, періодично скорочуючись на кілька секунд. Тренувальні перейми абсолютно безболісні і не викликають дискомфорту у вагітної.

ВАЖЛИВО! Якщо маткові скорочення стали інтенсивніше і почастішали, жінка має потребу в ретельному спостереженні. Регулярність, болючість, наростання переймів — ознаки початку родової діяльності. Про пологи говорять в тому випадку, коли інтервал між переймами складає не більше 10 хвилин.

Перші передвісники пологів. Зниження маси тіла.

До кінця гестаційного терміну можливе незначне зниження маси тіла у майбутньої мами. По-перше, знижується або зникає апетит, який раніше був менш скромним. По-друге, частішають позиви в туалет, внаслідок тиску голівки плоду на сечовий міхур і пряму кишку. Стілець, як правило, послаблюється, через вплив гормонів на роботу кишечника.

ВАЖЛИВО! Якщо часті позиви в туалет супроводжуються болями в животі, при цьому температура тіла підвищується, слід звернутися до лікаря для виключення харчового отруєння.

Перші передвісники пологів. Зниження рухової активності плода.

Після того, як головка плода опускається в порожнину малого таза, можливо зменшення рухової активності малюка. Причина в тому, що дитині стає тісно, він більше не може перевертатися, як йому хочеться. Тепер всі рухи плоду обмежуються поштовхами ручок і ніжок.

ВАЖЛИВО! Починаючи з 29 тижні вагітності, всім вагітним рекомендовано вести «Тест десяти рухів». У нормі протягом 12 годин має бути не менше 10 ворушінь плоду. Одиничний поштовх і множинні одномоментні руху вважаються як одне ворушіння. Надмірна активність плода або, навпаки, відсутність рухів протягом тривалого часу може вказувати на патологічний перебіг вагітності.

Перші передвісники пологів. Інстинкт «гніздування».

Материнський інстинкт часто проявляється задовго до народження дитини. В кінці шляху, довжиною у дев’ять місяців, у майбутньої мами з’являється бажання створити затишок у домі. До речі, наші бабусі вірили, що якщо помити підлогу та вікна в будинку, перейми почнуться швидше, а пологи будуть легкими.

До перших провісників пологів НЕ ВІДНОСЯТЬСЯ:

  • відходження навколоплідних вод;
  • регулярныесхваткообразныеболи внизу живота.

При появі таких ознак, що вказують на початок родової діяльності, жінку госпіталізують в пологове відділення.

Прояв перших провісників пологів у повторнородящих.

У повторнородящих перші провісники пологової діяльності часто незначно виражені або зовсім відсутні. Це пов’язано з тим, що організм частково готовий до майбутнього народження дитини, адже цей процес відбувається вже не вперше. У повторнородящих можливо стрімкий перебіг пологів, особливо в тих випадках, коли з моменту попередніх пологів пройшло менше двох років.

Перші провісники пологів — суб’єктивні відчуття, інтенсивність яких залежить від індивідуальних особливостей організму. Якщо вагітність підійшла до кінця, а перших провісників пологів так і немає, не варто хвилюватися. Акушер-гінеколог під час гінекологічного огляду зможе визначити ступінь зрілості шийки матки і приблизні терміни пологів. Головне — налаштуватися на гарний,виконувати рекомендації лікаря і не панікувати завчасно.

Жіночий сайт. Всі права захищені. © 2015